Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αργή φόρτιση δε μου φαίνεται να έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την γρήγορη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αργή φόρτιση δε μου φαίνεται να έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την γρήγορη
Τσέκαρε το καλώδιο του φορτιστή σου γιατί κι εγώ είχα το ίδιο θέμα, αργούσε πολύ να φορτίσει ακόμα και με τη γρήγορη φόρτιση και όταν άλλαξα καλώδιο διορθώθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το καλώδιο του φορτιστή σου γιατί κι εγώ είχα το ίδιο θέμα, αργούσε πολύ να φορτίσει ακόμα και με τη γρήγορη φόρτιση και όταν άλλαξα καλώδιο διορθώθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το αντίθετο εννοώ βασικά, ότι και η αργή φόρτιση μου φαίνεται πολύ γρήγορη :)

Link to comment
Share on other sites

"κραχτες" ειναι ολες οι προσφορες. Βγαινουν σε πολυ λιγα κομματια για να μαζεψουν κοσμο στα μαγαζια. Και ελπιζουν πως αυτοι πως θα πανε εκει, και κατα 99% δεν θα προλαβουν τη προσφορα, θα αγορασουν κατι αλλο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το περιμενα στη...γωνια μηνες τωρα και το πηρα σημερα πρωι πρωι από το Media στα 379€! :)

Με το καλημερα ομως μου βγαζει error για τον fingerprint sensor και το restart δεν βοηθαει....καμια λύση για το προβλήμα που φανταζομαι δεν ειναι hardware? :worry:

 

PS1: Λύθηκε με το nougat update :)

PS2: Πως μπορω να επιβεβαιωσω το firmware οτι ειναι EUR?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

το περιμενα στη...γωνια μηνες τωρα και το πηρα σημερα πρωι πρωι από το Media στα 379€! :)

Με το καλημερα ομως μου βγαζει error για τον fingerprint sensor και το restart δεν βοηθαει....καμια λύση για το προβλήμα που φανταζομαι δεν ειναι hardware? :worry:

 

PS1: Λύθηκε με το nougat update :)

PS2: Πως μπορω να επιβεβαιωσω το firmware οτι ειναι EUR?

 

Κι εγώ το πλήρωσα και διερωτώμαι αν θα πάω να το πάρω ή θα ακυρώσω...

 

Έχω το Honor 8, το οποίο το είχα πάρει στα 199€ το Μαϊο και επειδή δεν έβρισκα καλή θήκη ακόμη δεν το έχω βγάλει από το σπίτι ως κύριο τηλέφωνο (μόνο για φωτογραφίες/δείγματα)...είναι σαν του κουτιού δλδ.

 

Τί λέτε να κάνω;

 

- Αφενός το κυριότερο για μένα σε smartphone είναι η φωτογραφική και το S7 σίγουρα έχει τη καλύτερη ή μεταξύ των καλύτερων

- Αφετέρου και το Honor 8 έχει αρκετά καλή κάμερα, έχει dual sim full active, έχει αρκετά συμπαθητικά feature και γενικά είναι άριστο τηλέφωνο.

 

(να πάρει, θα ήθελα dual sim, όχι το χρησιμοποιώ συνέχεια τελικά, αλλά αν σου χρειαστεί - με καμιά πολύ καλή προσφορά για δεδομένα το καλοκαίρι πχ ή αν χρειαστεί να κουβαλάω επαγγελματικά δύο νούμερα - κρίμα είναι να κουβαλάς και δέυτερο κινητό)

 

Να πληρώσω τη φωτογραφική κά*λα +200€ ή να κάτσω στα αυγά μου, γιατί οι διαφορές στις φωτογραφικές επιδόσεις αν και ορατές μπορεί να μην αξίζουν +180€;;

 

Αν είχε κανείς το Honor 8 μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το πλήρωσα και διερωτώμαι αν θα πάω να το πάρω ή θα ακυρώσω...

 

Έχω το Honor 8, το οποίο το είχα πάρει στα 199€ το Μαϊο και επειδή δεν έβρισκα καλή θήκη ακόμη δεν το έχω βγάλει από το σπίτι ως κύριο τηλέφωνο (μόνο για φωτογραφίες/δείγματα)...είναι σαν του κουτιού δλδ.

 

Τί λέτε να κάνω;

 

- Αφενός το κυριότερο για μένα σε smartphone είναι η φωτογραφική και το S7 σίγουρα έχει τη καλύτερη ή μεταξύ των καλύτερων

- Αφετέρου και το Honor 8 έχει αρκετά καλή κάμερα, έχει dual sim full active, έχει αρκετά συμπαθητικά feature και γενικά είναι άριστο τηλέφωνο.

 

(να πάρει, θα ήθελα dual sim, όχι το χρησιμοποιώ συνέχεια τελικά, αλλά αν σου χρειαστεί - με καμιά πολύ καλή προσφορά για δεδομένα το καλοκαίρι πχ ή αν χρειαστεί να κουβαλάω επαγγελματικά δύο νούμερα - κρίμα είναι να κουβαλάς και δέυτερο κινητό)

 

Να πληρώσω τη φωτογραφική κά*λα +200€ ή να κάτσω στα αυγά μου, γιατί οι διαφορές στις φωτογραφικές επιδόσεις αν και ορατές μπορεί να μην αξίζουν +180€;;

 

Αν είχε κανείς το Honor 8 μπορεί να βοηθήσει;

Εφόσον το honor είναι του κουτιού και μάλιστα το είχες πάρει σε τόσο καλή τιμή που άνετα θα το δώσεις πάλι, δεν πρέπει να το σκέφτεσαι πολύ. Νομίζω ότι η κάμερα του S7 είναι καλύτερη, ειδικά αν θέλεις εύκολα αποτελέσματα στο αυτόματο, ή γρήγορες λήψεις (παιδιά πχ).

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ τώρα μόλις. Απο τα media market στην λεωφόρο Μαραθωνος και είχε μερικά κομμάτια ακόμα για οποιον θέλει...
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το κινητο και ακομα κατεβαζει την νεα εκδοση λογισμικου ωστε να παει απο το android 6 στο 7.

 

Αλλα ενω προσπαθω να εισαγω το δακτυλικο μου αποτυπομα μου βγαζει το παρρακατω μηνυμα λαθους:

 

Προεκυψε σφαλμα με τον αισθητηρα δαχτυλικων αποτυπωματων. Αν αυτο μηνυμα ενφανιζεται επανειλημμενως, επανεκκινηστε το κινητο σας.

 

Εννοειτε οτι εκανα επανεκκινιση αλλα δεν αλλαξε κατι.

 

Γιατι το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

το περιμενα στη...γωνια μηνες τωρα και το πηρα σημερα πρωι πρωι από το Media στα 379€! :)

Με το καλημερα ομως μου βγαζει error για τον fingerprint sensor και το restart δεν βοηθαει....καμια λύση για το προβλήμα που φανταζομαι δεν ειναι hardware? :worry:

 

PS1: Λύθηκε με το nougat update :)

PS2: Πως μπορω να επιβεβαιωσω το firmware οτι ειναι EUR?

Κι εγω ακριβως αυτη τη προσφορα πηρα.

 

Και τωρα απλα περιμενω να κατεβει το android 7. 1.2gb τεραστιο ειναι.

 

Παντως αν πατησω πανω στη μπαρα ολοκληρωσεις που λεει "ληψη ενημερωσεων" δεν μου ανοιγει νεα οθονη με ποιο αναλυτικα στατιστικα για το κατεβασμα της ενημερωσεις.

 

Εμπασι περιπτωση θα περιμενω να ολοκληρωθει μηπως φτιαξει οπως στο φιλο ποιο πανω.

 

Edit: Κι εμενα λυθηκε περντας την nougat androd 7(Μου εκανε 2 αναβαθμησεις λογισμικου στο καπακι)

 

Για ποιο λογο ομως υπηρξε αρχικα αυτο το προβλημα?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τις επαφες μου τις δειχνει 2 φορες?

Μια σε ενα κιτρινο πλαισιο και μια σε ασπρο.

 

Γιατι?

 

Edit: Λογικα εφτιαξε μονο του.

 

Να σας πω οταν εγκαθιστώνται προγραμματα και γενικοτερα χρησιμοποιείτε αρκετα το κινητο ζεσταίνετε λιγο πισω?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΣΤΟ FORUM.ΕΧΩ ΕΝΑ S7 ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΝΑ ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΙΣΘΗΤΟ ΣΤΟ "ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ" ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Ο ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗΣ.ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΘΕ "ΤΟΥΤ" ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΞΙΜΟ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΑ Ο ΗΧΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΣΚΑΕΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΨΑΞΙΜΟ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ TEST MENU ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ *#0*# ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΛΟΓΗ LOW FREQUENCY.ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ 100ΗΖ 200ΗΖ 300ΗΖ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΤΡΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ.ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ SERVICE ΤΗΣ SAMSUNG ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΞΗΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ SERVICE.ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ SAMSUNG ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΛΛΑΞΟΥΝ.ΕΛΕΟΟΟΣ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ?

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης:!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους ΟΠΧ

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία πάντως, το mediamarkt είναι το μόνο που έβγαλε το απλό S7 σε προσφορά από όλο το καρτέλ. Από περιέργεια και Ψάχνοντας λοιπόν το CSC του κινητού που πήρα σήμερα είδα ότι είναι ιταλικό...!

Συσκευασία, απόδειξη κλπ όλα σφραγισμένα και άψογα, το τηλέφωνο unbranded, απλά το αναφέρω για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία πάντως, το mediamarkt είναι το μόνο που έβγαλε το απλό S7 σε προσφορά από όλο το καρτέλ. Από περιέργεια και Ψάχνοντας λοιπόν το CSC του κινητού που πήρα σήμερα είδα ότι είναι ιταλικό...!

Συσκευασία, απόδειξη κλπ όλα σφραγισμένα και άψογα, το τηλέφωνο unbranded, απλά το αναφέρω για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται ;)

 

Δηλαδή βγήκε σε προσφορά επειδή είχε εισαχθεί από Ιταλία; Τί σημαίνει πρακτικά για μας αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βγήκε σε προσφορά επειδή είχε εισαχθεί από Ιταλία; Τί σημαίνει πρακτικά για μας αυτό;

 

ακυρο θα το σιγουρεψω πρωτα και μετα θα ποσταρω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ιταλικά ήρθε στο μενου, αλλά και στο manual έγραφε ιταλικά...

Τι φάση?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote rom Αυγούστου, εάν μπορεί ένας, με οποιαδήποτε rom, να δοκιμάσει να βάλει την πολιτική αναστολής του wifi στο ποτέ και αν όντως κλείνει η σύνδεση του wifi αυτόματα από κανά 5λεπτο το πολύ και γυρίσει σε data. Εμένα δε κλείνει
Link to comment
Share on other sites

Η φάση είναι σαν να το πήραμε από σκρουτζομαγαζο. Πρακτικά δε σημαίνει τίποτα εφόσον η συσκευασία σας ήταν άθικτη, η εγγύηση είναι Ευρωπαϊκή άρα ισχύει κανονικά και όλα καλά

Όποιος θέλει να το βεβαιώσει και να μας πει, βάλτε την εφαρμογή Samsung phone info από το Play store και στο CSC info tab θα φανεί ITV δηλαδή Ιταλία. Δεν υπάρχει κανένα customization ιταλικό πέρα από 3 bookmarks που είδα στον browser σε φάκελο Samsung. Επίσης, στο IMEI sticker στο κουτί γράφει σε μια μόνο σειρά στα ιταλικά ότι είναι "φορητή συσκευή ραδιοσυχνοτήτων" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων :-P

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ημουν πολυ τυχερος(Για να μην πω την αλλη λεξη που ξεκιναει απο κ....).

 

Επειδη χρειαστικε να αλλαξω την sim card μου σε nano sim μιας και ειχα μονο micro sim πηγα στο Γερμανο και επειδη ηθελα να κρατησω τις παλιες καρτες μου ειπαν οτι δεν το κανουν αυτοι αυτο και να παω σε καποιο καταστημα cosmote.

 

Οπως αποδειχτηκε ο πωλητης του Γερμανου δεν ειχε ιδεα τι ελεγε μιας και ουτε στο καταστημα cosmote γινοταν αυτο ειπα να παρω 2 nano sim και επι την ευκαιρια ρωτησα αν εχουν και θηκες για το απλο s7 και μου εδειξε τις 3 κλασικες(Sview, led, clear, classic) και ενω ολες κοστιζαν αο 45-60 ευρω η μια ειχανε την clear view case σε προσφορα λογο black friday μονο 10 ευρω και εννοειτε την πειρα και δυστυχως δεν ειχε δευτερη να παρω δυο καθοτι ηταν τελευταια.

 

Εν ολιγης μες στην "γκαντεμια μου(Αν μπορουμε να το πουμε κι αυτο)" που με στειλανε απο το ενα μαγαζι στο αλλο μου βγηκε σε καλο.

 

Οκ ολα καλα. το κινητο πεταει ετσι.

Καλα το συγκρινω με ενα 7ετιας που ειχα εδω και κανα χρονο και σερνοτανε πραγματικα.

 

Αλλα και με τα προηγουμενο s4 που ειχα.

 

Πραγματικα εχω μεινει μ.... με τις φωτο/βιντεο που βγαζει ετσι μιλαμε απιστευτες.

 

Για 380 ευρω πραγματικα πολυ καλη αγορα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ναι η διαφανη εντελως στο μπροστινο της μερος.

Αυτη εννοω.

 

Clear view επρεπε να πω συγνωμη αν σε μπερδεψα.

 

 

Γιατι οταν τρεχω μια εφαρμογη και με παρουν τηλεφωνο οι επιλογες για να δεχτω ή να απορριψω την κληση ειναι στο πανω μερος της οθονης?

 

Μπορω να το κανω να εμφανιζεται πανταστο κατω μερος της οθονης?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η συσκευή έχει θέμα με την λειτουργία του proximity sensor?? Τό κινητό είναι μιας ημέρας και πρόσεξα ότι στην διάρκεια των κλήσεων η οθόνη παραμένει αναμμένη!

Δεν εχω προλαβει να βαλω καμιά θήκη η screen protector και μια δοκιμή που έκανα με μια εφαρμογή είναι ο μόνος που δεν δείχνει ένδειξη... :(

Dead sensor out of the box??? Να δοκιμάσω λέτε factory reset η τζάμπα κόπος?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...