Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με τετοια χαρακτηριστικά καπου εκει κυμαίνονται όλα (αν εξαιρέσεις xiaomi και ίσως και λίγο huawei) Για LG ποια η γνώμη σας;. Ειναι τρομερο το άτιμο πάντως :D Πηγα και το χειριστηκα. Η μπαταρία πως τα πάει; πιστεύω να βγάζει τη μέρα.

 

Ναι, άλλο παρόμοια τιμή, και άλλο χαμηλότερη όπως είπαν οι προλαλήσαντες :-) Δεν ξέρω ποιο είναι το ανάλογο Xiaomi, όσον αφορά το Huawey P9 (το έχει φίλος μου) είναι όντως φθηνότερο αλλά σε οθόνη κάμερα και αυτονομία προτιμώ το S7. Το HTC10 το είχα. Πανέμορφο αλλά μισό κλικ κάτω από το S7 σε οθόνη, χειρότερο jpg αν και δίνει λίγο καλύτερο raw, μικρότερη αυτονομια, κορυφαίος ήχος από ακουστικά, ογκώδες. LG δεν ξαναπαίρνω λόγω προβλημάτων. Το S7 μου βγάζει πάντα τη μέρα σε μπαταρια, έχει πολυ καλή κάμερα (δίνω μεγάλο βάρος στο συγκεκριμένο χαρακτηριστικό) με ταχύτατη εστίαση και αρκετά πρόσθετα χαρακτηριστικά από τη Samsung για να της εγκαταστήσεις. Η οθόνη κορυφαία, ο ήχος από τα ακουστικά απλά ικανοποιητικός, τα υλικά κατασκευής και η αίσθηση στο χέρι πολύ καλά, ταχύτατη φόρτιση με το φορτιστή της Samsung, η αδιαβαροχοποίηση σημαντική.

Edited by backframe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ φίλε! Για αυτούς τους λόγους που αναφέρεις παω προς τα εκει λοιπόν.:D

Τίποτα! Ελπίζω να το ευχαριστηθείς όσο και εγώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παίζει καμία εφαρμογή που όταν κάποιος προσπαθήσει αποτυχημένα κάποιες φορές να ξεκλειδώσει την συσκευή να στέλνει email με την φωτογραφία αυτου που έκανε τις αποτυχημένες προσπάθειες; να συνεργάζεται όμως η εφαρμογή με το μαμισιο κλείδωμα της συσκευής(οθόνη κλειδώματος) και όχι να χρησιμοποιεί δική της οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το lockwatch κάνει αυτό που θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, παίζει καμία εφαρμογή που όταν κάποιος προσπαθήσει αποτυχημένα κάποιες φορές να ξεκλειδώσει την συσκευή να στέλνει email με την φωτογραφία αυτου που έκανε τις αποτυχημένες προσπάθειες; να συνεργάζεται όμως η εφαρμογή με το μαμισιο κλείδωμα της συσκευής(οθόνη κλειδώματος) και όχι να χρησιμοποιεί δική της οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lockwatch κάνει αυτό που θες .

Link to comment
Share on other sites

Το lockwatch κάνει αυτό που θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lockwatch κάνει αυτό που θες .

Σε ευχαριστώ φίλε. Άψογη εφαρμογή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να μη κρατάει πολύ η μπαταρία τελευταία?

Ίσως με το τελευταίο update πριν κανένα μήνα που έγινε...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να μη κρατάει πολύ η μπαταρία τελευταία?

Ίσως με το τελευταίο update πριν κανένα μήνα που έγινε...

 

Το φορτιζα 1 φορά το βράδυ πλέον δεν βγάζει ούτε την μισή περίπου λες να φταίει το update?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, πάντως από τότε περίπου άρχισε η κακή αυτονομία

Παλιότερα έβγαζα μια μέρα πολύ εύκολα, τώρα τη βγάζω πολυ οριακα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το που έβγαλα την accubattery, χθες είδα 4:30 οθόνης, όντας στο σπίτι με αδυναμο wifi και αρκετό Spotify

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει μειωθει περιπου 25% η αυτονομια τον τελευταιο μηνα.

μολις βρω λιγο χρονο θα το κανω ενα factory reset για να δω τι θα αλλαξει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει μειωθει περιπου 25% η αυτονομια τον τελευταιο μηνα.

μολις βρω λιγο χρονο θα το κανω ενα factory reset για να δω τι θα αλλαξει.

Και εγώ που νόμιζα ότι φταίω που το φορτώνω πολλές εφαρμογές... Και σε εμένα το ίδιο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζα 1 φορά το βράδυ πλέον δεν βγάζει ούτε την μισή περίπου λες να φταίει το update?
επιβεβαιώνω και από μεριάς μου δυστυχώς....!
Link to comment
Share on other sites

Προχτες μου ηρθε μια μικρη αναβαθμιση, 28ΜΒ, σε ITV (Ιταλια), την οποια και εγκατεστησα.

 

Σημερα, το βαζω σε λειτουργια πτησης το μεσημερι, με το wifi ανοιχτο και το αφηνω, πανω στη βαση του, οπου υπαρχει NFC.

Πεφτω για υπνο και για ασχετο λογο, ξυπναω σε 45 λεπτα. Ευτυχως !!!

Κοιταω το κινητο, να δειχνει το λογοτυπο "SAMSUNG" οπως οταν κανει εκκινηση. Το πιανω, βραζει :mad: και εχει σχεδον αδειασει η μπαταρια του, 6% απο 40+% που το ειχα αφησει. Το σβηνω, μετα απο 2-3 προσπαθειες και το βαζω κατω απο τη βρυση, με χαμηλη ροη, για να κρυωσει.

Του κανω επανεκκινηση και το βαζω να φορτισει με καλωδιο και οχι ασυρματα, οπως συνηθιζω. Τωρα ειναι ολα ΟΚ.

 

Πρωτη φορα μου κανει κατι τετοιο και ελπιζω απλα να ετυχε και να μην ειναι, καποια παρενεργεια της αναβαθμισης.

 

εχω αυτο το θεμα εδω και μερικες εβδομαδες μαλλον απο το τελευταιο update.το παρατηρησα κατα τυχη γιατι ειχα αρκετο διαστημα να μπω σε wifi μεσω airplane mode.

πραγματικα μεσα σε λιγα δευτερα που θα ενεργοποιησω το wifi το κινητο κολλαει χανει αποκριση,πληκτρολογιο κτλ και ξεκολλάει ειτε αν προλαβω να απενεργοποιησω το airplane ειτε με αυτοματη επανεκκίνηση που θα τη κανει επ αοριστον μεχρι να απενεργοποιηθει ενα απο τα δυο:wacko:

εχω γερμανικη ρομ στη τελευταια εκδοση.λεω να κανω κανα reset μπας και συνελθει:(

ειδα και σε ξενα forum εχει γινει θεμα το συγκεκριμενο τους τελευταιους μηνες.

 

για το θεμα της μπαταριας ναι μπορω να πω οτι υπαρχει μια μικρη πτωση αλλα το θεωρω λογικο γιατι εχω ενα χρονο το κινητο και το χρησιμοποιω συνεχεια.δεν ειναι ομως αισθητη διαφορα οσο κραταω τη λογικη φουλ αργη φόρτιση.οταν ξεκιναω και το φορτιζω για κανα μισαωρο μονο για καποιο λογο δεν μου δινει τη αποδοση της μπαταριας που θα περιμενα.

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με της κλησεις δεν ακουω καθαρα τον συνομιλητη δυνατα αλλα οχι καθαρα δεν τον ξεχωριζω.μπορω να κανω κατι με της ρυθμισεις η εχει προβλημα το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως κανω να γραφει η καμερα UHD 60 fps ? Εβαλα μεσω TWRP το zip απο xda αλλα δεν βλεπω την επιλογη στις ρυθμισεις της καμερας.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος, οταν μας καλει καποιος, να φαινεται το ονομα σε μια γραμμη και το επιθετο σε αλλη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

Εδω και μερικες μερες το fingerprint scanner δεν λειτουργει σωστα. Ενω μερικες φορες ξεκλειδωνει κανονικα χωρις καθυστερησεις, καποιες φορες οταν παταω να ξεκλειδωσω την συσκευη ειναι σαν να μην ακουμπαει τιποτα το κουμπι, δεν δονειται καν οτι πχ δεν αναγνωριζει το δακτυλικο αποτυπωμα και μετα απο μερικες προσπαθειες παιρνει μπρος και ξεκλειδωνει. Ξαναπερασα το δακτυλικο αποτυπωμα μηπως εφταιγε αυτο, αλλα καμια βελτιωση. Ειμαι με 7.0 Ελβετικη. Εχει κανεις να προτεινει καμια λυση, ή καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει μειωθει περιπου 25% η αυτονομια τον τελευταιο μηνα.

μολις βρω λιγο χρονο θα το κανω ενα factory reset για να δω τι θα αλλαξει.

 

το εκανα, για 2 μερες δειχνει να ειναι οκ.

θα δω και τις επομενες...

 

εαν στην μπαταρια, δεν ειναι η οθονη 1η σε καταναλωση, κατι δεν παει καλα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το εκανα, για 2 μερες δειχνει να ειναι οκ.

θα δω και τις επομενες...

 

εαν στην μπαταρια, δεν ειναι η οθονη 1η σε καταναλωση, κατι δεν παει καλα.

Σε εμένα είναι πρώτο το σύστημα android

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι πρώτο το σύστημα android

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα είναι το σύστημα Android. Γενικά παρατηρώ πως όταν δε χρησιμοποιώ πολύ μέσα στη μέρα το κινητό, τότε η οθόνη δεν είναι πρώτη. Σήμερα πχ, το έβγαλα 09:00 η ώρα από την πρίζα και μέχρι τώρα (01:20) έχω 9% με 2:30 οθόνη και το σύστημα είναι στο 33%!! Βλέπω πολύ ενεργοποίηση του GPS, μάλλον λόγω των εφαρμογών καιρού κλπ. Ίσως ακόμη φταίει το θέμα που έχω αλλάξει.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχει δοκιμασει κανεις? Με ενδιαφερει γιατι θελω να τρεξω ενα σπασμενο προγραμμα το οποιο δεν υπαρχει σε Android.

 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο benchmark που εκανα με το antutu στη συσκευη μου μετα απο 6 περιπου μηνες, νομιζω πως δε τα πηγε και ασχημα, η συσκευη φοραει την επισημη nougat 7 και δεν εχει γινει ποτε root, το περιεργο ειναι αν βαλω διπλα τη συσκευη ενως φιλου που εχει marshmallow 6.0.1 και σε ολες τις εφαρμογες, ανοιγμα chrome, games, ρυθμησεων συσκευης, τηλεφωνα, camera κτλπ εχει πιο γρηγορο feedback λιγων δευτερολεπτων πιο μπροστα στα περισσοτερα και γενικα ρολαρει λιγακι πιο fast.

 

Δεν ξερω αν παιζει ρολο που η συσκευη του φιλου ηταν αδεια και απο επαναφορα εργοστασιακων οταν εκανα το τεστ αλλα το περιεργο ολων ειναι οτι η συσκευη του εβγαλε 133.000, πως γινετε να ηταν πιο γρηγορη? εσεις το εχετε παρατηρησει αυτο?

 

Παραθετω και τα benchmarks.

 

Galaxy S7 Nougat (δικο μου)

F59gjQB.png

 

Galaxy S7 Marshmallow

9ArRhbw.png

 

Επισης κατι αλλο που θελω να αναφερω ειναι πως εχω ενα μικρο stutter-delay αλαλ απειροελαχιστο στη πληκτρολογηση, λιγο περισοτερο στο chrome θα ελεγα με την nougat που δεν ειχα με τη marshmallow, ευτιχως κατεβασα το firefox και τον αντικατεστησα με τον σαπιο πλεον chrome και αυτο εδω επισης εκανε θαυματα αλλα θα ηθελα να ξερω αν ειχατε κι εσεις οσοι εχετε s7 αυτο το delay στη πληκτρολογηση με τη nougat.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο benchmark που εκανα με το antutu στη συσκευη μου μετα απο 6 περιπου μηνες, νομιζω πως δε τα πηγε και ασχημα, η συσκευη φοραει την επισημη nougat 7 και δεν εχει γινει ποτε root, το περιεργο ειναι αν βαλω διπλα τη συσκευη ενως φιλου που εχει marshmallow 6.0.1 και σε ολες τις εφαρμογες, ανοιγμα chrome, games, ρυθμησεων συσκευης, τηλεφωνα, camera κτλπ εχει πιο γρηγορο feedback λιγων δευτερολεπτων πιο μπροστα στα περισσοτερα και γενικα ρολαρει λιγακι πιο fast.

 

Δεν ξερω αν παιζει ρολο που η συσκευη του φιλου ηταν αδεια και απο επαναφορα εργοστασιακων οταν εκανα το τεστ αλλα το περιεργο ολων ειναι οτι η συσκευη του εβγαλε 133.000, πως γινετε να ηταν πιο γρηγορη? εσεις το εχετε παρατηρησει αυτο?

 

Παραθετω και τα benchmarks.

 

Galaxy S7 Nougat (δικο μου)

F59gjQB.png

 

Galaxy S7 Marshmallow

9ArRhbw.png

 

Επισης κατι αλλο που θελω να αναφερω ειναι πως εχω ενα μικρο stutter-delay αλαλ απειροελαχιστο στη πληκτρολογηση, λιγο περισοτερο στο chrome θα ελεγα με την nougat που δεν ειχα με τη marshmallow, ευτιχως κατεβασα το firefox και τον αντικατεστησα με τον σαπιο πλεον chrome και αυτο εδω επισης εκανε θαυματα αλλα θα ηθελα να ξερω αν ειχατε κι εσεις οσοι εχετε s7 αυτο το delay στη πληκτρολογηση με τη nougat.

Προσωπικά θα σου πρότεινα για πληκτρολόγιο το Gboard. Επειδή δουλεύω πολύ flow, είναι το καλύτερο που υπάρχει. Σαν δεύτερο θα έλεγα το swift key της MS.

 

Άλλο θέμα τώρα. Έγραψα στο θέμα του edge γιατί έβλεπα περισσότερη κινητικότητα, αλλά δεν έχω πάρει ακόμη απάντηση για αυτό αν μπορεί κανείς εδώ να μου πει.

 

Πήγα το μεσημέρι να τραβήξω μια φωτογραφία και με πέταξε στην selfie. Μου βγάζει μήνυμα "παρουσιάστηκε σφάλμα στην εφαρμογή " και παίρνω απανωτά force closes όσες φορές επιχειρούσα να μπω. Εννοείται έκανα restart, καθαρισμό ram κλπ, αλλά το πρόβλημα επέμεινε. Μετά από λίγο όμως που τελικά άνοιξε, είχα το εξής θέμα.

 

Ένα ακόμη θέμα. Τις τελευταίες μέρες η μπαταρία έχει φάει πολλή φρίκη!! Από τις 09:00 μέχρι τώρα 22:00 με 2:04 ώρες οθόνη μόνο είναι στο 11%!! Μου κάνουν εντύπωση τα παρακάτω.

 

Είμαι ευγνώμων σε όποιον με βοηθήσει. Ευχαριστώ και πάλι. 8f1fe9cc78b493d536d18403c5a14aac.jpg9026b2fe121330d8dafed0c92106518d.jpg13f0d57421569ecbe379a60f68716675.jpg4f9d31876668059d08a2cb5fa3bab0a8.jpg

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπαίρνα ΡΟΜ με Odin να δεις για τη κάμερα. Αν δεν φτιάξει λογικα ειναι hardware πρόβλημα.για πάτε και Αυτό στο dialer *#0*# - Hardware diagnostic tests Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...