Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω νόμισα πως θα χρειαστεί φορμάτ γιατί έκατσε στο boot logo για κάνα 10λεπτο και έβραζε κιόλας αλλά τελικά ολα καλα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η φόρτιση του κινητού είναι μόνιμα (ασχέτως αν είναι στην αρχή ή στο τέλος) κοντά στα 800 με 1000 mA. Έχω αλλάξει και δοκιμάσει και άλλα καλώδια αλλά δεν έχει διαφορά. Άρα ή έχει πρόβλημα ο φορτιστής μου η με αυτά τα mA φορτίζει το κινητό στην αργεί φόρτιση. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει στο δικό του και να μου πει τι απο τα 2 συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ιταλικο ITV μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας του Αυγουστου, χτες το πρωι, περιπου 25ΜΒ.

Με αγχωσε κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης, γτ εμοιαζε να εχει κολλησει και εκανε 2-3 επανεκκινησεις, αλλα τελικα ολα ΟΚ.

 

Εγώ την πήρα πριν 4 ημέρες την ιταλική χωρίς κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση του κινητού είναι μόνιμα (ασχέτως αν είναι στην αρχή ή στο τέλος) κοντά στα 800 με 1000 mA. Έχω αλλάξει και δοκιμάσει και άλλα καλώδια αλλά δεν έχει διαφορά. Άρα ή έχει πρόβλημα ο φορτιστής μου η με αυτά τα mA φορτίζει το κινητό στην αργεί φόρτιση. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει στο δικό του και να μου πει τι απο τα 2 συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην ΑΡΓΗ φορτιση τοσο ειναι. Η γρηγορη ειναι στα 2Α περιπου. Αν δεν εχεις προβλημα χρονου, μεινε στην αργη.

Link to comment
Share on other sites

Για quickcharge νομιζω ειναι στα 3a και οχι στα 2a.

Αναφέρομαι γενικα παιδια οτι απο το android 6 νομιζω δεν μπορουσες να χειριστείς τα αρχεια που εχεις στην memory card με αλλα προγράμματα εκτος αυτου που εχει μεσα το κινητο.

 

Αυτο λυθηκε?

Εχει αλλαξει αυτο στα s7 κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα αναβάθμιση 19 περίπου mb με την ασφάλεια του Αυγούστου σε ευρωπαϊκή ρομ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να καταργήσω την εφαρμογή Yahoo και να μπαίνω από τον stock browser. Ξέρει κανείς αν μπορώ να λαμβάνω ειδοποιήσεις όταν θα έχω κάποιο email?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ στην εφαρμογή της Samsung για τα email έχω συνδέσει 3 λογαριασμούς ( ένας από αυτούς είναι Yahoo) και λαμβάνω κανονικά όλα τα mails από όλους τους λαγαριασμους.

Μπορείς να βάλεις και ανά πόσο χρονικό διάστημα θέλεις να γίνεται ο συγχρονισμός των mail σου ( από άνα 15λεπτα μέχρι 1 φορά την ημέρα ή χειροκίνητο για να μη σε ζαλίζει,)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη πρώτα απο όλα γιατι το πιο πιθανόν να έχει συζητηθεί το θέμα.

Για να αλλάξω ROM και να βάλω cosmote (απο unbranded) ώστε να έχω volte, ποια είναι η διαδικασία; Δεν θέλω να το αφήσω μια μέρα στο Γερμανό που μου ζητάει.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος ζημίας στο τηλέφωνο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω θεμα με την καμερα. Εχει προβλημα με το μακρο σε κοντινα αντικειμενα δεν κανει φοκους. Δοκιμασα και μανιουαλ και καλο φωτισμο αλλα οχι. Εχει θεμα. Το τζαμακι ειναι καθαρο. Ειχε κανεις καποιο αντιστοιχο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη πρώτα απο όλα γιατι το πιο πιθανόν να έχει συζητηθεί το θέμα.

Για να αλλάξω ROM και να βάλω cosmote (απο unbranded) ώστε να έχω volte, ποια είναι η διαδικασία; Δεν θέλω να το αφήσω μια μέρα στο Γερμανό που μου ζητάει.

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος ζημίας στο τηλέφωνο;

Ευχαριστώ.

Volte έχεις και από την unbranded φίλε!απλά στέλνεις ένα μήνυμα στην cosmote και υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις κλήσεων

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Volte έχεις και από την unbranded φίλε!απλά στέλνεις ένα μήνυμα στην cosmote και υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις κλήσεων

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεως, αν και έχω κάνει ενεργοποίηση. Απο ότι έχω διαβάσει πρέπει να έχει Cosmote rom.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεως, αν και έχω κάνει ενεργοποίηση. Απο ότι έχω διαβάσει πρέπει να έχει Cosmote rom.

 

Ευρωπαϊκή εχω , υπάρχει η δυνατότητα.

Ρυθμίσεις => Συνδέσεις => Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας => Κλήσεις VOLTE,

Μετά πας τηλέφωνο, τρεις κάθετες τελίτσες, ρυθμίσεις στο τέρμα κάτω κλήσεις wi-fi

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, s7 edge με ιταλική rom της ΤΙΜ(τελευταίο update Μαϊου!!!!),βαρέθηκα την αναμονή και τελικά flashara την ελληνική EUR, όχι cosmote, και μου εμφανίζει-λειτουργεί κανονικά volte και wifi call.Ο knox παρέμεινε 0x0.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις τώρα πέρασα το τελευταίο update, και ενώ πριν δέκα λεπτά ( πριν περάσω το νέο update ) είχα κοιτάξει το μενού κλήσεων και δεν εμφάνιζε κάτι σχετικό, τώρα εμφανίζει το : << ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΕΝΗ ΚΛΗΣΗ - RCS Call Settings >> .

Φαντάζομαι πως αυτό εννοείτε, έτσι δεν είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το εξής θέμα. Είχα rom AUT (Ελβετική) και δίκτυο vodafone. Κάθε φορά που έκανα κλήση εμφανιζόταν επάνω αριστερα ένα σύμβολο HD (λογικά οτι λειτουργεί το HD voice της vodafone). Χτες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πέρασα με odin την τελευταία EUR (Ελληνική). Τώρα κάθε φορά που κάνω κλήση δεν εμφανίζεται το HD επάνω αριστερά κατά την κλήση. Δεν υποστηρίζει τη λειτουργία η συγκεκριμένη rom; Έχει παρατηρήσει κανείς με rom EUR και vodafone σύνδεση αν του εμφανίζεται το σήμα HD κατά τη διάρκεια της κλήσης; Να μπορέσω να καταλάβω αν έχει κάποιο θέμα το δικό μου ή είναι γενικό πρόβλημα της rom...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το εξής θέμα. Είχα rom AUT (Ελβετική) και δίκτυο vodafone. Κάθε φορά που έκανα κλήση εμφανιζόταν επάνω αριστερα ένα σύμβολο HD (λογικά οτι λειτουργεί το HD voice της vodafone). Χτες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πέρασα με odin την τελευταία EUR (Ελληνική). Τώρα κάθε φορά που κάνω κλήση δεν εμφανίζεται το HD επάνω αριστερά κατά την κλήση. Δεν υποστηρίζει τη λειτουργία η συγκεκριμένη rom; Έχει παρατηρήσει κανείς με rom EUR και vodafone σύνδεση αν του εμφανίζεται το σήμα HD κατά τη διάρκεια της κλήσης; Να μπορέσω να καταλάβω αν έχει κάποιο θέμα το δικό μου ή είναι γενικό πρόβλημα της rom...
υποστηριζει HD voice απλά δεν έχει το σηματακι όπως το AUT

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα με κοσμοτε ROM και δουλεύει το volte και όλα τα υπόλοιπα μια χαρά Edited by spiros89
Λύση Προβλήματος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα εχει πεσει στα χερια μου ενα s7 που διαβαζει μονο WIND καρτες οταν βαλω voda η cote μου βγαζει unknown network....ειναι sim locked; κατι αλλο; μπορει κανεις να κανει τα μαγικα του; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει HD voice απλά δεν έχει το σηματακι όπως το AUT

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και πώς είμαστε σίγουροι οτι λειτουργεί το σύστημα; Γιατί δεν ξέρω άμα είναι η ιδέα μου αλλά η ποιότητα της κλήσης μου φαίνεται πολύ χειρότερη σε σχέση με πριν (όταν καλεί ακούω θόρυβο ενώ πριν ήταν απόλυτα καθαρός ο ήχος της κλήσης...)

Link to comment
Share on other sites

Και πώς είμαστε σίγουροι οτι λειτουργεί το σύστημα; Γιατί δεν ξέρω άμα είναι η ιδέα μου αλλά η ποιότητα της κλήσης μου φαίνεται πολύ χειρότερη σε σχέση με πριν (όταν καλεί ακούω θόρυβο ενώ πριν ήταν απόλυτα καθαρός ο ήχος της κλήσης...)
Δεν γίνεται στο ένα λογισμικό να υποστηρίζεται και στο άλλο αν θες να σιγουρευτείς ενεργοποίησε τα δεδομένα και όταν κάνεις κλήση δες πάνω στο σημα κινητής αν έχεις 3G τότε έχεις HD voice

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσω την συσκευή ως mobile spot πρέπει να έχω ανοιχτά μόνο τα δεδομένα ή μπορεί να γίνει και μέσω wifi?
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο αν το θυμάμαι σωστά γιατί πχ παίρνεις από το internet του κινητού παράδειγμα από την Vodafone και στη συνέχεια μέσα από το wi-fi μπορούν να συνδεθούν άλλοι με εσένα και τη δική σου σύνδεση

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...