Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα το firmware ειναι ή QB1 η QB3 και χανω κλησεις

Δε ξερω ποιο απο τα 2 :P

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και όλοι όσοι έχετε πρόβλημα με χαμένες κλήσεις...το αποκτήσατε με το που βάλατε 7αρα; Ενώ με την 6αρα είσασταν οκ;

Έχει μιλήσει κανένας με την Samsung για το θέμα αυτό να δούμε τι έχουν να πουν;

 

ΥΓ. Εγω δεν έχω πάρει ακόμα 7αρα. Με την 6αρα ακόμα...δεν μπορώ να πω ότι το σήμα του S7 με έχει τρελάνει (μισές μπάρες από οτι άλλη συσκευή είχα) αλλά κλήσεις δεν χάνω.

 

from my S7

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και όλοι όσοι έχετε πρόβλημα με χαμένες κλήσεις...το αποκτήσατε με το που βάλατε 7αρα; Ενώ με την 6αρα είσασταν οκ;

 

from my S7

Όχι τέλεια με την6αρα..Αλλά,πολύ σπανιότερα έχανα κλήσεις και φαινόταν ότι το σήμα ήταν πάτος..Τώρα,με 3 μπάρες κεραία, παιρνω από το σταθερό στο κινητό και τρωω πόρτα..Ημαρτον..Ναυαρχίδες και κουραφέξαλα..40 χρόνια να δώσει αναβάθμιση και κατάφερε να χαθεί ο αυτοσκοπός του τηλεφώνου..

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που χάνετε κλήσεις σε τι δίκτυο το έχετε; 2g η 3g/4g?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που χάνετε κλήσεις σε τι δίκτυο το έχετε; 2g η 3g/4g?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2g/3g ...αν είναι να το έχω 2g,να πάρω τ0 Nokia 5110..

Link to comment
Share on other sites

2g/3g ...αν είναι να το έχω 2g,να πάρω τ0 Nokia 5110..

 

Εάν έχεις καλό 3g να το αφήσεις εκεί

Εγω δεν έχω καλό και το έχω στο 2g

Οπότε αν το έχω στο 3g και χάσω κλήσεις δεν θα φταίει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χανουμε κλησεις αναφέρετε σας παρακαλω ποια εκδοση λογισμικου εχετε

Εγω οπως και ενας φιλος παραπανω αναφεραμε οτι εχουμε τη QB3/QB1

Γραψτε για να δουμε αν ειναι θεμα της συγκεκριμενης ρομ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

3 μπαρες 3g εκτος σπιτιου σημερα μου ερχεται μηνυμα οτι εχω χαμενη κληση και επι τοπου χτυπαει το τηλ μου με καλουσε ο φιλος μου που καλουσε πριν 20 δευτερα..

Ηθελα να το σπασω αληθεια 500-600€ κινητο και να χει τετοιο θεμα!

Δεν εχει να κανε με τη rom νομιζω, εχω δοκιμασει αγγλικη BTU ελληνικη cosmote και ελληνικη EUR τα ιδια χαλια με ολες!!

Link to comment
Share on other sites

3 μπαρες 3g εκτος σπιτιου σημερα μου ερχεται μηνυμα οτι εχω χαμενη κληση και επι τοπου χτυπαει το τηλ μου με καλουσε ο φιλος μου που καλουσε πριν 20 δευτερα..

Ηθελα να το σπασω αληθεια 500-600€ κινητο και να χει τετοιο θεμα!

Δεν εχει να κανε με τη rom νομιζω, εχω δοκιμασει αγγλικη BTU ελληνικη cosmote και ελληνικη EUR τα ιδια χαλια με ολες!!

 

Άρα,δε φταίει η nougat, δε φταίει η rom ..τι στο καλό φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το κινητο ηταν με Ιταλικη unbranded rom, ειναι η μονη που δεν εχω δοκιμασει. Θα δοκιμασω και αυτη μηπως και βρει το δρομο του αφου με Ιταλικη μου ηρθε μηπως με Ιταλικη φτιαξει αλλα δεν εχω ιδεα αν παιζει ρολο αυτο η οχι, αν και ετσι δε στρωσει τοτε λυπαμαι αλλα να τα λεμε τα πραγματα με το ονομα τους ντροπη στη Samsung.-
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το κινητο ηταν με Ιταλικη unbranded rom, ειναι η μονη που δεν εχω δοκιμασει. Θα δοκιμασω και αυτη μηπως και βρει το δρομο του αφου με Ιταλικη μου ηρθε μηπως με Ιταλικη φτιαξει αλλα δεν εχω ιδεα αν παιζει ρολο αυτο η οχι, αν και ετσι δε στρωσει τοτε λυπαμαι αλλα να τα λεμε τα πραγματα με το ονομα τους ντροπη στη Samsung.-

Έχω το ιταλικό unbranded s7 edge, αναβάθμισα σε nougat με ΟΤΑ, δεν έχω κάνει επαναφορά ούτε wipe κλπ κλπ, δεν έχω χάσει ούτε μια κλήση από την αγορά του, δοκίμασε με το δικό του firmware να δεις πως θα πάει, δεν έχεις να χάσεις κάτι

Edit πάντα το έχω με 4g, βλέπω εδώ ότι το γυρίζουν μερικοί σε 2g και με πιάνει απελπισία, δεν γίνονται αυτά

Edit2 επίσης να αναφέρω ότι ο πάροχος δεν φέρει ευθύνη, να σας εξηγήσω γιατί,

είχα το s6 ελβετικό και έχανα αρκετές κλήσεις, με την ίδια κάρτα στο edge δεν έχασα ούτε μια, και τα δύο κινητά απείραχτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ιταλικό unbranded s7 edge, αναβάθμισα σε nougat με ΟΤΑ, δεν έχω κάνει επαναφορά ούτε wipe κλπ κλπ, δεν έχω χάσει ούτε μια κλήση από την αγορά του, δοκίμασε με το δικό του firmware να δεις πως θα πάει, δεν έχεις να χάσεις κάτι

Edit πάντα το έχω με 4g, βλέπω εδώ ότι το γυρίζουν μερικοί σε 2g και με πιάνει απελπισία, δεν γίνονται αυτά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειμαι στο sammobile τωρα τσεκαρω τις ιταλικες εκδοσεις και εχει: ITV, HUI, TIM, OMN, WIN.

Λογικα η ITV πρεπει να ειναι η unbranded αυτη εχεις εσυ?

Σε ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο sammobile τωρα τσεκαρω τις ιταλικες εκδοσεις και εχει: ITV, HUI, TIM, OMN, WIN.

Λογικα η ITV πρεπει να ειναι η unbranded αυτη εχεις εσυ?

Σε ευχαριστω πολυ! :)

Ναι φίλε, ITV, μακάρι να λυθεί το πρόβλημά σου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, ITV, μακάρι να λυθεί το πρόβλημά σου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεκινησε το κατεβασμα!

Μακαρι να βγαλω ακρη και αν το προβλημα ειναι οτι θελουν το αρχικο firmware της χωρας με το οποιο ηρθαν οι συσκευες μας για να δουλεψουν σωστα τοτε θα λυθει το προβλημα για αρκετα παιδια που εχουν το ιδιο θεμα!

Σ'ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια κι απο προσπαθεια να βοηθησουμε λιγο την κατασταση γιατι οντως ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει.

Αφου δεν ειναι ουτε ο παροχος ουτε η ρομ μιας και απο ρομ οι πιο πολλοι ειναι μια χαρα,μηπως εχετε παλια καρτα σιμ οσοι χανετε κλησεις;

Μηπως ο συνδυασμος nougat και παλια σιμ δεν κολλαει;

Ψαχνω να βρω την λυση και να βοηθησω καπως γιατι οντως ειναι τραγικο.

Επισης δοκιμαστε μια μερα χωρις την καρτα μνημης απο περιεργεια.

Θα την βρουμε την λυση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια κι απο προσπαθεια να βοηθησουμε λιγο την κατασταση γιατι οντως ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει.

Αφου δεν ειναι ουτε ο παροχος ουτε η ρομ μιας και απο ρομ οι πιο πολλοι ειναι μια χαρα,μηπως εχετε παλια καρτα σιμ οσοι χανετε κλησεις;

Μηπως ο συνδυασμος nougat και παλια σιμ δεν κολλαει;

Ψαχνω να βρω την λυση και να βοηθησω καπως γιατι οντως ειναι τραγικο.

Επισης δοκιμαστε μια μερα χωρις την καρτα μνημης απο περιεργεια.

Θα την βρουμε την λυση.

 

Φιλε Πανο σ'ευχαριστουμε κατ'αρχην για το ενδιαφερον σου!

Στο δια ταυτα τωρα, εμενα προσωπικα η καρτα σιμ ειναι αγορασμενη το Νοεμβριο του 15 που αγορασα τοτε το Huawei P8.

Δεν ξερω αν θεωρειται παλια η οχι παντως με το P8 δεν ειχα κανενα προβλημα με το σημα!

Θα δοκιμασω να περασω την Ιταλικη unbranded οπως μου ηρθε η συσκευη μηπως οφειλεται εκει! Αν δεν θα δοκιμασαω να κατεβασω την Ιταλικη unbranded Marshmallow και να κανω update OTA οπως ενας φιλος λιγο παραπανω αν δεν παλι θα δοκιμασω χωρις την καρτα μνημης οπως προειπες!

Τι να πω ρε παιδια ελπιζω να βρεθει η λυση...!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

κατοχος s7 edge χωρα προελευσης ελβετια

αν κατεβασω την ελληνικη εκδοση την unbranded

μπορει να υπάρξει πρόβλημα??

θα παιρνει ενημερωσεις με την ελληνική έκδοση μετα??

η παιζει ρολο η αρχικη που ειναι ελβετιας??

αν μπορει να βοηθησει κάποιος

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

2g/3g ...αν είναι να το έχω 2g,να πάρω τ0 Nokia 5110..

Τι παραπάνω σου προσφέρει το 2g/3g η το 3g/4g στις κλήσεις από το 2g?δεν το ξέρεις ότι το 3g και το 4g πως δεν είναι σταθερά όσο το 2g? Και ότι αν το έχεις εναλασσομενο υπάρχει νεκρό διάστημα όταν αδυνατεί το 4g η το 3g και προσπαθεί να πάει στο αμέσως χαμηλότερο και πολλές φορές κολλάει και ενώ σου δείχνει γραμμές στο σήμα, δεν έχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

κατοχος s7 edge χωρα προελευσης ελβετια

αν κατεβασω την ελληνικη εκδοση την unbranded

μπορει να υπάρξει πρόβλημα??

θα παιρνει ενημερωσεις με την ελληνική έκδοση μετα??

η παιζει ρολο η αρχικη που ειναι ελβετιας??

αν μπορει να βοηθησει κάποιος

ευχαριστώ!!

 

Εαν κατεβασεις την ελληνικη θα παιρνει ενημερωσεις οταν βγαζουν ενημερωσεις για την ελλαδα δεν παιζει κανενα ρολο η αρχικη οποιας χωρας και αν ειναι αυτη!

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο !!

με τη διαδικασία υπάρχει καποιο θέμα??

εννοω

δεν εχω κανει αλλη φορα

αν ακολουθησω τα βήματα και την κάνω σωστα θα ειναι ενταξει??

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο !!

με τη διαδικασία υπάρχει καποιο θέμα??

εννοω

δεν εχω κανει αλλη φορα

αν ακολουθησω τα βήματα και την κάνω σωστα θα ειναι ενταξει??

 

Στο site της sammobile στο σημειο που πατας download για να κατεβασεις τη ρομ κατω χαμηλα στη σελιδα σου εχει τα βηματα ενα προς ενα, εαν τα κανεις σωστα δε θα εχεις κανενα προβλημα οπως κανενας μας δεν ειχε ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ουτε με τη ρομ της χωρας που που μας ηρθε η συσκευη λυνεται το προβλημα με το σημα και τις χαμενες κλησεις και εγω τουλαχιστον το εμαθα με το χειροτερο τροπο καθως μου ηρθε μηνυμα χαμενης κλησης και ηταν ο αριθμος που σε καλει για να ενεργοποιηθει το viber αυτοματα την ωρα που εστηνα τα παντα απ την αρχη...!!! Ενταξει τραγικη ειρωνια για γελια και για κλαματα!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια κι απο προσπαθεια να βοηθησουμε λιγο την κατασταση γιατι οντως ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει.

Αφου δεν ειναι ουτε ο παροχος ουτε η ρομ μιας και απο ρομ οι πιο πολλοι ειναι μια χαρα,μηπως εχετε παλια καρτα σιμ οσοι χανετε κλησεις;

Μηπως ο συνδυασμος nougat και παλια σιμ δεν κολλαει;

Ψαχνω να βρω την λυση και να βοηθησω καπως γιατι οντως ειναι τραγικο.

Επισης δοκιμαστε μια μερα χωρις την καρτα μνημης απο περιεργεια.

Θα την βρουμε την λυση.

 

μπα...Αλλαξα sim πρόσφατα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι παραπάνω σου προσφέρει το 2g/3g η το 3g/4g στις κλήσεις από το 2g?δεν το ξέρεις ότι το 3g και το 4g πως δεν είναι σταθερά όσο το 2g? Και ότι αν το έχεις εναλασσομενο υπάρχει νεκρό διάστημα όταν αδυνατεί το 4g η το 3g και προσπαθεί να πάει στο αμέσως χαμηλότερο και πολλές φορές κολλάει και ενώ σου δείχνει γραμμές στο σήμα, δεν έχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα, τι προτείνεις?Να καταργήσω τα δεδομένα ή να παίζω συνέχεια με τις μπάντες? Τελείως κακές λύσεις..

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κάνετε και μία Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου?? Λεμε τώρα....

Για πολλές σφαλιάρες έγινε η samsung!!!! Αναξιοπιστία στο τέρμα!!!

Δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει με το ********* που αγορασαμε!!

2 συσκευές άλλαξα μέχρι τώρα λόγω προβλημάτων και το τελευταίο που εχω,μετά την 7.0 τρελάθηκε στις επανεκκινήσεις.δεν τη γλίτωσα την επαναφορά τελικά και περιμένω να δω τι άλλο θα βγάλει τώρα...

Το μετάνιωσα χίλιες φορές που έφυγα από iPhone.

Που μπορεί να έχει ελλείψεις,αλλά ηταν σταθερό σαν βραχος τουλάχιστον.

Άντε και καλή τύχη σε όλους μας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...