Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί να την αυξήσεις;; η λογική του Android είναι free ram = wasted ram

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Ναι μωρέ...λάθος έκφραση..Την ελεύθερη εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

Μας έφαγε αυτή η Ελβετία!

Πωωωωω ρε φίλε!!!!! Ξαναπέστο!!!! :sick:

 

Για να αυξήσουμε τη ram εκτός από το κλείσιμο των εφαρμογών με τη χρήση της έξυπνης διαχείρισης, μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό?

Δεν χρειάζεται να την αυξήσεις. Εφόσον υπάρχει έστω και λίγη ελεύθερη είσαι ΟΚ. Η RAM υπάρχει για να είναι γεμάτη και όχι άδεια. Όταν είναι άδεια σημαίνει οτι δεν την χρειάζεσαι...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ...λάθος έκφραση..Την ελεύθερη εννοώ..

Μα αυτό είναι. Ελεύθερη ραμ είναι χαραμισμενη ραμ, αυτή είναι η λογική του Android. Αν φουλάρει ρολαρει πιο καλά

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την Ιταλκη ROM για να την ξαναπερασω με ODIN, μπας και λυθει το θεματακι με τις ρυθμισεις.

Ποια εκδοση ODIN να χρησιμοποησω; Θα μου τα σβησει ολα και θα χρειαστει ξανα να το στησω;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι!

Γενικά στο δικό μου, νιώθω ότι αργούν πολύ οι αναβαθμίσεις!

ΌΛΑ πάνε κομπλέ στο κινητό, μην το ματιάσω, αλλά στις αναβαθμίσεις πάει κάρβουνο.

Μπορεί να βλέπω εδώ να λένε αρκετοί ότι πήραν αναβάθμιση (και εννοώ ίδιας χώρας) και σε μένα να έρχεται μετά από 20 μέρες τουλάχιστον! Γερμανικό έχω unbranded! Βλέπω άλλους εδώ στο φόρουμ και τους ήρθε εδώ και 3 μέρες, αλλά εμένα τίποτα! Το έχω κάνει χειροκίνητη αναζήτηση άπειρες φορές χωρίς τύχη! Οι γνώστες, ξέρουν τι μπορεί να φταίει και αργεί τόσο?

Υπάρχει κάποιος που έχει Γερμανικό και δεν του έχει έρθει?

Στο πρόγραμμα που τσεκάρει τα χαρακτηριστικά μου λέει :

 

Product Name

Heroltexx

Countru of Origin

Vietnam

Manufacturing date

2016.09.12

Knox

0x0

Firmware CSC code

DDE

Actice CSC

DDE

Avaliable CSC

DCO, DDE, DTM

CSC Country

Germany/DE

CSC version

G930FDDX1BPJ1

Latest firmware

YES

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι!

Γενικά στο δικό μου, νιώθω ότι αργούν πολύ οι αναβαθμίσεις!

ΌΛΑ πάνε κομπλέ στο κινητό, μην το ματιάσω, αλλά στις αναβαθμίσεις πάει κάρβουνο.

Μπορεί να βλέπω εδώ να λένε αρκετοί ότι πήραν αναβάθμιση (και εννοώ ίδιας χώρας) και σε μένα να έρχεται μετά από 20 μέρες τουλάχιστον! Γερμανικό έχω unbranded! Βλέπω άλλους εδώ στο φόρουμ και τους ήρθε εδώ και 3 μέρες, αλλά εμένα τίποτα! Το έχω κάνει χειροκίνητη αναζήτηση άπειρες φορές χωρίς τύχη! Οι γνώστες, ξέρουν τι μπορεί να φταίει και αργεί τόσο?

Υπάρχει κάποιος που έχει Γερμανικό και δεν του έχει έρθει?

Στο πρόγραμμα που τσεκάρει τα χαρακτηριστικά μου λέει :

 

Product Name

Heroltexx

Countru of Origin

Vietnam

Manufacturing date

2016.09.12

Knox

0x0

Firmware CSC code

DDE

Actice CSC

DDE

Avaliable CSC

DCO, DDE, DTM

CSC Country

Germany/DE

CSC version

G930FDDX1BPJ1

Latest firmware

YES

DDE = Germany Branded Congstar

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δεν το είχα πάρει χαμπάρι!

Περίεργο πάντως που δεν έχει κάποιο λογότυπο ή οτιδήποτε που να δείχνει πως είναι branded!

Ούτε στα χαρτιά μέσα ούτε πουθενά!

Σφραγισμένο κανονικά με την ταινία ασφαλείας της samsung και όχι τις άσπρες που βάζουν μερικά καταστήματα!

Τέλος πάντων, θα περιμένω λίγο ακόμα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το AUT από Ελβετία είναι branded ή unbranded; Γνωρίζει κανείς;

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής σοβαρό πρόβλημα. Το πρώτο μου S7 το αγόρασα τον Μάιο του '16. Δεν εμφάνιζε πρόβλημα μέχρι περίπου τον Σεπτέμβριο όπου άρχισε τις τυχαίες επανεκκινήσεις. Αυτές συνεχίστηκαν και αφότου άλλαξα 2(!) μητρικές, ώσπου με αρκετό κόπο έπεισα την Samsung να μου αλλάξει κινητό. Εννοείται ότι είχα προσπαθήσει όλα τα γνωστά, reset, safe mode κλπ. Προ περίπου ενός μηνός έχω στα χέρια μου νέο κινητό από την αντιπροσωπία. Μαντέψτε λοιπόν... άρχισε πάλι τα ίδια κόλπα - τυχαίες επανεκκινήσεις!!! Μάλιστα εχθές δεν άνοιγε με τον απλό τρόπο και ήθελε το πάτημα 3 πλήκτρων (power, volume down & home).

Επειδή η πιθανότητα να είναι και αυτό προβληματικό είναι πραγματικά μικρή, έρχομαι να πιστέψω ότι κάποια εφαρμογή κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες προκαλεί το πρόβλημα. Περιμένω την nougat για να προσπαθήσω στήσιμο από την αρχή, βάζοντας μία - μία εφαρμογή και παρακολουθώντας την πορεία (θα είναι δύσκολο αλλά τι άλλο να κάνω). Η ερώτησή μου προς τους γνώστες είναι αν πέρα του γνωστού factory reset, υπάρχει πιο δραστικός τρόπος για να επανέλθει η συσκευή στην πραγματικά αρχική της κατάσταση ώστε να στήσω με προσοχή το κινητό. Έχετε κάποιες επιπλέον συμβουλές? κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω και δεν πάει ο νους μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, απ ότι έχω ακούσει η εφαρμογή Facebook κάνει κάτι τέτοια, την έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει την κάρτα SIM;

Όπως επίσης και την micro SD εφόσον χρησιμοποιείς.

Οι προβληματικές κάρτες δημιουργούν επανεκκινήσεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής σοβαρό πρόβλημα. Το πρώτο μου S7 το αγόρασα τον Μάιο του '16. Δεν εμφάνιζε πρόβλημα μέχρι περίπου τον Σεπτέμβριο όπου άρχισε τις τυχαίες επανεκκινήσεις. Αυτές συνεχίστηκαν και αφότου άλλαξα 2(!) μητρικές, ώσπου με αρκετό κόπο έπεισα την Samsung να μου αλλάξει κινητό. Εννοείται ότι είχα προσπαθήσει όλα τα γνωστά, reset, safe mode κλπ. Προ περίπου ενός μηνός έχω στα χέρια μου νέο κινητό από την αντιπροσωπία. Μαντέψτε λοιπόν... άρχισε πάλι τα ίδια κόλπα - τυχαίες επανεκκινήσεις!!! Μάλιστα εχθές δεν άνοιγε με τον απλό τρόπο και ήθελε το πάτημα 3 πλήκτρων (power, volume down & home).

Επειδή η πιθανότητα να είναι και αυτό προβληματικό είναι πραγματικά μικρή, έρχομαι να πιστέψω ότι κάποια εφαρμογή κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες προκαλεί το πρόβλημα. Περιμένω την nougat για να προσπαθήσω στήσιμο από την αρχή, βάζοντας μία - μία εφαρμογή και παρακολουθώντας την πορεία (θα είναι δύσκολο αλλά τι άλλο να κάνω). Η ερώτησή μου προς τους γνώστες είναι αν πέρα του γνωστού factory reset, υπάρχει πιο δραστικός τρόπος για να επανέλθει η συσκευή στην πραγματικά αρχική της κατάσταση ώστε να στήσω με προσοχή το κινητό. Έχετε κάποιες επιπλέον συμβουλές? κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω και δεν πάει ο νους μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κάνεις ένα Hard Reset με τον συνδυασμό πλήκτρων, μολις τελειώσει το Reset κατέβασε το ODIN και φλασαρε την Official rom (κατά προτίμηση την Ελληνική και την τελευταια), μολις λοιπόν ξεκινήσει η συσκευή μετά το φλασαρισμα, κανείς επανεκκίνηση, περνάς ανά 5 τις εφαρμογές (τις τρεχεις) και κάνεις σε κάθε πεντάδα επανεκκίνηση της συσκευής. Ενημέρωσε πως πάει...

Link to comment
Share on other sites

Επισης δοκιμασε να αφαιρεσεις την καρτα sd αν εχεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ένα Hard Reset με τον συνδυασμό πλήκτρων, μολις τελειώσει το Reset κατέβασε το ODIN και φλασαρε την Official rom (κατά προτίμηση την Ελληνική και την τελευταια), μολις λοιπόν ξεκινήσει η συσκευή μετά το φλασαρισμα, κανείς επανεκκίνηση, περνάς ανά 5 τις εφαρμογές (τις τρεχεις) και κάνεις σε κάθε πεντάδα επανεκκίνηση της συσκευής. Ενημέρωσε πως πάει...

 

Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Σχετικά με το hard reset με πλήκτρα εννοείς το power, vol up & home - σωστά? Σχετικά με το ODIN επειδή δεν το έχω ξανακάνει, το βρίσκω στο sam mobile? οδηγίες?

Αναφορικά με παρατηρήσεις άλλων φίλων (τους ευχαριστώ), το facebook το έχω αποενεργοποιήσει (δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις), η καρτα SD δεν παίζει ρόλο - μου το κάνει και χωρίς αυτήν και σχετικά με την SIM δεν πρέπει να έχει πρόβλημα - την άλλαξα με το πρώτο κινητό τον Μάιο.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...εχω ενα περιεργο προβλημα με το ξυπνητηρι το ετοιμαζω για να χτυπησει στις 6 το πρωι το εχω για ολη την εβδομαδα αλλα αυτο το πρωι νεκρο...εντελως εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο να πω οτι ημουν με περασμενη αγγλικη nougat παντα με καθαρη εγκατασταση και εχθες εβαλα την ιταλικη και παλι τα ιδια μου κανει!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επέστρεψα και εγώ μετά από 1 χρόνο με το 5x και για αρκετά χρόνια πριν με γαλαξίες στην κατοχή μου. Το κινητό μου είναι από Πορτογαλία αγορασμένο από kaizer. Έχει κάποιος άλλος παρόμοιας εισαγωγής να μου εντυπώσεις; Επίσης αν έχει περάσει κάποιος την BTU;; Ευχαριστώ Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...εχω ενα περιεργο προβλημα με το ξυπνητηρι το ετοιμαζω για να χτυπησει στις 6 το πρωι το εχω για ολη την εβδομαδα αλλα αυτο το πρωι νεκρο...εντελως εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο να πω οτι ημουν με περασμενη αγγλικη nougat παντα με καθαρη εγκατασταση και εχθες εβαλα την ιταλικη και παλι τα ιδια μου κανει!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε στο optimize battery usage που είναι στα battery settings να βγάλεις το ξυπνητήρι από τις εφαρμογές που μπαίνουν σε sleep mode.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποτε θα δωσουν την 7 και σε Ελληνικες συσκευες...Φτασαμε Μαρτιο και τπτ ακομα....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στο optimize battery usage που είναι στα battery settings να βγάλεις το ξυπνητήρι από τις εφαρμογές που μπαίνουν σε sleep mode.

Ευχαριστω φιλε μου θα το κοιταξω...ισως να ειναι εκει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα..απο τότε που έκανα αναβάθμιση σε nougat έχω θέμα...ενω έχω σήμα λέει πως το κινητό είναι κλειστό ...

Η ρύθμιση VoLTE calls (βρισκεται στα δικτυα) πρέπει να είναι ενεργοποιημένη ή όχι?

Η ρύθμιση Wi-Fi calling (είναι στις ρυθμίσεις τηλέφωνο κάτω κάτω) πρέπει να ενεργοποιημένη ή όχι?

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Νέος κάτοχος s7 .αρχικά θα ηθελα να ρωτήσω για το δακτυλικο αποτύπωμα: λειτουργει οποτε θελει.. μου βγαζει το μήνυμα να καταχωρηθει pin γιατι δεν επιτρέπεται η χρηση δακτυλικων αποτυπωματων απο την πολιτικη ασφαλείας....εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι...παρακαλω τα φωτα σας!!! Ειμαι με Android 6 , το αποτυπωμα το αναγνωρισει αλλα μου βγαζει το παραπανω μήνυμα. Αν βαλω αλλο δάχτυλο μου βγαζει αλλο μηνυμα ...σε iphone που εχω δουλεψει αποτύπωμα δεν εκανε τετοια νουμερα...και σιγουρα ειναι καποια ρυθμιση....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση 2 φορές για software update και μόλις πατάω με βγάζει στο σημείο που κάνεις manual update αλλά μου δείχνει ότι δεν υπάρχει update.

Κάνω κάτι λάθος?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...