Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι στιγμης απο galaxy s6 εποχη,τα Ελβετικα ειναι απο τα τελευταια που παιρνουν αναβαθμιση...

Πές μου κι άλλα να με φτιάξεις αγόρι μου!!!! :lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα θέμα που νομίζω είχε αναφερθεί και παλαιότερα, κάπου το πήρε το μάτι μου τέλος πάντων. Το κεντρικό κουμπί αν το πιέσεις για ν ανοίξει η οθόνη από την αριστερή πλευρά δεν πιάνει πάντα, σε σχέση με το κέντρο ή το δεξί μέρος. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος; Για κάντε καμιά δοκιμή :p Αξίζει τώρα να πάει για σέρβις ή τζάμπα κόπος;
Link to comment
Share on other sites

Πές μου κι άλλα να με φτιάξεις αγόρι μου!!!! :lol:

Κι η κοπελα μου στο S7 edge της Ελβετικο εχει.

Κι επειδη δεν θελει να κανει επαναφορα δεν με αφηνει να της περασω την 7 εγω.

Ειστε και δυσκολοι τι να σας κανω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι η κοπελα μου στο S7 edge της Ελβετικο εχει.

Κι επειδη δεν θελει να κανει επαναφορα δεν με αφηνει να της περασω την 7 εγω.

Ειστε και δυσκολοι τι να σας κανω...

Θα έρθει μόνη της μωρέ...σιγά...τί να κάνουμε; Να σκάσουμε και για την αναβάθμιση;

Εγώ πιο πολύ το ανέφερα για να τονίσω ότι ο τρόπος αυτός αναβάθμισης που διαρκεί 3-4 μήνες είναι για γέλια και για κλάματα!

Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές SAmsung αυτό (πρώτο Samsung που παίρνω είναι το S7);

 

Ένα θέμα που νομίζω είχε αναφερθεί και παλαιότερα, κάπου το πήρε το μάτι μου τέλος πάντων. Το κεντρικό κουμπί αν το πιέσεις για ν ανοίξει η οθόνη από την αριστερή πλευρά δεν πιάνει πάντα, σε σχέση με το κέντρο ή το δεξί μέρος. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος; Για κάντε καμιά δοκιμή :p Αξίζει τώρα να πάει για σέρβις ή τζάμπα κόπος;

Άστο μωρέ να δείς πώς θα πάει. Δεν νομίζω οτι είναι λόγος αυτός για να σου ανοίξουν την συσκευή. Εγώ δεν θα το έδινα...εκτός εάν έφτανε να υπολειτουργεί και να εμποδίζει την χρήση. Έτσι κι αλλιώς το κουμπί στην μέση δεν το πατάς;

Έχεις δεί βίντεο με το πώς ανοίγουν τα S7 φαντάζομαι. Κανονικός βιασμός!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί πάντως κανονικά το κουμπί το μεσαίο, όπου και να το πατήσεις. Αλλά συμφωνώ με το φίλο. Μην ανοιχτεί η συσκευή για αυτό το λόγο, κρίμα είναι. Εξάλλου το μεσαίο κουμπί το έχω για μόστρα εγώ, δε το χρησιμοποιώ ποτέ. Με το Power button το ανοίγω πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο κέντρο το πατάω, δεν είναι θέμα αλλά λέω μήπως χρειαζόταν φτιάξιμο για να ναι τζετ.. Μόλις είδα βίντεο με το άνοιγμα, και νταξει απλά θα το ξεκλειδωνω απ την δεξιά πλευρά... Λες και περνάει ο μετροποντικας είναι :D :D

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα βίντεο με το άνοιγμα, και νταξει απλά θα το ξεκλειδωνω απ την δεξιά πλευρά... ....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ Ε ναι ρε...:cry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο κέντρο το πατάω, δεν είναι θέμα αλλά λέω μήπως χρειαζόταν φτιάξιμο για να ναι τζετ.. Μόλις είδα βίντεο με το άνοιγμα, και νταξει απλά θα το ξεκλειδωνω απ την δεξιά πλευρά... Λες και περνάει ο μετροποντικας είναι :D :D

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Το τεσταρα αυτό που είπες...Έχω βάλει δείκτες κι αντιχειρες..Αν εφαρμοσεις αντίστοιχα το αριστερό χέρι στη δεξιά πλευρά πιάνει κομπλέ...Επίσης, μπορείς να ξαναπεράσεις τ'αποτυπώματα και στα σημεία που "χωλαίνει " δώσε λίγο έμφαση και πάτα τα πιο νορμάλ..Νομίζω ότι δεν έχει θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Το τεσταρα αυτό που είπες...Έχω βάλει δείκτες κι αντιχειρες..Αν εφαρμοσεις αντίστοιχα το αριστερό χέρι στη δεξιά πλευρά πιάνει κομπλέ...Επίσης, μπορείς να ξαναπεράσεις τ'αποτυπώματα και στα σημεία που "χωλαίνει " δώσε λίγο έμφαση και πάτα τα πιο νορμάλ..Νομίζω ότι δεν έχει θέμα....

 

Δεν μου κανει θεμα στο αποτυπωμα..δεν λειτουργει, δηλαδη δεν αναβει καν η οθονη..αντιστοιχα δεν κλεινει πχ μια εφαρμογη, καταλαβες τι εννοω..δεν πιανει το κουμπι, απλα ανεφερα στο ανοιγμα την οθονης γιατι τοτε ετυχε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κανει θεμα στο αποτυπωμα..δεν λειτουργει, δηλαδη δεν αναβει καν η οθονη..αντιστοιχα δεν κλεινει πχ μια εφαρμογη, καταλαβες τι εννοω..δεν πιανει το κουμπι, απλα ανεφερα στο ανοιγμα την οθονης γιατι τοτε ετυχε..

 

πάω πάσο τότε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περίπου ένα μηνα το κινητό. Έχω απενεργοποιήσει την ταχεία φόρτιση και για να πάει από το 30% στο 100% κάνει περίπου 3 ώρες, ενώ με την ταχεία φόρτιση ενεργοποιημένη κάνει 1 ώρα. Είναι λογικό ή έχει κάποιο θέμα η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περίπου ένα μηνα το κινητό. Έχω απενεργοποιήσει την ταχεία φόρτιση και για να πάει από το 30% στο 100% κάνει περίπου 3 ώρες, ενώ με την ταχεία φόρτιση ενεργοποιημένη κάνει 1 ώρα. Είναι λογικό ή έχει κάποιο θέμα η συσκευή;

Πιθανότατα έχει θέμα το καλώδιο του φορτιστή, δοκίμασε να το φορτίσεις με άλλον να δεις αν σου κάνει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Έλα και Ελβετία μωρή Samsung! Άντε!!! Εμάς τους φραγκάτους στην απέξω μας άφησες! :lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό unbranded. Just arrived.

 

Και γω έχω Γερμανικό unbranded αλλά τίποτα!

Σου ήρθε OTA ή με το καλώδιο μέσω προγράμματος?

Link to comment
Share on other sites

γερμανικο unbranded κατεβαινει τωρα.συνεχισε να ψαχνεις θα σου εμφανιστει.εμενα με τη τριτη προσπαθεια σημερα επιασε.

 

ετοιμαζω το κινητο backup και φυγαμε nougat:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω Γερμανικό unbranded αλλά τίποτα!

Σου ήρθε OTA ή με το καλώδιο μέσω προγράμματος?

 

OTA πρωί πρωί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Πριν από 1 μηνα αγορασα το S7 το οποίο μερικές φορές παρουσιάζει το εξής θέμα. Οταν κανω αναπαρωγή μουσικής ή βλέπω βίντεο στο YouTube facebook κλπ μερικές φορές διακόπτεται ο ήχος ή επανέρχεται μετά από λίγο ή και οχι. Με handsfree δεν έχω θέμα. Επίσης όταν τα αποσυνδεω επανερχεται ο ηχος και πάλι. Εκανα διαγραφή cache εφαρμογων και συστήματος καθώς και επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων η οποία έλυσε το θέμα για μια 2 μερες μονο. Να σημειώσω πως αυτό το πρόβλημα δεν συμβαινει παντα αλλα κάποιες φορές. Αντιμετωπίζει κάνεις κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις, ειναι θετικες σε ολους τους τομεις.

Βρηκα ομως ενα Bug. Για ριξτε μια ματια κι εσεις να μου πειτε. Οταν ειναι ενεργοποιημενο το wifi και συνδεδεμενο, αν πατηθει παρατεταμενα το μπλε "κουμπι" του wifi, στο drop down menu, αντι να δειξει τη λιστα των wifi, βγαζει παραθυρακι λαθους.

Η αναβαθμιση εγινε ΟΤΑ, χωρις επαναφορα, wipe κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις, ειναι θετικες σε ολους τους τομεις.

Βρηκα ομως ενα Bug. Για ριξτε μια ματια κι εσεις να μου πειτε. Οταν ειναι ενεργοποιημενο το wifi και συνδεδεμενο, αν πατηθει παρατεταμενα το μπλε "κουμπι" του wifi, στο drop down menu, αντι να δειξει τη λιστα των wifi, βγαζει παραθυρακι λαθους.

Η αναβαθμιση εγινε ΟΤΑ, χωρις επαναφορα, wipe κτλ.

Μπα δουλεύει κανονικά

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Μπα δουλεύει κανονικά

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Ωωωχ, αυτο σημαινει οτι παω για επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων. Και οσο τα βαριεμαι αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Στο cloud backup που κάνεις μέσω του samsung account έχει επιλογή για να σώσει τα settings και ανάμεσα σε όλα γράφει wifi...σώζει και τις αποθηκευμένες wifi συνδέσεις; Το έχει τσεκάρει κανείς για να μου πει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...