Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2η ερώτηση: την βάζω κατευθείαν χωρίς επαναφορά και αν έχει θέματα κάνω μετά επαναφορά ή κάτι άλλο?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2η ερώτηση: την βάζω κατευθείαν χωρίς επαναφορά και αν έχει θέματα κάνω μετά επαναφορά ή κάτι άλλο?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

θα σου πω εγώ τι έκανα

αφού πήρα ένα κάλο μπακ απ με samsoung account έκανα επαναφορά εργοστασιακων

στην (καθαρή)πλέον εξάρα χωρίς να βάλω κανένα λογαριασμό προχώρησα στη αναβάθμιση

όταν άνοιξε το τηλ με την εφταρα έβαλα τούς λογαριασμούς google kai samsoung

έκανα επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας

περάστηκαν πάλι τα πάντα και το τηλ πάει σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση: Οσοι πήραμε την συσκευή από skroutz και διαθέτουμε απόδειξη αγοράς, εάν πάθει κάτι, πρέπει να την στείλουμε στο κατάστημα που την πήραμε ή την πηγαίνουμε κατευθείαν στην Samsung; Που βρίσκεται η Samsung στην Θεσσαλονίκη (ποια αντιπροσωπία έχει το επίσημο service δηλαδή) ;

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση: Οσοι πήραμε την συσκευή από skroutz και διαθέτουμε απόδειξη αγοράς, εάν πάθει κάτι, πρέπει να την στείλουμε στο κατάστημα που την πήραμε ή την πηγαίνουμε κατευθείαν στην Samsung; Που βρίσκεται η Samsung στην Θεσσαλονίκη (ποια αντιπροσωπία έχει το επίσημο service δηλαδή) ;

 

from my S7

 

Στην σαμσουνγκ απευθειας πηγαινεις..δωδεκανησου ειναι, χαμηλα κοντα στο αστορια η αντιπροσωπία στην θεσσαλονικη.. νομιζω σμαρτεκ ειναι ακομα, αν δεν κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την Marshmallow η μπαταρία με νορμάλ χρήση κράταγε με το ζόρι μια μέρα

τώρα μετ την nougat7 κρατάει άνετα μια μέρα και κάτι παραπάνω

είναι ξεκάθαρο ότι τώρα το τηλ με την nougat κάνει καλλίτερη διαχείριση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια συγκριση του δικου μου S7 με Exynos με S7 με τον SD 820 ενος φιλου....

Ανοιξαμε διαφορες εφαρμογες,chrome,καμερα,dialer,ημερολογιο,και εφαρμογες της Microsoft,και απο παιχνιδια ειχαμε και οι δυο το Asphalt 8,και το Pacman:lol:,και το δικο μου ηταν ενα κλικ πιο γρηγορο....

Τωρα που το σκεφτωμαι επρεπε να ανοιγαμε και το Antutu,αλλα δεν....

Και υπηρχε και μια μικρη διαφορα στην καταναλωση....

Το 820 καταναλωσε περισσοτερα ...% απο το δικο μου.....

Link to comment
Share on other sites

Στην σαμσουνγκ απευθειας πηγαινεις..δωδεκανησου ειναι, χαμηλα κοντα στο αστορια η αντιπροσωπία στην θεσσαλονικη.. νομιζω σμαρτεκ ειναι ακομα, αν δεν κανω λαθος..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μήπως εννοείς την Micro Tech;

 

Βασικά, ένα από τα S7 που έχουμε στην δουλειά έχει ένα κολλημένο κόκκινο pixel. Φαίνεται ελάχιστα και κυρίως μόνο όταν το κοιτάς υπό γωνία. Αλλά είναι κολλημένο...δεν αλλάζει χρώμα.

Λέω να το πάω για αλλαγή. Θα την αλλάξουν την οθόνη με ένα pixel η θέλει παραπάνω για να περάσει στην εγγύηση; Λέτε να το αφήσουμε έτσι μπας και ξεκολλήσει;

Βλέπω επίσης ότι στο site της Micro-tech μιλάνε για 1 hour service. Εάν ισχύει αυτό είναι πολύ καλό.

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια συγκριση του δικου μου S7 με Exynos με S7 με τον SD 820 ενος φιλου....

Ανοιξαμε διαφορες εφαρμογες,chrome,καμερα,dialer,ημερολογιο,και εφαρμογες της Microsoft,και απο παιχνιδια ειχαμε και οι δυο το Asphalt 8,και το Pacman:lol:,και το δικο μου ηταν ενα κλικ πιο γρηγορο....

Τωρα που το σκεφτωμαι επρεπε να ανοιγαμε και το Antutu,αλλα δεν....

Και υπηρχε και μια μικρη διαφορα στην καταναλωση....

Το 820 καταναλωσε περισσοτερα ...% απο το δικο μου.....

 

Να σαι καλά για το συγκριτικό..... :up:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μήπως εννοείς την Micro Tech;

 

Βασικά, ένα από τα S7 που έχουμε στην δουλειά έχει ένα κολλημένο κόκκινο pixel. Φαίνεται ελάχιστα και κυρίως μόνο όταν το κοιτάς υπό γωνία. Αλλά είναι κολλημένο...δεν αλλάζει χρώμα.

Λέω να το πάω για αλλαγή. Θα την αλλάξουν την οθόνη με ένα pixel η θέλει παραπάνω για να περάσει στην εγγύηση; Λέτε να το αφήσουμε έτσι μπας και ξεκολλήσει;

Βλέπω επίσης ότι στο site της Micro-tech μιλάνε για 1 hour service. Εάν ισχύει αυτό είναι πολύ καλό.

 

from my S7

Ναι ναι Micro tech έχεις δίκιο. Ισχύει αυτό, επειδή το πήγα να το δουν σε μια ώρα είχαν τελειώσει τον έλεγχο. Αν έχει ανταλλακτικό στο φτιάχνουν σε 1 ώρα όπως λένε... Τώρα το αν βρουν πρόβλημα ή όχι είναι άλλο θέμα. Εγώ είχα πάει με θέμα στη μπαταρία. Με ειπε το παλικάρι που είναι στην υποδοχή εκεί που το τσέκαραμε λίγο ότι έχει θέμα με βάση τα νούμερα που έγραφε η μπαταρία. Παρόλα αυτά οι τεχνικοί είπαν δεν έχει θέμα... Μπορεί να έτυχε αλλά τι να πω, δε μου άφησε καλή εντύπωση..

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην περίπτωση του κολλημένου pixel δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης. Κάνει μπαμ. Το θέμα είναι εάν έχει εγγύηση για zero pixel ή θέλει παραπάνω.

 

Ένα άλλο ερώτημα είναι εάν αξίζει να σου βάλουν χέρι την συσκευή για ένα pixel. Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που μια συσκευή γύρισε από service με περισσότερα πρόβλημα από αυτά που είχε όταν πήγε.

 

Δεν έχω καμία προσωπική εμπειρία με το service της Samsung και γι αυτό ρώτησα για την "ποιότητα" τους.

 

from my S7

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τις κλήσεις;

 

Χθες κι ενώ (έδειχνε ότι) ήμουν με full σήμα, δεν μπορούσα να λάβω κλήσεις. Το κατάλαβα όταν με κάλεσαν στο εταιρικό κινητό και μου το είπαν. Με restart έστρωσε. Σήμερα κι ενώ μίλαγα (χωρίς να μετακινούμαι) για κανα δεκάλεπτο, ξαφνικά μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν είχα σήμα, αλλά ξαναβρήκε κανονικά δευτερόλεπτα μετά.

Είμαι με ελληνική συσκευή με περασμένη εδώ κανα μήνα την αγγλική Nougat. Η SIM είναι καινούργια και είχε αγοραστεί μαζί με τη συσκευή.

 

Και μία ακόμα ερώτηση.

Στα recents apps, για κάποιο λόγο τα "παλαιότερα" ανοιγμένα apps σταματούν αυτόματα να εμφανίζονται. Γίνεται να σταματήσει με κάποιο τρόπο αυτή η συμπεριφορά, και να "διώχνω" εγώ όσα apps δεν θέλω;

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν με το Update στο android 7 διορθώνεται το υπερηλίθιο-θέλω να σπάσω το κινητό λεξικό/λεξιλόγιό του?
Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδια, σας συμβαινει και εσας οταν παω να κατεβασω ενα torrent αρχειο, κατεβαινει ενα αρχειο με την μορφη *.torrent. Μεχρι εδω καλα, ομως το προγραμμα μtorrent και καθε αλλο που εγκαθιστω για να τα κατεβασω, δεν το ανοιγει απο μονο του αλλα πρεπει να παω στο rar προγραμμα, να το βρω και μετα να το τσιμπησει το μtorrent για να αρχισει το κατεβασμα, πως μπορω να πω στο κινητη το αρχειο αυτο να ανοιγει με το μtorrent? Οταν πατω πανω του μου λεει πως να ανοιξει και με πηγαινει στο play store. Δεν βγαζω ακρη,παρακαλω τις γνωσεις σας !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδια, σας συμβαινει και εσας οταν παω να κατεβασω ενα torrent αρχειο, κατεβαινει ενα αρχειο με την μορφη *.torrent. Μεχρι εδω καλα, ομως το προγραμμα μtorrent και καθε αλλο που εγκαθιστω για να τα κατεβασω, δεν το ανοιγει απο μονο του αλλα πρεπει να παω στο rar προγραμμα, να το βρω και μετα να το τσιμπησει το μtorrent για να αρχισει το κατεβασμα, πως μπορω να πω στο κινητη το αρχειο αυτο να ανοιγει με το μtorrent? Οταν πατω πανω του μου λεει πως να ανοιξει και με πηγαινει στο play store. Δεν βγαζω ακρη,παρακαλω τις γνωσεις σας !!!

Γιατί δεν πατάς στο μαγνήτη από εκεί που κατεβάζεις το τορεντ, ώστε να ανοίξει επιτόπου στην εφαρμογή bittorent πχ, και να μην κατέβει σαν αρχείο στο κινητό;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα κατεβαζω απο το magico.info και δεν βλεπω κατι σαν μαγνητη

 

Εχω βαλει την αγγλικη BTU Android 7.0 και ειπα να δω αν υπαρχει ενημερωση για 7.1.1, παω ρυθμισεις ενημερωση λογισμικου και απο δω και στο εξης μου εμφανιζει μηνυμα που λεει "Το λειτουργικο συστημα της συσκευης σας εχει τροποποιηθει με μη εξουσιοδοτημενο τροπο. Δοκιμαστε τη ληψη ενημερωσεων χρησιμοποιωντας το Smart Switch στον υπολογιστη σας η επισκευτειτε ενα κεντρο εξυπηρετησης πελατων " !!!!!!! Εδω και πολυ καιρο εχω την εκδοση αυτη , την εβαλα μεσω Odin και δεν ειχα θεματα με το να ελεγχω αν εχει νγει ενημερωση. Ετσι ξαφνικα εγινε αυτο. Δεν ημουν Beta user, απλα την εβαλα και δεν ειχε γραψει ουτε ο knox οπς και ουτε τωρα. Τι συμβαινει?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσα μηνυματα που ειδα για update,ειπα να τσεκαρω και εγω αν εχει ερθει κανενα.Μου εβγαλε λοιπον update 1332,28 mb χωρις να μου δινει πληροφοριες για το update.Υποθετω οτι ειναι η nougat απο όσα εχω διαβασει στο νημα μεχρι στιγμης.G930FXXU1BPHK η εκδοση φασματος του κινητου.Για να πω την αληθεια ουτε που ξερω τι σημαινει αυτο,απλα ενημερωνω και τους υπολοιπους που ενδιαφερονται για τις λεπτομέρειες της συσκευης
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσα μηνυματα που ειδα για update,ειπα να τσεκαρω και εγω αν εχει ερθει κανενα.Μου εβγαλε λοιπον update 1332,28 mb χωρις να μου δινει πληροφοριες για το update.Υποθετω οτι ειναι η nougat απο όσα εχω διαβασει στο νημα μεχρι στιγμης.G930FXXU1BPHK η εκδοση φασματος του κινητου.Για να πω την αληθεια ουτε που ξερω τι σημαινει αυτο,απλα ενημερωνω και τους υπολοιπους που ενδιαφερονται για τις λεπτομέρειες της συσκευης

 

Τι CSC έχει το κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο? Λογικα στις πληροφοριες λογισμικου θα ειναι,αλλα ποιος απο ολους αυτους τους αριθμους?
Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή Phone Info Samsung απ το Play Store θα βρεις το CSC στην καρτέλα CSC Code.

 

SM2G930FZKATTR

CSC country : Austria

Mobile operator : GR COSMOTE 20201

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry για το 2ο στα καπακια σχολιο,αλλα νομιζω αυτο ειναι που θα ενδιαφερει τους περισσότερους.Μετα την εγκατάσταση της nougat, οπως προαναφερθηκε ο αισθητηρας αποτυπωματων οντως εχει μεγαλη διαφορα.Ειναι πολυ ταχυτερος και δεν κανει τοσα λαθη στην αναγνωση (με την 6αρα πολλες φορες χρειαζοταν 2-3 προσπαθειες για να το διαβασει)...για την ακριβεια μονο 1 φορα χρειαστηκε απλα 2η προσπαθεια για να ξεκλειδωσει απο το πρωι που το πειραζω το κινητο.Γενικοτερα το λογισμικο φαινεται να ειναι καλογραμμενο μεχρι στιγμης και λιγο γρηγοροτερο απο οτι η 6αρα.Μειωσα και την αναλυση σε 1080p και το ποσοστο καταναλωσης ενεργειας της οθονης εχει μειωθει δραστικα.

Link to comment
Share on other sites

Αυστριακό λοιπόν. Χτες βγήκαν updates για 2 Αυστριακούς carriers.

 

Άντε να δούμε πότε θα έρθει και στα ελληνικά, βαρέθηκα, απ ότι φαίνεται η παραεισαγωγή είναι προτιμότερη οσο αφορά θέματα αναβάθμισης.

 

Τις τελευταίες 24 ώρες βγήκαν updates για όλη τη μέση ανατολή, αλλά εμείς ακόμα τίποτα. Ο τρόπος διάθεσης των updates της Samsung είναι τουλάχιστον τραγικός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Ελβετικό UCS ακόμα στην αναμονή.

Και όταν είδα Switcherland....λέω εδώ είμαστε...πρώτοι θα αναβαθμιστούμε λόγω χλιδιάρικης χώρας.:p

Προς το παρόν : πάπαλα.

 

Πάντως...τέτοιο καραγκιοζιλίκι σε αναβάθμιση μόνο η SamsAng θα μπορούσε να στήσει. :baby:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Ελβετικό UCS ακόμα στην αναμονή.

Και όταν είδα Switcherland....λέω εδώ είμαστε...πρώτοι θα αναβαθμιστούμε λόγω χλιδιάρικης χώρας.:p

Προς το παρόν : πάπαλα.

 

Πάντως...τέτοιο καραγκιοζιλίκι σε αναβάθμιση μόνο η SamsAng θα μπορούσε να στήσει. :baby:

Μεχρι στιγμης απο galaxy s6 εποχη,τα Ελβετικα ειναι απο τα τελευταια που παιρνουν αναβαθμιση...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...