Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα πηρα το κινητο το σαββατο και σήμερα εντελως ξαφνικα και με 45% μπαταρια εκλεισε και δεν ανοίγει για κανεναν λογο. Ούτε recovery ουτε download μπαινει που δοκιμασα. Σε καποια φαση που εδειξε σημαδια ζωης εδειξε το λογότυπο τρμοπαιξε και ξαναεκλεισε. Σιγουρα θα το παω για doa το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να το ανοιξω γιατι εχω αποθηκευσει πολυ πραγμα μεσα και πριν το παω θελω να τα βγαλω.

 

Βαλε το στο φορτιστή και αν δεν ανοίξει πας για πλακέτα:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα πηρα το κινητο το σαββατο και σήμερα εντελως ξαφνικα και με 45% μπαταρια εκλεισε και δεν ανοίγει για κανεναν λογο. Ούτε recovery ουτε download μπαινει που δοκιμασα. Σε καποια φαση που εδειξε σημαδια ζωης εδειξε το λογότυπο τρμοπαιξε και ξαναεκλεισε. Σιγουρα θα το παω για doa το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να το ανοιξω γιατι εχω αποθηκευσει πολυ πραγμα μεσα και πριν το παω θελω να τα βγαλω.

 

Δοκίμασε λίγο να του κάνεις κλήση από άλλο τηλέφωνο παρόλο που φαίνεται κλειστό και δες αν καλεί κανονικά...εάν ναι κράτα παρατεταμένα ταυτόχρονα όλα τα κουμπιά (power on-off,τo πάνω έντασης και το κεντρικό κουμπί) με αρκετή διάρκεια (κανένα 2λεπτο..μήπως και ανάψει) μπορεί να έχει μπλοκάρει.

Αν δεν δέχετε κλήσεις και είναι τελειώς νεκρό ξανακάνε μεν την διαδικασία αλλά το βλέπω χλωμό.

Πάντως δεν έχεις τίποτα να το προσπαθήσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα το s7 σε silver titanium οι πρώτες εντυπώσεις μου ήταν πολύ καλές , ωραία κάμερα οθόνη ανάλυση και καλή μπαταρία, έχει ακουστεί τίποτα για android 7.0 nougat ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε και χειροκίνητες ρυθμίσεις στην κάμερα , εκεί να δεις μεγαλεία. Κάποιες χώρες έχουν πάρει 7.0 όπως η Αγγλία για παράδειγμα που πήρε πρώτη, αρκεί να περιμένεις πότε θα έρθει στο δικό σου.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και χειροκίνητες ρυθμίσεις στην κάμερα , εκεί να δεις μεγαλεία. Κάποιες χώρες έχουν πάρει 7.0 όπως η Αγγλία για παράδειγμα που πήρε πρώτη, αρκεί να περιμένεις πότε θα έρθει στο δικό σου.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Οκ σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε λίγο να του κάνεις κλήση από άλλο τηλέφωνο παρόλο που φαίνεται κλειστό και δες αν καλεί κανονικά...εάν ναι κράτα παρατεταμένα ταυτόχρονα όλα τα κουμπιά (power on-off,τo πάνω έντασης και το κεντρικό κουμπί) με αρκετή διάρκεια (κανένα 2λεπτο..μήπως και ανάψει) μπορεί να έχει μπλοκάρει.

Αν δεν δέχετε κλήσεις και είναι τελειώς νεκρό ξανακάνε μεν την διαδικασία αλλά το βλέπω χλωμό.

Πάντως δεν έχεις τίποτα να το προσπαθήσεις. ;)

 

Σε καποια φαση που πήγε να ανοιξει εδειξε το λογοτυπο τρεμοπαιξε και μετα εκλεισε. Οποτε και δεν μπορω να κανω κληση αφου δεν εχω βαλει πιν. Θα το κανω αυτο που προτείνεις μπας και αλλαξει κατι. Και στη φορτιση νεκρο δειχνει, δεν κανει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια φαση που πήγε να ανοιξει εδειξε το λογοτυπο τρεμοπαιξε και μετα εκλεισε. Οποτε και δεν μπορω να κανω κληση αφου δεν εχω βαλει πιν. Θα το κανω αυτο που προτείνεις μπας και αλλαξει κατι. Και στη φορτιση νεκρο δειχνει, δεν κανει τπτ.

 

Δεν θα κάνεις τίποτα θέλει επισκευή:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνεις τίποτα θέλει επισκευή:(

 

Δε θελει επισκευη, θελει doa. 3 μερες το εχω δεν παιζει να δεχτω κατι αλλο. Θεωρω το kaizer αξιοπιστο μαγαζι δε νομιζω να εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελει επισκευη, θελει doa. 3 μερες το εχω δεν παιζει να δεχτω κατι αλλο. Θεωρω το kaizer αξιοπιστο μαγαζι δε νομιζω να εχω προβλημα.

 

Μην το λες, θυμαμαι ειχε γινει μεγαλο νταβαντουρι περυσι με το καιζερ στην θεσσαλονικη απο ενα παλικαρι...ειχαν κλεισει και για λιγο το καταστημα στο σκρουτζ, ειχε βγει οφ..μακαρι να γινει βεβαια, αλλα ποτε δεν εισαι σιγουρος με δαυτους

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες, θυμαμαι ειχε γινει μεγαλο νταβαντουρι περυσι με το καιζερ στην θεσσαλονικη απο ενα παλικαρι...ειχαν κλεισει και για λιγο το καταστημα στο σκρουτζ, ειχε βγει οφ..μακαρι να γινει βεβαια, αλλα ποτε δεν εισαι σιγουρος με δαυτους

 

αυριο που θα το παω θα σας πω και τι εγινε.αν εχει καποιος εμπειρια απο doa το στελνουν πρωτα samsung να δουν αν εχει μη επισκευασιμο προβλημα και μετα το αλλαζουν η αν δουν πως το κινητο δεν ανοιγει,δε φορτιζει και γενικα ειναι νεκρο μου δινουν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

αυριο που θα το παω θα σας πω και τι εγινε.αν εχει καποιος εμπειρια απο doa το στελνουν πρωτα samsung να δουν αν εχει μη επισκευασιμο προβλημα και μετα το αλλαζουν η αν δουν πως το κινητο δεν ανοιγει,δε φορτιζει και γενικα ειναι νεκρο μου δινουν αλλο?

Το στέλνουν πρώτα Samsung, η οποία σίγουρα θα βρει ότι έχει πρόβλημα και θα το φτιάξει. Μην δεχτείς όμως το επισκευασμένο. Ζητα καινούργιο λογω DOA.

Το ιδιο συνέβη και με εμένα πριν 2-3 χρόνια στο kaiser. Μου είπαν να μου δώσουν το επισκευασμένο και δεν δέχτηκα. Δεν είχαν όμως σε στοκ το κινητό και μου επεστρεψαν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελει επισκευη, θελει doa. 3 μερες το εχω δεν παιζει να δεχτω κατι αλλο. Θεωρω το kaizer αξιοπιστο μαγαζι δε νομιζω να εχω προβλημα.

 

Φίλε μου δε ξέρω πως έχεις αξιόπιστο κατάστημα το kaizer, αλλά εύχομαι να βγάλεις άκρη.

 

Ορίστε και το έγγραφο του καταστήματος για περίπτωση DOA: https://www.kaizershop.gr/KAIZERSHOPDOA.pdf

 

Edit: Μιας και δεν υπάρχει περίπτωση να στην αλλάξουν επιτόπου, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα κατευθείαν Smartec σύμφωνα και με αυτό που γράφει η παρακάτω παράγραφος:

''Σε διαφορετική περίπτωση για την αμεσότητα της ενημέρωσης σας για την

εξέλιξη της επισκευής, μπορείτε να αποστείλετε εσείς τη συσκευή στην

αντιπροσωπεία και να προσκομίσετε/αποστείλετε την επισκευασμένη συσκευή με

την αναφορά επισκευής της επίσημης αντιπροσωπείας σε εμάς, ώστε να γίνει

άμεση αντικατάσταση (Η συσκευή πρέπει να έχει παραδοθεί για επισκευή στην

αντιπροσωπεία εντός 7 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία αγοράς-

παραλαβής).''

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

προηγουμενη εμπειρια δεν ειχα ειναι η αληθεια απο kaizer.μπηκα skroutz ειδα πως ειχε σχεδον 200 αξιολογησεις με 4.9 αστερια και ετσι το επελεξα.σημερα λοιπον που πηγα εδωσα τη συσκευη , εκαναν εναν προχειρο ελεγχο και με εβαλαν να φτιαξω ενα εντυπο για doa που περιαγραφα τι επαθε το κινητο.απο οτι ειπαν το στελνουν αυριο samsung και οταν εχουν απαντηση απο εκει θα με ενημερωσουν και μενα για το τι θα γινει.εγω ξεκαθαρισα πως αν το κινητο ανοιχτει και επιστευαστει δεν το δεχομαι πισω,οχι οτι εχει καμια αξια απλα το ανεφερα.
Link to comment
Share on other sites

προηγουμενη εμπειρια δεν ειχα ειναι η αληθεια απο kaizer.μπηκα skroutz ειδα πως ειχε σχεδον 200 αξιολογησεις με 4.9 αστερια και ετσι το επελεξα.σημερα λοιπον που πηγα εδωσα τη συσκευη , εκαναν εναν προχειρο ελεγχο και με εβαλαν να φτιαξω ενα εντυπο για doa που περιαγραφα τι επαθε το κινητο.απο οτι ειπαν το στελνουν αυριο samsung και οταν εχουν απαντηση απο εκει θα με ενημερωσουν και μενα για το τι θα γινει.εγω ξεκαθαρισα πως αν το κινητο ανοιχτει και επιστευαστει δεν το δεχομαι πισω,οχι οτι εχει καμια αξια απλα το ανεφερα.

Κοίτα εγώ, που το είπα και πρώτος, ήξερα ότι είναι καλό κατάστημα το καιζερ. Αλλά επειδή έγινε ένα σκηνικό που θυμάμαι, βγάλαν ψευδως ότι το κινητό είχε υγρασία και το βγάλαν εκτός εγγύησης, γι αυτό και το είπα ότι δεν είναι τόσο έμπιστο. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κανόνας, και χωρίς να σημαίνει ότι τα άλλα καταστήματα έχουν πιο σωστή αντιμετώπιση. Μακάρι να μη σου πουν μα μου και να στ αλλάξουν, κρίμα 4 ημερών συσκευή να την ανοίξουν για επισκευή.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που βάλουμε το home csc τι γίνεται? Έβαλα πάλι την ελληνική διότι δεν μου άρεσε, η 7 και εγκατάστησα το Samsung Phone info και στο original csc μου βγάζει κενό. Γιαυτο ρωτάω μήπως 'παίζει ' το παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος σ7. Ερωτηση: μονο με το καλωδιο της συσκευης type c φορτιζει? δηλαδη τα κλασικα καλωδια micro usb δεν υποστηριζονται? Επειδη μου φαινονται καπως ιδια...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις μια εφαρμογή εγκατάσταση από Play store σου βγάζει πάνω ειδοποίηση ότι η εγκατάσταση ήταν επιτυχής κλπ. Αυτή την ειδοποίηση εγώ δε τη βλέπω. Επίσης δεν βλέπω ειδοποιήσεις από SMS που λαμβάνω από χαμένες κλήσεις κλπ. Έχω πειράξει κάτι και τα έχω βγάλει; μια βοήθεια παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πηρα μια θηκη σαν βιβλιο που ειναι , οταν φωτιζει η οθονη και ειναι ξεκλειδωτο, γινετε με καποιον τροπο, οταν κλεινω το πορτακι, να κλεινει και το τηλ και οταν το ανοιγω το πορτακι, να ξεκλειδωνει μονο του?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις μια εφαρμογή εγκατάσταση από Play store σου βγάζει πάνω ειδοποίηση ότι η εγκατάσταση ήταν επιτυχής κλπ. Αυτή την ειδοποίηση εγώ δε τη βλέπω. Επίσης δεν βλειδοποιήσεις από SMS που λαμβάνω από χαμένες κλήσεις κλπ. Έχω πειράξει κάτι και τα έχω βγάλει; μια βοήθεια παιδιά

 

Αν δεν κάνω λάθος μπες ρυθμίσεις μετά ειδοποίησης και επέλεξε από ποιες εφαρμογές θέλεις να λαμβάνεις ειδοποίησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν κάνεις μια εφαρμογή εγκατάσταση από Play store σου βγάζει πάνω ειδοποίηση ότι η εγκατάσταση ήταν επιτυχής κλπ. Αυτή την ειδοποίηση εγώ δε τη βλέπω. Επίσης δεν βλέπω ειδοποιήσεις από SMS που λαμβάνω από χαμένες κλήσεις κλπ. Έχω πειράξει κάτι και τα έχω βγάλει; μια βοήθεια παιδιά

 

Ακόμα δοκίμασε να πας εφαρμογές βρες την εφαρμογή που θέλεις την διαλέγεις και μέσα έχει ρυθμίσεις για να δώσεις άδειες και ειδοποιησης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν μιλάμε στο κινητό δεν μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθεί και το internet του κινητού?

Είναι θέμα του S7 οι όλα έτσι λειτουργούν?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν μιλάμε στο κινητό δεν μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθεί και το internet του κινητού?

Είναι θέμα του S7 οι όλα έτσι λειτουργούν?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανονικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν μιλάμε στο κινητό δεν μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθεί και το internet του κινητού?

Είναι θέμα του S7 οι όλα έτσι λειτουργούν?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο που εχω καταλαβει εγω σε αυτο που λες ειναι οταν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα και μιλας στο τηλεφωνο αλλα δεν εχει πολυ καλο σημα του παροχου σου ριχνει το 3g για να εχεις καλυτερο σημα και να μην πεσει η κληση σου.δεν μλαω για το s7 μιλαω για παλιοερα κινητα που ειχα.ολα αυτα παντα οταν το εχεις στην επιλογη αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν μιλάμε στο κινητό δεν μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθεί και το internet του κινητού?

Είναι θέμα του S7 οι όλα έτσι λειτουργούν?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ισχυει αυτο που λες...Μια χαρα δουλευει το internet κατα την διαρκεια της κλησης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μπορει καποιος να με βοηθησει στην εγκατασταση του samsung smart switch ? Ο υπολογιστης μου τρεχει τα windows 10 pro 64 bit
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...