Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα το δικό μου που έχει CSC - ITV, πρέπει πρώτα να περάσω την ελληνική και μετά την αγγλική για να μου βγάλει την αναβάθμιση για την 7. Σωστά κατάλαβα όλα τα παραπάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a113d7e6c27764dcf4285128dbfed344.jpg

Απ ότι βλέπω είναι διαθέσιμο το ITV, Πρέπει να περάσεις πρώτα μια άλλη ρομ και μετά την BTU.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα το δικό μου που έχει CSC - ITV, πρέπει πρώτα να περάσω την ελληνική και μετά την αγγλική για να μου βγάλει την αναβάθμιση για την 7. Σωστά κατάλαβα όλα τα παραπάνω?

 

Ναι βαλε την ελληνικη marshmallow και μετα κανονικα την BTU Nougat.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλε την ελληνικη marshmallow και μετα κανονικα την BTU Nougat.

Είμαι έτοιμος να το κάνω, έχω τα αρχεία και θα το κάνω αύριο το πρωί να έχω χρόνο, γνωρίζουμε πότε περίπου θα γίνει η αναβάθμιση αν δεν το κάνω αύριο, για να δω αν αξίζει να περιμένω? Ποιό είναι το εκτιμώμενο διάστημα έως ότου έρθει και στα υπόλοιπα κινητά S7 των λοιπών χωρών

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το κάνω, έχω τα αρχεία και θα το κάνω αύριο το πρωί να έχω χρόνο, γνωρίζουμε πότε περίπου θα γίνει η αναβάθμιση αν δεν το κάνω αύριο, για να δω αν αξίζει να περιμένω? Ποιό είναι το εκτιμώμενο διάστημα έως ότου έρθει και στα υπόλοιπα κινητά S7 των λοιπών χωρών

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λενε στα μεσα φεβρουαριου για επισημη ελληνικη. Κοιτα αν την βαλεις μονος σου, 3 λεπτα ειναι η υποθεση, αυτο π[ου δεν ξερω ειναι ποτε θα βγει η 7.1.1 γιατι τωρα η αγγλικη ειναι 7.0.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ψηνιομαι να βαλω την nugat και εγω το κινητο μου ειναι ετσι την βαζω κατευτειν με odin? Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ψηνιομαι να βαλω την nugat και εγω το κινητο μου ειναι ετσι την βαζω κατευτειν με odin?

 

Ναι εισαι ετοιμος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε δύο φορές σήμερα ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού, πάτησα αλλά μου λέει ότι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση ήδη εγκατεστημένη.κατι "ψήνεται" μάλλον. Είμαι με Νουγκατ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο sammobile ότι η αλλαγή CSC είναι λόγος απώλειας της εγγύησης, ισχύει κάτι τέτοιο; Είχε κανείς εμπειρία με service έχοντας αλλάξει CSC;
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο sammobile ότι η αλλαγή CSC είναι λόγος απώλειας της εγγύησης, ισχύει κάτι τέτοιο; Είχε κανείς εμπειρία με service έχοντας αλλάξει CSC;

Ε και αν σου πουν ότι είναι εκτός εγγύησης, πας σπίτι αλλάζεις csc και τους το πετάς στα μούτρα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω θυμάστε πως σας ζαλιζα με την μπαταρία μου ότι ήταν αίσχος... Εεεε με την 7αρα έχω βρει την χαρά μου πάλι... Χρήση με δεδομένα κατά κύριο λόγο. Με tune in radio οσο κατεβαινα Κέντρο και ανέβαινα, δηλαδή ένα μισάωρο τουλάχιστον. Με καμιά 50αρια φωτογραφίες. Και κυρίως messenger instagram Facebook. Και έβγαλε τέτοιο sot στο 20%. Απίστευτο νούμερο, ειδικά αν αναλογιστω και τις 19 ώρες αναμονή!!!!!!! 386533b7bf7f64c93495c3fa36d5c70a.jpg

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Ε και αν σου πουν ότι είναι εκτός εγγύησης, πας σπίτι αλλάζεις csc και τους το πετάς στα μούτρα

 

Αυτό που λες προφανώς και δεν είναι λύση:

 

1. Γιατί μπορεί να έχει τέτοιο πρόβλημα το τηλέφωνο που μπορεί να μην έχεις τη δυνατότητα να αλλάξεις την Rom (π.χ. να έχει χαρίσει η usb port)

2. Σε service της LG (στο οποίο μπορούσες να κάνεις unroot σημειωτέον) αν το πήγαινες με root το κατέγραφαν ως μόνιμα compromised και αν το ξαναπηγαινες unroot δεν το δεχονταν

 

Παρ' όλα αυτά κάποια παιδιά έχουν γράψει σε αυτό το νήμα ότι πήγαν το κινητό στο services με άλλο CSC και το δέχτηκαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάει στο service με διαφορετική ρομ και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περι μπαταριας παλι...λοιπον αφου φορτησε 100% και αρχισα να ασχολουμε μαζι του,σερφαρισμα,λιγο youtube αυτη τη στιγμη ειμαι στο 75% και εχω οθονη 2h03m...και συστημα Αndroid 10%.

Το θεμα οτι τωρα που θα παω για υπνο,το πρωι το συστημα θα εχει παει στο 30%η οθονη θα ειναι ιδια και η μπαταρια θα ειναι στο 65%στην καλυτερη περιπτωση...

Κατι τρεχει και εχει μεγαλη καταναλωση στην αναμονη...

Αυριο το πρωι επειδη θα σηκωθω νωρις,αν το θυμηθω θα βαλω τα νουμερα πιυ θα εχει η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ITV και την 6,1

αν κατάλαβα καλά από το post #2761 ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7052170#post7052170) μπορώ να πάω κατευθείαν στην 7 BTU ή πρέπει πρώτα να πάω στην ελληνική και μετά στην αγγλική λόγο CSC - ITV που έχει το δικό μου?

Από 6,1 και CSC - ITV που είμαι τώρα, αν βάλω κατευθείαν την 7 BTU ? είναι λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ITV και την 6,1

αν κατάλαβα καλά από το post #2761 ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7052170#post7052170) μπορώ να πάω κατευθείαν στην 7 BTU ή πρέπει πρώτα να πάω στην ελληνική και μετά στην αγγλική λόγο CSC - ITV που έχει το δικό μου?

Από 6,1 και CSC - ITV που είμαι τώρα, αν βάλω κατευθείαν την 7 BTU ? είναι λάθος ?

Μπορείς να πας, αλλά δεν θα αλλάξει το csc!

Δες σε μένα (με BTU Nougat), έχει ήδη το δικό σου csc:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170122/09951e10f71ffe1fc29da6c1da41cb64.jpg

Εγώ έχω το edge, αλλά ισχύουν τα ίδια.

Αν θες να αλλάξει το csc, ναι, θα πρέπει να βάλεις ένα firmware άλλο πρώτα π.χ. EUR.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εισαι ετοιμος.

 

ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ μην κανω καμια βλακεια και το μετανιωσω το κινητο μου παει σφαιρα ενταξει με την μπαταρια εχω λιγο θεμα μονο χρειαζεται να κατεβασω και εγω πρωτα ελληνικη ρομ και μετα να φλασαρω την nugat δεν εχω καταλαβει τι γινεται με το CSC!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΟΛΑ αν κανω αναβαθμιση?? θελει στησιμο απο την αρχη μετα???

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ χθες την αγγλική Nougat.

 

Οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές, σε όλους τους τομείς.

Μπαταρία εμφανώς καλύτερη, το UI (αν και υποκειμενικό αυτό) είναι σαφώς πιο όμορφο, ενώ το fingerprint φαίνεται να αποκρίνεται καλύτερα (ίσως να οφείλεται και στο ότι ξαναπεράστηκε).

 

Μία απορία...

Αν θελήσω να ξαναπάω πίσω στην ελληνική για να είναι εντελώς στοκ το κινητό, περνάω κανονικά τα BL,AP,CP και στο CSC θα επιλέξω το HOME_CSC_OXA ή το CSC_OXA;

Ενημερωτικά (και χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο) στο Samsung Phone Info τα πεδία Original CSC Code και Available CSC Codes ήταν κενά πριν το φλασάρισμα της αγγλικής ROM.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ χθες την αγγλική Nougat.

 

Οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές, σε όλους τους τομείς.

Μπαταρία εμφανώς καλύτερη, το UI (αν και υποκειμενικό αυτό) είναι σαφώς πιο όμορφο, ενώ το fingerprint φαίνεται να αποκρίνεται καλύτερα (ίσως να οφείλεται και στο ότι ξαναπεράστηκε).

 

Μία απορία...

Αν θελήσω να ξαναπάω πίσω στην ελληνική για να είναι εντελώς στοκ το κινητό, περνάω κανονικά τα BL,AP,CP και στο CSC θα επιλέξω το HOME_CSC_OXA ή το CSC_OXA;

Ενημερωτικά (και χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο) στο Samsung Phone Info τα πεδία Original CSC Code και Available CSC Codes ήταν κενά πριν το φλασάρισμα της αγγλικής ROM.

Το home

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Το home

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Το home csc τι διαφορά έχει από το απλό csc; Αν κάποιος κάνει flash το home csc πηγαίνοντας από itv σε btu χρειάζεται πρώτα να βάλει κάποια άλλη rim ,π.χ Ελληνική για να αλλάξει το csc του;

Link to comment
Share on other sites

Το home csc τι διαφορά έχει από το απλό csc; Αν κάποιος κάνει flash το home csc πηγαίνοντας από itv σε btu χρειάζεται πρώτα να βάλει κάποια άλλη rim ,π.χ Ελληνική για να αλλάξει το csc του;

 

Αυτο για το csc το λεμε εδω και 3 μερες τουλαχιστον, σε ποοοοσες σελιδες.. Ριξτε και καμια ματια.. Για ν αλλαξει λεμε το csc αν αυτο που θελεις να βαλεις υπαρχει ηδη στα διαθεσιμα της ρομ σου, αλλαζεις ρομ που να μην υπαρχει το csc της σ αυτην που εχεις ηδη..και μετα βαζεις αυτην που θελεις εσυ, η οποια δεν θα υπαρχει στην ενδιαμεση που εβαλες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για το csc το λεμε εδω και 3 μερες τουλαχιστον, σε ποοοοσες σελιδες.. Ριξτε και καμια ματια.. Για ν αλλαξει λεμε το csc αν αυτο που θελεις να βαλεις υπαρχει ηδη στα διαθεσιμα της ρομ σου, αλλαζεις ρομ που να μην υπαρχει το csc της σ αυτην που εχεις ηδη..και μετα βαζεις αυτην που θελεις εσυ, η οποια δεν θα υπαρχει στην ενδιαμεση που εβαλες!!!!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση, τα έχω διαβάσει στις προηγούμενες σελίδες αυτά που λες. Η ερώτηση μου είναι γενικότερης φύσης και ενδιαφέροντος όμως, όχι τόσο πρακτική για το τι κάνουμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από αναβάθμιση σε Nougat ο Next Browser κλείνει συνέχεια. Καθαρή εγκατάσταση εννοείται... Next browser has stopped. Με το που το ανοίγω. Το χρησιμοποιεί κανείς άλλος;

 

Έχετε στο μυαλό σας κανένα παρόμοιο; ήταν τέλειο με βόλευε σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Το home csc τι διαφορά έχει από το απλό csc; Αν κάποιος κάνει flash το home csc πηγαίνοντας από itv σε btu χρειάζεται πρώτα να βάλει κάποια άλλη rim ,π.χ Ελληνική για να αλλάξει το csc του;

Αυτό που ρωτά ο φίλος και που ούτε και εγώ το έχω καταλάβει με σιγουριά είναι το ποια είναι η διαφορά κατά την εγκατάσταση της ρομ αν επιλέξεις το ένα η το αλλο csc. Πχ έβαλα από itv ρομ την ελληνική ρομ επιλέγοντας τα αρχεία όπως τα γράφεται. Το ζιπ αρχείο όμως έχει μέσα και το home csc. Γιατί το βάζουν μέσα στο ζιπ αρχείο της ρομ? Ποιά η χρησιμότητά του? η καλύτερα σε ποια περίπτωση θα μας φανεί χρήσιμο το Home csc? Σε ποιά περίπτωση θα πρέπει να το επιλέξουμε έναντι του άλλου scs που έχει μέσα το ζιπ αρχείο.

Η ερώτηση είναι καθαρά απο εγκυκλοπαιδικό ενδιαφέρον

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από αναβάθμιση σε Nougat ο Next Browser κλείνει συνέχεια. Καθαρή εγκατάσταση εννοείται... Next browser has stopped. Με το που το ανοίγω. Το χρησιμοποιεί κανείς άλλος;

 

Έχετε στο μυαλό σας κανένα παρόμοιο; ήταν τέλειο με βόλευε σε όλα

Η εφαρμογή έχει να αναβαθμιστεί από τον Σεπτέμβριο, άρα δεν έχει ακόμα compatible με μαντολάτο.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απάντηση δεν πήρα ακόμα στο τοπικ του s7 edge,σας λειτουργεί το service menu με τη nougat πληκτρολογώντας *#0011# ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή έχει να αναβαθμιστεί από τον Σεπτέμβριο, άρα δεν έχει ακόμα compatible με μαντολάτο.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Σωστός!!! Μου διέφυγε τελείως....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...