Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.sammobile.com/firmwares/download/120140/G930FXXU1DPLT_G930FOXA1DPLT_BTU/

 

Εδώ καλύτερα. Κάνε ένα λογαριασμό πρώτα και κατέβασε

 

Προσπαθω να κανω λογαριασμο και με τιποτα δεν καταφερνω να λυσω το παζλ, μου εχει σπασει τα νευρα, δεν ξερω γιατ δεν δεχετε την λυση γι αυτο κοιταω απο καπου αλλου.

 

Τελικα το κατεβαζω απο εδω. Πολυ μεγαλη δεν ειναι, 2.14 g ????

 

EDIT: Τελικα εφταιγε ο chrome, συνδεθηκα και κατεβαζω την αγγλικη και την περνω. Ευχαριστω!

 

Λογικα, παντα η αγγλικη rom δεν ειναι αυτη που παιρνει πρωτη τις αναβαθμισεις?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια επανερχομαι παλι..Επιασα να φλασαρω το S7 του αδερφου αυτη τη φορα (πολωνικη ρομ φορουσε) ολα καλα αλλα στο csc εχει κρατησει το πολωνικο ΧΕΟ και οχι το BTU.

Τι λυσεις εχω ?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικα, παντα η αγγλικη rom δεν ειναι αυτη που παιρνει πρωτη τις αναβαθμισεις?

 

Όχι μόνο λογικά, και πρακτικά η Samsung στα S7 από την αγγλική rom ξεκινά τις δοκιμές και αναβαθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο λογικά, και πρακτικά η Samsung στα S7 από την αγγλική rom ξεκινά τις δοκιμές και αναβαθμίσεις.

Και σε παλαιότερες συσκευές θυμάμαι, πχ s5-s6 πάντα οι αγγλικές ήταν πρώτες

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επανερχομαι παλι..Επιασα να φλασαρω το S7 του αδερφου αυτη τη φορα (πολωνικη ρομ φορουσε) ολα καλα αλλα στο csc εχει κρατησει το πολωνικο ΧΕΟ και οχι το BTU.

Τι λυσεις εχω ?ευχαριστω

Έχει απαντηθεί και λίγο πιο πίσω. Επειδή η BTU είναι multi csc rom, δηλαδή περιέχει και το XEO, περνώντας εσύ την BTU δεν αλλάξει csc. Πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις μια ρομ άκυρη, π.χ Ελληνική που δεν περιέχει το csc της BTU η το XEO, και μετά αφού περάσεις την ελληνική να περάσεις ξανά την BTU. Σου παραθέτω και ένα screenshot από το δικό μου s7, που φοράει την BTU, στα available csc codes θα διαπιστώσεις πως υπάρχει και το XEO. f7861b4cf22ad5e9aaa0609f4d59dd03.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη Nougat δεν εχει βγει ακομη ομως ,μπορω να κανω αυτη τη διαδικασια με την ελληνικη 6 marshmallow ή δεν μπορω να γυρισω πισω? Edited by giannhsst
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί και λίγο πιο πίσω. Επειδή η BTU είναι multi csc rom, δηλαδή περιέχει και το XEO, παίρνοντας εσύ την BTU δεν αλλάξει csc. Πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις μια ρομ άκυρη, π.χ Ελληνική που δεν περιέχει το csc της BTU η το XEO, και μετά αφού περάσεις την ελληνική να περάσεις ξανά την BTU. Σου παραθέτω και ένα screenshot από το δικό μου s7, που φοράει την BTU, στα available csc codes θα διαπιστώσεις πως υπάρχει και το XEO. f7861b4cf22ad5e9aaa0609f4d59dd03.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπορεις κανονικά.

Εκατσα διαβασα προηγουμενα ποστ και καταλαβα οτι η πολωνικη ρομ που φορουσε ειχε ηδη το BTU γι' αυτο και δεν αλλαζει μονο αν φλασαρω αλλη ρομ που δεν εχει το BTU (πχ ελληνικη) και μετα ξανα αγγλικη.

Η ελληνικη Nougat δεν εχει βγει ακομη ομως ,μπορω να κανω αυτη τη διαδικασια με την 6 marshmallow ή δεν μπορω να γυρισω πισω?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάω να μεταφέρω κάτι παιχνίδια που έχω κατεβάσει στην SD Και μου λέει "μη επαρκής χώρος" παρότι έχω 25gb ελεύθερα. Μπορεί να με βοηθήσει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

αν και χρήστης των nexus μου αρέσει το s7 (φοβερή οθόνη,κάθεται τέλεια στο χέρι) σκέπτομαι να το πάρω

έψαξα λίγο και βρήκα αυτό το βιντεάκι για το root(παλιά μου τέχνη:lol:)

ελπίζω να βοηθήσει

 

https://www.youtube.com/watch?v=IEjeizmovrc

Link to comment
Share on other sites

Κατά το flashing μέσω Odin, το διαφορά υπάρχει αν γίνει το ΟΕΜ Unlock ή όχι; (Ρωτάω γιατί νομίζω η διαδικασία ολοκληρώνεται και χωρίς αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κάτοχος του S7 πλέον, το οποίο είναι και το πρώτο μου Samsung. Λίγο οι αποθεωτικές κριτικές, λίγο το πολύ όμορφο design αποφάσισα να το τσιμπήσω.

Έχω μία απορία...

Όταν κοιτάζω το κινητό σε ευθεία, τα χρώματα της οθόνης είναι θερμά, ενώ όταν το κουνήσω έστω και ελάχιστα τα χρώματα γίνονται πιο κρύα. για να γίνω πιο συγκεκριμένος, όταν κοιτάζω το κινητό σε ευθεία, τα λευκό χρώμα θα είναι προς το κίτρινο, ενώ όταν το κουνήσω πραγματικά ελάχιστα, το λευκό θα φαίνεται κάπως μπλε. Και ένα ακόμα S7 που τσέκαρα, ακριβώς ίδια συμπεριφορά.

 

Με μία αναζήτηση στο ίντερνετ, βρήκα ότι αυτό είναι κλασσικό θέμα των AMOLED.

Ισχύει αυτό;

Μπορώ να πω ότι το παραπάνω το θεωρώ άκρως ενοχλητικό για ένα κινητό της τιμολογιακής κατηγορίας του S7 και σκεφτόμουν να το πάω στο service. Αξίζει ο κόπος ή είναι δεν καλύπτεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κάτοχος του S7 πλέον, το οποίο είναι και το πρώτο μου Samsung. Λίγο οι αποθεωτικές κριτικές, λίγο το πολύ όμορφο design αποφάσισα να το τσιμπήσω.

Έχω μία απορία...

Όταν κοιτάζω το κινητό σε ευθεία, τα χρώματα της οθόνης είναι θερμά, ενώ όταν το κουνήσω έστω και ελάχιστα τα χρώματα γίνονται πιο κρύα. για να γίνω πιο συγκεκριμένος, όταν κοιτάζω το κινητό σε ευθεία, τα λευκό χρώμα θα είναι προς το κίτρινο, ενώ όταν το κουνήσω πραγματικά ελάχιστα, το λευκό θα φαίνεται κάπως μπλε. Και ένα ακόμα S7 που τσέκαρα, ακριβώς ίδια συμπεριφορά.

 

Με μία αναζήτηση στο ίντερνετ, βρήκα ότι αυτό είναι κλασσικό θέμα των AMOLED.

Ισχύει αυτό;

Μπορώ να πω ότι το παραπάνω το θεωρώ άκρως ενοχλητικό για ένα κινητό της τιμολογιακής κατηγορίας του S7 και σκεφτόμουν να το πάω στο service. Αξίζει ο κόπος ή είναι δεν καλύπτεται;

 

Ετσι ειναι οι S.amoled Δεν ειναι θεμα οθονης, γυαλιζει απλα οταν το κοιτας στα πλαγια, φυσιολογικο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε Nougat βλεπετε καμια διαφορα στην μπαταρια;Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως στην χρηση μπαταριας εχει 45%το συστημα Android...Χρηση ανοικτο wifi,bluetooth hands free,κλησεις 1 ωρα,δεδομενα παντα ανοικτα,και με αυτη τη χρηση φτανω απο 100% το πρωι στο 30%κατα τις 3 το απογευμα....
Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε Nougat βλεπετε καμια διαφορα στην μπαταρια;Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως στην χρηση μπαταριας εχει 45%το συστημα Android...Χρηση ανοικτο wifi,bluetooth hands free,κλησεις 1 ωρα,δεδομενα παντα ανοικτα,και με αυτη τη χρηση φτανω απο 100% το πρωι στο 30%κατα τις 3 το απογευμα....

Εμενα παει καλύτερα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ελεγα οτι δεν προκειται να πειραξω αυτο το κινητο για 1η φορα μετα απο τοσες συσκευες δεν κρατήθηκα και φλασαρα την 7. Μκυ εκανε φοβερή εντυπωση η βελτίωση του αποτυπώματος αλλα με χαλασε που δεν εχει τις ιδιες δυνατότητες με την 6 κατα την διαρκεια των κλησεων. Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ελεγα οτι δεν προκειται να πειραξω αυτο το κινητο για 1η φορα μετα απο τοσες συσκευες δεν κρατήθηκα και φλασαρα την 7. Μκυ εκανε φοβερή εντυπωση η βελτίωση του αποτυπώματος αλλα με χαλασε που δεν εχει τις ιδιες δυνατότητες με την 6 κατα την διαρκεια των κλησεων.

 

Τι δυνατοτητες;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε Nougat βλεπετε καμια διαφορα στην αποδοση ?? Μπορει να μας πει καποιος που την εχει βαλει η το δαχτυλικο ξεκλειδωνει και οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο σε στυλ one plus 3 η ειναι οπως παλια !! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε Nougat βλεπετε καμια διαφορα στην αποδοση ?? Μπορει να μας πει καποιος που την εχει βαλει η το δαχτυλικο ξεκλειδωνει και οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο σε στυλ one plus 3 η ειναι οπως παλια !! ;);)

 

Οχι, αυτο δεν γινεται γιατι ειναι clicky δεν ειναι απλα touch

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτο δεν γινεται γιατι ειναι clicky δεν ειναι απλα touch

 

Φιλε πανο γινεται με το καταλληλο αρχειο και τον αναλογο kernel..!!Ετσι το εκανα εγω στο mi5 μου...Ελεγα μπας και το εκαναν και στο s7 θα ηταν ωραιο feature !!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πανο γινεται με το καταλληλο αρχειο και τον αναλογο kernel..!!Ετσι το εκανα εγω στο mi5 μου...Ελεγα μπας και το εκαναν και στο s7 θα ηταν ωραιο feature !!! ;);)

 

Νταξει δεν το ηξερα ναι..θα ηταν καλο οντως, αλλα δε νομιζω να το αλλαξουν..θα το βαλουν μαλλον μια και καλη στο S8 που δεν θα χει κεντρικο κουμπι απ οτι φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

Άρα το δικό μου που έχει CSC - ITV, πρέπει πρώτα να περάσω την ελληνική και μετά την αγγλική για να μου βγάλει την αναβάθμιση για την 7. Σωστά κατάλαβα όλα τα παραπάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα το δικό μου που έχει CSC - ITV, πρέπει πρώτα να περάσω την ελληνική και μετά την αγγλική για να μου βγάλει την αναβάθμιση για την 7. Σωστά κατάλαβα όλα τα παραπάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, αν δεν εμφανίζεται στα available csc η BTU περνάς κατευθείαν την BTU με το σκέτο csc

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...