Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε διαφωνώ, δεν είναι σωτήρια λύση η απενεργοποίηση των quick settings στη lock screen, αλλά εξακολουθούν να παρέχουν ευκολία στον κλέφτη. Μπορούμε να συγκρίνουμε μεγέθη του πόσοι ξέρουν να ενεργοποιήσουν airplane mode και πόσοι να κάνουν wipe από recovery; Θεωρητικά προσπαθούμε να κρατήσουμε το τηλέφωνο ενεργό για όσο περισσότερο γίνεται, ποτέ δεν ξέρεις αν πχ 5 λεπτά θα σε βοηθήσουν να πάρεις ένα στίγμα πχ.

Σαφώς ούτε wipe μέσω recovery θα έπρεπε να γίνεται χωρίς κωδικό, αλλά άλλη συζήτηση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε διαφωνώ, δεν είναι σωτήρια λύση η απενεργοποίηση των quick settings στη lock screen, αλλά εξακολουθούν να παρέχουν ευκολία στον κλέφτη. Μπορούμε να συγκρίνουμε μεγέθη του πόσοι ξέρουν να ενεργοποιήσουν airplane mode και πόσοι να κάνουν wipe από recovery; Θεωρητικά προσπαθούμε να κρατήσουμε το τηλέφωνο ενεργό για όσο περισσότερο γίνεται, ποτέ δεν ξέρεις αν πχ 5 λεπτά θα σε βοηθήσουν να πάρεις ένα στίγμα πχ.

Σαφώς ούτε wipe μέσω recovery θα έπρεπε να γίνεται χωρίς κωδικό, αλλά άλλη συζήτηση αυτή.

 

Μα απο την στιγμη που θα εχεις κωδικο, δεν μπορει να σου παρει προσωπικα δεδομενα ή κατι αλλο...αν τα διαγραψει ολα, δεν σε πειραζει εσενα γιατι δε θα σου κλεψει κατι..πας το δηλωνεις κλοπη με το imei και αχρηστευεται η συσκευη..οσο για εντοπισμο, κανενας δεν αφηνει gps ανοιχτο ωστε να το εντοπισουν, ειναι διαβασμενοι οι κλεφτες :p

Link to comment
Share on other sites

Μα απο την στιγμη που θα εχεις κωδικο, δεν μπορει να σου παρει προσωπικα δεδομενα ή κατι αλλο...αν τα διαγραψει ολα, δεν σε πειραζει εσενα γιατι δε θα σου κλεψει κατι..πας το δηλωνεις κλοπη με το imei και αχρηστευεται η συσκευη..οσο για εντοπισμο, κανενας δεν αφηνει gps ανοιχτο ωστε να το εντοπισουν, ειναι διαβασμενοι οι κλεφτες :p

 

Σκοπός είναι όμως να φτάσουμε σ ένα σημείο που η κλοπή θα είναι ψιλοάσκοπη. Πχ το αηφον με το icloud lock, είναι πιο κοντά σ' αυτό, αν στο κλέψει κάποιος είτε το κάνει ανταλλακτικά είτε αλλάζει πλακέτα, λίγο τρέχα γύρευε η φάση. Στη δική μας περίπτωση όμως μπορεί κάποιος "σχετικά εύκολα" να βρεθεί με ένα ωραιότατο S7, η απενεργοποίηση imei είναι για την εγχώρια αγορά και μόνο, έξω παίζουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός είναι όμως να φτάσουμε σ ένα σημείο που η κλοπή θα είναι ψιλοάσκοπη. Πχ το αηφον με το icloud lock, είναι πιο κοντά σ' αυτό, αν στο κλέψει κάποιος είτε το κάνει ανταλλακτικά είτε αλλάζει πλακέτα, λίγο τρέχα γύρευε η φάση. Στη δική μας περίπτωση όμως μπορεί κάποιος "σχετικά εύκολα" να βρεθεί με ένα ωραιότατο S7, η απενεργοποίηση imei είναι για την εγχώρια αγορά και μόνο, έξω παίζουν μια χαρά.

Καλά σίγουρα, έχεις δίκαιο. Αλλά σκοπός είναι να μη γίνει το κακό. Αν είναι να στο κλέψει ο άλλος, ας το κάνει ότι θέλει που λέει ο λόγος, αφού εσύ δεν το χεις πια, κατάλαβες πως το λέω μάλλον

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, σκοπός είναι να μη γίνει. Αν καταφέρουμε να έχουμε ένα τηλέφωνο που είναι "άχρηστο" στον κλέφτη, θα μειωθούν δραστικά οι πιθανότητες να γίνει το κακό, νομίζω συμφωνούμε εδώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Το συστημα android ποσο μπαταρια σας καταναλωνει με mars. Ειναι στο 17% ενω με το A5 2016 ημουν στο 5-7%...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν οτι βγήκε η επιδότηση μου και σκέφτομαι τι να κάνω...

Μου εχει περάσει μια σκεψη από το μυαλό να δώσω το S7 και να πάρω το φρέσκο Α5 2017, αν το σκεφτείτε δεν χάνω και πολλά πράγματα (λίγο καλύτερη κάμερα το s7 και 1G στην RAM).

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήθελα να δώσω κάποια δικαιώματα σε εφαρμογή και δεν με άφηνε μπήκα σε safe Mode πατώντας το volume down και το power έδειξε την εικόνα να ξεκλειδωνέι ένα λουκέτο τελικά μπόρεσα και έδωσα δικαιώματα που πριν δεν με άφηνε..

Τώρα πρέπει να ξαναγυρισω στην άλλη κατάσταση ή παραμένω εδώ??

Δεν γράφει πουθενά πάντως safe mode αλλά μπορώ να κάνω κανονικά ρυθμίσεις και δικαιώματα εφαρμογών..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν οτι βγήκε η επιδότηση μου και σκέφτομαι τι να κάνω...

Μου εχει περάσει μια σκεψη από το μυαλό να δώσω το S7 και να πάρω το φρέσκο Α5 2017, αν το σκεφτείτε δεν χάνω και πολλά πράγματα (λίγο καλύτερη κάμερα το s7 και 1G στην RAM).

Ναι μπορει να σου φαινεται ετσι απλο δεν ειναι. Ποιοτικο θα ειναι το A5 αλλα ουτε καν πλησιαζει τις δυνατοτητες του S7...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fhd ανάλυση η μπαταρία δεν έχει καποια τρελη διαφορα σε εμενα tesταρω με hd τωρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κατεβάσουμε την αγγλική απο το να περιμένουμε να βγει κάποια στιγμή η ελληνική; χάνεται εγγύηση αν βάλω αγγλική:l;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ρε πατριώτη αν πας για σέρβις περνάς πάλι την Ελληνική (COSMOTE H VODA)και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήθελα να δώσω κάποια δικαιώματα σε εφαρμογή και δεν με άφηνε μπήκα σε safe Mode πατώντας το volume down και το power έδειξε την εικόνα να ξεκλειδωνέι ένα λουκέτο τελικά μπόρεσα και έδωσα δικαιώματα που πριν δεν με άφηνε..

Τώρα πρέπει να ξαναγυρισω στην άλλη κατάσταση ή παραμένω εδώ??

Δεν γράφει πουθενά πάντως safe mode αλλά μπορώ να κάνω κανονικά ρυθμίσεις και δικαιώματα εφαρμογών..

 

ο συνδυασμός που γράφεις δε σε βάζει σε safe mode (σε t-mobile αλλά και πάλι αφήνεις το power)

 

για να μπεις σε safe mode... (ευρωπαϊκό s7/edge)

1 restart

2 στο galaxy logo πάτα και κράτα πατημένο το volume down ΜΌΝΟ

κάτω αριστερά θα γράφει safe mode

 

(σε safe mode δε μπορείς να δώσεις permission αφού δε φορτώνει καμία εφαρμογή πλην του συστήματος, άλλωστε γιαυτό ακριβώς υπάρχει = να αποφύγεις προβλήματα που δημιουργούν κάποιες εφαρμογές)

 

για να βγεις από safe mode κάνε restart

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε εντυπωσεις με την N!μεχρι στιγμης (btu) και (o2c)

Καποιος που να την εχει περασει...

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για δωστε εντυπωσεις με την N!μεχει στιγμης (btu) και (o2c)

Καποιος που να την εχει περασει...

Έγραψα πριν 2-3 σελίδες

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις με ενημέρωσαν οτι βγήκε η επιδότηση μου και σκέφτομαι τι να κάνω...

Μου εχει περάσει μια σκεψη από το μυαλό να δώσω το S7 και να πάρω το φρέσκο Α5 2017, αν το σκεφτείτε δεν χάνω και πολλά πράγματα (λίγο καλύτερη κάμερα το s7 και 1G στην RAM).

Καμιά σχέση. Το ένα είναι mid range και το άλλο το καλύτερο high end της Samsung αλλά και της χρονιάς. Μην κοιτάς μόνο τα mah και το octa core. Το Α5 έχει επεξεργαστή μεσαίας κατηγορίας. Δε συγκρίνεται σε τίποτα με το κορυφαίο s7

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ... ή όποιος άλλος έβαλε την nougat! Υπάρχει πλέον επιλογή για πείραγμα της θερμοκρασίας του άσπρου?

Είμαι από αυτούς που θέλουν το άσπρο να είναι λίγο προς το μπλε και είμαι περίεργος να δω το αποτέλεσμα σε amoled οθόνη που έχει μια μόνιμη κιτρινίλα το άσπρο! Βασικά γι' αυτό περίμενα μόνο την nougat για την ρύθμιση αυτή. Ελπίζω να υπάρχει και να κάνει δουλειά! Εντωμεταξύ έχω Γερμανικό software και αργούν πολύ οι αναβαθμίσεις. Είμαι σίγουρος πως θα την δώσουν σε κάνα μήνα. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και μετά θα την περάσω χειροκίνητα!

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ... ή όποιος άλλος έβαλε την nougat! Υπάρχει πλέον επιλογή για πείραγμα της θερμοκρασίας του άσπρου?

Είμαι από αυτούς που θέλουν το άσπρο να είναι λίγο προς το μπλε και είμαι περίεργος να δω το αποτέλεσμα σε amoled οθόνη που έχει μια μόνιμη κιτρινίλα το άσπρο! Βασικά γι' αυτό περίμενα μόνο την nougat για την ρύθμιση αυτή. Ελπίζω να υπάρχει και να κάνει δουλειά! Εντωμεταξύ έχω Γερμανικό software και αργούν πολύ οι αναβαθμίσεις. Είμαι σίγουρος πως θα την δώσουν σε κάνα μήνα. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και μετά θα την περάσω χειροκίνητα!

Η τελευταία επιλογή είναι, υπάρχει αυτό που λες ναι. Μην το βλέπεις τώρα ανενεργό, έχω φίλτρο μπλε φωτός για την νύχτα, γι αυτό είναι έτσι, κατά τ άλλα λειτουργεί κανονικά έχει την κλίμακα rgb να το αλλάξεις όπως θέλεις.. 2c9f5b1296ff8bc504f43def30d873df.jpg

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο επιτέλους! Με ψήνεις να την περάσω άμεσα χειροκίνητα!

Σ' ευχαριστώ φίλε Πάνο για την άμεση απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο επιτέλους! Με ψήνεις να την περάσω άμεσα χειροκίνητα!

Σ' ευχαριστώ φίλε Πάνο για την άμεση απάντηση..

Πέρασε την ναι, φαίνεται να έχει ενδιαφέρουσες λεπτομέρειες κυρίως εμφανισιακές. Βάλε αγγλική αν μπορείς, για πιο γρήγορες ενημερώσεις

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

ο συνδυασμός που γράφεις δε σε βάζει σε safe mode (σε t-mobile αλλά και πάλι αφήνεις το power)

 

για να μπεις σε safe mode... (ευρωπαϊκό s7/edge)

1 restart

2 στο galaxy logo πάτα και κράτα πατημένο το volume down ΜΌΝΟ

κάτω αριστερά θα γράφει safe mode

 

(σε safe mode δε μπορείς να δώσεις permission αφού δε φορτώνει καμία εφαρμογή πλην του συστήματος, άλλωστε γιαυτό ακριβώς υπάρχει = να αποφύγεις προβλήματα που δημιουργούν κάποιες εφαρμογές)

 

για να βγεις από safe mode κάνε restart

 

εχω πελαγωσει με τα δικαωματα και επικαλυψη οθονης καθε εφαρμογη ζηταει και δεν μπορω να το αλλαξω .. ξερεις μηπως ή κανενας αλλος πως το παρακαπτουμε ??

Link to comment
Share on other sites

εχω πελαγωσει με τα δικαωματα και επικαλυψη οθονης καθε εφαρμογη ζηταει και δεν μπορω να το αλλαξω .. ξερεις μηπως ή κανενας αλλος πως το παρακαπτουμε ??

 

αν κατάλαβα καλά αντιμετωπίζεις το γνωστό πρόβλημα "εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης..." αν ναι? = το πρόβλημα το δημιουργεί κάποια εφαρμογή, δυστυχώς δεν μπορώ να γνωρίζω εγώ πια είναι (εκτός αν έχεις κάποια cleaner πχ clean master? τότε έχεις την ένοχη εφαρμογή)

 

αν δεν έχεις clean... μπορείς ναανακαλύψεις μόνος σου πια εφαρμογή είναι με τον εξής τρόπο = πήγαινε settings - applications - application manager - πάτα πάνω δεξιά more - επέλεξε το δεύτερο = apps that can appear on top, οι εφαρμογές που σου δείχνει μία είναι η ένοχη (ψάχνεις αυτές που έκανες εγκατάσταση και όχι τις εφαρμογές που είχε ήδη η συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, η αγγλικη rom, ειναι καθαρη, δηλαδη δεν υπαρχουν τιποτα εφαρμογες του στυλ vodafone , facebook, προεγκατεστημενα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, η αγγλικη rom, ειναι καθαρη, δηλαδη δεν υπαρχουν τιποτα εφαρμογες του στυλ vodafone , facebook, προεγκατεστημενα?

 

Ειναι καθαρη φρεσκοπλυμμενη και μυριζει μανουλα! :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρη φρεσκοπλυμμενη και μυριζει μανουλα! :lol:

 

xaxaxaxax οκ

απο εδω μπορω να την κατεβασω αφοβα? ειναι η σωστη?

http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=82F9D798DD2611E69215FA163EE8F90B

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxax οκ

απο εδω μπορω να την κατεβασω αφοβα? ειναι η σωστη?

http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=82F9D798DD2611E69215FA163EE8F90B

 

https://www.sammobile.com/firmwares/download/120140/G930FXXU1DPLT_G930FOXA1DPLT_BTU/

 

Εδώ καλύτερα. Κάνε ένα λογαριασμό πρώτα και κατέβασε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...