Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω ρυθμίσει για τα αποτυπώματα 2 δάχτυλα από κάθε χέρι. Τον αντίχειρα και τον δείκτη και δουλεύει το ίδιο καλά με όλα. Απλά δεν θέλει όταν το ρυθμίζεις να ακουμπάς στο ίδιο σημείο στο δάχτυλο. Λίγο πάνω λίγο κάτω, στη μέση και γενικότερα όταν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία της ρύθμισης να έχει καταγράψει τα περισσότερα σημεία του καθε δαχτυλου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος εαν η θήκη επηρεάζει τον NFC Sensor? Εγκατέστησα την εφαρμογή winbank wallet αλλά αν χρειάζεται να βγάλω την θήκη για να λειτουργήσει δεν έχει νόημα.Btw χρησιμοποιώ μια θήκη ultra thin της spigen.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εαν η θήκη επηρεάζει τον NFC Sensor? Εγκατέστησα την εφαρμογή winbank wallet αλλά αν χρειάζεται να βγάλω την θήκη για να λειτουργήσει δεν έχει νόημα.Btw χρησιμοποιώ μια θήκη ultra thin της spigen.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω στο S7 φοραω μια hybrid θηκη της spigen και στο Nexus 5X μια tgin fit ,και εχω δοκιμασει να μεταφερω φωτογραφιες μεσω NFC αππο το ενα στο αλλο και δουλευει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου κολλησε με ανοιχτη οθονη, δεν κανει τιποτα ουτε με recovery μπανει (volume up+home button+power button)

Ξερετε καμια αλλη λυση για να λειτουργησει ξανα?

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου κολλησε με ανοιχτη οθονη, δεν κανει τιποτα ουτε με recovery μπανει (volume up+home button+power button)

Ξερετε καμια αλλη λυση για να λειτουργησει ξανα?

Ευχαριστω.

 

power button + volume up και κανει επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μετά από ξενερωμα, αναμονή 1 μήνα στο σέρβις, με το g5 που έχω και 2 ελαφρώς προβληματικά μεταχειρισμένα iPhone αποφάσισα να πάρω το s7.

Το έχει ένας φίλος μου και είναι αξιόλογο τηλέφωνο.

Επειδή έχω μια ατυχία με τα κινητά τελευταία τι γίνεται με το σέρβις της Samsung ;; Πως τα πάνε από εξυπηρέτηση;;

Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει βγάλει κάποια κατασκευαστικά προβλήματα;

Το galaxy buttons δουλεύει καλά γιατί θέλω να αλλάξω τη διάταξη των capacitive buttons ;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εαν η θήκη επηρεάζει τον NFC Sensor? Εγκατέστησα την εφαρμογή winbank wallet αλλά αν χρειάζεται να βγάλω την θήκη για να λειτουργήσει δεν έχει νόημα.Btw χρησιμοποιώ μια θήκη ultra thin της spigen.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μετά από ξενερωμα, αναμονή 1 μήνα στο σέρβις, με το g5 που έχω και 2 ελαφρώς προβληματικά μεταχειρισμένα iPhone αποφάσισα να πάρω το s7.

Το έχει ένας φίλος μου και είναι αξιόλογο τηλέφωνο.

Επειδή έχω μια ατυχία με τα κινητά τελευταία τι γίνεται με το σέρβις της Samsung ;; Πως τα πάνε από εξυπηρέτηση;;

Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει βγάλει κάποια κατασκευαστικά προβλήματα;

Το galaxy buttons δουλεύει καλά γιατί θέλω να αλλάξω τη διάταξη των capacitive buttons ;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από Samsung.Εγώ πήρα το τηλ. πριν 20 μέρες και μετά από αρκετά ακούσια restart αποφάσισα να το πάω στο σερβις και πιο συγκεκριμένα στην smart tech. Μετά από δύο μέρες παρέλαβα το κινητό με καινούρια πλακέτα και εως τώρα δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καμμένη οθόνη μετά από πέντε μήνες ελαφριάς χρήσης χωρίς παιχνίδια κτλ.Στην σμαρτεκ, μέσα σε μια ώρα έτοιμο με καινούργια οθόνη.Έχω ακούσει αρκετά για το συγκεκριμένο μοντέλο και της οθόνες του αλλά τουλάχιστον το σέρβις είναι υποδειγματικό.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καινούργιος κάτοχος και εγώ, Υπάρχουν τίποτα std ρυθμίσεις στην κάμεα για την βελτιστοποίηση φωτο σε κλειστούς χώρους;

Εχω παρατηρήσει σε Α3 την δυνατότητα αναβοσβηματος του φλας για ένδειξη notifications. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο s7 ή μονο το μπλε ledακι; (ok το βρήκα).

Επίσης να ρωτήσω, στο samsung cloud μπορώ να μπω και δω τις φώτο απο pc;

Edited by spiros89
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καινούργιος κάτοχος και εγώ, Υπάρχουν τίποτα std ρυθμίσεις στην κάμεα για την βελτιστοποίηση φωτο σε κλειστούς χώρους;

Εχω παρατηρήσει σε Α3 την δυνατότητα αναβοσβηματος του φλας για ένδειξη notifications. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο s7 ή μονο το μπλε ledακι; (ok το βρήκα).

Επίσης να ρωτήσω, στο samsung cloud μπορώ να μπω και δω τις φώτο απο pc;

 

Στάνταρ ρυθμίσεις δεν έχει. Ανάλογα το θέμα. Κοιτάς να κατεβάσεις iso 400 το πολύ μέγιστο, με ανάλογη ταχύτητα κλειστρου ώστε να μη φαίνεται ούτε πολύ σκοτεινή ούτε πολύ φωτεινή και να φαίνεται καμμένη. Αυτό γι το φλας που που βρήκες πλάκα πλάκα;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ ρυθμίσεις δεν έχει. Ανάλογα το θέμα. Κοιτάς να κατεβάσεις iso 400 το πολύ μέγιστο, με ανάλογη ταχύτητα κλειστρου ώστε να μη φαίνεται ούτε πολύ σκοτεινή ούτε πολύ φωτεινή και να φαίνεται καμμένη. Αυτό γι το φλας που που βρήκες πλάκα πλάκα;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Προσβασιμότητα - ακοή - Ειδοποίηση φλας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση με το always on display να πάρουμε κανα burn in, ή να κάψει κανα πιξελ; ρωτάω επειδή μένει η οθόνη μόνιμα ανοιχτή. Μην τρέχουμε μες στις γιορτές για καμιά οθόνη

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αν και με ποιον τρόπο απενεργοποιούνται τα volume rockers ετσι ώστε να μην μεταβάλλουν την ένταση του ήχου κλήσης;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

''Samsung offers Galaxy Game Pack as a holiday gift to Galaxy S7 and Galaxy S7 edge owners''

 

http://www.sammobile.com/2016/12/18/samsung-offers-galaxy-game-pack-as-a-holiday-gift-to-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-owners/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νεο Update nougat 272 mb.

Για να δούμε τί έχει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βαλουμε την beta nougat παιδια? η μανισια θα ερθει με update ?

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/how-to/odin-samsung-galaxy-s7-flat-sm-g930f-t3496949

Link to comment
Share on other sites

Κανενα οδηγο πως το εγκαθιστουμε για εμας που το κανουμε 1η φορα??:rolleyes:

EDIT:Ακυρο υπαρχει μεσα στο ποστ οδηγιες με βιντεακι,ευχαριστουμε παντως...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανενα οδηγο πως το εγκαθιστουμε για εμας που το κανουμε 1η φορα??:rolleyes:

EDIT:Ακυρο υπαρχει μεσα στο ποστ οδηγιες με βιντεακι,ευχαριστουμε παντως...

 

ναι αλλα δεν μπορουμε να παρουμε updates με odin....και δεν βρισκω λινκ για την τελευτεα nougat που βγηκε σημερα...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν μπορουμε να παρουμε updates με odin....και δεν βρισκω λινκ για την τελευτεα nougat που βγηκε σημερα...

 

Μα νομιζω αν περασουμε αυτη με Odin,οι υπολοιπες θα ερχονται μεσω ΟΤΑ(συμπεριλαμβανομενης και της επισημης),ή κανω λαθος??

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μα νομιζω αν περασουμε αυτη,οι υπολοιπες θα ερχονται μεσω ΟΤΑ(συμπεριλαμβανομενης και της επισημης),ή κανω λαθος??

 

δυστυχως οχι.....ετσι δοαβασα τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...