Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποψήφιος αγοραστής, κάτοχος s5.... Να ρωτήσω τους ψαγμένους κατόχους του S7, συντομεύσεις στα αριθμητικά πλήκτρα (εννοώ συγκεκριμένες φράσεις όταν πατάς τα νούμερα συνεχόμενα ενώ γράφεις π.χ.emails κλπ) παίρνει όπως στο S5; Με βοηθάει πολύ σε κωδικούς....

Ευχαριστώ.

Ναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποψήφιος αγοραστής, κάτοχος s5.... Να ρωτήσω τους ψαγμένους κατόχους του S7, συντομεύσεις στα αριθμητικά πλήκτρα (εννοώ συγκεκριμένες φράσεις όταν πατάς τα νούμερα συνεχόμενα ενώ γράφεις π.χ.emails κλπ) παίρνει όπως στο S5; Με βοηθάει πολύ σε κωδικούς....

Ευχαριστώ.

Κι εγώ από s5 πήγα σε 7αρι, άξιζε φουλ η μετάβαση, τελείως άλλη εμπειρία χρήσης. Όχι ότι ήταν για πέταμα το 5, απλά αυτό εδώ είναι άλλη ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Απο που μπορώ δηλ. Να καθορίζω τις συντομεύσεις των αριθμών του πληκτρολογίου; Τί σχέση έχει το tapatalk;

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

οσοι βαλαμε την nougat εχουμε τα ιδια bug η εχουμε διαφορές σε εμενα περα απο το φ/β με τα κοληματα του στις εισερχομενες κλησεις το led δεν λειτουργει ενω στα μηνυματα ειναι οκ το εχω μονο εγω αυτο η υπαρχει και σε σας γιατι κατι τετοιο δεν εχω διαβασει μεχρι στιγμης....????/:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη αλλά μικρή ενημέρωση για ιταλικό unbranded σήμερα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/1b0d99308a567c5ffe763927f44fd90d.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Εμένα σε Γερμανική έκδοση μου ήρθε σήμερα η G930FXXU1BPJK

Αν το πηγαίνουν αλφαβητικά , είναι λες πιο καινούργια από την δικιά σου?

Ήταν κάπου 170 MB! Ή λες να μου έρθει και μένα σε λίγες μέρες η JG με μικρή αναβάθμιση.

 

Να ρωτήσω και όσους βάλατε την 7 έκδοση! Μπορείτε πλέον να πειράξετε την θερμοκρασία του άσπρου?

Κάνει δουλειά? Εννοώ, κάνει την οθόνη λίγο πιο άσπρη προς μπλε και να δείχνει ωραίο το αποτέλεσμα?

(σε Sony κινητό και τάμπλετ, η επιλογή αυτή λειτουργεί εξαιρετικά και φέρνεις την οθόνη στα μέτρα σου, για όλα τα γούστα)

 

Εννοώ υπάρχει πλέον η παρακάτω επιλογή έτσι?

 

http://www.androidheadlines.com/wp-content/uploads/2016/03/Android-N-Screenshots-2-AH-183603-400x711.jpg

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε την 7,παιζει να βγει update όσο θα ειναι στην beta έκδοση η θα πάμε κατευθείαν στην κανονική;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε την 7,παιζει να βγει update όσο θα ειναι στην beta έκδοση η θα πάμε κατευθείαν στην κανονική;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω να υπάρξει Beta 2,πάμε σε κανονική σε λιγότερο από μήνα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι θυμάμαι πέρσι το s6 πήρε την MM φλεβαρη, ενώ είχε ξεκινήσει ή beta καλή ώρα περίπου ίδια εποχή.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα την δωουν πριν τα Χριστούγεννα....Το S7 είναι το μόνο κινητό ναυαρχίδα που έχει ή Samsung αυτή την στιγμή,και ήδη ή LG έδωσε την Nougat στο G5 ,άρα λογικά και ή Samsung δεν θα αργήσει....

 

Πάντως από ότι θυμάμαι πέρσι το s6 πήρε την MM φλεβαρη, ενώ είχε ξεκινήσει ή beta καλή ώρα περίπου ίδια εποχή.

 

Εκεί που πας να χαρείς λίγο , ξαφνικά κατακόρυφη ελεύθερη πτώση και πίκρα!

Geova, ανακάλεσε αμέσως! :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε Γερμανική έκδοση μου ήρθε σήμερα η G930FXXU1BPJK

Αν το πηγαίνουν αλφαβητικά , είναι λες πιο καινούργια από την δικιά σου?

Ήταν κάπου 170 MB! Ή λες να μου έρθει και μένα σε λίγες μέρες η JG με μικρή αναβάθμιση.

 

Να ρωτήσω και όσους βάλατε την 7 έκδοση! Μπορείτε πλέον να πειράξετε την θερμοκρασία του άσπρου?

Κάνει δουλειά? Εννοώ, κάνει την οθόνη λίγο πιο άσπρη προς μπλε και να δείχνει ωραίο το αποτέλεσμα?

(σε Sony κινητό και τάμπλετ, η επιλογή αυτή λειτουργεί εξαιρετικά και φέρνεις την οθόνη στα μέτρα σου, για όλα τα γούστα)

 

Εννοώ υπάρχει πλέον η παρακάτω επιλογή έτσι?

 

http://www.androidheadlines.com/wp-content/uploads/2016/03/Android-N-Screenshots-2-AH-183603-400x711.jpg

Να σου πω την αλήθεια δεν γνωρίζω. Πρώτα ήρθε η μεγάλη στα 160 και μετά η μικρή.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Καινούριος στην ομάδα... Έχω μια απορία.

 

Έβαλα SD και μου την βλέπει σαν corrupted. Σαν χαλασμένη.. Ένω η κάρτα δουλεύει κανονικά και στον υπολογιστή και σε άλλο κινητό...

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Καινούριος στην ομάδα... Έχω μια απορία.

 

Έβαλα SD και μου την βλέπει σαν corrupted. Σαν χαλασμένη.. Ένω η κάρτα δουλεύει κανονικά και στον υπολογιστή και σε άλλο κινητό...

 

Καμιά ιδέα;

Κάνε φορματ της κάρτας, ίσως πάει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό το θέμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι θυμάμαι πέρσι το s6 πήρε την MM φλεβαρη, ενώ είχε ξεκινήσει ή beta καλή ώρα περίπου ίδια εποχή.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Συμφωνω απολυτα εξαλλου το ανεφερα λιγο παραπανω αν ειναι δυνατον η samsoung να βγαζει καθε μερα νεο λογισμικο (το εχουμε δει και σε προηγουμενα μοντελα) αν δωσει τωρα την nougat στο s7 τοτε το Μαρτιο τι νέο θα δωσει στο επερχομενο s8 κακα τα ψεματα θα βολοδέρνουμε για πολυ καιρο με την beta αντε να δωσουν καμμια μκρη αναβάθμιση και λίγο πριν το S8 να παρουμε την κανονική.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δικό μου Ελληνικό είναι και μου ήρθε σήμερα αναβάθμιση από BPJ1 σε BPJG/BPH1/BPJG 169,75ΜΒ. Ξέρει κανείς γιατί πρόκειται? Να την κάνω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δικό μου Ελληνικό είναι και μου ήρθε σήμερα αναβάθμιση από BPJ1 σε BPJG/BPH1/BPJG 169,75ΜΒ. Ξέρει κανείς γιατί πρόκειται? Να την κάνω? Ευχαριστώ

Λογικά βελτιώσεις και ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου.

Γιατί δηλαδή να μη τη κάνεις; :)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λογικά βελτιώσεις και ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου.

Γιατί δηλαδή να μη τη κάνεις; :)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά είναι μεγάλη και είπα μήπως ...

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι μεγάλη και είπα μήπως ...

Όταν με το καλό έρθει η nugat θα είναι αρκετά μεγαλύτερη! ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά παρατηρώ γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό το θέμα?

 

Το πιθανότερο είναι κάποια εφαρμογή να είναι υπεύθυνη για αυτό. Χωρίς πληροφορίες δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε όμως και σε αυτές τις περιπτώσεις προτείνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο της συσκευής από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δικό μου Ελληνικό είναι και μου ήρθε σήμερα αναβάθμιση από BPJ1 σε BPJG/BPH1/BPJG 169,75ΜΒ. Ξέρει κανείς γιατί πρόκειται? Να την κάνω? Ευχαριστώ

 

Και εμένα μου ήρθε ή ίδια αναβάθμιση,αλλα θα την κάνω το βράδυ...

Αν την κάνεις και σου πάρει ώρα να μπουταρει μην ανυσηχεις....Μένει στο σήμα της Samsung αρκετή ώρα μετά από αναβάθμιση....

Την πρώτη αναβάθμιση που είχα περασει στο προηγούμενο S7 που είχα ειχε κάνει ώρα και τα χρειάστηκα....χαxa

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Καινούριος στην ομάδα... Έχω μια απορία.

 

Έβαλα SD και μου την βλέπει σαν corrupted. Σαν χαλασμένη.. Ένω η κάρτα δουλεύει κανονικά και στον υπολογιστή και σε άλλο κινητό...

 

Καμιά ιδέα;

 

Ποιά κάρτα είναι; Είχα το ίδιο θέμα με μια Toshiba Exceria 128gb U3, η οποία δε δούλεψε και σε 2ο κινητό που δοκίμασα αλλά δούλεψε σε υπολογιστή. Μετά πήρα αυτή --> http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_333352.html η οποία δουλεύει κανονικότατα και είμαι πολύ ευχαριστημένος (είναι και γρήγορη για 4k εγγραφή video).

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κι'εγω κατοχος της συσκευης..τωρα καθομαι και την στεινω και ολα πανε καλα.ειναι ελληνικο και αγορασμενο απο public
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για το off topic, κανένα καλό App για call recording που να καταγράφει και τους δύο συνομιλούντες υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, θα ηθελα τη γνωμη σας για την επιλογη του επομενου κινητου μου. Αυτη τη στιγμη εχω το iPhone 6s και σκεφτομαι να μεταπηδησω σε android συσκευη και ειμαι μεταξυ του s7 και του htc 10. Πηρα την αποψη μερικων για το htc 10 και θα ηθελα τη γνωμη σας για το ποια απο τις 2 συσκευες να επιλεξω. Με ενδιαφερει να εχει καλη καμερα και μπαταρια κυριως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για το off topic, κανένα καλό App για call recording που να καταγράφει και τους δύο συνομιλούντες υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

CALL X φιλε μου, αψογο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...