Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο S7 το είχα πουλήσει στις 13 Οκτωβριου για το one plus 3.

Από χθες έχω πάλι το S7,α υτη την φορά αγορασμενο από plaisio...Οι διάφορες δεν είναι πολλές,εχουν να κάνουν με θέματα συσκευασία πιο πολύ...

Το Ελληνικό δεν έχει το ανταπτορακι,και διαφορετικη θήκη για τα ακουστικά,δεν έχω βάλει το S Health για να δω αν υποστηρίζει την μέτρηση ανχους,αλλα μπορώ να πω με σιγουρια ότι το δακτυλικό αποτύπωμα μου φάνηκε να δουλεύει καλύτερα και με καλύτερη απόκριση απ ότι πριν,πιανει σχεδόν πάντα,απλα δεν το έχουν κάνει να ανοίγει την οθόνη αν είναι κλειστή,οπως στο nexus και στο one plus 3.

Κάτι άλλο... πιστεύω ότι ή γρήγορη φόρτιση σε κάποιον που το φορτίζει το βράδυ είναι άχρηστη και μόνοπιο γρήγορη φθορά μπορεί να προκαλέσει στην μπαταρια.

Κατά την άποψή μου δεν υπάρχει σύγκριση του S7 με το one plus 3 ούτε και .ε.τις περισσότερες συσκευές του 2016....Είναι πραγματικά μία κατηγορία μόνο του....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μια ερώτηση.

Όταν πάω Tapatalk η Facebook να ανεβάσω μια φωτογραφία μου λέει ότι (εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης)και δε με αφήνει τι κουλό είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα, εχω το εξης προβλημα: 3-4 φορές παω να πάρω τηλεφωνο και δεν εχω γραμμη. και επισης δεν μπορεσα να στειλω sms. με επανεκκίνηση στρωνει και ολα καλα. με πηρε τηλεφωνο η γυναικα μου και έβγαινε μήνυμα οτι το κινητό ήταν απενεργοποιημενο.

η καρα nano sim που εχω πανω ηταν παλια micro και την εχω κοψει.

χωρις να ειμαι σιγουρος 100% αυτο μου το ειχε κανει η καρτα και στο lg g4 που ειχα πριν.

Να αλλαξω καρτα να παρω μια οριτζιναλ nano? πρεπει να την εχω την καρτα σιγουρα πανω απο 4 χρονια.

 

Ίδιο πρόβλημα είχε το Α5 2016 της γυναίκας μου. Στην αρχή το έκανε μερικές φορές. Άλλαξε κάρτα σιμ όμως αυτό συνέχισε να συμβαίνει συχνότερα ώσπου στο τέλος δεν δεχόταν καμία κλήση. Το στείλαμε στη Samsung και μετά από 5 εργάσιμες το επέστρεψαν με καινούργια μητρική. Τώρα εδώ και ένα μήνα είναι σαν να έχει πάρει καινούργιο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα είχε το Α5 2016 της γυναίκας μου. Στην αρχή το έκανε μερικές φορές. Άλλαξε κάρτα σιμ όμως αυτό συνέχισε να συμβαίνει συχνότερα ώσπου στο τέλος δεν δεχόταν καμία κλήση. Το στείλαμε στη Samsung και μετά από 5 εργάσιμες το επέστρεψαν με καινούργια μητρική. Τώρα εδώ και ένα μήνα είναι σαν να έχει πάρει καινούργιο τηλέφωνο.

αλλαξα καρτα χθες. θα δω τωρα τι θα γινει. ελπιζω να μην το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το NovaGo στο s7, να ξέρετε ότι δε παίζει σε nugat. Η εφαρμογή φταίει σε αυτό μιας και δουλεύει μέχρι Android 6.

Επίσης δε μου δουλεύει σωστά το tapatalk. Πρέπει να βγω από την εφαρμογή και να μπω ξανά για να δω τα νέα post.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το NovaGo στο s7, να ξέρετε ότι δε παίζει σε nugat. Η εφαρμογή φταίει σε αυτό μιας και δουλεύει μέχρι Android 6.

Επίσης δε μου δουλεύει σωστά το tapatalk. Πρέπει να βγω από την εφαρμογή και να μπω ξανά για να δω τα νέα post.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με το ταπα το έχω κι εγώ με 6.0.1 δε φταίει η 7αρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

έχεις κανείς VoLTE επιλογή στις ρυθμίσεις σε branded rom εξωτερικού; Σίγουρα η unbranded δεν έχει.

 

νομιζω αυτα που ειναι για ασιατικες χωρες u,a εχουν αυτην την ρυθμιση!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

 

Το κινητό φαίνεται να πετάει με Nougat. Ψήνομαι πολύ άσχημα να την βάλω. Δεν έχω διαβάσει για κανένα σοβαρό bug. Ο τύπος στο βίντεο στα comments λέει και για βελτίωση της μπαταρίας κατά 20-30%. Και το Grace UX φαίνεται να είναι πολύ ωραίο. Επίσης το always on display παίζει επιτέλους και με 3rd party applications πλέον. Έχει κανείς δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις; ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι είναι beta κατα τη Samsung την προσβάλει αφάνταστα. Και έχω κάνει dirty flash κρατώντας το home_csc απο την ΜΜ DBT που είχα.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

 

Το κινητό φαίνεται να πετάει με Nougat. Ψήνομαι πολύ άσχημα να την βάλω. Δεν έχω διαβάσει για κανένα σοβαρό bug. Ο τύπος στο βίντεο στα comments λέει και για βελτίωση της μπαταρίας κατά 20-30%. Και το Grace UX φαίνεται να είναι πολύ ωραίο. Επίσης το always on display παίζει επιτέλους και με 3rd party applications πλέον. Έχει κανείς δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις; ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

καλημέρα. όντως δουλεύει πολύ καλά. την έβαλα με καθαρό install, και το προτείνω σε αλλαγή έκδοσης λειτουργικού έστω και αν χρειάζεται να ξαναπερασεις τα πάντα από την αρχή. κανένα σοβαρό κόλλημα ή πρόβλημα προς το παρόν. τα θέματα από το theme store δεν υποστηρίζονται εκτός από ένα , αλλά μπορείς να βάλεις μόνο εικονιδια . εγώ έβαλα ένα θέμα μαύρο που έχει και μετά αλλαξα εικονίδια. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/9f6d7ec8fa65b20a3da1ac1efbeb1b4a.jpg

 

Sent from my Galaxy S7 edge Android Nougat 7.0

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αντιμετωπίζω ένα θεματάκι και θα ήθελα τα φώτα σας.

Σάββατο συνέδεσε ένας φίλος το gmail του στο κινητό για να κάνει μια δουλειά.

Μετά από κάποιες ώρες τελείωσε και το έβγαλα.

Το κινητό από τότε έχει τρομερή κατανάλωση μπαταρίας και ιδιαίτερα το "Σύστημα android".

Έχω κάνει αρκετές επανεκκινήσεις και έχω απενεργοποιημένη την Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αλλά τίποτα :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. όντως δουλεύει πολύ καλά. την έβαλα με καθαρό install, και το προτείνω σε αλλαγή έκδοσης λειτουργικού έστω και αν χρειάζεται να ξαναπερασεις τα πάντα από την αρχή. κανένα σοβαρό κόλλημα ή πρόβλημα προς το παρόν. τα θέματα από το theme store δεν υποστηρίζονται εκτός από ένα , αλλά μπορείς να βάλεις μόνο εικονιδια . εγώ έβαλα ένα θέμα μαύρο που έχει και μετά αλλαξα εικονίδια. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/9f6d7ec8fa65b20a3da1ac1efbeb1b4a.jpg

 

Sent from my Galaxy S7 edge Android Nougat 7.0

Αν πας στα θέματα, πατήσεις τις τρεις τελιτσες πάνω δεξιά και μετά η σελίδα μου και μετά αγορασμένα θα σου βγάλει όσα είχες στην 6 και επιλογή να τα κάνεις ληψη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αντιμετωπίζω ένα θεματάκι και θα ήθελα τα φώτα σας.

Σάββατο συνέδεσε ένας φίλος το gmail του στο κινητό για να κάνει μια δουλειά.

Μετά από κάποιες ώρες τελείωσε και το έβγαλα.

Το κινητό από τότε έχει τρομερή κατανάλωση μπαταρίας και ιδιαίτερα το "Σύστημα android".

Έχω κάνει αρκετές επανεκκινήσεις και έχω απενεργοποιημένη την Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αλλά τίποτα :worry::worry:

 

δώσε λίγες ώρες (εφόσον έσβησες το account από το κινητό) και θα επανέλθει, καλό θα ήταν να ζητήσεις από το φίλο σου να μπει στο λογαριασμό του και να αφαιρέσει τη συσκευή σου (προσοχή μη πατήσει κατά λάθος =χαμένη συσκευή) δυστυχώς η google τα τελευταία χρόνια (android v5+) την είδε apple!

Link to comment
Share on other sites

Ας δει κάποιος στην 7, μετά από double tap to lock, ξεκλειδώνει με αποτύπωμα ή πάλι βγάζει σφάλμα ασφαλείας;;
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά σήμερα με την 7 δεν είχα ήχο στις εισερχόμενες κλήσεις. Με επανεκκίνηση επανήλθε. Συνέβη σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι παιδικές ασθένειες θα εξαφανιστουν ότι βγει η επίσημη αναβάθμιση.. Πάντως τα πρώτα δείγματα είναι θετικά.. :rolleyes:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι παιδικές ασθένειες θα εξαφανιστουν ότι βγει η επίσημη αναβάθμιση.. Πάντως τα πρώτα δείγματα είναι θετικά.. :rolleyes:

 

Όντως ετσι ειναι πραγματικά ωραια αναβαθμιση αλλα με ενα σωρο bug εκεινο που με ξενερωσε ειναι οτι στις κλησεις δεν αναβει το led ενω στα μηνυματα ειναι οκ πιστευω οτι θα αργησει να σταθεροποιηθει σαν ρομ και στην Ελλαδα την βλεπω αρκετα μετα τα χριστουγεννα ισως και Φεβρουαριο...εκεινο που φοβαμαι ειναι οτι μας πεταξαν το τυρακι για να εχουμε να λεμε ..... το συνηθιζει η samsung...:X

Link to comment
Share on other sites

Όντως ετσι ειναι πραγματικά ωραια αναβαθμιση αλλα με ενα σωρο bug εκεινο που με ξενερωσε ειναι οτι στις κλησεις δεν αναβει το led ενω στα μηνυματα ειναι οκ πιστευω οτι θα αργησει να σταθεροποιηθει σαν ρομ και στην Ελλαδα την βλεπω αρκετα μετα τα χριστουγεννα ισως και Φεβρουαριο...εκεινο που φοβαμαι ειναι οτι μας πεταξαν το τυρακι για να εχουμε να λεμε ..... το συνηθιζει η samsung...:X

Ακριβώς αυτό φοβάμαι και εγώ . Μην περιμένουμε πάντως επίσημη αναβάθμιση πριν την έλευση του s8. Εκτός αν κάνει την έκπληξη λόγω νοτε 7 κτλ αλλά τέτοιες εταιρίες κολοσσοί είναι τόσο δυσκινητες στην αλλαγή των χρονοδιαγραμματων που δεν το πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα την δωουν πριν τα Χριστούγεννα....Το S7 είναι το μόνο κινητό ναυαρχίδα που έχει ή Samsung αυτή την στιγμή,και ήδη ή LG έδωσε την Nougat στο G5 ,άρα λογικά και ή Samsung δεν θα αργήσει....
Link to comment
Share on other sites

Οσο αργοτερα τοσο καλυτερα αυτο δειχνει μεχρι στιγμης η εμπειρια, ολα οσα βγαινουν πρωτα, ολα μα ολα θελουν και παιρνουν μικροδιορθωσεις στην συνεχεια. ειναι κανονας marketing παιδια.
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να στελνω μικρα γραμματα στα sms; ευχαριστω

Μπες στα μηνύματα, μετα πάνω δεξιά στις 3 τελείες πάτα ρυθμίσεις /περισσότερες ρυθμίσεις /sms/κωδικοποίηση και άλλαξε το αλφάβητο GSM. δεν θα έχεις όμως τους 160 χαρακτήρες

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει nugat και διαβάζοντας το παρακάτω άρθρο είπα να δοκιμάσω τη συγκεκριμένη Google camera χωρίς να περιμένω να δουλέψει.

 

http://www.doctorandroid.gr/2016/11/google-pixel-camera-on-nexus.html?m=1

 

Κι όμως δουλεύει, αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι όπως τα περίμενα. Αν και δεν είμαι ειδικός θεωρώ ότι η stock camera βγάζει πολύ καλύτερες φωτο. Λογικό μάλλον γιατί δε περιέχει τα modules του nexus.

Αν δοκιμάσει κάποιος ας αναφέρει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής, κάτοχος s5.... Να ρωτήσω τους ψαγμένους κατόχους του S7, συντομεύσεις στα αριθμητικά πλήκτρα (εννοώ συγκεκριμένες φράσεις όταν πατάς τα νούμερα συνεχόμενα ενώ γράφεις π.χ.emails κλπ) παίρνει όπως στο S5; Με βοηθάει πολύ σε κωδικούς....

Ευχαριστώ.

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...