Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι όταν μιλάω με άλλα απλά κινητά και σήμα 2g και έχω την ένταση στο τέρμα ακούω πολλά παράσιτα.. Υπάρχει περίπτωση να ειναι από αυτό ή έχει θέμα το ακουστικό?

 

Αν ειχε προβλημα το ακουστικο πιστευω θα στο εκανε σε ολες τις κλησεις,και σε 2g και σε 3g.Νομιζω ειναι θεμα δικτυου η θεμα software που με καποιο μελλοντικο update θα διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το κάνει έτσι και αλλιώς από μόνο του. Δεν χρειάζεται εφαρμογή.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Πως γίνετε να το ενεργοποιήσω, ώστε να περνάω το χέρι μου από τον αισθητήρα φωτός και να ανάβει η οθόνη;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Προσβασιμοτητα > κινητικες δυνατότητες και αλληλεπιδραση > εύκολη ενεργοποίηση οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Με τι αναλογία τραβάτε φωτογραφίες; 4:3 ή 16:9; Έχει μεγάλη διαφορά στην ανάλυση; Με ενδιαφέρει πολύ αυτό γιατί χρησιμοποιώ μόνο 16:9. Δεν το έχω αγοράσει ακόμα γιαυτό και σας ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Με τι αναλογία τραβάτε φωτογραφίες; 4:3 ή 16:9; Έχει μεγάλη διαφορά στην ανάλυση; Με ενδιαφέρει πολύ αυτό γιατί χρησιμοποιώ μόνο 16:9. Δεν το έχω αγοράσει ακόμα γιαυτό και σας ρωτάω.

 

Με 16:9, τώρα για διαφορά ανάλυσης δεν το έχω ψάξει αλλά παίζει ρόλο και το που τις βλέπεις μετά φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να το δεις αν ειναι unbranded φιλε μου!!απο το imei πρεπει να παρεις τηλεφωνο στην sammy..και branded θα του περασεις unbanded rom!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γράφει και στο κουτί κάτι που σχετίζεται με αυτό. Εμένα έγραφε στον τύπο G930FZKAROM που ROM είναι η unbranded ROM για Ρουμανία. EUR έχει το ελληνικό και COS της cosmote. Ψάξε λίγο παραπάνω για αυτά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161020/b6252b4fdf5b9e8a823de218f3d3a2da.jpg

Edited by lagoskon
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο εχει led ειδοποιησης;; και επισης απο τους κατοχους του κιινητου. Ποση ωρα κανει να Φορτιση η συσκευη σε flight mode
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γράφει και στο κουτί κάτι που σχετίζεται με αυτό. Εμένα έγραφε στον τύπο G930FZKAROM που ROM είναι η unbranded ROM για Ρουμανία. EUR έχει το ελληνικό και COS της cosmote. Ψάξε λίγο παραπάνω για αυτά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161020/b6252b4fdf5b9e8a823de218f3d3a2da.jpg

 

Τελικά το αγόρασα. Εμένα δεν είναι έτσι η ετικέτα στο κουτί. Σχεδόν τις μισές πληροφορίες γράφει. Έχει μόνο το s/n , imei και το χρώμα.

Edited by thp87
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο εχει led ειδοποιησης;; και επισης απο τους κατοχους του κιινητου. Ποση ωρα κανει να Φορτιση η συσκευη σε flight mode

Έχει ναι. Με κανονική φόρτιση (οχι fast charge) γύρω στο 2ωρο από το 0%.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα. Εμένα δεν είναι έτσι η ετικέτα στο κουτί. Σχεδόν τις μισές πληροφορίες γράφει. Έχει μόνο το s/n , imei και το χρώμα.

 

Και εμένα έτσι ήταν μόνο imei,s/n και χρώμα.Μην ανυσηχεις unbranded είναι ή συσκευή σου.

Και πολύ καλή συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω σπασει το κεφαλι μου να λυσω ενα προβλημα και δεν μπορω.Το προβλημα ειναι οτι εχω αποθηκευμενες φωτογραφιες στο samsung cloud τις εκανε backup το κινητο.Που μπαινω και συνδεομαι για να αντιγραψω τις φωτογραφιες απο το samsung cloud στον υπολογιστη η οπουδηποτε αλλου.Το λεω αυτο γιατι στην συλλογη στο κινητο εμφανιζονται κανονικα π.χ ειναι 400 φωτο αλλα οταν συνδεο το κινητο στο pc δεν μου τις δειχνει εμφανιζει αυτερ που δεν αποθηκευτηκαν στο cloud.Καμια λυση?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω σπασει το κεφαλι μου να λυσω ενα προβλημα και δεν μπορω.Το προβλημα ειναι οτι εχω αποθηκευμενες φωτογραφιες στο samsung cloud τις εκανε backup το κινητο.Που μπαινω και συνδεομαι για να αντιγραψω τις φωτογραφιες απο το samsung cloud στον υπολογιστη η οπουδηποτε αλλου.Το λεω αυτο γιατι στην συλλογη στο κινητο εμφανιζονται κανονικα π.χ ειναι 400 φωτο αλλα οταν συνδεο το κινητο στο pc δεν μου τις δειχνει εμφανιζει αυτερ που δεν αποθηκευτηκαν στο cloud.Καμια λυση?

Αυτή την απορία έχω και εγώ. Μπορούμε να δούμε κάπου τις φωτογραφιες κτλ που έχουν ανέβει στοSamsung cloud?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως την κάνουμε την ενημέρωση σωστά; μέσω ΟΤΑ; Ρωτάω γιατί στο iPhone τις έκανα από τα iTunes

 

Ναι OTA ...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic. Καλησπέρα οποίος έχει την εφαρμογή tapatalk και θέλει να μου την στείλει με π. Μ. Γιατί αυτη που εχει το store δεν μπορείς να κάνεις login. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανένας δεν ξέρει πως αντιγραφω τις φωτογραφιες από samsung cloud στην συσκευή μου η στο PC?Eπικοινωνησα με samsung και αυτοί δεν ξέρουν με έκλεισαν ραντεβού για να συνδεθεί ο τεχνικός online.Τόσο δύσκολο είναι και δεν ξέρει κανένας?Υπάρχει μήπως εφαρμογή cloud και εγώ δεν την έχω?Ότι έχει σχέση με cloud το βρίσκω στις ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω κάτι από εκει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι. Με κανονική φόρτιση (οχι fast charge) γύρω στο 2ωρο από το 0%.

ααα μια χαρα.ωραια λοιπον.αλλη 1 θετικη ψηφος για να το αγορασω.ψαχνομαι για καινουριο κινητο και το S7 ειναι στα ααγαπημενα μου.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση.....

Σε ένα παιχνίδι στο csr εκεί που το g4 μετά από λίγο έκαιγε το s7 ούτε που κατάλαβε τίποτα στην κυριολεξία :p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση.....

Σε ένα παιχνίδι στο csr εκεί που το g4 μετά από λίγο έκαιγε το s7 ούτε που κατάλαβε τίποτα στην κυριολεξία :p

 

O Exynos δεν μασαει,φιλε...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Κάτοχος κι εγώ του απλού s7 εδώ και αρκετό καιρό, πολύ ευχαριστημένος, λόγω υποχρεώσεων όμως δεν είχα καταφέρει να γράψω εντυπώσεις.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί όσο κι αν έψαξα δε βρήκα τίποτα.

Χθες το βράδυ, μέσα στον ύπνο μου, έσβησα κατά λάθος το μαμίσιο widget του ρολογιού/καιρού.

Πως μπορώ να επαναφέρω το συγκεκριμένο;

 

Edit Επιτέλους το βρήκα παιδιά :-)

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μ εχει ερθη και μενα μια ενημερωση μαλλον του Οκτωμβρη 2016 θα ναι απο την προηγουμενη ενημερωση που ειχε του αυγουστου 2016. Αλλα γιατι παρεληψαν μια ενημερωση του Σεμπεβρη ; Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ήδη γραφτεί αλλά είμαστε στη σελίδα 128!

 

Πως ελέγχω με το ΙΜΕΙ αν ένα S7 (όχι edge) είναι γνήσιο και τι εγγύηση έχει;

 

Στο http://www.imei.info/ μου λέει ότι είναι το μοντέλο "G930F Galaxy S7 (SM-G930F)" και έχει

Built-in memory: 64 GB

Memory card: MicroSD max. 128 GB

 

Όλη η πληροφορία που δίνει είναι:

Model: G930F Galaxy S7 (SM-G930F)

Brand: SAMSUNG

IMEI: TAC: 359468 FAC: 07 SNR: 596215 CD: 5

BASIC INFORMATION:

Device type: Smartphone

Design: Classic

Released: February 2016 r.

SIM card size: Nano Sim

GSM: 850 900 1800 1900

HSDPA: 850 900 1900 2100 HSPA+

LTE: 700 800 850 900 1800 1900 2100 2600

Dimensions (H/L/W): 142.4 x 69.6 x 7.9 mm, vol. 78.3 cm³

Display: SUPER AMOLED Color (16M) 1440x2560px (5.1") 577ppi

Protection LCD: Gorilla Glass 4

Touch screen:

Weight: 152 g

Battery: Li-Ion 3000 mAh

Built-in memory: 64 GB

Memory card: MicroSD max. 128 GB

RAM Memory: 4 GB

OS:Android 6.0

Chipset: Exynos 8890

CPU #1 freq.: 2300.0 MHz (8-core)

GPU Type: ARM Mali-T880MP12

 

Να το αγοράσω από κάποιον χωρίς απόδειξη από κάποιο μαγαζί (λέει ότι ήταν εταιρικό) ή είναι μαιμού?

 

YΓ Τώρα είδα αυτό και τρόμαξα. https://www.youtube.com/watch?v=y6V9zGAxl30

 

Και ο αθεόφοβος λέει "buy this phone and sell on ebay as real one!"

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...