Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχετε ενεργοποιήσει - χρησιμοποιήσει το "μην ενοχλείτε", σε εμένα ενώ το έχω ενεργοποιήσει συνεχίζω να ακούω ringtones από τα εισερχόμενα τηλεφωνήματα, ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ανοίξεις το gmail από τον υπολογιστή, θα πας περισσότερα-εισαγωγή και θα δώσεις το csv αρχείο.

 

Thank U φίλε. Κάπως έτσι το έκανα, απλά δεν έκανα εισαγωγή από το αρχείο. Είχε επιλογή να πάρει τις επαφές και απευθείας απ'το outlook μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει σε ποιο υπομενου στις ρυθμησεις βρισκετε το "Σχεδιαση πανω απο αλλες εφαρμογες"??

Δεν υπάρχει αυτό που λες έτσι όπως το έχεις καταλάβει, δυστυχώς, αυτό που συμβαίνει είναι ότι κάποιες εφαρμογές έχουν τη δυνατότητα να σχεδιάζουν ή να εμφανίζονται και να λειτουργούν τα μηνύματα τους πάνω από άλλες εφαρμογές, πρέπει να βρεις ποια εφαρμογή (ή ποιες εφαρμογές) είναι αυτή και να την απενεργοποιήσεις. Συνήθως είναι εφαρμογές που έχουν να κάνουν με τη ρύθμιση της φωτεινότητας. Εχεις κάνει εγκατάσταση τέτοιες εφαρμογές?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορείς ενδεικτικά να αναφέρεις ποιες ήταν αυτές?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω drain από google play services μόνο όταν είμαι σε 3g -4g καμία ιδέα;

99% η εφαρμογή που μου έκανε τη ζημιά ήταν το accuweather.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας με what's up ;; λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή για το υπόλοιπο;; εμένα μου βγάζει σφάλμα ανά τακτά χρονικά διαστήματα...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας με what's up ;; λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή για το υπόλοιπο;; εμένα μου βγάζει σφάλμα ανά τακτά χρονικά διαστήματα...

 

Εμενα σε S7 edge δουλευει αψογα.Μαλλον κατι με την cosmote θα εχει να κανει κι οχι με το τηλεφωνο..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω drain από google play services μόνο όταν είμαι σε 3g -4g καμία ιδέα;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πάλι έχω σβήσει και την εφαρμογή του Facebook από το κινητό (μπαίνω πλέον από browser) και η μπαταρία είναι πλέον εξαιρετική

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ...

 

Ενεργοποιημένο bluetooth headset > Εισερχόμενη κλήση > Απάντηση μέσω Bluetooth > Ξεκλείδωμα οθόνης

 

Το παραπάνω συμβαίνει και είναι ενοχλητικό όταν το τηλέφωνο είναι τσέπη άρα πατιούνται κουμπιά κτλ.

Έχω ενεργοποιημένο να μην ανάβει η οθόνη όταν είναι μέσα σε τσέπι (βλέπει σκοτάδι δηλαδή ο αισθητήρας) αλλά δεν αλλάζει κάτι όταν δέχεται κλήση.

 

Έχετε να προτείνεται κάτι ?

 

Η λύση που έχω βρεί εγώ είναι άλλη εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτό > Κρατάει το τηλέφωνο κλειδωμένο σε εισερχόμενη κλήση - απάντηση απο bluetooth headset

Ποια είναι αυτή ή εφαρμογή?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ετοιμάζομαι εντός λίγων ημέρων να αγοράσω το S7 έχω μια απλή ερώτηση: Έχει ραδιόφωνο το κλασικό; Αυτό που συνδέεις ακουστικά για να λειτουργήσουν ως κεραια εννοώ!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, φίλε, δυστυχώς... αλλά αν θες μπορεις να πάρεις ενα Bluetooth με FM radio για να το διορθώσεις... Αυτό τουλάχιστον έκανα εγώ.

 

 

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, φίλε, δυστυχώς... αλλά αν θες μπορεις να πάρεις ενα Bluetooth με FM radio για να το διορθώσεις... Αυτό τουλάχιστον έκανα εγώ.

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα ποιο bluetooth πήρες;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα ποιο bluetooth πήρες;

 

Εγώ χρησιμοποιώ το sony SBH52. Λίγο ακριβό αλλά λειτουργεί άψογα με το S7 edge καθώς και με το Alpha που είχα πριν. Επίσης έχει πολύ καλή αυτονομία και αρκετές ευκολίες, αν είχε και δόνηση, για μένα δε θα υπήρχε καλύτερο.

Προσοχή έχει βγει και πιο καινούργιο μοντέλο από το SBH52 ( νομίζω 53 ) αλλά έχω ακούσει ότι είχε , δε ξέρω αν εξακολουθεί να έχει, προβλήματα συμβατότητας - λειτουργείας με το S7.

Link to comment
Share on other sites

φρεσκα και καλα νεα για ολους τους κατοχους s7 και s7 edge , με το nougat θα παρουμε το καινουριο grace UX και το always on display του note 7 !!!!!!!!! http://www.sammobile.com/2016/09/22/android-7-0-for-the-galaxy-s7-to-bring-grace-ux-and-improved-features/
Link to comment
Share on other sites

φρεσκα και καλα νεα για ολους τους κατοχους s7 και s7 edge , με το nougat θα παρουμε το καινουριο grace UX και το always on display του note 7 !!!!!!!!! http://www.sammobile.com/2016/09/22/android-7-0-for-the-galaxy-s7-to-bring-grace-ux-and-improved-features/

Το grace ux τι ακριβώς είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

https://www.noreplied.com/how-to-insert-2-nano-sim-dual-sim-enabled-and-microsd-card-in-samsung-galaxy-s7-edge/

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; λένε ότι δουλεύει κανονικά...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθενα να ρωτησω εαν μπορω να χρησιμοποιησω τον ασυρματο φορτιστη που ειχα για το s6 στο s7 χωρις να εχω κανενα προβλημα

Απο την samsung μου ειπαν οτι θα πρεπει να χρησιμοποιω τα αξεσουαρ που ειναι για το συγκεκριμενο μοντελο

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σταμάτησε η αυτόματη περιστροφή οθόνης όταν π.χ ανοίγω μια φωτογραφία. Γνωρίζει κανείς που είναι η ρύθμιση για την αυτόματη περιστροφή οθόνης ;

Σταματάει συχνά και σε εμένα από μόνη της η περιστροφή. Πρέπει να είναι bug. Κατέβασε την μπάρα από πάνω, είναι στα Quick toggles.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Ενώ κατά την κλήση δεν έχω πρόβλημα με dropped calls, όταν είναι σε αναμονή το κινητό πολλές φορές χάνει κλήσεις (και μου έρχεται ειδοποίηση μετά). Το έχει συναντήσει κάνεις; Έχω Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φταιει η cosmote, ειδικα στις περιοχες με 3G που δειχνει να τα μπερδευει. Και εγω το παρατηρω με cosmote σε πολλες περιοχές της Ελλάδος λογω εργασίας
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέμα..το πολύ πολύ να μη έχεις γρήγορη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Φορτισα το κινητο χθες το βραδυ και κατα την διαρκεια της νυχτας απο τις 1 μεχρι τις 8 που το ειδα ειχε παει απο το 100% στο 87% χωρις καμια χρηση.

Τωρα το εχω σε safe mode και θα το παρακολουθησω γιατι θεωρω υπερβολικη την καταναλωση.

Εσεις θεωρειτε φυσιολογικη αυτη την καταναλωση ενω βρισκοταν σε αδρανια η συσκευη;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Φορτισα το κινητο χθες το βραδυ και κατα την διαρκεια της νυχτας απο τις 1 μεχρι τις 8 που το ειδα ειχε παει απο το 100% στο 87% χωρις καμια χρηση.

Τωρα το εχω σε safe mode και θα το παρακολουθησω γιατι θεωρω υπερβολικη την καταναλωση.

Εσεις θεωρειτε φυσιολογικη αυτη την καταναλωση ενω βρισκοταν σε αδρανια η συσκευη;

Ευχαριστω

Φυσιολογική Δεν Είναι σίγουρα..Κάτι γινόταν στο background

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...