Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι απαντηση ειναι αυτη;?;

Και εγω καταλαβα οτι εννουνε σκετη οθονη απλα τωρα τελευταια πολλα διαβαζω και ακουω δεν θα μου φενοταν και περιεργο αν και με προστασια οθονης παρουσιαζει καποιο θεμα....

Και μην ξεχνας οτι αρκετα tempered glass δεν καλυπτουν ολη την οθονη...

Ναι σίγουρα, απλά αναφέρουν για τη μέση της οθόνης, οπότε έχει σίγουρα καλύπτουν όλα τα tempered

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανείς κανένα tempered glass να εφαρμόζει σωστά στο s7???

 

Αυτη εινι μια πολυ καλη ερωτηση...Εγω μεχρι στιγμης.δυο εχω αλλαξει και τα δυο δεν καλυπτουν ολη την οθονη στις ακρες...

Δεν ξερω το Nilkin τι λεει.

Ελεγα να παρω full cover αλλα και παλι δεν ξερω αν αφηνει ακαλυπτη την οθονη...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εινι μια πολυ καλη ερωτηση...Εγω μεχρι στιγμης.δυο εχω αλλαξει και τα δυο δεν καλυπτουν ολη την οθονη στις ακρες...

Δεν ξερω το Nilkin τι λεει.

Ελεγα να παρω full cover αλλα και παλι δεν ξερω αν αφηνει ακαλυπτη την οθονη...

 

είναι και αυτα με το χρώμα που πιάνουν όλη την οθόνη αλλά ούτε αυτά εφαρμόζουν απόλυτα....όλα κάνουν στις άκρες λες και έχουν υγρασία από κάτω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, πήρα σήμερα και εγώ το s7. Επειδή όλες οι προηγούμενες συσκευές μου ήταν ρουταρισμενες και χρησιμοποιουσα το τιτανιουμ για μεταφορά των εφαρμογών και των δεδομένων τους από την μία συσκευή στη άλλη,υπάρχει τρόπος να μεταφέρω και εδώ τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους;
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, πήρα σήμερα και εγώ το s7. Επειδή όλες οι προηγούμενες συσκευές μου ήταν ρουταρισμενες και χρησιμοποιουσα το τιτανιουμ για μεταφορά των εφαρμογών και των δεδομένων τους από την μία συσκευή στη άλλη,υπάρχει τρόπος να μεταφέρω και εδώ τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους;

Οντιν, φλασαρισμα twrp και μετά φλασαρισμα το supersu, και απέκτησες ξανά ρουτ χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Οντιν, φλασαρισμα twrp και μετά φλασαρισμα το supersu, και απέκτησες ξανά ρουτ χαχαχ

 

Κατάλαβα, δεν υπάρχει άλλος τρόπος.. :D :D

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το bug με τα data που δείχνει να είναι ενεργά αλλά να μην είναι και να πρέπει να παίξει η αλλαγή σε airplane mode και το αντίστροφο υπάρχει ακόμα?

Λύθηκε? Ενδιαφέρομαι να το πάρω αλλά αυτό συγκεκριμένα θα με ενοχλούσε άπειρα

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

αν ροοταρω το S7 θα μπορω να λαμβανω τις ενημερωσεις του λειτουργικου οποτε αυτες ειναι διαθεσιμες ή θα πρεπει να τις κανω εγκατασταση μονος μου ?
Link to comment
Share on other sites

αν ροοταρω το S7 θα μπορω να λαμβανω τις ενημερωσεις του λειτουργικου οποτε αυτες ειναι διαθεσιμες ή θα πρεπει να τις κανω εγκατασταση μονος μου ?

Μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους Samsung Galaxy S7, όταν τραβάτε το βύσμα των ακουστικών για να τα αποσυνδέσετε από την υποδοχή του Galaxy S7 ακούτε και εσείς στα ακουστικά σας λίγο κάτι σαν χιόνια; Μιλάω πάντα για τα αυθεντικά ακουστικά, αυτά που είναι στο κουτί του Samsung Galaxy S7.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος του S7 εδώ και μια εβδομάδα (βασικά το πήρα για δώρο). Αν και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πραγματικά απίστευτα λειτουργικό δυστυχώς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από την στιγμή που εισήγαγα την κάρτα sim και η γνώμη σας θα μου ήταν ιδιαίτερα σημαντική.

 

Πιο συγκεκριμένα κατά την κλήση ενός αριθμού αργεί χαρακτηριστικά (10sec-15sec) για να πραγματοποιηθεί καλούμενος ήχος καθώς επίσης και όταν απαντήσει ο καλούμενος αριθμός δεν με ακούει καθόλου! Επίσης όταν με καλέσει κάποιος αριθμός ακόμα και να τερματιστεί η κλήση από αυτόν μου συνεχίζει να μου δείχνει ότι ο αριθμός συνεχίζει να με καλεί.

 

Το βασικότερο από όλα όμως είναι ότι αργεί χαρακτηριστικά να πραγματοποιήσει κλήση και πολλές φορές η κλήση τερματίζεται από μόνη της πριν ακουστεί ο καλούμενος ήχος.

 

Προσωπικά πιστεύω τα εξής α.) ότι υπάρχει κάποιο hardware failure που ελπίζω βάση και Ελληνικών δεδομένων να υφίσταται αντικατάσταση ή επιστροφη χρήματων (αν επιθυμείται) β.) Κάποιο Software Conflict διότι με το που συνδέθηκε σε Wifi έκανε μια αναβάθμιση περίπου 254MB γ.) Να χρειάζεται αντικατάσταση η Nano-sim κάρτα κινητής τηλεφωνίας.

 

Δυστυχώς μέσα σε όλα αυτά σε 10-12 μέρες θα πρέπει να μεταβώ στο εξωτερικό πάλι για μεγάλο χρονικό διάστημα (μηνών) και ευελπιστώ να μπορέσω να βρω άκρη τουλάχιστον σε 7 εργάσιμες ημέρες…

 

Θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων για την οποιαδήποτε άποψη σχετικά με το αναφερόμενο πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ θερμά όλους για την προσοχή σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου τι θα εκανα...

1)Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Αν δεν διιρθωνοταν...

2)Θα αλλαζα καρτα σιμ.Κι αν παλι τιποτα

3)Θα το πηγαινα smartec στο Χαιδαρι.Σε μια μερα το πολυ θα το εχεις πισω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου τι θα εκανα...

1)Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Αν δεν διιρθωνοταν...

2)Θα αλλαζα καρτα σιμ.Κι αν παλι τιποτα

3)Θα το πηγαινα smartec στο Χαιδαρι.Σε μια μερα το πολυ θα το εχεις πισω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Παναγίωτη για την άμεση απάντηση! Θα δοκιμάσω τα 2 πρώτα και αν δεν φτιάξει θα μεταβώ στο κατάστημα που έχει

αγοράστει (e-shop.gr) και απο οτι μου είπανε αναλαμβάνουν οι ίδιοι να το αποστείλουν. Ελπίζω μόνο να μην είναι ιδιαίτερα χρονοβόρα η όλη

διαδικασία. Ίσως και να τους ρωτήσω που το στέλνουν και να τους προτείνω την smartec (if applicable)

 

Q.Update: Δοκίμασα την εργοστασιακή επαναφορά αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε (!). Θα δοκιμάσω αύριο και την αλλαγή κάρτας Sim αν και φοβάμαι

ότι έχει να κάνει με το Hardware γιατι κατά την κλήση τώρα ακόυγεται και ένας θόρυβος (συχνοτήτων).

 

Θερμά ευχαριστώ και πάλι!!!!

Edited by Programmer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό app για μπλοκάρισμα διαφημίσεων;

 

Αν εννοείς στο web browsing δοκίμασε Firefox και δεν θα ξαναδείς διαφημίσεις! (απλά δεν παρέχεται στην Ελληνική γλώσσα).

Αν πάλι τώρα εννοείς στις εφαρμογές τότε πιθανώς να χρειάζεσαι RootAccess (με οτι συνεπάγεται αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στο web browsing δοκίμασε Firefox και δεν θα ξαναδείς διαφημίσεις! (απλά δεν παρέχεται στην Ελληνική γλώσσα).

Αν πάλι τώρα εννοείς στις εφαρμογές τότε πιθανώς να χρειάζεσαι RootAccess (με οτι συνεπάγεται αυτό)

 

Για τις εφαρμογές κυρίως ήθελα. Έλεγα μήπως παίζει κάτι που δεν χρειάζεται root access

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Blockthis ή AdGuard. Συνιστώ το πρώτο ως πολύ πιο φιλικό με την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s7 με custom rom την superman και εχω ενα θεμα που πιστευω δεν ειναι απο την ρομ γιατι δοκιμασα και αλλες.Το θεμα ειναι δεν με ερχονται ειδοποιησεις απο την εφαρμογη yahoo.Kοιταξα ολες τις ρυθμισεις εχω δωσει και τις αδειες αλλα δεν ερχεται ριποτα.Πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να κανω ανανεωση να δω αν εχω email.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Blockthis ή AdGuard. Συνιστώ το πρώτο ως πολύ πιο φιλικό με την μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ φίλε. Να ρωτήσω και δύο πράγματα ακόμα αν ξέρει κάποιος. Ενώ ορίζω να απενεργοποιειται η οθόνη σε 15 δευτερα, μετά πάει από μόνο του δεν ξέρω γιατί στα 10 λεπτά. Και μάλιστα μου γράφει λήξη χρονικό ορίου οθόνης μετά από 277 λεπτα(!). Πρέπει να ρυθμίσω και κάτι άλλο; επίσης από εκεί που το αγόρασα πήρα και ένα tempered glass αλλα περιμετρικά είναι περίπου 3 χιλιοστά πιο μικρό. Ο τύπος εκεί μου είπε ότι είναι έτσι επειδή η οθόνη στις άκρες γίνεται λίγο κυρτη. Έχει κανείς βρει η ξέρει αν υπάρχει κανένα που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη;

Και επισης για screenshot εκτός από power+home, αυτό με το πέρασμα του χεριού από την οθόνη πως δουλεύει;

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τα tempered glass για το S7 απ οτι φενετε δεν καλυπτουν ολη την οθονη.

Εχω αλλαξει δυο μεχρι στιγμης και τα δυο αφηνουν ακαλυπτο ενα μερος και απ τις δυο πλευρες.

Σκεφτωμουνα για full cover tempered glass αλλα μαλλον και αυτο το ιδιο ειναι.

Ασε που μετα απο λιγο καιρο οτι εχω βαλει στην ακρη αρχιζει και δινει την εντυπωση οτι ξεκολαει.

Αν καποιος εχει βρει κατι που καλυπτει εστω ικανοποιητικα την οθονη ας το γραψει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τα tempered glass για το S7 απ οτι φενετε δεν καλυπτουν ολη την οθονη.

Εχω αλλαξει δυο μεχρι στιγμης και τα δυο αφηνουν ακαλυπτο ενα μερος και απ τις δυο πλευρες.

Σκεφτωμουνα για full cover tempered glass αλλα μαλλον και αυτο το ιδιο ειναι.

Ασε που μετα απο λιγο καιρο οτι εχω βαλει στην ακρη αρχιζει και δινει την εντυπωση οτι ξεκολαει.

Αν καποιος εχει βρει κατι που καλυπτει εστω ικανοποιητικα την οθονη ας το γραψει.

 

Στην ελληνική αγορά σε tempered glass δεν υπαρχει απολύτως τίποτε (που να εφαρμοζει και να καλυπτει ολη την οθονη ....ενοειτε να είναι και ωραιο) εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα κοντευω να αγορασω δευτερο κινητο μιας και το κοστος είναι αρκετα υψηλο προσωπικα κατεληξα σε μεμβρανη η οποια εφαρμοζει τελεια και σχεδόν δεν φαινεται ότι υπαρχει κατι .....δεν παυει όμως η προστασια να μην είναι όπως το τζαμι οσοι θελουν να δοκιμασουν είναι αυτή εδώ :

http://www.agorashop.gr/store/memvranes-prostasias/spigen-s7-screen-protector-8941.html

Υπάρχει και αυτό εδώ http://www.zagg.com/us/en_us/shop-by-device/galaxy-s7-accessories tempered glass το οποιο είναι αρκετα ακριβο χωρις να ξερω αν είναι και ωραιο.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι τόσο ευαίσθητη πια η οθόνη του με Corning Gorilla Glass 4 που πρέπει οπωσδήποτε

να βάλεις κάποιο προστατευτικό;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

βαρεθηκα λιγο το samsung και ειπα να δοκιμασω ios iphone 6s λοιπον απο εχθες ...

 

 

σημερα το δινω ... δεν το μπορεσα με τιποτα ... μου μοιαζει σαν να ειναι 5 χρονια πισω ... μονο που ειναι σμουθ και οι εφαρμογεςθα ελεγα ποιο προσεγμενες ... τα αλλα χαλια ... ειδοποιησεις εντελως λαθος χανω τα παντα ...

 

 

ευτυχως δεν εδωσα το σ7....

Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/samsung-troubles-112331/

AMAN.... κανουν μπουμ και αυτα;;;:wacko::wacko: θα παρω ενα s7 και ενα note7 για την πεθερα μου.. δε μπορει... σε καποιο θα ειμαι τυχερος....:happy: πληρωνω οσο οσο...

πρεπει να πεσουν πολλα κεφαλια στη samsung...

τις επομενες μερες βλεπω να κανουν και αλλα s7 μπαμ... οσοι το εχουν ενα φοβο πρεπει να τον νιωθουν... δε μπορει...

αποκορύφωμα το video από εστιατόριο στην Αγγλία όπου ένα Samsung Galaxy S7 αναφλέγεται ξαφνικά χωρίς να είναι σε κατάσταση φόρτισης που φτασαμε....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...