Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα.... Επαλήθευση και από εμένα ότι ενώ πριν το August's security update όλα πήγαιναν ρολόι.... Με μπαταρία μαγική...... Τώρα η μπαταρία είναι πολύ κάτω του μετρίου...... Τεστ σε 3 s7 παρέας... Ελληνικά... Όπου στα 2 έγινε και επαναφορά μετά και δεν άλλαξε τίποτα.... Ευελπιστώ να ξαναγίνει στο επόμενο update όπως ήταν πριν.... Συμβαίνει όμως αυτό.... Δεν είναι η πρώτη φορά που χαλάνε κάτι αντί να το βελτιώνουν.....

Ευχές για ένα όμορφο σκ σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με το σήμα ίντερνετ το παράτησα και εγώ... Ποια έκδοση ήταν πιο σταθερή πριν από την τελευταία;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σήμα ίντερνετ το παράτησα και εγώ... Ποια έκδοση ήταν πιο σταθερή πριν από την τελευταία;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά η αμέσως προηγούμενη....

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω επιλογή στην βγάζει.? Βέβαια εγώ ανηκω στου beta testers και μπορεί να την πήρα πιο νωρίς..

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

Οχι δεν την βγαζει...λογικα επειδη εισαι beta tester

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η αμέσως προηγούμενη....

Μπορείς να μου πεις ποια είναι η τελευταία; εγώ έχω μια ρουμανική, απλά δε ξέρω αν είναι τελευταία ή όχι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ποια είναι η τελευταία; εγώ έχω μια ρουμανική, απλά δε ξέρω αν είναι τελευταία ή όχι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/a6e9eaa0a468031574d7d1e57d99c376.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/a6e9eaa0a468031574d7d1e57d99c376.jpg

αυτή είναι η τελευταία.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το φλασαρισμα με οντιν ή να τ αφήσω μη γίνει καμιά *******;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα γιατί δεν βγάζει αυτή την επιλογή??

http://i64.tinypic.com/24yu0w5.png

Το είπα και παραπάνω,ειμαι beta tester στην εφαρμογή,κ έχω πάρει την έκδοση αυτή νωρίτερα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει συνδέσει κάνεις το κινητό με το lg watch urbane για να τον ρωτήσω κάποια πράγματα?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω ένα galaxy s7 που μετά από πτώση δεν δουλεύει η κάρτα sim

Ούτε πιάνει σήμα ούτε τίποτα.

 

Ούτε με reset έγινε τίποτα ούτε με rout ούτε με τίποτα.

 

Τι μπορεί να έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και παραπάνω,ειμαι beta tester στην εφαρμογή,κ έχω πάρει την έκδοση αυτή νωρίτερα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Εγώ πάντως το έσβησα πάλι...Και επίσης είναι beta tester...το κινητό αργούσε πολύ να ανοίξει μετά από αδρανοποίηση...

 

Γούστα είναι αυτά...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα απο phone gallery, Πριν 2 μερες.. είδα οτι η μια πλευρα πισω ειναι λιγο περιεργη, σαν να μην ειναι καλα κολλημενο το γυαλι στο πλαινο μπεζελ, οπως ψιλο φαινετια στις φωτο...μικρο το κακο, κυριως εμφανισιακο, αλλα οταν δινεις 500+ για μια συσκευη, θες να ειναι και τελεια..λετε αξιζει κυνηγι για να μου το αλλαξουν με το Doa??

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/18f63c8c2d740d1eb4791d54aea830c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα απο phone gallery, Πριν 2 μερες.. είδα οτι η μια πλευρα πισω ειναι λιγο περιεργη, σαν να μην ειναι καλα κολλημενο το γυαλι στο πλαινο μπεζελ, οπως ψιλο φαινετια στις φωτο...μικρο το κακο, κυριως εμφανισιακο, αλλα οταν δινεις 500+ για μια συσκευη, θες να ειναι και τελεια..λετε αξιζει κυνηγι για να μου το αλλαξουν με το Doa??

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/18f63c8c2d740d1eb4791d54aea830c4.jpg

 

Φυσικά και αξίζει.

Το πληρωσες,δεν στο χαρισε κανείς...αφού κρινεις ότι υπάρχει θεματακι το ψαχνεις....

 

Κάτι άλλο τώρα.

Φίλος με S7 πιστεύει ότι έχει καμένο pixel το κινητό...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το δεις αν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα???

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει.

Το πληρωσες,δεν στο χαρισε κανείς...αφού κρινεις ότι υπάρχει θεματακι το ψαχνεις....

 

Κάτι άλλο τώρα.

Φίλος με S7 πιστεύει ότι έχει καμένο pixel το κινητό...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το δεις αν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα???

Ευχαριστώ

*#0*#

Red,Green, Blue για έλεγχο για καμένα pixels.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το πας πισω να σου δωσουν αλλο..να ζητησεις αμεση αντικατασταση γιατι μπορει να μην γινεται σωστα η αδιαβροχοποιηση..

και για τον φιλο με τα καμμενα pixel να το παει servise να του αλλαξουν οθονη.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω μια βδομάδα χωρίς κινητό μέχρι να γίνει η αντικατάσταση με το doa... Το κατάστημα βρίσκεται Αθήνα κι εγώ Θεσσαλονίκη οπότε από εκεί δύσκολα να πάω
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω μια βδομάδα χωρίς κινητό μέχρι να γίνει η αντικατάσταση με το doa... Το κατάστημα βρίσκεται Αθήνα κι εγώ Θεσσαλονίκη οπότε από εκεί δύσκολα να πάω

Πως και δεν αγόρασες από Θεσσαλονίκη? Έχουμε μαγαζί που έίνάί στο skroutz. Δεν ξέρω άν επιτρέπεται να κάνω διαφήμιση. Το μόνο που μπορώ να σου είναι πως τον Μάιο που το πήρα ήταν το δεύτερο πιο φθηνό και βρίσκεται στην Τούμπα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν αγόρασες από Θεσσαλονίκη? Έχουμε μαγαζί που έίνάί στο skroutz. Δεν ξέρω άν επιτρέπεται να κάνω διαφήμιση. Το μόνο που μπορώ να σου είναι πως τον Μάιο που το πήρα ήταν το δεύτερο πιο φθηνό και βρίσκεται στην Τούμπα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Απλα έτυχε να πάρω από Phone gallery... Εσύ ποιο μαγαζί εννοείς;; να ξέρω να το χω στα υπόψιν...

Link to comment
Share on other sites

Απλα έτυχε να πάρω από Phone gallery... Εσύ ποιο μαγαζί εννοείς;; να ξέρω να το χω στα υπόψιν...

Αν δεν κάνω λάθος λέγεται plus3. Το καλό έίνάί πως το ελέγχεις πριν το πάρεις. Είδα τη συσκευασία, ταινία ασφαλείας, άνοιξα το κινητό να δω αν όλα είναι οκ και φυσικά να δω αν ήταν unbranded. Ένα γωνιακό είναι στην Κάτω Τούμπα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος λέγεται plus3. Το καλό έίνάί πως το ελέγχεις πριν το πάρεις. Είδα τη συσκευασία, ταινία ασφαλείας, άνοιξα το κινητό να δω αν όλα είναι οκ και φυσικά να δω αν ήταν unbranded. Ένα γωνιακό είναι στην Κάτω Τούμπα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Θα το έχω στα υπόψιν ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Oι μισοι λετε οτι εχει χειροτερη μπαταρια, οι αλλοι μισοι οτι ειναι καλυτερη. :lol:

Ανάλογα με την χρήση αν πχ έχεις πολύ χαμηλά τον φωτισμό, και είσαι στο WiFi και κάνεις χρήση κύριος μαύρο φόντο (δλδ τέρμα περιοριστικη χρήση) χαλαρά βαράει και 6 ώρες sot και... Αν έχεις 4g τέρμα το φως και browsing χωρίς περιορισμούς (χωρίς μαύρο φόντο κλπ) κάτι 2 ώρες και κάτι ψιλα βγάζεις, και βράζει η συσκευή στο καπάκι

 

Ανάλογα ποιος και πως θεωρεί καλή την αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με μονιμα ανοιχτα το wi-fi,4g,bluetooth,γενικα σκληρη χρηση εχω μεσω ορο 4-4.5 ωρες οθονη μεχρι να παει 10%.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με μονιμα ανοιχτα το wi-fi,4g,bluetooth,γενικα σκληρη χρηση εχω μεσω ορο 4-4.5 ωρες οθονη μεχρι να παει 10%.

Αυτά διαβάζω και τρελαίνομαι...

 

Ούτε για πλάκα τέτοια νούμερα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με μονιμα ανοιχτα το wi-fi,4g,bluetooth,γενικα σκληρη χρηση εχω μεσω ορο 4-4.5 ωρες οθονη μεχρι να παει 10%.

Ποιο firmware φοράς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...