Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου καίει όταν πάει στους 40°C φαντάσου να πάει 50... όταν το είχα στην αρχή χωρίς τις αναβαθμισεις δεν ανέβαινε πάνω από 33 βαθμούς.... αυτό θα το καταγγιλω :)

 

Ναι ομως τωρα εχει ξαι 40 βαθμους εξω ,τοτε ποσους ειχε;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά. Τώρα διάβασα το διπλανό θέμα και βλέπω ότι αρκετοί έχουν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα!

Μακάρι να βγάλει σύντομα κάποιο φιξ η Samsung...

Φίλε guskok μόλις έκανα restart (99% είναι τώρα η μπαταρία) και περιμένω να δω πως θα πάει τη νύχτα...

 

Και εγώ στην αρχή έκανα επανεκκίνηση το κινητό αλλά υπάρχει και η λύση να πας ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και να το απενεργοποιήσεις, από τότε που το έκανα το android system δεν έχει ανέβει πάνω από 5%. Υπόψιν έχω το s6 αλλά υποθέτω ότι και στο s7 το ίδιο θα γίνεται.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για τους κατοχους σετικα με το always on.

 

διαβαζω πως σου δειχνει μονο ειδοποιησεις απο τα Samsung apps οχι απο 3rd party. (whatsapp, facebbok, gmail etc)

προερχομενος απο Moto-display Που σου δειχνει τα παντα και κανοντας single tap στην οθονη διαβαζεις το περιεχομενο του notification,

υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη ή ρυθμιση η οποια να εκμεταλευεται την amoled και να σου κανει preview ολου του notification?

p.x. DynamicNotifications ή AcDisplay?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οταν βαζω την επιλογη να φορτισει γρηγορα, μολις βαζω τον φορτιστη, απενεργοποιειτε..., δεν φορτιζει γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οταν βαζω την επιλογη να φορτισει γρηγορα, μολις βαζω τον φορτιστη, απενεργοποιειτε..., δεν φορτιζει γρηγορα?

 

οταν εισαι στην φορτιση, κατεβασε το notification bar. Θα λεει Fast Charging. Υποθετω το φορτιζεις με Quick Charger οποτε δεν ρωτω κάτι σχετικα.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αρχή έκανα επανεκκίνηση το κινητό αλλά υπάρχει και η λύση να πας ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και να το απενεργοποιήσεις, από τότε που το έκανα το android system δεν έχει ανέβει πάνω από 5%. Υπόψιν έχω το s6 αλλά υποθέτω ότι και στο s7 το ίδιο θα γίνεται.

 

Καμία σχέση φίλε, το δοκίμασα.

Το Android System εξακολουθεί δυστυχώς να είναι πρώτο σε χρήση μπαταρίας με 30-35%!

Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, και από μένα. Είμαι νέος κάτοχος του s7 και έχω μια απορία μιας και δεν είμαι γνώστης των υπόλοπων smartphones. Τα αξίζει τα λεφτά του(510€); Εντάξει έχει φοβερή κάμερα, τι άλλο το κάνει ξεχωριστό ...; Edited by MPLOUMPLE
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα φοβερο κινητο χωρα προελευσης switzerland AUT unbranded απο το citisshop και σφραγισμενο ολα κομπλε πολυ αξιολογο μαγαζι . Προερχομενος απο galaxy s4 Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, και από μένα. Είμαι νέος κάτοχος του s7 και έχω μια απορία μιας και δεν είμαι γνώστης των υπόλοπων smartphones. Τα αξίζει τα λεφτά του(510€); Εντάξει έχει φοβερή κάμερα, τι άλλο το κάνει ξεχωριστό ...;

 

καλυτερη οθονη ολων, αδιαβροχο, μεταλλικη κατασκευη, καμερα, πολυ γρηγορος επεξεργαστης πολυ καλη αυτονομια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα και αδιάβροχοποίηση εντάξει είναι ξεχωριστά!

Να βάλουμε και την οθόνη η οποία βεβαίως χωράει συζήτηση...! Τα υπόλοιπα τα έχουν και άλλα κινητά!

Θεωρείται ότι είναι καλή τιμή τα 500€ σημερα;

Edited by MPLOUMPLE
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα μηνύματα για την επιλογή του χρώματος συσκευής μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433992

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα και αδιάβροχοποίηση εντάξει είναι ξεχωριστά!

Να βάλουμε και την οθόνη η οποία βεβαίως χωράει συζήτηση...! Τα υπόλοιπα τα έχουν και άλλα κινητά!

Θεωρείται ότι είναι καλή τιμή τα 500€ σημερα;

 

τι εννοεις καμερα και αδιαβροχοποιηση ειναι ξεχωριστα?

εχει πολυ καλη καμερα κορυφαια, και ειναι αδιαβροχο. και βγαζει και φωτο στο νερο αν εννοεις κατι τετοιο.

η οθονη ειναι μακραν η καλυτερη συμφωνα με το τεστ που εχει γινει απο το σαιτ που εξεταζει τις οθονες.

ποια κινητα εχουν 4 γιγαραμ και επεξεργαστη snap 820 η τον 8πυρηνο exynos? με κορυφαιες επιδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Εχω ενεργό το AoD (Always on Display) αλλά μόλις κλειδώνω το κινητό και το αφήνω, το παρατηρώ και ενεργοποιείται αμέσως (φυσιολογικά) αλλά μετά από ένα διάστημα δεν δείχνει τπτ η οθόνη. Με το που το παρω στο χέρι χωρίς να πατήσω κανένα κουμπί ή και μονο αν κανω εναν ήχο (κλαπ τα δαχτυλα) από πανω του τοτε (ξανα)ενεργοποιείται και δείχνει τα στοιχεία του aod (ωρα μερα κλπ).

Ειναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Εχω ενεργό το AoD (Always on Display) αλλά μόλις κλειδώνω το κινητό και το αφήνω, το παρατηρώ και ενεργοποιείται αμέσως (φυσιολογικά) αλλά μετά από ένα διάστημα δεν δείχνει τπτ η οθόνη. Με το που το παρω στο χέρι χωρίς να πατήσω κανένα κουμπί ή και μονο αν κανω εναν ήχο (κλαπ τα δαχτυλα) από πανω του τοτε (ξανα)ενεργοποιείται και δείχνει τα στοιχεία του aod (ωρα μερα κλπ).

Ειναι φυσιολογικό αυτό;

Έχω το edge και δεν έτυχε να το παρατηρήσω αυτό. Μετά από πόση ώρα δε δείχνει τίποτα η οθόνη, για να έχω το νου μου να δοκιμάσω και να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση από την πρώτη μέρα έχω απενεργοποιησει το fast charge, φόρτιζε normal. Μετά το update πάει υπερβολικά αργά σε φάση δεν ζεσταίνεται κάν η συσκευή. Το παρατήρησε κανένας άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το edge και δεν έτυχε να το παρατηρήσω αυτό. Μετά από πόση ώρα δε δείχνει τίποτα η οθόνη, για να έχω το νου μου να δοκιμάσω και να σου πω.

 

Συνηθως οταν το αφηνω σε καμια γωνια ψιλοσκοτεινη το παθαινει, μετα απο 5' το πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν ένα link στο fb και με ρωτάει αν θέλω να το ανοίξω με chrome η fb app.

Πως γίνεται τώρα να μην μου ανοίγει το link? Πως γίνετε να με ρωτάει κάθε φορά με τι θα ανοίγει κλπ?

Γενικά μπορώ να με ρωτάει για τα πάντα από το να τα βάζει μόνο του σαν default apps?

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οταν το αφηνω σε καμια γωνια ψιλοσκοτεινη το παθαινει, μετα απο 5' το πολυ

Θεωρεί ότι το έβαλες στην τσέπη σου και σβήνει για να μην τρώει μπαταρία. Μπορείς να το δεις και αν το βάλεις κάτω από φως αλλά καλύψεις με το χέρι σου τους sensors επάνω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δει κάποιος το ιστορικό του σήματος κινητής στα στατιστικά της μπαταρίας όπως γίνεται σε άλλες Android συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δει κάποιος το ιστορικό του σήματος κινητής στα στατιστικά της μπαταρίας όπως γίνεται σε άλλες Android συσκευές;

 

Ναι μπαταρια.... χρήση μπαταρίας ......σε αναμονη

Άλλη καλή εφαρμογή είναι το network cell Info

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαταρια.... χρήση μπαταρίας ......σε αναμονη

Άλλη καλή εφαρμογή είναι το network cell Info

Ευχαριστώ πολύ, η εφαρμογή φαίνεται καλη. Όσον αφορά τα στατιστικά της μπαταρίας δεν εννοώ αυτό, αλλά την οριζόντια χρωματιστη μπάρα που δείχνει κάθε χρονική στιγμή την ισχύς του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μ ενα λογο σοβαρο που καποιος χρειαζεται αυτο το τηλεφωνο για να μ το αγορασει η μητερα μ εκτος απο το οτι ειναι διαβροχο κατι αλλο ; εσεις γιατι το πειρατε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μ ενα λογο σοβαρο που καποιος χρειαζεται αυτο το τηλεφωνο για να μ το αγορασει η μητερα μ εκτος απο το οτι ειναι διαβροχο κατι αλλο ; εσεις γιατι το πειρατε ;

Για μένα κυρίως είναι επαγγελματικός ο λόγος και ζω στο εξωτερικό με ότι αυτο συνεπάγεται. Τώρα για να λες ότι θα στο αγοράσει η μητέρα σου μάλλον είσαι κάτω των 18 άρα πες μας εσύ τους λόγους για τους οποίους το χρειάζεσαι η το κοιτάς.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...