Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χάλια, μακριά, ούτε να το σκέφτεσαι. Δες στα αξεσουάρ έβαλα και φωτο. Είμαι σε διαδικασία επιστροφής χρημάτων.

Εσένα είναι το τζαμακι της σπιγκεν. Γι αυτό το έχω διάβασει ότι έχει θέματα. Εγώ μιλάω για τη ζελατίνα spigen curved crystal που στοs7 edge οι περισσότεροι που έχουν βάλει έχουν μείνει ευχαριστημένοι απ όσα έχω διαβάσει. Στο απλό όμως δεν ξέρω...

 

@Gsa1967 Για τζαμακι μιλάς ή ζελατίνα? Αν είναι τζαμακι μπορείς το βάλεις μια φώτο και πληροφορίες από που το πήρες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

ναι tempered glass

 

http://i103.photobucket.com/albums/m143/gsa1967/20160609_174659_zpsgrcm4zzu.jpg

 

ειμαι και εγω στην αντανακλαση αλλα νομιζω στις ακρες φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

ναι tempered glass

 

http://i103.photobucket.com/albums/m143/gsa1967/20160609_174659_zpsgrcm4zzu.jpg

 

ειμαι και εγω στην αντανακλαση αλλα νομιζω στις ακρες φαινεται.

Τα γνωστά...στο πλάι δεν έχει κολλήσει κανονικά κι σε λίγο θα μπαίνουν σκόνες...εγώ ένα τέτοιο το είχα πληρώσει 10€ και σε μια βδομάδα το έβγαλα...

από που το πήρες?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα γνωστά...στο πλάι δεν έχει κολλήσει κανονικά κι σε λίγο θα μπαίνουν σκόνες...εγώ ένα τέτοιο το είχα πληρώσει 10€ και σε μια βδομάδα το έβγαλα...

από που το πήρες?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Για προστασία σκέφτομαι να βάλω και πάλι και βλέπουμε πόσο θα το αντεξω

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα αλλά έχει αντιμετωπίσει κάποιος συνεχείς επανεκκινησεις; Με το έκανε σήμερα και έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά εξακολουθησε να κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μου εκανε 3-4 επανεκκινησεις μονο του, οταν ειχα τελειωσει το αρχικο στησιμο του κινητου. Εκτοτε δεν ξανααπασχολησε. Μαλλον εκανε τα δικα του. Μηπως δεν επρεπε να το κανεις ρισετ αλλα να το αφηνες να στρωσει;

 

Δεν το ειπα με κακη διαθεση καλυτερα να το ερευνησεις το θεμα εφοσον στο κανει και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Σου ζητω συγνωμη παντως αν σε πειραξε ο τροπος που το εγραψα.

Δοκίμασε και κανένα stress test πρωτα( του antutu είναι καλό)

Αρκετοι απο οτι διαβαζω εχουνε επανεκινησεις ειτε λογω sd card , game launcher ktl ειτε τυχαιες

Δοκιμασε να βγαλεις την καρτα και δες εαν συνεχιζουν οι επανεκινησεις. Επισης δοκιμασε και να απενεργοποιησεις τον game launcher. Εγω προσωπικα θα το πηγαινα στο service για καποιον πιο καλο ελεγχο παντως.

 

Εμενα παιδια την τελευταια εβδομαδα μου εκανε 3 διαφορετικα κουλα και η αληθεια ειναι οτι εχω ανησυχησει .... :confused:

1) Το βρηκα ξαφνικα μαυρο σαν να ηταν νεκρο δεν αναβε με τιποτα ανοιξε μονο με το συνδιασμο κουμπιων για να μπει στο

download mode, κατω ηχου-πλαινο-κεντρικο ολα μαζι και απο εκει εκανα ρεσταρτ... :X

2) Μετα απο κανα 2-3 μερες εκει που εβλεπα youtube στο ασχετο κολλαει δεν ακουει τιποτα η οθονη ανοιχτη κολλημενη στο youtube

αλλα πατησα το πλαινο για ρεσταρτ το ακουσε μου εβγαλε την επιλογη και το εκανα επανεκκινηση... :X

3) Προχτες ενω μιλαγα στο κινητο με το που κλεινω την γραμμη σχεδον αμεσα με παιρνει αλλος τηλ μου χτυπαει κανονικα το σηκωνω και με το που λεω καλησπερα μου κολλαει σαν να ερχοταν εισερχομενη κληση αναβε η οθονη μου εδειχνε αυτον που με παιρνει και ενω με αφηνε να συρω δεξια το πρασινο για να ανοιξει η το κοκκινο αριστερα για να κλεισει δεν εκανε τιποτα... Ξανα πλαινο κουμπι και restart.. :X

 

Φοραω την PD1 και ειναι αυστριακο...Πολλα κουλα βρε παιδια ετσι δεν ειναι ?? Μου ειπε χτες ενας φιλος και το εκανα και εβγαλα την

εφαρμογη lock screen ουτος η αλλος δεν δουλευει σωστα με το δαχτυλικο (λογο πολιτικης ασφαλειας και καλα) και βλεπουμε ... :wacko: :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G4 και έρχομαι προς το S7 από εβδομάδα.

Μια ερώτηση. Η κάμερα έχει manual mode ?

 

Από όλα έχει χεχε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει για ποιον καταραμένο λόγο δε μου έχει έρθει ακόμα το update? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160611/9fbc35f6e6e13ba300ef7920e6f86531.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχεις δοκιμάσει; Φοβάμαι οτι και αυτό στον αέρα θα ειναι και πάλι θα φαίνεται το κενό δεξιά και αριστερά της οθόνης κυρίως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κακό είναι ότι είναι στον αέρα μικρό τμήμα που καλύπτει την οθόνη δεξιά και αριστερά με ότι αυτό συνεπάγεται. Συζητάμε όμως για αυτά στο θέμα των αξεσουάρ. Ας συνεχίσουμε εκεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6759952#post6759952

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο επηρεάζει την μπαταρία όταν είναι ενεργεί η επιλογή να σου δείχνει την ώρα όταν το τηλέφωνο είναι σε αναμονή?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι ακόμα,την περιμένω από ebay...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει κάποιος αξιόπιστος οδηγός για root?

 

και ένα δεύτερο, γνωρίζει κανείς πως απενεργοποιουμε το (google ok) απο το κεντρικό πληκτρο?

 

Στο xda εχει οδηγους αλλα μην ροοταρεις ακομα. Βαλε package disabler pro να απενεργοποιησεις τη σαβουρα απο σαμσουνγκ. εχουν βγει βεβαια κατι ωραιοι kernels και εγω ψηνομαι αλλα ας κανουμε υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας μου στείλει pm ποιό skrouzμαγαζο να προτιμήσω για να είναι το κινητό unbranded.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω την αναβάθμιση καλό είναι να γίνει πρώτα factory reset?

Ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος για να κάνω backup πριν το factory reset?

 

ευχαριστώ

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ για ιταλικό plus some others. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/7cf26e2b326340e6df0d10b69e4832f9.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160613/5db60b82c3b0c0216e4efbafd3a1f900.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φλασάρω ROM από απλό S7 σε δίκαρτο S7?

Κάπου πήρε κάτι το μάτι μου αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Ευχαριστώ

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβθμίστηκα και εγώ στο S7 ελληνικό αλλά δεν έχω καταλάβει τι βελτιώνει, μέγεθος 366 mbps
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φλασάρω ROM από απλό S7 σε δίκαρτο S7?

Κάπου πήρε κάτι το μάτι μου αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Ευχαριστώ

 

Γιάννης

Οχι φιλε μου.bootlops θα εχεις 100%

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας μου στείλει pm ποιό skrouzμαγαζο να προτιμήσω για να είναι το κινητό unbranded.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

afasia.gr το πήρα unbranded πενα

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου.bootlops θα εχεις 100%

 

 

 

περίεργο μιας και διαβαζα στο XDA πως οι δισιμοι περνάνε κανονικα τα firmware των μονοσιμων εκδόσεων. :confused:

 

 

in other news, οσοι δίσιμοι θέλουν και SD: http://www.noreplied.com/how-to-insert-2-nano-sim-dual-sim-enabled-and-microsd-card-in-samsung-galaxy-s7-edge/

 

Εγώ το έκανα σήμερα μέσα σε 5 λεπτά. Πλέον έχω 32+64+2χ SIM. Απλά να σίγουρεψετε πως είναι σχετικά ευκολη η πρόσβαση σας σε κάποια ανταλλακτική SIM σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά. Επίσης να σημειώσω πως οι νεότερες SD ειναι λεπτότερες και είναι οι κατάλληλες γι αυτη την δουλεια. Παλιοτερες μην χρησιμοποιειτε εκτός και αμα έχετε ορεξη για περιπέτειες.

Edited by Alphaleader
...
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...