Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες χαμένες τι εννοείς;

 

Χάνει το κινητό το σήμα, αυτός που σε καλεί ακούει ότι θα ειδοποιηθω για την κλήση και εγώ λαμβάνω SMS ότι με κάλεσαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω χαμένες κλήσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Συμβαίνει και σε εμένα, Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Χάνει το κινητό το σήμα, αυτός που σε καλεί ακούει ότι θα ειδοποιηθω για την κλήση και εγώ λαμβάνω SMS ότι με κάλεσαν

Συμβαίνει και σε μένα cosmote......

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα συμβαινει μερικες φορες. Με βονταφον.

αν παμε ρυθμισεις μπαταρια σε αναμονη ανφερει τον χρονο χωρις σημα

Μερικες φορες οταν το εχω αυτοματο 3g2g μου αναφερει ενα 3-4 %

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

έχω χαμένες κλήσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Σε εμένα το έκανε (με Vodafone) όταν είχα ενεργοποιημένο το 4G. Πλέον με 3G/2G δεν έχω κανένα θέμα.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως αρκετοί αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα. Το θέμα τώρα είναι τι κάνουμε γι αυτό. Για μένα πάντως δεν είναι λύση σε μια συσκευή αυτού του κόστους να απενεργοποιω το 4g για να μην έχει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως αρκετοί αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα. Το θέμα τώρα είναι τι κάνουμε γι αυτό. Για μένα πάντως δεν είναι λύση σε μια συσκευή αυτού του κόστους να απενεργοποιω το 4g για να μην έχει πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις.

 

Συμφωνώ απολύτως. Σκεφτόμουν να το αγοράσω και... "έχω παγώσει" για την ώρα :confused:

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το έκανε (με Vodafone) όταν είχα ενεργοποιημένο το 4G. Πλέον με 3G/2G δεν έχω κανένα θέμα.

Δεν συμβαίνει μόνο με 4G. Εγώ έχω 2G/3G αποκλειστικά και το έχω παρατηρήσει.

Δεν συμβαίνει πάντως ούτε συχνά ούτε συστηματικά στη δική μου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει μόνο με 4G. Εγώ έχω 2G/3G αποκλειστικά και το έχω παρατηρήσει.

Δεν συμβαίνει πάντως ούτε συχνά ούτε συστηματικά στη δική μου περίπτωση.

Καλά κι'εμένα μια στο τόσο συνέβαινε αλλά παρατήρησα οτι σταμάτησε εντελώς όταν το γύρισα σε 3G. Ετσι κι'αλλιώς το 3G με καλύπτει με τη χρήση που κάνω.

 

Εχω την εντύπωση πάντως οτι μέχρι να δώσουν οι πάροχοι VoLTE (αν το δώσουν κάποια στιγμή) αυτά τα θέματα θα υπάρχουν. Στην μετάβαση απο 4G σε 3G όταν δέχεσαι ή κάνεις κλήση (ειδικά εν κινήσει) όλο και κάτι-κάπου θα σκαλώσει.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει το φαινόμενο αυτό με εκτός samsung συσκευή. Με Vodafone. Η εναλλαγή 4g 3g μάλλον δημιουργεί όντως το θέμα τώρα που το λέτε. Νόμιζα ότι είναι θέμα μόνο της Voda αλλά μάλλον υπάρχει θέμα με τους παροχους.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει το φαινόμενο αυτό με εκτός samsung συσκευή. Με Vodafone. Η εναλλαγή 4g 3g μάλλον δημιουργεί όντως το θέμα τώρα που το λέτε. Νόμιζα ότι είναι θέμα μόνο της Voda αλλά μάλλον υπάρχει θέμα με τους παροχους.

 

Με Samsung S4 και xiaomi redmi note 2 δεν είχα τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Με Samsung S4 και xiaomi redmi note 2 δεν είχα τέτοια θέματα

 

 

Υποστήριζαν 4g αυτα? Γιατί μάλλον εκεί κάτι παίζει. Το ίδιο παθαίνει πολύ πολύ σπάνια και το iphone 5s. Την ίδια στιγμή όταν τύχαινε να το παρατηρώ η ένταση του σήματος είχε μεγάλα σκαμπανεβάσματα. Είχα ψαλλει την voda στην εξυπηρέτηση, μου είπαν θα έκαναν επανεκκίνηση της γραμμής μου ή κάτι τέτοιο και από τότε το έκανε ακόμα πιο σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το s7. Μετά από πτώση χτύπησε με δύναμη σε κογχη η κάμερα, σε σημείο ακαλυπτο από την θήκη, και ραγισε. Αν το πάω για επισκευή θα χαθεί η αδιάβροχοποίηση? Σε ερώτηση στη smartec που είχε κάνει φίλος για άλλο λόγο του είχαν πει ότι θα το φτιάξουν όπως ήταν. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τον ασυρματο φορτιστη μου βγαζει αυτον τον χρονο γτ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/824fb1a78c8720df3d223463d1152067.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τον ασυρματο φορτιστη μου βγαζει αυτον τον χρονο γτ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/824fb1a78c8720df3d223463d1152067.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχει κουμπωσει καλα το καλώδιο σε μια απο τις δυο πλευρές

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το αυτο σας λειτουργει εσας εγω το παω κατο απο λαμπα καινμετα στο σκοταδι και εχει ιδια φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το αυτο σας λειτουργει εσας εγω το παω κατο απο λαμπα καινμετα στο σκοταδι και εχει ιδια φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εχεις ενεργοποιησει ;

Αν ναι, τοτε κανε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Οχι μονο δουλευει αλλα δουλεύει και άψογα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το αυτο σας λειτουργει εσας εγω το παω κατο απο λαμπα καινμετα στο σκοταδι και εχει ιδια φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμβαίνει ναι. Το έχω γράψει και παλιότερα και αναφέρεται σε πολλά φορουμ.

Το πολύ περίεργο είναι οτι αν το έχεις σε οριζόντια επιφάνεια πέφτει η φωτεινότητα όταν μειώνεται και ο εξωτερικός φωτισμός, αν το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν το πας σε μια λαμπα και μετα σε ενα σκοτεινό μερος σου την κατεβαζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πάντα ανεβαίνει κατεβαίνει όπως θα έπρεπε ,πότε δεν παρατήρησα δυσλειτουργία του . Έχω το edge όμως

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν το πας σε μια λαμπα και μετα σε ενα σκοτεινό μερος σου την κατεβαζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε να το βάλεις στο auto με τη μπάρα τέρμα δεξιά, στο full. Μετά θα σου λειτουργεί μια χαρά. Θα αυξομειώνει το φωτισμό ανάλογα τις συνθήκες από τέρμα αριστερά ( minimum ) έως τέρμα δεξιά ( maximum ).

Στο δικό μου τουλάχιστον ( S7 edge ) λειτουργεί άψογα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι για αγορα του S7, και κοιταζοντας στο skroutz παρατηρησα οτι υπαρχουν 2 εκδοχες του μαυρου χρωματος.

 

Η μια ειναι "Onyx Black" και η αλλη "Black Sapphire".

 

H "Onyx Black" ειναι αυτη που μπλετιζει και η "Black Sapphire" ειναι η καταμαυρη;

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι για αγορα του S7, και κοιταζοντας στο skroutz παρατηρησα οτι υπαρχουν 2 εκδοχες του μαυρου χρωματος.

 

Η μια ειναι "Onyx Black" και η αλλη "Black Sapphire".

 

H "Onyx Black" ειναι αυτη που μπλετιζει και η "Black Sapphire" ειναι η καταμαυρη;

 

Φιλε μου μαλλον κατι δε γραφουν σωστα καποιοι στο skroutz. Μονο η black onyx υπαρχει που ειναι κατραμι μαυρο.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Black sapphire είναι η ονομασία του μαύρου χρώματος για το s6, το οποίο μπλεδίζει και λίγο.

Το μαύρο του s7 είναι τέρμα σκούρο.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...