Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω σου είπα οτι για το edge μιλάω και παράθεσα στοιχεία για το edge.

 

Σου είπα ξανα μην προσπάθεις να βγάλεις λαθος αλλα μελη, ούτε να μας πείσεις ότι η αποψη σου υπερισχυει

 

Αν εσυ επιμενεις να γενικευεις μπορείς να το κάνεις μεχρι να βαρεθείς.

 

Καλη ανάσταση

 

Θέλω να μου απαντήσεις σε αυτό και σε τίποτα άλλο . Θεωρείς οτι μπορεί το s7 (και το s7 edge ακόμη) να βγάλει 11 ώρες οθόνη με την χρήση που περιγράφει ο φίλος; Αν είσαι γνωστής δες τα στατιςτικα που παράθεσε ο φίλος και απάντησε μου. Γενικότητες ή φιλοσοφίες δεν θέλω .

Ξαναλέω 11 ώρες οθόνη με 2.5 ώρες gaming και την λοιπή χρήση που περιγράφεται !!!! 11ωρες screen on time !!! Και λέω 11 γιατί είναι 10.30 αλλα έχουμε "κάβα" και ενα 7% που απομένει

 

Παρακαλώ και προκαλώ οποιονδήποτε κάτοχο , οποιοδήποτε κινητού (όχι μόνο του s7) να μου βγάλει αντίστοιχα αποτελέσματα με παρόμοια χρήση . Μου αρκεί το gsam pro για ανάλυση στατιστικών και απλά απαγορεύεται το Photoshop :)

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τπτ δεν ειναι ποιο φωτεινη η οθονη του iphone.ουτε απο το s6 edge plus δεν ειναι που θεωρειται απο τα κορυφαια στην μεγιστη φωτεινοτητα.την εχω συγκρινει με τεσσερα iphone!.μηπως ηθελες να πεις iphonearena και οχι phonearena????

Τσέκαρε και την μέτρηση του notebookcheck, όπου είναι το πιο φιλικό site προς την Samsung απο laptop και tablet μέχρι κινητά .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να μου απαντήσεις σε αυτό και σε τίποτα άλλο . Θεωρείς οτι μπορεί το s7 να βγάλει 11 ώρες οθόνη με την χρήση που περιγράφει ο φίλος; Αν είσαι γνωστής δες τα στατιςτικα που παράθεσε ο φίλος και απάντησε μου. Γενικότητες ή φιλοσοφίες δεν θέλω .

Ξαναλέω 11 ώρες οθόνη με 2.5 ώρες gaming και την λοιπή χρήση που περιγράφεται !!!! 11ωρες screen on time !!! Και λέω 11 γιατί είναι 10.30 αλλα έχουμε "κάβα" και ενα 7% που απομένει

 

Προκαλώ οποιονδήποτε κάτοχο , οποιοδήποτε κινητού (όχι μόνο του s7) να μου βγάλει αντίστοιχα αποτελέσματα με παρόμοια χρήση . Μου αρκεί το gsam pro για ανάλυση στατιστικών και απαγορεύεται το Photoshop :)

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τσέκαρε και την μέτρηση του notebookcheck, όπου είναι το πιο φιλικό site προς την Samsung απο laptop και tablet μέχρι κινητά .

Εσύ ρε φίλε τα έχεις και τα 2 σου φαίνεται πιο φωτεινή η οθόνη κάτω από τον ήλιο; δηλαδή ο Κώστας te_sallat που έχει γράψει ότι το note 5 είχε ανώτερη οθόνη από το 6s plus και ότι πρέπει να αναβαθμίσει η Apple αλλά και όλοι οι άλλοι που τα έχουμε δουλέψει και τα 2 είμαστε τυφλοί. Προφανώς και οι 11 ώρες οθόνης εινα δύσκολο να πραγματοποιηθουν

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/4db4981a5c9956b1570861a4a55b271c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/db7e03fbda233d3431f5f9bfe227f3e9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/14fd974ca63478c660d6438e8da5816d.jpg.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ρε φίλε τα έχεις και τα 2 σου φαίνεται πιο φωτεινή η οθόνη κάτω από τον ήλιο; δηλαδή ο Κώστας te_sallat που έχει γράψει ότι το note 5 είχε ανώτερη οθόνη από το 6s plus και ότι πρέπει να αναβαθμίσει η Apple

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαγγέλη διάβασε σε παρακαλώ αυτά που σου γράφω παραπάνω ΞΑΝΑ ,γιατί νομίζω οτι γράφω και διαβάζεις κατα επιλογή . Αντιλαμβάνεσαι την διαφορά φωτεινότερης οθόνης και καλύτερης ; Μια οθόνη μπορεί να είναι καλύτερη ακόμη και αν είναι λιγότερο φωτεινή απο κάποια άλλη.

Και το note 5 και το s7 έχουν συνολικά καλύτερη οθόνη απο το 6s plus. Όχι όμως απαραίτητα και φωτεινότερη . Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου απαντήσεις σε αυτό και σε τίποτα άλλο . Θεωρείς οτι μπορεί το s7 (και το s7 edge ακόμη) να βγάλει 11 ώρες οθόνη με την χρήση που περιγράφει ο φίλος; Αν είσαι γνωστής δες τα στατιςτικα που παράθεσε ο φίλος και απάντησε μου. Γενικότητες ή φιλοσοφίες δεν θέλω .

Ξαναλέω 11 ώρες οθόνη με 2.5 ώρες gaming και την λοιπή χρήση που περιγράφεται !!!! 11ωρες screen on time !!! Και λέω 11 γιατί είναι 10.30 αλλα έχουμε "κάβα" και ενα 7% που απομένει

 

Παρακαλώ και προκαλώ οποιονδήποτε κάτοχο , οποιοδήποτε κινητού (όχι μόνο του s7) να μου βγάλει αντίστοιχα αποτελέσματα με παρόμοια χρήση . Μου αρκεί το gsam pro για ανάλυση στατιστικών και απλά απαγορεύεται το Photoshop :)

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τσέκαρε και την μέτρηση του notebookcheck, όπου είναι το πιο φιλικό site προς την Samsung απο laptop και tablet μέχρι κινητά .

Όταν λες να σου απαντήσω χωρις γενικοτητες και φιλοσοφιες σε ενα θεμα που οπως λες ξερεις πολυ καλα, θες στην ουσία με τον τρόπο σου να σου απαντήσω αυτο που θες.

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω εγω αν εβγαλε ο φιλος 11 ώρες οθόνη με το s7 με 2.5 ωρες gaming.

 

Εχει χιλιοειπωθει οτι η χρηση sot δεν λεει στη ουσια και πολλά και διαφέρει απο χρηστη σε χρηστη.

 

Επαναλαμβάνω για 3 φορά οτι θεωρώ τα τεστ του gsmarena απο τα πλέον αξιόπιστα και ο καθένας βγαζει τα συμπεράσματα του.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη διάβασε σε παρακαλώ αυτά που σου γράφω παραπάνω ΞΑΝΑ γιατί νομίζω οτι μιλάω σε τοίχο. Αντιλαμβάνεσαι την διαφορά φωτεινότερης οθόνης και καλύτερης ; Μια οθόνη μπορεί να είναι καλύτερη ακόμη και αν είναι λιγότερο φωτεινή απο κάποτε άλλη . Και το note 5 και το s7 έχουν συνολικά καλύτερη οθόνη απο το 6s plus . Όχι όμως απαραίτητα και φωτεινότερη . Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορα

Κατάλαβα τι λες τα έχεις και τα 2 και του iphone είναι φωτεινότερη;

Καλή ανάσταση πάντως παρολες τις διαφωνίες μας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω εγω αν εβγαλε ο φιλος 11 ώρες οθόνη με το s7 με 2.5 ωρες gaming.

Εχει χιλιοειπωθει οτι η χρηση sot δεν λεει στη ουσια και πολλά και διαφέρει απο χρηστη σε χρηστη.

Απο την απάντηση σου αντιλαμβάνομαι οτι το θεωρείς πιθανό λοιπόν . Αυτό ήθελα να ακούσω και να τελειώσει η συζήτηση κάπου εδώ, γιατί απο την πλευρά μου δεν έχω κάτι παραπάνω να προσθέσω .

 

Λοιπόν Καλό Πάσχα εύχομαι και υγεία . Τα υπόλοιπα είναι ψιλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Απο την απάντηση σου αντιλαμβάνομαι οτι το θεωρείς πιθανό λοιπόν . Αυτό ήθελα να ακούσω και να τελειώσει η συζήτηση κάπου εδώ, γιατί απο την πλευρά μου δεν έχω κάτι παραπάνω να προσθέσω .

 

Λοιπόν Καλό Πάσχα εύχομαι και υγεία . Τα υπόλοιπα είναι ψιλά λόγια.

Η απάντηση μου είναι οτι ειναι πιθανό και απίθανο επισης,

όπως σου εξήγησα πολυ καθαρά πριν.

 

Ναι ναι, τελειωνει το θεμα αφού είναι ξεκάθαρο οτι δεν υπάρχει συνεννόηση.

 

Οποίος θέλει θα ψαξει τα συγκριτικά και θα βγάλει μια ξεκαθαρη άποψη.

Τα στοιχεία ειναι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες τα έχεις και τα 2 και του iphone είναι φωτεινότερη;

Καλή ανάσταση πάντως παρολες τις διαφωνίες μας

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς δεν έχω φωτομέτρο για να τις μετρήσω. Τα site έχουν τέτοιες συσκευές. Προσωπικά βλέπω και με τα δυο μια χαρά. Το iPhone μου έρχεται λίγο πιο πρακτικό ίσως γιατί λειτουργεί καλύτερα/ταχύτερα ο αισθητήρας στις εναλλαγές φωτός.

 

Καλό Πάσχα και σε σένα Βαγγέλη και πάντα με υγεία . Μπορεί να διαφωνούμε δεκάδες φορές αλλα το ξέρεις no hard feelings

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει αυτο που λες..απλα το s7 που εχεις μηπως εχει πολυ θερμο λευκο..παιζει πολυ ρολο!!επειδη εχω τρελα με λευκο ψυχρο,και φωτεινοτητα!!μην κοιτας τα site..παρε στα χερια και συγκρινε αλλα s7 και iphone οχι μονο ενα και δυο...σου λεω...το s6 edge plus εχει πολυ καλυτερη φωτεινοτητα απο το iphone!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φιλε panosf

 

Τα στατιστικά δεν τα ανέβασα για να αποδείξω κατι .

Δεν με ενδιαφερει πραγματικα πιο κινητο ειναι καλυτερο .

Δεν ειμαι οπαδος καμιας εταιρίας.

Η χρηση που εκανα ειναι αυτη που σου ειπα, με το μονο που δεν θυμάμαι στα σίγουρα ειναι αν ειδα 3 η 4 επεισόδια.

Τις ωρες τις εβγαλα μπαίνοντας και στα 3 games απο τα στατιστικά προσθέτοντας τις ωρες χρήσης που λεει. Αν ειναι λαθος ο τροπος αυτος ,δεν το ξερω.

Παντως τα συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι αρκετα απλα και ελαφριά.

Το κινητό όσες ωρες ήμουνα στην δουλεια δεν το άφησα στην ησυχία του και πιστευω οτι φαίνεται.

Επισεις απο αυτο που καταλαβα το κινητο δεν καίει σχεδον τιποτα στις ταινίες.

 

Αυτο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι εχω απενεργοποιημενη την οθονη edge και εχω σβήσει με μια εφαρμογή πολλες σαβουρες απο αυτες που μας φόρτωσε η Samsung.

 

Για εμενα που βγαζω με 2 ολοκληρες μερες χρήσης και 7-8 ωρες οθονη δεν θα μου φαινοταν περίεργο αν το ακουγα απο αλλον.

 

Εχω βγαλει και αλλες φορες 9 ωρες με λιγοτερο απο 1 μερα χρηση .

 

Απο εκει και μετα δεν ειμαι κανα παιδακι για να κατσω να σκεφτώ μαϊ*****ες και να μπω σε τετοια διαδικασία .

Μπορεις να μην με πιστεύεις και να με θεωρεις ψευτη ,δικαίωμα σου, ετσι και αλλιως δεν με γνωρίζεις προσωπικά .

 

Καλη ανασταση να έχουμε και με μετρο το φαγητό-ποτό ........

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει αυτο που λες..απλα το s7 που εχεις μηπως εχει πολυ θερμο λευκο..παιζει πολυ ρολο!!επειδη εχω τρελα με λευκο ψυχρο,και φωτεινοτητα!!μην κοιτας τα site..παρε στα χερια και συγκρινε αλλα s7 και iphone οχι μονο ενα και δυο...σου λεω...το s6 edge plus εχει πολυ καλυτερη φωτεινοτητα απο το iphone!!

Τα site έκαναν τις μετρήσεις και όχι εγώ. Αυτή τη στιγμή μαζι με το iPhone έχω το s7 edge....ούτε το απλό s7 , ούτε το s6 edge plus , όποτε με αυτό μόνο μπορώ να συγκρίνω.

Επειδή και εγώ έχω τρέλα με το λευκό να σου πω την αλήθεια ούτε στο s6 απλό με ικανοποίησε το λευκό , ούτε στο note 5. Στο s7 edge είναι καλύτερα τα πράγματα , αλλα και πάλι προτιμώ το λευκό των καλών ips.

Λοιπόν βάζοντας δίπλα δίπλα τις οθόνες , είναι και οι δυο φωτεινότατες, λίγο πιο φωτεινή στα μάτια μου αυτή του 6s plus. Συνολικά καλύτερη εννοείται η οθόνη του s7 edge αν και όπως έχω γράψει στο νήμα του s7 edge είμαι μάλλον παλιομοδίτης λάτρης των flat display. Ας ελπίσουμε να μου κάνει την χάρη η Samsung με το note 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε panosf

 

Τα στατιστικά δεν τα ανέβασα για να αποδείξω κατι .

Δεν με ενδιαφερει πραγματικα πιο κινητο ειναι καλυτερο .

Δεν ειμαι οπαδος καμιας εταιρίας.

Η χρηση που εκανα ειναι αυτη που σου ειπα, με το μονο που δεν θυμάμαι στα σίγουρα ειναι αν ειδα 3 η 4 επεισόδια.

Τις ωρες τις εβγαλα μπαίνοντας και στα 3 games απο τα στατιστικά προσθέτοντας τις ωρες χρήσης που λεει. Αν ειναι λαθος ο τροπος αυτος ,δεν το ξερω.

Παντως τα συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι αρκετα απλα και ελαφριά.

Το κινητό όσες ωρες ήμουνα στην δουλεια δεν το άφησα στην ησυχία του και πιστευω οτι φαίνεται.

Επισεις απο αυτο που καταλαβα το κινητο δεν καίει σχεδον τιποτα στις ταινίες.

 

Αυτο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι εχω απενεργοποιημενη την οθονη edge και εχω σβήσει με μια εφαρμογή πολλες σαβουρες απο αυτες που μας φόρτωσε η Samsung.

 

Για εμενα που βγαζω με 2 ολοκληρες μερες χρήσης και 7-8 ωρες οθονη δεν θα μου φαινοταν περίεργο αν το ακουγα απο αλλον.

 

Εχω βγαλει και αλλες φορες 9 ωρες με λιγοτερο απο 1 μερα χρηση .

 

Απο εκει και μετα δεν ειμαι κανα παιδακι για να κατσω να σκεφτώ μαϊ*****ες και να μπω σε τετοια διαδικασία .

Μπορεις να μην με πιστεύεις και να με θεωρεις ψευτη ,δικαίωμα σου, ετσι και αλλιως δεν με γνωρίζεις προσωπικά .

 

Καλη ανασταση να έχουμε και με μετρο το φαγητό-ποτό ........

To ψεύτης είναι βαριά κουβέντα όταν μιλάμε για κινητά και όχι για κάτι σοβαρό . Απλά θεωρώ οτι μπορεί να παρασύρθηκες απο τον ενθουσιασμό σου με τα δεδομένα που μας έδωσες . Αν βλέπεις πολλές ώρες ταινίες είναι εφικτό να βγουν όντως τέτοια χρόνοι . Γι αυτό και επέμενα σε αυτό το κομμάτι ...της προβολής ταινιών .

Χαλάσαμε το πνεύμα της ημέρας δυστυχώς με τις συζητήσεις αυτές . Καλό Πάσχα σε όλους

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και εγώ. Με το που το άνοιξα πέρασα το τελευταίο update και στα καπάκια factory reset.

 

Ένα πολύ εκνευριστικό θέμα που έχει είναι ότι ενεργοποιεί συνεχώς το bluetooth από μόνο του. Ενώ το κλείνω, το ξαναενεργοποιεί. Το κάνει τουλάχιστον μια φορά την ώρα. Έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε σχετικό με το bluetooth βρήκα στις ρυθμίσεις και εξακολουθεί να το κάνει. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και εγώ. Με το που το άνοιξα πέρασα το τελευταίο update και στα καπάκια factory reset.

 

Ένα πολύ εκνευριστικό θέμα που έχει είναι ότι ενεργοποιεί συνεχώς το bluetooth από μόνο του. Ενώ το κλείνω, το ξαναενεργοποιεί. Το κάνει τουλάχιστον μια φορά την ώρα. Έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε σχετικό με το bluetooth βρήκα στις ρυθμίσεις και εξακολουθεί να το κάνει. Καμιά ιδέα;

Μπες ρυθμίσεις- περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης-σάρωση κοντινων συσκευών

 

Μετά δες τοποθεσία -βελτίωση ακριβείας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες ρυθμίσεις- περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης-σάρωση κοντινων συσκευών

 

Μετά δες τοποθεσία -βελτίωση ακριβείας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα έχω δει όλα και έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε παραπέμπει στο Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα και έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε παραπέμπει στο Bluetooth.

Τότε κάνε ένα wipe cache από το recovery

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα και έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε παραπέμπει στο Bluetooth.

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλα νομίζω ξεκινησε από τη στιγμή που χρησιμοποιησα για πρώτη φορά το quick connect.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω από lg g4 που είμαι τώρα στο s7 ή htc10. Θέλω να ρωτήσω από θέμα φωτογραφίας και ειδικά με 12αρα κάμερα σε σχέσει με κινητά με ποιο υψηλή ανάλυση δεν υπάρχει θέμα? ή καλύπτετε η διαφορά με την ποιότητα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους

πως μπορώ να γυρίσω την κωδικοποίηση ώστε να μπορώ να γράψω μικρά Ελληνικα γραμματα στα sms?το βελάκι των κεφαλαίων είναι μόνιμα ανοιχτό.από που αλλαζει;

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους

πως μπορώ να γυρίσω την κωδικοποίηση ώστε να μπορώ να γράψω μικρά Ελληνικα γραμματα στα sms?το βελάκι των κεφαλαίων είναι μόνιμα ανοιχτό.από που αλλαζει;

Μηνυματα-επανω δεξια στις 3 τελιτσες περισσοτερες ρυθμισεις-sms-κωδικοποιηση-unicode

Θα μπορεις να γραφεις μονο με 70 χαρακτηρες

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω χαμένες κλήσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα?
και εγω εχω το ιδιο θεμα,δεν ξερω αν ειναι θεμα cosmote
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ιδιο θεμα,δεν ξερω αν ειναι θεμα cosmote

 

Εγώ είμαι σε Vodafone, νομίζω το πρόβλημα δημιουργήται κατά την αυτόματη αλλαγή από 4g σε 3g

Link to comment
Share on other sites

έχω χαμένες κλήσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Όταν λες χαμένες τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...