Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H περίεργη παρατήρηση της ημέρας...Όταν κουνάω το κινητό δίπλα στο αυτί μου ακούγεται ο φακός της κάμερας....όταν είναι σε λειτουργία η κάμερα δεν κουδουνάει τόσο......:wacko: :lol:

και το δοκίμασα και σε 2.....:blink:

 

βρήκα και την απάντηση μην το έχει κανείς άλλος απορία...(its the optical image stabilization .... when the camera is not on it moves around free on the axes points and when the camera is on the image stabilization is working so its compensating for movement.)

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν προσπαθω να τρολαρω. Θελω να ρωτησω αν η εμπειρια χρησης πλεον φτανει τα επιπεδα iOS. Δηλαδη να ανοιγουν αστραπιαια οι εφαρμογες, να μην βγαινουν μηνυματα λαθους οταν ανοιγεις μια εφαρμογη, να μην κανει επανεκκινησεις το Android κτλ.

Η συσκευη ειναι απροβληματιστη η μονη διαφορα πλεον ειναι οτι το applestore εχει πιο καλογραμμενες εφαρμογες αλλα και σε αυτον τον τομεα η ψαλιδα εχει κλεισει αρκετα

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση την εκανα εχθες απλα λεω οτι σημερα απο 100 % σε 90% δλδ περιπου 1 μιση ωρα χρηση και ηταν ζεστο 32°c μου βγαζει το cpu temp σε αδρανια το βραδυ απο 24% πηγε 20% νομιζω ειναι νορμαλ με wifi on

Πιστεύω πως οι χρόνοι και η θερμοκρασία του είναι άκρως φυσιολογική για τη χρήση που περιγράφεις και μάλιστα πολύ καλά όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως οι χρόνοι και η θερμοκρασία του είναι άκρως φυσιολογική για τη χρήση που περιγράφεις και μάλιστα πολύ καλά όλα του.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160428/cb3e9538c8b46a7c11806a9bd0dc21ad.jpg

 

Δεν ξερω παντος τα 60αρια με φοβιζουν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ζεστενεται το κινητό το καταλαβαίνεις στο χέρι... μην κοιτάτε τόσο τα temp apps.

Οι θερμοκρασίες είναι μια χαρά.

Εγω είμαι από τους λίγους που το έχω πάνταμε LTE+ στο Περιστέρι, δεν έχει ζεσταθει ποτέ... μόνο μην το βάλετε κάτω από τον ήλιο γιατί είναι γυαλί και θα αρπάξει χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλω πισο γιατι εχει πολυ μεγαλη διαφορα οπως το πισνω το πρωι οταν ξυπναω και πως ειναι μετα απο μια ωρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Καποια στιγμη ειχε αναφερθει κατι για ραδιο στον 820.Εδω στην ελλαδα κυκλοφορει 7αρια με 820 η ξεχναμε το ράδιο και στο 7αρι?
Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλω πισο γιατι εχει πολυ μεγαλη διαφορα οπως το πισνω το πρωι οταν ξυπναω και πως ειναι μετα απο μια ωρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν ξυπνάς το πρωϊ ειναι λογικό να είναι κρύο εφόσον βρίσκεται σε αδράνεια...σε μια ώρα αφου το χρησημοποιείς τι θέλεις να έχει την ίδια θερμοκρασία με την αναμονή;

Οι απόψεις εδώ μέσα το ότι είναι ζεστό ένα κινητό και κρύο,το εαν τελειώνει γρήγορα ή αργά η μπαταρία και άλλα είναι σύμφωνα με το πως το βλέπει ο καθένας και τι χρήση κάνει.

Δεν βλέπω να έχει κάτι το κινητό σου αντιθέτως θα έλεγα ότι είναι φυσιολογικότατο..αλλά αφού θέλεις να μπλέξεις με service κάνε ότι νομίζεις.

Εγώ θα σου πρότεινα όμως να το σιγουρέψεις εαν έχεις πρώτα πρόβλημσ γιατί εμένα δεν μου φαίνεται ότι έχεις.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160428/cb3e9538c8b46a7c11806a9bd0dc21ad.jpg

 

Δεν ξερω παντος τα 60αρια με φοβιζουν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ορίστε....όχι μισή ώρα σαν και σένα....15 λεπτά ένα ψιλοπαιχνίδι

 

http://s32.postimg.org/q44qt8ln5/Screenshot_20160429_120438.jpg

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Όπως διαβάζω σε πολλά φόρουμ έχει κάνει πατάτα η Samsung με το auto brightness. Μόνο αυξάνει τη φωτεινότητα, αλλά όταν πας σε πιο σκοτεινό περιβάλλον δεν χαμηλωνει, παρά μόνο αν το κινητό... είναι ευθυγραμμισμενο με το επίπεδο.

Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθει εδώ, αλλά το διαπίστωσα και εγώ ότι έτσι λειτουργεί. Ελπίζω θα βγάλει fix σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο έμενα με τη σειρα μου, κάτοχος εδω και περίπου μια βδομάδα με το galaxy s7 και αλήθεια υπέροχο κινητό (ex iphone user ) δεν κολάει βασικό, έχει οθονάρα καμεράρα και γενικά όλα υπέροχα.

Εχω όμως νομίζω ενα προβληματάκι και αυτό ειναι η μπαταρία. Θα αναφέρω 2 παραδείγματα, χθες το βράδυ πριν κοιμηθώ το έβγαλα παο φόρτιση , πήρα ενα δυο τηλέφωνα, τελείωσε και η liverpool και με 98% μπαταρία ξεράθηκα, Ξύπνησα σήμερα 11 η ώρα (μη σχολιάσετε τις ώρες ύπνου) και η μπαταρία ήτανε στο 84%, με καμια 10αρία whats app μηνύματα αδιάβαστα και 1/2 ειδοποιήσεις ακόμα, είναι λογικό η εμένα μου φάνηκε πολυ ? to iphone που είχα σε 1 12 ώρο αδράνειας ζήτημα να έχανε 5/6% οπότε ένα αυτό.

Δυό συνεχίζεται η μέρα σήμερα είμαι στα 46% την ώρα που γράφω αυτο το μήνυμα και όταν πηγαίνω στο μενου και μετά μπαταρία έχυ σύστημα android 40% (δεν είναι πολύ?) και οθόνη 18% όπου και αν την επιλέξω μου λέει χρόνος λειτουργίας 1 ώρα και 31 λεπτά, βλέπω reviewς με 4ις +++ ώρες οθόνης οπότε υπάρχει κάτι εδω?

Για να σας προλάβω ελληνική συσκευή με την τελευταία αναβάθμιση , μόνιμα σε wifi με τέλειο σήμα και σπίτι και δουλεία τώρα και γενικά σεταρίσμενο έχω καμια 50άρα εφαρμογές ήδη .

 

Τι πιστεύετε υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια οι κάποιες εφαρμογή,εφαρμογές από τις 50 σου δημιουργούν battery drain δεν είναι λογικό εγώ που είχα πριν iphone 6s plus πάνω κάτω ίδια αυτονομία βλέπω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να το δώ? όταν πηγαίνω μπαταρία εκτός απο το λειουργικό android και οθόνη όλα τα άλλα είναι 2/3% δεν μου δείχνει κάτι πολύ για να με παραξενεύσει.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να το δώ? όταν πηγαίνω μπαταρία εκτός απο το λειουργικό android και οθόνη όλα τα άλλα είναι 2/3% δεν μου δείχνει κάτι πολύ για να με παραξενεύσει.

Υπάρχουν μερικά κόλπα για την μπαταρία

 

1)τοποθεσία-βελτιωση ακρίβειας-απενεργοποιηση wifi και Bluetooth

 

2)ρυθμίσει- περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης- σάρωση κοντινων συσκευών ανενεργό

 

3)ρυθμίσεις- χρήση δεδομένων- συνεχής συγχρονισμός-απενεργοποιηση ποια εφαρμογή δεν θέλουμε να χρησιμοποιεί δεδομένα στο backround

 

4)ρυθμίσεις- μπαταρία- εξοικονόμηση ισχύος εφαρμογών- λεπτομέρειες- πάντα εξοικονόμηση γιαυτες που δεν θες να τρέχουν από πίσω ή απενεργοποιηση γιαυτες που θέλεις ειδοποιήσεις π.χ viper και messenger έχω απενεργοποιηση γιατί θέλω να έρχονται μηνύματα,τα παιχνίδια τα έχω σε εξοικ ισχύος.

 

Ελπίζω να βοήθησα :o

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να πω ναι αλλα τα εχω κανει ηδη αυτα :( υπαρχει καποια εφαρμογη που μα δειχνει τι ξεζουμιζει τη μπαταρια μου ? Η αν τα νουμερα μου ειναι καλα ?
Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα σου δεν είναι καλά έστω και αν υπάρχει θέμα μετά το τελευταίο update με ρο android os

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα που δεν δουλευει το fingerprint unlock με το nova έχετε βρεί κάτι ?

**μαλλον περιμένουμε κάποιο update nova..

Παρατηρώ τον chrome να είναι αισθητα ποιο τραχύς και καμια σχέση με το smoothness που έχει ο browser της samsung περίεργο.

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να πω ναι αλλα τα εχω κανει ηδη αυτα :( υπαρχει καποια εφαρμογη που μα δειχνει τι ξεζουμιζει τη μπαταρια μου ? Η αν τα νουμερα μου ειναι καλα ?

Φίλε μου έχω το S7 edge και μετά το τελευταίο update άρχισε και εμένα η μπαταρία να πέφτει πολύ γρήγορα, με το σύστημα adroind να έχει τα μεγαλύτερα ποσοστά κατανάλωσης.

Αναγκάστηκα να κάνω hard reset και ξανά στήσιμο από την αρχή, βάζοντας τα πάντα ένα ένα, όχι από back up. Κουραστικό αλλά αποτελεσματικό. Η συσκευή ξανά έγινε βράχος από μπαταρία. Σου προτείνω λοιπόν να κάνεις το ίδιο και θα είσαι ΟΚ μετά, διότι σίγουρα και η δική σου συσκευή επειδή είναι καινούργια έχει το τελευταίο update, οπότε έχεις το θέμα που αποκτήσαμε πολλοί που το βάλαμε.

Εγώ πάντως με το τρόπο που σου είπα βρήκα την << υγειά μου >> πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με την μπαταρία έχει αναφερθεί σε πολλά s6 μετά το προτελευταίο update. Έχω γράψει και εκεί. Σήμερα πήρα επιτέλους ένα καινούριο update και βλέπω σαν να έστρωσε. Υπομονή και όλα θα γίνουν. Δοκίμασα hard reset... παλιά rom αλλά τίποτα. Υπομονή και θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει s7 με ραδιόφωνο

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κάποια branded s7 (Aμερικάνικα ΑΤ&Τ αν θυμάμαι καλά), υπάρχει δυνατότητα ενεργοποιησης του δέκτη fm μέσω του nextradio app.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ που είχα πριν iphone 6s plus πάνω κάτω ίδια αυτονομία βλέπω

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν παίζει κάτι τέτοιο καθώς είμαι κάτοχος και του s7 edge (που εχει ακόμη καλύτερη μπαταρία από το s7) και το Iphone 6s plus. Πέραν όμως από την δική μου γνώμη μπορείς να διαβάσεις εκατοντάδες reviews , απο οποιοδήποτε site επιθυμείς, που επιβεβαιώνουν αυτό που λεω. Η διαφορά είναι συντριπτικά υπέρ του 6s plus. Μόνο το s7 edge πλησιάζει σε αυτονομία το 6s plus, χωρίς και πάλι να είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια branded s7 (Aμερικάνικα ΑΤ&Τ αν θυμάμαι καλά), υπάρχει δυνατότητα ενεργοποιησης του δέκτη fm μέσω του nextradio app.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν παίζει κάτι τέτοιο καθώς είμαι κάτοχος και του s7 edge (που εχει ακόμη καλύτερη μπαταρία από το s7) και το Iphone 6s plus. Πέραν όμως από την δική μου γνώμη μπορείς να διαβάσεις εκατοντάδες reviews , απο οποιοδήποτε site επιθυμείς, που επιβεβαιώνουν αυτό που λεω. Η διαφορά είναι συντριπτικά υπέρ του 6s plus. Μόνο το s7 edge πλησιάζει σε αυτονομία το 6s plus, χωρίς και πάλι να είναι καλύτερο.

Για δώσε link γιατί εγώ δεν έχω δει ακόμα review που το 6s plus να υπερτερεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνεται lock το κινητό χωρίς κάθε φορά να χρησιμοποιείται το power button;

Έχω δοκιμάσει εφαρμογές screen lock που όντως δουλεύουν αλλά κατά το wake δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το fingerprint για να ανοίξει το κινητό, αλλά ζητείται αναγκαστικά pin.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε link γιατί εγώ δεν έχω δει ακόμα review που το 6s plus να υπερτερεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρχικά πες μου αν εξακολουθεί να ισχύει η δήλωση σου ότι το s7 έχει ίδια αυτονομία με το iPhone 6s Plus.

Επιςης σε ενδιαφέρει τελικά η σύγκριση αυτονομίας με το s7 ή με το s7 edge ; Εκτός αν θεωρείς ότι το s7 και το s7 edge έχουν και αυτά παρόμοια αυτονομία.

Εγώ θα επιμείνω στο ότι το 6s plus έχει πολύ καλύτερη αυτονομία απο το s7 και μόνο το s7 edge πλησιάζει, αν και εξακολουθεί να υπολείπεται έστω και λίγο .

Ξεκαθάρισε μου με ποιο μοντέλο τελικά επιθυμείς σύγκριση για να ανεβάσω links.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/e73a7eb9c338f44ce1032ac5b27b5587.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρόκειται για το πλέον αναξιόπιστο τεστ σε αυτονομία μπαταρίας . Ήταν αυτό που έβγαλε ότι οι δυο Α9 της Apple , είχαν διαφορά 2 ώρες σε αυτονομία , όταν όλα τα πραγματικά τεστ απέδειξαν στην πράξη ότι επρόκειτο για ελάχιστα λεπτά.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...