Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung Galaxy S7

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/galaxy-s7/images/galaxy-s7_overview_kv.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά παρακάτω.

 

Οθόνη 5,1” Super AMOLED QHD (2560 x 1440, 557 ppi)

Επεξεργαστής 64bit quad-core Qualcomm Snapdragon 820 2.15GHz ή octa-core Samsung Exynos

Επεξεργαστής γραφικών Adreno 530 GPU (Qualcomm)

Μνήμη RAM 4GB

Αποθηκευτικός χώρος 32GB (επέκταση με microSD έως 200GB)

Κάμερα 12MP f/1.7 1.4μm pixels OIS

Εμπρόσθια κάμερα 5MP f/1.7

Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων

WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 6.0.x Marshmallow με TouchWiz UI

Μπαταρία 3000mAh (ασύρματη φόρτιση)

Διαστάσεις 142.4 x 69.6 x 7.9 mm

Βάρος 152 gr, 7.9mm thickness

Πιστοποίηση IP68 (αντοχή σε νερό, σκόνη)

 

Samsung Galaxy S7 and S7 edge: Official Introduction

 

UK Manual για S7 SM-G930F/D

 

Full Specs

 

Video

 

Διαθέσιμα Χρώματα σε Video

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/galaxy-s7/design/images/galaxy-s7_design_ergonomic_grip_phone.png

 

http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/larger_wm_brw/public/article_images/2016/03/galaxy-s7-4.jpg?itok=ecSW9N-0

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιαααα λεγε :)

 

οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες! βεβαια με παρεξενεψε οτι κολησε κανα 2 φορες, [παγωμα οθονης] την ωρα που το εστηνα και παραλληλα κατεβαζα ολες μου της εφαρμογες. πιστευω οτι δεν ειναι κατι το σοβαρο αν και δεν επρεπε καν να το κανει αυτο. τωρα το εχω βαλει για φορτιση γιατι το ξεζουμιξα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Αναμένονται εντυπώσεις με μεγάλη ανυπομονησία.

 

ευχαριστω πολυ!!! εννοειτε, σε κανα 2 μερουλες που θα εχω καπως μια πιο ολοκληρωμενη εμπειρια θα την μοιραστω μαζι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οι θήκες και τα screen protector του s6 θα κάνουν και στο S7 αφού έχουν τις ίδιες διαστάσεις?

Φαντάζομαι ότι θα έρχεται με marshmallow, σωστά?

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οι θήκες και τα screen protector του s6 θα κάνουν και στο S7 αφού έχουν τις ίδιες διαστάσεις?

Φαντάζομαι ότι θα έρχεται με marshmallow, σωστά?

 

όσο αφορά την μπροστινή πλευρά παίζει να κάνουν δεν είμαι σίγουρος. Για πίσω δε νομίζω διότι έχει της (καμπύλες) στης 2 πλευρές.

 

Ναι μου ήρθε με την marshmallow 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Από πού παρέλαβες?

 

Περιμενουμε αναλυτικο review μέχρι το ΣΚ :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω από ποιο κατάστημα το πήρα. Για λόγους ευνόητους. Πάντως από ελληνικό με πολλά καταστήματα. Ναι θα ετοιμάσω ένα review της επόμενες ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω από ποιο κατάστημα το πήρα. Για λόγους ευνόητους. Πάντως από ελληνικό με πολλά καταστήματα. Ναι θα ετοιμάσω ένα review της επόμενες ημέρες.

 

Νομιζα ότι ησουν από τους τυχερους που τους έσκασε νωριτερα η προπαραγγελία από καταστημα εξωτερικού, όπως αυτός. Γράψε λάθος λοιπον. Απόλυτα κατανοητο. Περιμενουμε :D.

 

:p

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου. Σήμερα μετά από 3 ημέρες θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, την μικρή μου εμπειρία έχοντας το Samsung Galaxy s7. ότι θα γράψω αφορά την προσωπική εμπειρία για να μην υπάρξουν τυχόν παρεξήγησεις.

 

Αναμικτα (συναισθήματα) έχω από την μικρή μου εμπειρία που φυσικά τα περισσότερα είναι θετικά. Και εξηγουμε:

Το touch quiz της συσκευής εξακολουθεί να είναι (βαρυ) με αποτέλεσμα εάν κάποιον χρήστης θέλει να βάλει ΠΧ 10 εφαρμογές βαριές να περιμένει μια μικρή πολύ μικρή καθυστέρηση κατά το scrolling. Πράγμα που δεν επιτρέπεται σε μια τέτοια συσκευή. Η μπαταρία του με μια μέτρια χρήση βγάζει μια μέρα μόνο.. δεν ξέρω αν θα στρώσει κάπως μετά από ένα χρονικό διάστημα. Η οθόνη είναι βελτιωμένη σε σχέση με την προηγούμενη ναυαρχίδα. Ο αισθητηρας δακτυλικου αποτυπωματος λειτουργεί απροβληματιστα και χωρίς καθυστέρηση. Στο gaming αλλάζουν τα πράγματα η επιδόσεις της συσκευής εκτοξευονται πραγματικά, και φυσικά χαρίζουν μια ευχάριστη εμπειρία. Τέλος το (ζουμί) της νέας ναυαρχίδας για μένα είναι η κάμερα του που είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ!!! Οι φωτογραφίες είναι το κάτι άλλο!! ολοζωντανες, πεντακάθαρες, χωρίς (θόρυβο). Το δε βίντεο που τραβάει δεν έχω λόγια πραγματικά η λήψη είναι κινηματογραφικη!!! Ο σταθεροποιητής δουλεύει τέλεια!..αυτά προς το παρόν είχα πω. έαν παρατηρήσω κάτι άλλο θα προσθέσω.

Link to comment
Share on other sites

ωραια :)δεν μας είπες ποση ωρα οθονη σου βγαζει με την δικια σου χρηση .

 

Με την δική μου χρήση μια μέρα. Δηλαδή μέτρια χρήση σε τηλεφωνικες κλήσεις, σε παιχνίδια, ψιλό αρκετή πλοήγηση στο Internet., λίγο GPS. Με το z3c με αυτά που γράφω παραπάνω μου έβγαζε 1.5 μέρα. Καλά εννοείται ότι έχει και μικρότερη οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω ότι με έναν άλλο launcher όπως τον nova, το πρόβλημα λύνεται;

 

Δεν ξέρω...και δεν θέλω να μπω σε αυτή την διαδικασία. Σίγουρα μελλοντικά κάποιο update ίσως το διορθώσει.

 

μερικα δειγματα απο φωτογραφιες ολες στο auto.

 

Στο βίντεο που το παρουσιάζω έχω πει λάθος τον μήνα

ΜΆΡΤΙΟΣ είναι το σωστό

https://www.dropbox.com/sh/5chc57980aedv5n/AABYVY3YFI1BIXIY_UCeM5H9a?dl=0

Edited by gkai27
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

μερικα δειγματα απο φωτογραφιες ολες στο auto.

https://www.dropbox.com/sh/5chc57980aedv5n/AABYVY3YFI1BIXIY_UCeM5H9a?dl=0

 

Μου φαίνονται παρα πολυ καλες

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/AKkeR0G.png

 

αυτο ειναι το s7Flat.

γενικα βγαζει ανετα 5,5ωρες οθονη

5 ωρες σε 4g,ανετα.

 

Το edge ειναι ακομα ανωτερο περιπου κατα μιση ωρα.

Τα σεβη μου.

 

ΥΓ αν ειναι να γινει το επισημο τοπικ,να φτιαξετε λιγο το αρχικο ποστ και τον τιτλο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ποιο χρωμα πηρες φιλε μου και με ποιον επεξεργαστη τελικα?8890 η snap 820?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ποιο χρωμα πηρες φιλε μου και με ποιον επεξεργαστη τελικα?8890 η snap 820?

 

Το πήρα σε μαύρο χρώμα. Είναι με τον exinos 8890. Όλα τα ελληνικά καταστήματα όπως και από αυτό που πήρα εγώ θα το έχουν με αυτόν τον επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG = EXINOS..οτι και να λεμε αυτη ειναι η αληθεια.

 

Στατικές δείχνουν ότι ο snapdragon 820 είναι

Καλύτερος. Φυσικά και ο 8890 είναι πολύ καλός

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...