Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και είμαι κάτοχος περίπου 2 εβδομάδων, το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι ότι ζεσταίνεται πολύ και ότι δεν μπορώ να βρω προστασία οθόνης. Ξέρετε να μου δώσετε οδηγίες για τα παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το STRAVA ή κάποια παρόμοια εφαρμογή με το S7; Θέλω να το πάρω αλλά το σκέφτομαι γιατί με το S6 δεν παίζει πολύ καλά, αργεί να κάνει auto pause κλπ.. Γενικά έχει καλή λήψη το GPS του; :help:

Έως τώρα με το runtastic δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα σε όποιο κινητό και να έπεσε στα χέρια μου. Λογικά ούτε στο S7

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το STRAVA ή κάποια παρόμοια εφαρμογή με το S7; Θέλω να το πάρω αλλά το σκέφτομαι γιατί με το S6 δεν παίζει πολύ καλά, αργεί να κάνει auto pause κλπ.. Γενικά έχει καλή λήψη το GPS του; :help:

 

αν εχει καλη ληψη gps???:lol::lol::lol:

 

Οχι απλά εχει, αλλα ειναι οτι ταχυτερο και καλυτερο εχω δει μεχρι τωρα. Να το ανοιγεις μεσα στο αεροπλανο και μεσα σε 10 secs να εχει lock... που αλλα συνηθως ψαχνονται με τις ωρες και στο τελος δεν καταφερνουν να λοκαρουν.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να αγορασω μεταχειρισμενο s7. Πως μπορω να δω αν ειναι ρουταρισμενο και αν έχει πειραχτει ο knox;

 

Ενας τροπος που μου ερχετε τωρα ειναι .Απο κλειστο volume down + home + power και βλεπεις αν γραφει 0 η 1 ο knox

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα το βάζω από πάνω με την θήκη ή χωρίς και φορτίζει?

Και με την θήκη κάνει αλλά δοκίμασε και βλέπεις!

Ενας τροπος που μου ερχετε τωρα ειναι .Απο κλειστο volume down + home + power και βλεπεις αν γραφει 0 η 1 ο knox

Μπορεί να κατεβάσει και το Phone info (Samsung) από το playstore και εκει τα λέει όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Φαντάζομαι είναι ασφαλής μέθοδος. Δεν επηρεάζει κάτι

 

Ναι ειναι ασφαλης .Οπως και η εφαρμογη που ανέφερε ο φιλος απο πανω .Οτι σε βολεύει

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Και με την θήκη κάνει αλλά δοκίμασε και βλέπεις!

 

Μπορεί να κατεβάσει και το Phone info (Samsung) από το playstore και εκει τα λέει όλα!

 

Καλύτερα και ποιο εύκολα να κατεβάσει την εφαρμογή αυτή !! Είναι απλή και τα λέει όλα !!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και με την θήκη κάνει αλλά δοκίμασε και βλέπεις!

 

 

13659175_997084433746646_4936114397320724186_n.jpg

 

Τελικα δουλευε χωρις την θηκη χωρις να κανω τιποτα απολυτος ουτε ρυθμισεις ουτε τιποτα αλλα γιατι ειναι αργη η φορτηση ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η γρήγορη ασύρματη φορτιση και είσαι μια χαρα.

Η κανονική ασύρματη φορτιση κάνει 4ωρες +.

 

Το ευχομαι. Παιζει ρολο που εχω πανω και το καλωδιο τροφοδοσιας στον ασυρματο φορτηστη της Σαμμυ ή οχι ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να κατεβάσει και το Phone info (Samsung) από το playstore και εκει τα λέει όλα!

 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν το γνώριζα. Μου φαίνεται πιο βολική μέθοδος αυτή

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανουμε αυτο το "Συστημα Android" να σταματησει να τρωει τοση μπαταρια που βλεπω στη Χρηση Μπαταριας ?
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανουμε αυτο το "Συστημα Android" να σταματησει να τρωει τοση μπαταρια που βλεπω στη Χρηση Μπαταριας ?

 

επανεκκίνηση μετά από φόρτιση ή μη αυτόματα google αντίγραφα ασφαλειας

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανουμε αυτο το "Συστημα Android" να σταματησει να τρωει τοση μπαταρια που βλεπω στη Χρηση Μπαταριας ?

 

Δυστυχώς μόνο η Samsung μπορεί να σταματήσει αυτό το battery drain του κινητού στην αδράνεια.

Το Android System θα έπρεπε να είναι ~5-10% στις Ρυθμίσεις > Χρήση Μπαταρίας.

Πρώτη σε χρήση έπρεπε να ήταν η Οθόνη (SOT) με τουλάχιστον 4 ώρες Χρόνος λειτουργίας.

Και οι απώλειες θα έπρεπε να μην ξεπερνούν ένα 5% περίπου, κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

Αντίθετα, το Συστημα Android είναι ~35% (πρώτο) στη Χρήση και προκαλεί ~25% drain τη νύχτα (κινητό σε idle).

Έτσι, αντί η μπαταρία να κρατάει δύο ημέρες με νορμάλ χρήση να μην μπορεί να βγάλει ούτε μία!

Όπως μου εξήγησε ο guskok21 (thanks φίλε), το κινητό δεν μπαίνει σε deep sleep όταν κλείνουμε (κλειδώνουμε) την οθόνη.

Μόνο η επανεκκίνηση μετά από ΚΑΘΕ πλήρη φόρτιση βοηθά, γεγονός που είναι wοrkaround και όχι μόνιμη λύση.

Περιμένουμε τη Samsung να βγάλει update με το fix.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...μη αυτόματα google αντίγραφα ασφαλειας

 

Δυστυχώς δεν έχουν σχέση τα αντιγραφα ασφαλείας με το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Μόνο το restart βοηθά.

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι θεμα μονο του s7 του απλου (battery drain) ή και του Edge??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ειναι σε χαλαρα επιπεδα παιδια

 

το Λειτουργικο Συστημα Android στα 12%

Ανδρανεια Συσκευης στο 7%

Συστημα Android στο 5%

Υπηρεσιες google play στο 4%

Διακομιστης Μεσων στο 1%

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ειναι σε χαλαρα επιπεδα παιδια

 

το Λειτουργικο Συστημα Android στα 12%

Ανδρανεια Συσκευης στο 7%

Συστημα Android στο 5%

Υπηρεσιες google play στο 4%

Διακομιστης Μεσων στο 1%

 

Εσένα είναι πολύ καλά τα νούμερα αλλά δυστυχώς δεν είναι σε όλους έτσι ...!!! :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα το εχει και το edge .Πολλοί απο μας εχουμε γυρίσει στην παλια apc8 και δεν κανουμε αναβάθμιση τα google services
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Χρεωθηκα 600 ευρω για να εχω ναυαρχιδα της samsung αλλα μαλλον εκανα τρελη χαζομάρα.. Battery drain απιστευτο και εγω. Android dystem 63% στην χρηση μπαταριας και η οθονη λιγοτερο με 40%.εμενα δεν λυνετε ουτε με restart. Επισης δεν λαμβανω κλησεις με ανοιχτα Data και 4g ρυθμιση.

Ετσι απλά. Σε ενα τηλεφωνο που για να το αγορασω στερηθηκα πολλα αλλα σημαντικα πραγματα.. Μιλαμε για δυο θεματα τόσο απλά που ενα τηλεφωνακι των 100ευρω δεν εχει τετοιοα προβληματα. Εμπλεξα μου φενεται. Τι κανω? Περιμενω updates η το παω samsung?? Κριμα sammy γιατι δηλωνα πιστος οπαδός αλλαζα 3 galaxy τον χρονο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...