Jump to content

Sony Xperia X Performance


joe-4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία σε ευχαριστώ για το review! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει πουλήσει καθόλου το κινητό και μου φαίνεται λογικό γιατί η σονυ δεν κάνει βήμα μπροστά μένει στάσιμη και με τέτοια τιμή πας σε άλλα! Το έχεις συγκρίνειε κάποιο άλλο κινητό? Κάποιου φίλου ή κάτι τέτοιο ? Σε θέμα φωτογραφίας ας πουμε

Το κινητο σιγουρα δεν εχει πουλησει καθολου γενικα, οχι μονο στην Ελλαδα. Μια τυχαια αναζητηση να κανεις στο Google θα σου βγαλει ελαχιστα πραγματα. Για μενα επρεπε το X Performance να ηταν το X και να μην ειχε βγει καθολου το ανεκδιηγητο Χ που εβγαλε. Οπως και για το ΧΖ δε βρισκω λογο υπαρξης. Ολα αυτα επρεπε να ειναι το Χ, και ενα μικροτερο Χ compact με ιδια specs περα της οθονης. Δεν καταλαβαινω το σκεπτικο της Sony στα μοντελα που βγαζει.

Ως προς την καμερα δεν το εχω συγκρινει διπλα διπλα με καποιο αλλο, αλλα εχω δει τις φωτογραφιες μου στον υπολογιστη και φαινονται πολυ ομορφες. Βεβαια στο κινητο φαινονται πιο ωραιες, αλλα αυτο νομιζω εχει να κανει με το image enhancement της οθονης.

Σε καθε περιπτωση, αν δε μου κοστιζε ~300 ευρω δε θα το επαιρνα, καθως ημουν ετοιμος για One Plus 3. Στα χρηματα αυτα ομως πιστευω αξιζει. Βαρια βαρια στα 350. Παραπανω δεν εχει ιδιαιτερο νοημα για μενα οταν η Sony βγαζει 2-3 ναυαρχιδες το χρονο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο σιγουρα δεν εχει πουλησει καθολου γενικα, οχι μονο στην Ελλαδα. Μια τυχαια αναζητηση να κανεις στο Google θα σου βγαλει ελαχιστα πραγματα. Για μενα επρεπε το X Performance να ηταν το X και να μην ειχε βγει καθολου το ανεκδιηγητο Χ που εβγαλε.

Φιλε μου γιατι θεωρεις ανεκδιηγητο το Χ; Τι μας χαλαει ενα καλο mid range της sony στα 315 ευρω που εχει τωρα στο σκρουτζ;Εκτος και αν αναφερεσαι στις τιμες των μεγαλων καταστηματων,τοτε πασο :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον το performance με εκανε να ξεχασω πολύ γρηγορα το Z3.....

Άλλο επιπεδο...για τον τροπο που το πηρα παντα....(σε αντικατασταση ενός Μ4)

Οσο για την Ν ειμαστε η μοναδικη χωρα που δεν την εχει παρει ακομη,αντε να δουμε....υπομονή.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γιατι θεωρεις ανεκδιηγητο το Χ; Τι μας χαλαει ενα καλο mid range της sony στα 315 ευρω που εχει τωρα στο σκρουτζ;Εκτος και αν αναφερεσαι στις τιμες των μεγαλων καταστηματων,τοτε πασο :)

Τώρα το είδα αυτό! Αναφερόμουν στο γεγονός ότι όλοι περιμέναμε το Χ ως διάδοχο της σειράς Ζ που ήταν όλα ναυαρχίδες... Το (σκέτο) Χ όταν βγήκε ήταν ένα απλό mid range κινητό με πολύ αυξημένη τιμή, και γι'αυτό το λόγο το χαρακτήρισα έτσι... Κατά τη γνώμη μου έπρεπε το Χ Performance να είναι το (σκέτο) Χ και ένα 4,6" με τα ίδια χαρακτηριστικά να είναι το X Compact, και όλα τα άλλα να μην υπάρχουν (ΧΑ, ΧΖ κλπ) εκτός ίσως τα Ultra για όσους θέλουν μεγάλα μεγέθη!

 

Οσο για την αναβάθμιση σε Nougat, ναι, η Customized GR ακόμα άφαντη...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα αυτό! Αναφερόμουν στο γεγονός ότι όλοι περιμέναμε το Χ ως διάδοχο της σειράς Ζ που ήταν όλα ναυαρχίδες... Το (σκέτο) Χ όταν βγήκε ήταν ένα απλό mid range κινητό με πολύ αυξημένη τιμή, και γι'αυτό το λόγο το χαρακτήρισα έτσι... Κατά τη γνώμη μου έπρεπε το Χ Performance να είναι το (σκέτο) Χ και ένα 4,6" με τα ίδια χαρακτηριστικά να είναι το X Compact, και όλα τα άλλα να μην υπάρχουν (ΧΑ, ΧΖ κλπ) εκτός ίσως τα Ultra για όσους θέλουν μεγάλα μεγέθη!

 

Οσο για την αναβάθμιση σε Nougat, ναι, η Customized GR ακόμα άφαντη...

 

συμφωνω απολυτα με την αποψη σου. Κυριως για τον λογο οτι οταν δημιουργεις προσδοκιες και οταν εχεις βγαλει ενα Ζ3 και εχεις δει την αποτυχια του Ζ3+ και Ζ5, δεν μπορεις να αντιδρας με Χ και ΧΑ. Υποδειγμα αντιδρασης για μενα ειναι η samsung με το s7 που εδωσε μετα το ελλειπες S6 παρολο οτι σαν πρωτη σε πωλησεις μπορουσε να μην δωσει τοσα πολλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλη χρονια.

Ξερει καποιος για την Nougat στα ελληνικα performance,τι γινεται?

Εχει βγαλει ηδη δυο update,ξεκινησε και δινει στους αλλους και τα update,και στα ελληνικα τιποτα......

Αμαν πια,μας γκαστρωσε....

Ελεγα να το κρατησω ελληνικο,αλλα τελικα μαλλον θα παω για αλλαγη rom....

Μας κουρασε η sony......

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη χρονια.

Ξερει καποιος για την Nougat στα ελληνικα performance,τι γινεται?

Εχει βγαλει ηδη δυο update,ξεκινησε και δινει στους αλλους και τα update,και στα ελληνικα τιποτα......

Αμαν πια,μας γκαστρωσε....

Ελεγα να το κρατησω ελληνικο,αλλα τελικα μαλλον θα παω για αλλαγη rom....

Μας κουρασε η sony......

Εγώ θα έλεγα φίλε μου να μην βιαστείς απλά περιμενε! Είναι η κλασσική ανυπομονησία που έχουμε όλοι όταν περιμένουμε update :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα φίλε μου να μην βιαστείς απλά περιμενε! Είναι η κλασσική ανυπομονησία που έχουμε όλοι όταν περιμένουμε update :D

 

Να σου πω την αληθεια και εγω λεω να περιμενω τελικα.....

Αλλα κι΄αυτη η sony σε βγαζει απ'τα ρουχα σου μερικες φορες.....

Αρχισε να δινει αναβαθμησεις της nougat,και ειμαστε η μοναδικη χωρα που δεν την εχει παρει καν.....

Προχθες εδωσε την nougat στα ελληνικα ΧΖ,που και παλι ηταν τα ελληνικα τα μοναδικα που δεν την ειχαν παρει,και χαρηκα αντε λεω μια δυο ημερες και θα ερθει και για μας....αλλα μπα...

Τελος παντων υπομονή.

Σε ευχαριστω πολύ.:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Οι πάροχοι φταίνε συνήθως σε τέτοια θέματα. Η Sony δίνει το update και μετά εξαρτάται από τον κάθε πάροχο πότε θα το δώσει.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι πάροχοι φταίνε συνήθως σε τέτοια θέματα. Η Sony δίνει το update και μετά εξαρτάται από τον κάθε πάροχο πότε θα το δώσει.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Τον τελευταιο καιρο σχεδόν σε όλα τα xperia,πρωτα ερχονται τα branded,και μετα τα customized gr,ασε που το performance δεν εχει ερθει από παροχο,υπαρχει μονο customized gr.

Αν υπηρχε παροχος στην μεση θα το καταλαβαινα τωρα γιατι?

Τελος παντων ευχαριστω πολύ,για την "συμπαρασταση":p:p

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και σημερα, 15 μερες μετα το Nougat update, βγηκε και το security patch Ιανουαριου για την Customized GR! Με το καλο και τα επομενα, στην ωρα τους ελπιζω!.
Link to comment
Share on other sites

Και σημερα, μολις μια εβδομάδα μετά ηρθε και το February patch για την Customized GR. Ειναι εντυπωσιακο το ποσο υποστηριζουν (αυτη τη φορα) μια συσκευη που δεν εκανε τις πωλησεις που εκαναν αλλες ναυαρχιδες! Μακαρι να συνεχισει ετσι η Sony! Edited by alfaeffe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συνεχιζει το καλο σερι με τα updates, μιας και σημερα ηρθε και το security patch του Μαρτιου για την Customized GR. Εκπλησει ευχαριστα η Sony!
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει το καλο σερι με τα updates, μιας και σημερα ηρθε και το security patch του Μαρτιου για την Customized GR. Εκπλησει ευχαριστα η Sony!

 

Γιατι εμενα δεν μου το εμφανιζει ουτε οτα ουτε στοxperia companion?

Εσυ το ειδες στην συσκευή σου κανονικα?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εγκατεστησα κιολας. Το δειχνει και εδω, Customized GR, και μαλιστα ειμαστε οι πρωτοι χρονικα που το εβγαλαν!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εγκατεστησα κιολας. Το δειχνει και εδω, Customized GR, και μαλιστα ειμαστε οι πρωτοι χρονικα που το εβγαλαν!

 

Ενταξει το εκανα και εγω,απλα νωρίτερα που προσπαθησα δεν θα ειχε ανεβει ακομη και ας το εδειχνε το xperiafirm.....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιλαμε για ταχυτητα η sony,ειρθε και η 7.1....

Ελπιζω να πανε όλα καλα,καταβαζω και εντυπώσεις αργοτερα,σε customized gr....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω ομως οτι ειναι το 7.1.1 (οχι το 7.1.2 που βγηκε αρχες του μηνα) και οτι ευτυχως περιλαμβανει και τα security patches του Απριλιου. Καλα παει το πραγμα παντως με το κινητο αυτο! Εντυπωσεις προσωπικα ειναι οι ιδιες, μιας και το μονο διαφορετικο που εχω εντοπισει μεχρι τωρα ειναι το νεο interface της μπαταριας στα toggles και στο μενου συστηματος, οπως και το smart stamina notification.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγηκε νεο update (customized GR) με τα security patches του Μαιου. Ειμαι εντυπωσιασμενος με τη συχνοτητα των updates της Sony. Πρακτικα απο την αρχη του χρονου εχουμε συνεχως σχεδον τελευταια Android version και τελευταια security patches.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μού έχει έρθει απο λάθος ένα τζαμάκι προστασίας του κινητού που μάλλον είναι για το Χ performance.

(Εγώ έχω το X compact).

Mπορεί κάποιος να μετρήσει την οθόνη απο το κινητό σας για να επιβεβαιώσω αν είναι για αυτό το μοντέλο;

Το τζαμάκι κάνει κούρμπα στις άκρες για να πιάνει όλη την οθόνη, οπότε τη μετράτε από ακρη σε άκρη.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ. αν το θέλει κανείς μου μπορεί να μου στείλει πμ. Μου κόστισε περίπου όσο κάνουν τα επίπεδα τζαμάκια στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα βγηκε και το security patch του Ιουνιου για τις customized GR, μια βδομαδα περιπου αργοτερα απο τις πρωτες που την πηραν.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Μαλλον μονο εγω εχω το κινητο αυτο, παντως σημερα βγηκε και το security patch του Σεπτεμβριου. Με τη σειρα X/XZ βλεπω εχει γινει πολυ καλη δουλεια σε θεμα υποστηριξης μεχρι τωρα, μακαρι να διατηρηθει.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο εγω εχω το κινητο αυτο, παντως σημερα βγηκε και το security patch του Σεπτεμβριου. Με τη σειρα X/XZ βλεπω εχει γινει πολυ καλη δουλεια σε θεμα υποστηριξης μεχρι τωρα, μακαρι να διατηρηθει.

 

Το εχω και εγω....μαλλον εμεις ειμαστε.....

Παντος κριμα γιατι είναι τρομερη συσκευή σε όλα τα επίπεδα....

Θα παρουμε και την 8,το εχει παει μακρια η sony από θεμα υποστήριξης!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X Performance

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...