Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν κατάλαβα απολύτως καμία διαφορά.. Το ίδιο και το αυτό που έχω από το πρωί.. Μόνο για τα security patch αξίζει να το αναβαθμίσεις..
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα αναβάθμιση εξακολουθεί να μην ανάβει το κόκκινο λαμπάκι όταν η μπαταρία είναι σε χαμηλό επίπεδο. Έτσι και στην προηγούμενη έτσι και σε αυτήν.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Με το miui 8 άναβε, με την αναβάθμιση σε miui 9 έπαψε να ανάβει.
Αλήθεια; Ποτέ δεν το παρατήρησα! Μου φαίνεται με το 8 μπορεί να ήταν λίγο πιο αργό αλλά πιο καλά ήμασταν!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα κάτι καινούριο που 2 μέρες με την 9.2 δεν το είχα προσέξει! Αν σύρεις τέρμα αριστερά τις καρτέλες εμφανίζει πλέον σαν ένα μενού για αναζήτηση και γρήγορες εφαρμογές... Δεν κακό αλλά δε νομίζω να μου χρειαστεί και πουθενά!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει τρομερή διαφορά στην μπαταρία με την ιδία χρήση του κινητού. Το χρησιμοποιώ σαν gps λόγω δουλειάς με το wifi και gps ανοικτά συνέχεια με λίγα τηλέφωνα την ημέρα και από την μια μέρα και κάτι που κρατούσε η μπαταρία τώρα στην μια μέρα έχει καταναλώσει το 25% μονο.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα και χρόνια πολλά.

 

Εχθές βρήκα λίγο χρόνο και έκανα επιτέλους την αναβάθμιση σε 9.2.1.0. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Το κινητό σαν να πήρε μια ανάσα και να είναι ένα κλικ πιο γρήγορο. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το fingerprint scanner το οποίο νομίζω έγινε πολύ πιο γρήγορο. Για μπαταρία είναι ακόμα νωρίς να μιλήσω γιατί ακόμα δεν έκανε ούτε ένα κύκλο η μπαταρία μου.

Όλα αυτά χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να μου βγάζει διαφημίσεις στην εφαρμογή της μουσικής?

Δεν θυμάμαι να υπήρχαν παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει τρομερή διαφορά στην μπαταρία με την ιδία χρήση του κινητού. Το χρησιμοποιώ σαν gps λόγω δουλειάς με το wifi και gps ανοικτά συνέχεια με λίγα τηλέφωνα την ημέρα και από την μια μέρα και κάτι που κρατούσε η μπαταρία τώρα στην μια μέρα έχει καταναλώσει το 25% μονο.

 

Σε ποια ROM αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ROM αναφέρεσαι;

 

Για την τελευταία 9.2.1.0 stable , πριν είχα πάλι την official stable 9.1. κάτι δεν θυμάμαι πως ήταν η έκδοση.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταία 9.2.1.0 stable , πριν είχα πάλι την official stable 9.1. κάτι δεν θυμάμαι πως ήταν η έκδοση.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δοκίμασε κανείς την 8.3.1. Developer rom και αν ναι βασίζεται σε Android oreo?
Η 8.3.8 development 7.0 λέει ότι είναι, οπότε αποκλείεται η πιο παλιά να είναι oreo.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την 8.3.1. Developer rom και αν ναι βασίζεται σε Android oreo?

Mονο το Mi6 πηρε android 8 πριν λιγο καιρο (το Mi A1 ειναι αλλη κατηγορια).Η xiaomi δοκιμαζει το android 8 τωρα στα Mi5, Mi Mix, Mi Mix2(και σε κλειστη beta)και σε καποια της σειρας Redmi..Τα οσα λενε καποια ξενα sites οτι το Mi5 δεν θα παρει μαλλον update 8 ειναι απλα μπουρδες η αποσκοπουν σε πονηρες σκεψεις(πχ να πουλησει οσα περισσοτερα Mi6 προλαβαινει η xiaomi απο τα πολλα που εχει απουλητα & σε πολυ φθηνη τιμη γιατι ειναι αληθεια δεν πηγε τοσο καλα οσο περιμεναν στο Mi6)...Ηδη υπαρχει δοκιμαστικη android 8 για Mi5 οποτε ναι θα αναβαθμιστει σε android 8 (ειναι δυνατο να αφησει εξω τον μεχρι προτεινος καλυτερο επεξεργαστη της & συσκευη ναυαρχιδα? λογικα οχι!)

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-5-android-oreo-miui-beta/

http://www.fonearena.com/blog/245358/xiaomi-mi-5-android-oreo-beta.html

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Mονο το Mi6 πηρε android 8 πριν λιγο καιρο (το Mi A1 ειναι αλλη κατηγορια).Η xiaomi δοκιμαζει το android 8 τωρα στα Mi5, Mi Mix, Mi Mix2(και σε κλειστη beta)και σε καποια της σειρας Redmi..Τα οσα λενε καποια ξενα sites οτι το Mi5 δεν θα παρει μαλλον update 8 ειναι απλα μπουρδες η αποσκοπουν σε πονηρες σκεψεις(πχ να πουλησει οσα περισσοτερα Mi6 προλαβαινει η xiaomi απο τα πολλα που εχει απουλητα & σε πολυ φθηνη τιμη γιατι ειναι αληθεια δεν πηγε τοσο καλα οσο περιμεναν στο Mi6)...Ηδη υπαρχει δοκιμαστικη android 8 για Mi5 οποτε ναι θα αναβαθμιστει σε android 8 (ειναι δυνατο να αφησει εξω τον μεχρι προτεινος καλυτερο επεξεργαστη της & συσκευη ναυαρχιδα? λογικα οχι!)

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-5-android-oreo-miui-beta/

http://www.fonearena.com/blog/245358/xiaomi-mi-5-android-oreo-beta.html

 

Το ξέρω ότι δοκιμάζεται ήδη και τα επόμενα που θα την λάβουν είναι το mi5 και mi mix2.

Γι'αυτο ρώτησα σε πια έκδοση βασίζεται αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δοκιμάζεται ήδη και τα επόμενα που θα την λάβουν είναι το mi5 και mi mix2.

Γι'αυτο ρώτησα σε πια έκδοση βασίζεται αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα.

Υπάρχουν δύο εκδόσεις 8.3.8 πού βασίζονται η μία στο android 7.0 και η άλλη στο android 8.0.

Εχω ήδη android 8.0 είναι θα έλεγα λίγο πιο αργό σε σχέση με την ίδια έκδοση γιά 7.0

Οχι κάτι σοβαρό βέβαια...

https://xiaomi.eu/community/threads/8-3-8.43553/

Edited by harispao
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω για οποιον ενδιαφερεται οτι η τελευταια debloated mi-globe stable Miui v9.5.1.0 με ροοτ Magisk v16.0 περναει το safetynet χωρις προβλημα. Google pay and bank apps δουλευουν χωρις θεματα ενω φυσικα υπαρχει ενεργο ροοτ. Happy times! Edited by georgemei
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά, επιτέλους βρέθηκε η λύση στο πρόβλημα του μικροφώνου.:D:D

Στο δικό μου κινητό δούλεψε κανονικότατα.

Έπρεπε να αφαιρέσω το σιλικονάκι του μικροφώνου.

Είναι πολύ απλό.

Μπορείται να το δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει ban τον τύπο;; μιλάμε για μεγάλο νούμερο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...