Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος η 8.5.3.0 stable η ελληνική είναι nougat βέβαια η ελληνικες ρομ βασίζονται στην china stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η 8.5.3.0 είναι η κινέζικη. .Η τελευταία stable global είναι η 8.2.2.0 (miui 8 όλες nougat )

Εδώ global - China / stable & developer : http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=299&mobile=no#443

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το γνωρίζω ότι είναι η China 8.5.3.0, εγώ μιλάω για την ελληνική xtrv 8.5.3.0.

Και ναι όλες nougat είναι.

Στάλθηκε από το Redmi Pro (omega) χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μία μικρή βοήθεια..Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα κάτι..Έχω το Xiaomi Mi5 Prο με Οfficial Stable (το αναφέρω σε περίπτωση που έχει σχέση με το θέμα μου. Λοιπόν, στο κινήτο συνδέω ενα smartwatch Huawei W1 και όλα επικοινωνούν μια χαρά αλλά όταν πάω να συνδέσω και το bluetooth ακουστικό μου πέταει και αποσυνδέει το smartwatch. Είναι κάποια ρύθμιση ή στο bluetooth μπορώ να έχω συνδεδεμένη μόνο μία συσκευή την φορά?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε μία συσκευή την φορά, όλα τα κινητά έτσι είναι.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω. Στο mi max 2 συνδεω το mi band 2 κ Bluetooth ακουστικα κανονικα, ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Always On Fingerprint Magisk Module(Λειτουργεί μόνο με Mi5 και Mi Note 2)

 

Η καλύτερη λύση για always on fingerprint στο κινητό μας!

 

__________________________________________________________________________________________

 

Απαιτήσεις:

Magisk 13.1+

MIUI China/Global (δεν υποστηρίζονται οι dev)

 

Σημείωσεις:

1) Όπως έχει ήδη αναφέρει ένας χρήστης, δεν λειτουργεί μαζί με SafetyNet Fix Beta 5, γιατί αν δεν κάνω λάθος, μπερδεύονται τα libraries..

2) Σε καμία περίπτωση δεν είμαι ο developer αυτού του mod, και απλώς το μοιράζομαι μαζί σας παιδιά..

 

Download Link: εδώ

 

Source: https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4248471&d=1503337789

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

κατα την διαρκεια μιας κλισης οτα ακουμπαω το κινητο στο αυτι μου η οθομη κλεινει (μαλλον για οικονομια + να μην πατηθει καποιο κουμπι), υπαρχρει τροπο αυτο να το αλλαξω ? να μην κλεινει η οθονη ?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

κατα την διαρκεια μιας κλισης οτα ακουμπαω το κινητο στο αυτι μου η οθομη κλεινει (μαλλον για οικονομια + να μην πατηθει καποιο κουμπι), υπαρχρει τροπο αυτο να το αλλαξω ? να μην κλεινει η οθονη ?

Thanks

 

Καλησπέρα, αυτό γίνεται σε συνεργασία με το proximity sensor και όπως λένε σε άλλα forums αν το κλείσεις, μπορεί να αποδειχτεί καταστροφικό, αν επιτρέπεται, γιατί το θέλεις; Αν παρόλα αυτά θες να το κάνεις, πάνε Settings --> Call settings --> Incoming call settings--> και κάνε disable το prevent pocket dials

Εμένα με βολεύει να σβήνει, δεν βγάζει κανένα πρόβλημα, όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό, απλώς το απομακρύνω από το αυτί μου, ανοίγει η οθόνη, και κάνω ότι θέλω :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα, μπορείς να κάνεις calibrate τον σενσορα, καλώντας στο *#*#64663#*#*. Στην συνέχεια επιλέγεις τον proximity sensor και ακολουθείς τις οδηγίες!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

το εχει γνωστος μου το κινητο και καποιες φορες κατα την διαρκεια μιας κλισης κλεινει η οθονη κανονικα οπως παντα αλλ μετα δεν επανερχετε ... το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα με κλειστη την οθονη οτι και να του κανουμε ... επανερχετε μετα απο αρκετες ωρες μεχρι και μερα εχει κανει να ξανανοιξει η οθονη, δεν συζηταμε να εχει κανει κανει αυτος την κλιση και ο αλλος να μην κλεισει το τηλεφωνο ....

 

Τι απο τα 2 που μου γραφεις ειναι πιο ακινδυνο να κανω ?

Edited by taggelou
Link to comment
Share on other sites

το εχει γνωστος μου το κινητο και καποιες φορες κατα την διαρκεια μιας κλισης κλεινει η οθονη κανονικα οπως παντα αλλ μετα δεν επανερχετε ... το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα με κλειστη την οθονη οτι και να του κανουμε ... επανερχετε μετα απο αρκετες ωρες μεχρι και μερα εχει κανει να ξανανοιξει η οθονη, δεν συζηταμε να εχει κανει κανει αυτος την κλιση και ο αλλος να μην κλεισει το τηλεφωνο ....

 

Τι απο τα 2 που μου γραφεις ειναι πιο ακινδυνο να κανω ?

 

Εγώ θα πρότεινα να flashάρετε άλλο λογισμικό, γιατί αυτό μου ακούγεται πρόβλημα του λειτουργικου..

Αλλιώς calibrate τον sensorα και αν δεν βοηθήσει, απερνεργοποίησε από τις ρυθμίσεις την λειτουργία αυτή, έψαξα λίγο παραπάνω, και είδα πως με τις τελευταίες εκδόσεις android, 5, 6 ,7, 8 είναι ακίνδυνο.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτό γίνεται σε συνεργασία με το proximity sensor και όπως λένε σε άλλα forums αν το

[/color]Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα, μπορείς να κάνεις calibrate τον σενσορα, καλώντας στο *#*#64663#*#*. Στην συνέχεια επιλέγεις τον proximity sensor και ακολουθείς τις οδηγίες!

Υπάρχει αντίστοιχος τρόπος να μοντάρεις την ένταση του ακουστικού, ώστε να αυξηθεί λίγο ακόμα η ένταση του;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχος τρόπος να μοντάρεις την ένταση του ακουστικού, ώστε να αυξηθεί λίγο ακόμα η ένταση του;;;

Δυνατότερος ήχος

 

Ναι υπάρχει τρόπος, από το build.prop, πείραξε αυτές εδώ τις αναλογίες στο 96 το 94, και τα 84 στο 94, με δική σου ευθύνη πάντα...

 

Απαιτήσεις:

Εννοείται πως θα πρέπει να έχεις Root.

 

Η διαδικασία είναι ως εξής,

1) πας playstore

2) κατεβάζεις root browser

3) από root browser-πας system >etc>mixer_paths_tasha.xml

4) επιλέγεις build.prop και το ανοίγεις με text editor

50 πειράζεις τα values, και είσαι οκ.

 

AN οι values σου είναι διαφορετικές, ενημέρωσε με πριν κάνεις κάτι..

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το mi5 από το GEEKBUYING εδώ και 37 μέρες και δεν μου έχει έρθει ακόμα. Είναι κολλημένο από της 20.8 στο "shipment in transit at Greece" .
Link to comment
Share on other sites

Δυνατότερος ήχος

 

Ναι υπάρχει τρόπος, από το build.prop, πείραξε αυτές εδώ τις αναλογίες στο 96 το 94, και τα 84 στο 94, με δική σου ευθύνη πάντα...

 

Απαιτήσεις:

Εννοείται πως θα πρέπει να έχεις Root.

 

Η διαδικασία είναι ως εξής,

1) πας playstore

2) κατεβάζεις root browser

3) από root browser-πας system

4) επιλέγεις build.prop και το ανοίγεις με text editor

50 πειράζεις τα values, και είσαι οκ.

 

AN οι values σου είναι διαφορετικές, ενημέρωσε με πριν κάνεις κάτι..

Η σωστή διαδρομή είναι :

system >etc>mixer_paths_tasha.xml

 

MI 5 Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αγόρασα το mi5 από το GEEKBUYING εδώ και 37 μέρες και δεν μου έχει έρθει ακόμα. Είναι κολλημένο από της 20.8 στο "shipment in transit at Greece" .
Αν και δεν είναι το σωστό θέμα εδώ, με ποια εταιρία το έστειλαν?

 

MI 5 Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή διαδρομή είναι :

system >etc>mixer_paths_tasha.xml

 

MI 5 Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και δεν είναι το σωστό θέμα εδώ, με ποια εταιρία το έστειλαν?

 

MI 5 Tapatalk

 

Με την sf και μου έστειλαν αυτό για track number 959600404725

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να το έχουν κρατήσει τελωνείο.

 

MI 5 Tapatalk

 

Και αν έχει πάει τελωνείο πόσο καιρό κάνει περίπου να φύγει από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχει περάσει κανείς την global dev miui 9?εχει κάποιο πρόβλημα γενικά?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή διαδρομή είναι :

system >etc>mixer_paths_tasha.xml

 

MI 5 Tapatalk

Ευχαριστώ για την διευκρύνηση, το διόρθωσα.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Τι πρέπει να κάνω για να περάσω το miui9 στο κινητό μου? Θα έρθει ota η αναβάθμιση ή θα πρέπει να την κάνω με άλλο τρόπο?

Τώρα είμαι με MIUI8 global 8.2 σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερή έκδοση θα αργήσει να έρθει κατά τον Οκτώβριο - Νοέμβριο περίμενε την

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερή έκδοση θα αργήσει να έρθει κατά τον Οκτώβριο - Νοέμβριο περίμενε την

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok ευχαριστώ. Δεν βιάζομαι κιόλας να την περάσω, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την 8.

Link to comment
Share on other sites

το εχει γνωστος μου το κινητο και καποιες φορες κατα την διαρκεια μιας κλισης κλεινει η οθονη κανονικα οπως παντα αλλ μετα δεν επανερχετε ... το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα με κλειστη την οθονη οτι και να του κανουμε ... επανερχετε μετα απο αρκετες ωρες μεχρι και μερα εχει κανει να ξανανοιξει η οθονη, δεν συζηταμε να εχει κανει κανει αυτος την κλιση και ο αλλος να μην κλεισει το τηλεφωνο ....

 

Τι απο τα 2 που μου γραφεις ειναι πιο ακινδυνο να κανω ?

 

Σου βρήκα λύση, χθες πήρα το κινητό, και έψαξα ένα λεπτάκι και βρήκα, πως αν πας settings>system apps>call settings>incoming call settings, έχει μία ρύθμιση για να απενεργοποιήσεις, ή αντίστοιχα να ένεργοποιήσεις τον proximity sensor.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατευθείαν μόλις παίρνω το κινητό κατεβάζω το antutu, στην συνέχεια το τρέχω, και βλέπω πως έχει ήδη τρέξει κάπως μαγικά το benchmark και έβγαλε 74k, κακό δεν είναι αυτό; /

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...