Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παρατήρησα καμία σοβαρή αλλαγή μεταξύ μας. Παίζει να είναι λίγο καλύτερη η μπαταρία αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα, μπορεί να είναι και η ιδέα μου.

Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι έχει βελτιωθεί αρκετά η αυτόματη φωτεινότητα. Αλλάζει πολύ πιο γρήγορα από πρίν και ρίχνει πολύ χαμηλότερα όταν είσαι σε σκοτεινό χώρο.

Συμφωνώ σε όλα, το μόνο θέμα που προκύπτει σε μένα είναι ένα σφάλμα όταν συνδέομαι με τα δεδομένα στο ιντερνετ. Βγάζει ένα σφάλμα διακοπής σύνδεσης με ένα σύμβολο R που δεν εχω εντοπίσει ακόμα τι του φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδιά το είχατε region=india κ πήρατε το update??

Εγώ ναι.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όσοι πιστοί προσέλθετε.... προσοχή όμως!!! Είναι σε beta κ την εβγαλαν σε λίγους για δοκιμή..... προσωπικά πρώτη φορά το βλέπω αυτό απο την xiaomi..... beta σε stable....

http://www.stechguide.com/miui-8-2-1-0-global-stable-rom-for-mi-5/

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το είχατε region=india κ πήρατε το update??

Ελλάδα... πάντως εμένα αναφέρει ότι είναι stable έκδοση, αν και η τελική που θα διαμοιραστεί ΟΤΑ ή download θα είναι μάλλον ακόμα νεότερη έκδοση.

 

Γενικά πάντως η αυτονομία της συσκευής δείχνει βελτιωμένη

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία τι λέει? ταινια με φουλ φωτεινότητα πόση ώρα διαρκεί? ή αν μπορεί κάποιος να τρέξει το pcmark που έχει ένα battery τεστ.

η b20 είναι και για 3g στην wind?

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία τι λέει? ταινια με φουλ φωτεινότητα πόση ώρα διαρκεί? ή αν μπορεί κάποιος να τρέξει το pcmark που έχει ένα battery τεστ.

η b20 είναι και για 3g στην wind?

δεν υπάρχει b20 στο mi5 φίλε μου δυστυχώς

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία τι λέει? ταινια με φουλ φωτεινότητα πόση ώρα διαρκεί? ή αν μπορεί κάποιος να τρέξει το pcmark που έχει ένα battery τεστ.

η b20 είναι και για 3g στην wind?

Η b20 είναι για 4g πλέον για όλες τις εταιρίες, προς το παρόν στην επαρχία. Αν μένεις εκτός αστικού κέντρου μπες στο τοπικ που γράφουν τα παιδιά για κάλυψη 4g στην Ελλάδα για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω εδώ και 3 μήνες το Mi5 από κίνα και ξαφνικά έσβησε.Δεν ανάβει με κανέναν συνδιασμό πλήκτρων και ούτε αν το βάλω σε φόρτιση.Δοκίμασα και με διαφορετικό φορτιστή αλλά τίποτα.Παραμένει κλειστό αλλά είναι και ζεστό.Μπορώ να το στείλω πίσω αλλά επειδή βαριέμαι την ταλαιπωρία ξέρει κανένας πόσο κοστίζει μια επισκευή στο περίπου?αν με συμφέρει να το κάνω εδώ,προτιμώ να δώσω κάποια χρήματα για επισκευή εδώ παρά να περιμένω κανά δίμηνο με τα πήγαινε έλα.Ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια καποιο σχόλιο? 3000 δεν ειναι πολυ μικρη??

πιο xiaomi προτεινεται με τουμπανο καμερα και σουπερ μπαταρια (οσο γινεται) ή να ειναι αποσπωμενη η μπαταρια και ας ειναι και 1000mha..

++ και ασ μην εχει b20 και το 3g μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω εδώ και 3 μήνες το Mi5 από κίνα και ξαφνικά έσβησε.Δεν ανάβει με κανέναν συνδιασμό πλήκτρων και ούτε αν το βάλω σε φόρτιση.Δοκίμασα και με διαφορετικό φορτιστή αλλά τίποτα.Παραμένει κλειστό αλλά είναι και ζεστό.Μπορώ να το στείλω πίσω αλλά επειδή βαριέμαι την ταλαιπωρία ξέρει κανένας πόσο κοστίζει μια επισκευή στο περίπου?αν με συμφέρει να το κάνω εδώ,προτιμώ να δώσω κάποια χρήματα για επισκευή εδώ παρά να περιμένω κανά δίμηνο με τα πήγαινε έλα.Ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα

 

σε fastboot δεν μπορείς να μπεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για την μπαταρια καποιο σχόλιο? 3000 δεν ειναι πολυ μικρη??

πιο xiaomi προτεινεται με τουμπανο καμερα και σουπερ μπαταρια (οσο γινεται) ή να ειναι αποσπωμενη η μπαταρια και ας ειναι και 1000mha..

++ και ασ μην εχει b20 και το 3g μια χαρα ειναι

ποσα δίνεις ταβάνι?Αν κ δεν εισαι στο σωστό thread για προταση κινητού

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σε fastboot δεν μπορείς να μπεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκίμασα τα πάντα φίλε,τίποτα δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό;;

 

Ο φίλος ρωτάει τι rom φοράς;;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά πήρα το mi5 σε λευκό με 3gb ram και 32gb εσωτερικό από κατάστημα που προτινε φίλος εδώ. Περιμένω να ερθει για να σας πω εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις πρόσθετες ρυθμίσεις και πατάς region και το αλλαζεις

Που είναι αυτή η επιλογή?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει σε κανένα το roaming στην status bar (σύμβολο R) μετά την αναβάθμιση σε global 8.2.1.0???

 

Με μπορώ να καταλάβω πως στο καλό εμφανίζεται αυτη η ένδειξη...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ το γύρισα σε india region είδε την 8.1.4.0 την έκανα, αλλα δεν βλέπει την 8.2 :(

είναι beta δεν είναι για όλους...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για ακόμα μία φορά!! Είμαι κάτοικος Αγγλίας και έχω κανονικά στην Αγγλία 4G ήρθα για λίγες μέρες Ελλάδα και με δίκτυο Cosmote έχω Η+ και καμία φορά με το ζόρι 3G!! Έχω επιλεγμένο το prefer LTE netwrok και η SIM είναι στην δευτερη θέση. Μηπως πρεπει να κάνω καμία ρυθμιση για 4G η κατι αλλο που δεν γνωριζω? Λιγη βοηθεια παρακαλω γιατι δεν ξερω πολλα απο αυτα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...