Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi mi5 3/32

Θα ήθελα την γνώμη σας

 

Επίσης τι γνώμη έχετε για το Leeco max2 x820?

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο ποιό θα προτείνατε?

Επίσης το geekbuying το έχει 208 euro

 

Είναι αξιόπιστο site?

http://www.geekbuying.com/...te-374529.html

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στα χαρτιά η κάμερα του mi5s είναι τεχνολογικά καλύτερη. Εγώ περίμενα την κυκλοφορία του και μόλις είδα ότι δεν έχει ois αποφάσισα λόγω της κουλαμαρας μου να πάρω το mi5.

 

Στα χαρτια μπορει να ειναι καλυτερη αλλα στην πραξη ειναι?? Σε ενα video που εχουν ποσταρει Full HD δεν μαρεσε καθολου πολυ τρεμουλο αυτος που τραβουσε..... Δεν ξερω αν μαρεσει, πιο πολυ κλεινω προς το Mi5

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια μπορει να ειναι καλυτερη αλλα στην πραξη ειναι?? Σε ενα video που εχουν ποσταρει Full HD δεν μαρεσε καθολου πολυ τρεμουλο αυτος που τραβουσε..... Δεν ξερω αν μαρεσει, πιο πολυ κλεινω προς το Mi5

 

Το τρεμουλο που λες ειναι ακριβως το optical image stabilization. Σαν αναρτησεις δηλαδη γυρω απο την καμερα και ξεχνας τι σημαινει τρεμαμενη φωτογραφια η βιντεο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω να διαπιστωσω αμα αξιζει να πας στο Mi5s για τον καινουργιο επεξεργαστη και για τον καινουργιο σενσορα της Sony και αντε να βαλουμε και τον αναγνωστη της Qualcomm που μια χαρα ξεκλειδωνει και το Mi5 το απλο....
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και εγώ παραγγελία εχθές από geekbuying στα 209.παραλαβή του χρόνου, γιατί δεν το έχει και σε στοκ.
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και εγώ παραγγελία εχθές από geekbuying στα 209.παραλαβή του χρόνου, γιατί δεν το έχει και σε στοκ.

Σε λιγο θα το στειλουν. Εμενα το εστειλαν χθες

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω αν γνωριζει κανεις.Σε cm13 και γενικα σε aosp rom για το mi5 δεν βρισκω την επιλογη που εχει miui που μονο με την αφη αν βαλω το δαχτυλο στο κεντρικο κουμπι γυρναει πισω δηλαδη δεν χρειαζεται να το πατησω.Αυτη η ρυθμιση δεν υπαρχει σε cm13 η εγω δεν την βρισκω?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω αν γνωριζει κανεις.Σε cm13 και γενικα σε aosp rom για το mi5 δεν βρισκω την επιλογη που εχει miui που μονο με την αφη αν βαλω το δαχτυλο στο κεντρικο κουμπι γυρναει πισω δηλαδη δεν χρειαζεται να το πατησω.Αυτη η ρυθμιση δεν υπαρχει σε cm13 η εγω δεν την βρισκω?

 

Δεν υπάρχει σε Cm 13. Γίνεται μόνο με μια εφαρμογή που ειναι επίσης στο xda, fingerprint quick action λέγεται αν δν κάνω λάθος και δουλεύει σχεδόν το ίδιο καλά με το miui όχι το ίδιο όμως!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι για το mi5, ειδικά στην τιμή που έχει τώρα.

Σαν κάτοχος 5.5' (mx5), φοβάμαι μήπως μου φανεί μικρή η οθόνη. Έχει κανείς πάει από 5.5 σε 5.15;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι για το mi5, ειδικά στην τιμή που έχει τώρα.

Σαν κάτοχος 5.5' (mx5), φοβάμαι μήπως μου φανεί μικρή η οθόνη. Έχει κανείς πάει από 5.5 σε 5.15;

Είχα το redmi note 3 pro πριν το mi5. Αν και έχω χέρια κουπια και δεν είχα θέμα με το μέγεθος μόλις πήρα το mi5 κατάλαβα ότι έχει σχεδόν ιδανικό σχέδιο μέγεθος και βάρος για κάθε χέρι. Δεν μου λείπουν οι 5.5 προσωπικά.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι για το mi5, ειδικά στην τιμή που έχει τώρα.

Σαν κάτοχος 5.5' (mx5), φοβάμαι μήπως μου φανεί μικρή η οθόνη. Έχει κανείς πάει από 5.5 σε 5.15;

 

Το προηγούμενο κινητό ηταν 5.5 το letv x800 (γλυκοκoιταζω και το leeco le3 pro) με ειχε βολεψει γιατί εχει 5.5 ιντσες οθόνη και ειναι 148χιλιοστα μήκος ,η αλήθεια είναι πως μετά απο αυτό εαν και το mi5 ηταν 5.5 ιντσες και κάτω απο 150χιλιοστα θα ήταν ιδανικό για μένα γιατί πολλές ώρες σερφαρω διαβαζω στο κινητό.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

η ζυγαρία του myphone τι λέει για bangood vs geekbuying? Θέλω την original rom γιατι είναι για ΄δώρο και είναι καλύτερα να δουλευει οπως πρέπει απο την αρχή και με τις αναβαθμίσεις και ας μην έχει Ελληνικά. To θέλω και πριν τα χριστούγεννα οποτε θα επιλεξω dhl ή EMS και δεν γλυτώνω φόρο :cry: Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

η ζυγαρία του myphone τι λέει για bangood vs geekbuying? Θέλω την original rom γιατι είναι για ΄δώρο και είναι καλύτερα να δουλευει οπως πρέπει απο την αρχή και με τις αναβαθμίσεις και ας μην έχει Ελληνικά. To θέλω και πριν τα χριστούγεννα οποτε θα επιλεξω dhl ή EMS και δεν γλυτώνω φόρο :cry:

Κανένα από τα δύο δεν στέλνει με original rom. Το bangood ειδικά έχει κάνει ανεπαναληπτες ταρζανιες με ρομ (παιρναγε ρομ αλλού μοντέλου στο note 3 με αποτέλεσμα να μην δουλεύει κάμερα, σιμ και άλλα ωραία). Έτσι όπως τα περιγράφεις καλύτερα να το πάρεις από Ελλάδα. Αν πληρώσεις δηλαδή συσκευή, κόστος μεταφορικών και 100% τελωνείο με DHL παίζει να σου βγει πολύ μα πολύ ακριβότερο από Κίνα. Υπάρχει κατάστημα στο σκρουτζ που το πουλάει μόνο με την official global stable η οποία έχει και ελληνικά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και έχει γραφεί δεκάδες φορές, θα το πω άλλη μία γιατί είναι κρίμα μερικοί να κάνουν λανθασμένες επιλογές χωρίς να κάνουν τον κόπο να ψάξουν λίγο το θέμα. Υπάρχουν μαγαζιά που δίνουν το ΜΙ5 με official global rom που πια έχει ελληνικά και δίνει και OTA.

 

Επίσης dhl ή EMS είναι μεγάλες οι πιθανότητες για τελωνείο...

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα δύο δεν στέλνει με original rom. Το bangood ειδικά έχει κάνει ανεπαναληπτες ταρζανιες με ρομ (παιρναγε ρομ αλλού μοντέλου στο note 3 με αποτέλεσμα να μην δουλεύει κάμερα, σιμ και άλλα ωραία). Έτσι όπως τα περιγράφεις καλύτερα να το πάρεις από Ελλάδα. Αν πληρώσεις δηλαδή συσκευή, κόστος μεταφορικών και 100% τελωνείο με DHL παίζει να σου βγει πολύ μα πολύ ακριβότερο από Κίνα. Υπάρχει κατάστημα στο σκρουτζ που το πουλάει μόνο με την official global stable η οποία έχει και ελληνικά κανονικά.

 

Μου τέλειωσε η μπαταρία και δεν προλαβα να κάνω edit. Οντως bangood είναι custom rom αλλα geekbuying λέει offical global rom. Οπως και νάχει θα το πάρω απο το top one aliexpress shop στα 255ευρώ που ισχυρίζεται οτι δεν πληρώνεις τελωνείο με dhl και ξένα φόρουμ επιβεβαιώνουν οτι δουλεύει. Πρέπει να προπληρώνεται ο φόρος κάτι παρομοιο με το ebay. Νομίζω παίρνουν κάποια έκπτωση και στον φόρο απο τα τελωνεία γιατί το prepaid customs πάντα μου βγαίνει πιο φθηνό απο το αν υπολογίσω +19% ΦΠΑ (Κύπρος).

Το geekbuying Συμφέρει με απλό registered αλλα το θέλω πριν τα Χριστούγεννα και με dhl χωρίς προπληρωμένο τελωνείο θα με πετσοκόψουν, απο εμπειρία που έχω σου βάζουν και έξτρα χρεώσεις για τον εκτελωνισμό.:wacko:

 

 

Τελικά το τσίμπησα από geekbuying με την *international* rom.

Κρατάμε αυτή η την αλλάζουμε;

 

τι χρώμα?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Λευκό κλασικά, το απλό όχι το μεταλλικό :-)
Αυτό πήρα και εγώ προχθές. Ακόμα να το στείλουν όμως. 206Ευρώ (215$).

 

Πιο είναι το "μεταλλικό" λευκό ?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω μια αγορα παίδες απο geekbuying, για την ακρίβεια πηρα 2. Ελπίζω να μην υπάρξει θέμα με τελωνείο.

Μια ερώτηση, όταν το στείλουν θα μου στείλουν και email με το tracking number?

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα το στειλουν. Εμενα το εστειλαν χθες

 

Καλορίζικο ,

official global πήρες ?

Τσεκάρισες αν είναι επίσημη ή fake και αν εχei unlocked bootloader ?

Πότε έβαλες την παραγγελία ?

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε μετα απο ποσο καιρο στελνει το geekbuying? πηρα και εγω ενα λευκο με την global rom,

πολυ καλη η τιμη του.. παραγγελεια εγινε στις 2 του μηνα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...