Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οντως? απο ποτε η global εχει ελληνικα :blink:

η μονο για mi5?

 

Ναι, η τελευταία global (8.1.2.0) έχει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επειδή περιμένω το τηλέφωνο δεν με νοιαζουν τα πειράγματα αυτό που θέλω είναι η επίσημη ρομ με τα update της εταιρίας. Σκέφτομαι να περάσω stable global rom τώρα που έχει ελληνικά και ήθελα να ρωτήσω αυτός ο οδηγός αν κάνει για το mi5 https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

οντως? απο ποτε η global εχει ελληνικα :blink:

η μονο για mi5?

Μπορεί όχι όλες ακόμα, νομίζω του redmi note 3 pro ήταν η πρώτη που είχε ελληνικά.

 

Πάντως σταδιακά μάλλον θα ενσωματωθούν σε όλα τα κινητά με global ROM.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και οι 2 ρομ global beta και global stable έχουν ελληνικά παντού. Εχω την global beta miui8 δοκίμασα και την global stable για 2 μέρες, εχω το μικρόβιο του φλασαρισματος γιαυτό έμεινα global beta αν και η stable μου φάνηκε λιγο ποιο σβέλτη στις εφαρμογές να πω όμως ότι παντα μετά απο εβδομαδιαία αναβάθμιση περναω ένα ζιπ και διαγράφω οτι δεν χρησιμοποιώ.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και οι 2 ρομ global beta και global stable έχουν ελληνικά παντού. Εχω την global beta miui8 δοκίμασα και την global stable για 2 μέρες, εχω το μικρόβιο του φλασαρισματος γιαυτό έμεινα global beta αν και η stable μου φάνηκε λιγο ποιο σβέλτη στις εφαρμογές να πω όμως ότι παντα μετά απο εβδομαδιαία αναβάθμιση περναω ένα ζιπ και διαγράφω οτι δεν χρησιμοποιώ.

Οντως? Με βαζεις σε σκεψεις να περασω την νεα stable τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Οντως? Με βαζεις σε σκεψεις να περασω την νεα stable τωρα!

 

Πριν φλασαρεις ρωτα και άλλους για μια εμπειρία χρήσης μην φλασαρεις και χάσεις όλο το στήσιμο του κινητού και ξανά από την αρχή της εφαρμογές.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Οντως? Με βαζεις σε σκεψεις να περασω την νεα stable τωρα!

 

Αν την βάλεις πιστεύω θα σου αρέσει.. Με τα καλούδια του miui 8 τα θέματα για να αλλάζεις και να μην βαριέσαι ποτέ συν ότι το nougat 7.0 είναι στης δοκιμές και δεν θα αργήσει να έρθει.... ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν φλασαρεις ρωτα και άλλους για μια εμπειρία χρήσης μην φλασαρεις και χάσεις όλο το στήσιμο του κινητού και ξανά από την αρχή της εφαρμογές.

Δεν εχασα τιποτα την περασα με dirty flash μεσω twrp. (Δηλαδη εσβησα μονο davlik και cache και φλασαρα ολη τη ρομ) Θα δω τωρα πως παει. Ημουν στην developer για αρκετο καιρο.

 

Αν την βάλεις πιστεύω θα σου αρέσει.. Με τα καλούδια του miui 8 τα θέματα για να αλλάζεις και να μην βαριέσαι ποτέ συν ότι το nougat 7.0 είναι στης δοκιμές και δεν θα αργήσει να έρθει.... ;);)

Εχεις δικιο. Παντα μου αρεσε το miui αλλα αν θυμασαι ειχα αλλαξει για ενα διαστημα σε cm 13 και μου αρεσε αρκετα αλλα μετα απο λιγο απλα επεστρεψα miui. Πολυ καλο και τρεχει smooth στην συσκευη μας(προφανως:lol:)

 

Καλά για την nougat 7 απο του χρόνου είπανε καλό Πάσχα με Αύγουστο.

Τοσο πολυ? Αναθεμα την xiaomi που κυκλοφορησε 548578587 συσκευες μεσα στο 2016 και τωρα δεν μπορει να αναβαθμισει ουτε την ναυαρχιδα της γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα wind στο slot 2 επειδή κέρδισα για ένα χρόνο 500 mb κάθε μήνα και σέρνεται. Μου είπαν ότι στο slot 1 πάει καλύτερα αλλά το ίδιο και εκεί. Μήπως φταίει η wind? Εχει κάποιος άλλος wind?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα wind στο slot 2 επειδή κέρδισα για ένα χρόνο 500 mb κάθε μήνα και σέρνεται. Μου είπαν ότι στο slot 1 πάει καλύτερα αλλά το ίδιο και εκεί. Μήπως φταίει η wind? Εχει κάποιος άλλος wind?

 

Εγω εχω wind στο slot 1 (μονο μια sim δουλευω) και το 1gb που εχω καθε μηνα μια χαρα το δουλευει και 4g οπου εχει τα παντα ολα!!

Μηπως η sim σου ειναι παλια?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω wind στο slot 1 (μονο μια sim δουλευω) και το 1gb που εχω καθε μηνα μια χαρα το δουλευει και 4g οπου εχει τα παντα ολα!!

Μηπως η sim σου ειναι παλια?? ;)

 

Χτες την πήρα και σέρνεται καινούρια είναι

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω wind στο slot 1 (μονο μια sim δουλευω) και το 1gb που εχω καθε μηνα μια χαρα το δουλευει και 4g οπου εχει τα παντα ολα!!

Μηπως η sim σου ειναι παλια?? ;)

 

Και εγώ έχω τo ίδιο πακέτο wind στην slot2 για ίντερνετ και στην slot1 cosmote για κλήσεις, εδω στο Ηράκλειο κανονικά 4g wind.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα wind στο slot 2 επειδή κέρδισα για ένα χρόνο 500 mb κάθε μήνα και σέρνεται. Μου είπαν ότι στο slot 1 πάει καλύτερα αλλά το ίδιο και εκεί. Μήπως φταίει η wind? Εχει κάποιος άλλος wind?

Επαρχία Q, με Wind 4G, όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από ένα μήνα που έχω το 4/128 μαύρο κεραμικο είμαι πολύ ευχαριστημένος! Το τηλέφωνο είναι πολύ εντυπωσιακό εμφανισιακά, παναλαφρο και άνετο στη χρήση με το ένα χέρι. Ήρθε με global stable και πλέον έχει και ελληνικά. Πολύ καλή οθόνη με σχεδόν ανυπαρκτα bezels, μπαταρία υπεραρκετη για μέση χρήση, ποιότητα κλήσεων εξαιρετική. 4g με Vodafone απροβληματιστο και στις δύο κάρτες. Σε σχέση με το coolpad f1 που ειχα, πολύ καλύτερη κάμερα, ελάχιστα πιο αδύνατο WiFi. Led ειδοποίηση με 7 χρώματα δεν χρειάζεται ειδική εφαρμογή. GPS τέλειο. Έπεσε ήδη 3 φορές κάτω, δεν έπαθε τίποτα, φοράει nillkin H+ pro glass και το έχω σε antiknock case. Μου τα έκανε δώρο το vickmall όπως και φορτιστή αυτοκινήτου xiaomi original. Πήρα πάντως και χρησιμοποιώ φορτιστή quickcharge 3.0 γιατί ο μανισιος δεν είναι. Σε 1 ώρα πλήρης φόρτιση απο 15%.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω παραγγειλει αυτο.Λεει worldwide unlock στο description αλλα κατω ειδα μολις τωρα σε κατι ερωτησεις οτι εχει Chinese Rom, αυτη ειναι και η International ?Λετε να εχω θεμα?Προλαβαινω να ακυρωσω,οποιος μπορει να απαντησει.Ευχαριστω πολυυ

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_452986.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω παραγγειλει αυτο.Λεει worldwide unlock στο description αλλα κατω ειδα μολις τωρα σε κατι ερωτησεις οτι εχει Chinese Rom, αυτη ειναι και η International ?Λετε να εχω θεμα?Προλαβαινω να ακυρωσω,οποιος μπορει να απαντησει.Ευχαριστω πολυυ

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_452986.html

 

Απο ότι λέει θα στο στειλουν με ξεκλείδωτο bootloader(ανεπίσημος τρόπος) και θα του περασουν την ανεπίσημη δική τους ρομ με ελληνικά που σε όλους έχει δημιουργήσει προβλήματα. Ζητά να σου το στειλουν με την επίσημη κινέζικη εαν δεν έχει σταλεί ή όπως και να έχει στο miui.gr τα παιδιά θα σε βοηθήσουν και στις δύο περιπτώσεις για να χαρείς το κινητό σου είτε με την επίσημη miui8 global που έχει ελληνικά είτε την ελληνική του φόρουμ.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορω να περασω official global stable η developer rom μέσω twrp? Αν ναι δώστε ενα λινκ απο που να κατεβασω την Ρομ..Σε περιπτωση που δεν γίνετε μεσω twrp recovery με ποιον αλλον τροπο μπορω να το κανω αυτό.?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορω να περασω official global stable η developer rom μέσω twrp? Αν ναι δώστε ενα λινκ απο που να κατεβασω την Ρομ..Σε περιπτωση που δεν γίνετε μεσω twrp recovery με ποιον αλλον τροπο μπορω να το κανω αυτό.?

 

Μπορείς να περάσεις με twrp ετσι τις περνώ κάθε βδομάδα απο εδώ http://en.miui.com/download-299.html#443

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

 

Καλύτερα από αυτούς αλλά και από το gearbest αλλά και από το geekbuing είναι καλά μαγαζιά. Περίμενε μέχρι αύριο Παρασκευή που θα έχουν προσφορές και παραγγειλε το αύριο καλύτερα όπου το βρεις ποιο φθηνά για μένα. Ναι καλύτερα είναι να έρθει με official Rom αλλά και με μη official να έρθει απλά μετά θα πρέπει να την αλλάξεις και αυτό θα σε δυσκολέψει ίσως λίγο αν δεν ξέρεις πως κλπ εξαρτάται από το τι τιμή θα το βρεις.. Αύριο λένε για το 32 αρι και κοντά στα 200 οπότε εσύ ανάλογα παίρνεις.. Εγώ έχω το 64 αρι λόγο ότι δεν παίρνει κάρτα Micro SD και είναι και ποιο γρήγορο..!!! ;) :)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορω να περασω official global stable η developer rom μέσω twrp? Αν ναι δώστε ενα λινκ απο που να κατεβασω την Ρομ..Σε περιπτωση που δεν γίνετε μεσω twrp recovery με ποιον αλλον τροπο μπορω να το κανω αυτό.?

Φυσικα και μπορεις. Απο εδω: http://en.miui.com/download-299.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...