Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σορυ που ξανα ρωταω αλλα δεν πειρα απαντηση

 

ποια ειναι η γνωμη σας για το Xiaomi Mi5 ειστε γενικα ικανοποιημενοι; απο σιμα τηλεφωνια ιντερνετ gps ολα οκ;

 

αυτα που μου κινησαν το ενδιαφερον ειναι το Xiaomi Mi5, το Meizu Pro 6, το ZTE Nubia Z11 και το BQ Aquaris X5 Plus

και το honor 8 μου αρεσε αλλα εχει μεγαλο σαρ και εφαγε ακυρο

 

ποιο θα προτεινετε και γιατι

Απ αυτά που λες εχω δοκιμάσει μόνο το Μι5 αλλά στους 5 μήνες που το έχω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα, εκτός από τις φώτο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού... Σε όλα τα άλλα εξαιρετικό, και 4g παντού με cosmote...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απ αυτά που λες εχω δοκιμάσει μόνο το Μι5 αλλά στους 5 μήνες που το έχω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα, εκτός από τις φώτο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού... Σε όλα τα άλλα εξαιρετικό, και 4g παντού με cosmote...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τόσο χάλια σε χαμηλό φωτισμό??Με φλας πως τα παει ρυθμίζει σωστά το χρώμα?Γιατί π.χ σε ένα redmi note 3 pro global version κιτρίνιζε πολύ τις φωτο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τόσο χάλια σε χαμηλό φωτισμό??Με φλας πως τα παει ρυθμίζει σωστά το χρώμα?Γιατί π.χ σε ένα redmi note 3 pro global version κιτρίνιζε πολύ τις φωτο

Όχι χάλια, απλά όχι ποιότητας ναυαρχιδας... Το φλας δουλεύει μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τόσο χάλια σε χαμηλό φωτισμό??Με φλας πως τα παει ρυθμίζει σωστά το χρώμα?Γιατί π.χ σε ένα redmi note 3 pro global version κιτρίνιζε πολύ τις φωτο

 

Δεν ειδες 7-8 ποστ πιο πίσω που έχω μία σύγκριση βεαδυ με το iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Περιμένω το mi5 3/32gb σε λευκό,από to2c.com και διάλεξα muti και Google pay. Αυτό τώρα είναι official η έκανα πατάτα k δεν θα έχω ενημερώσεις ΟΤΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το μη5 3/32gb σε λευκό,από to2c.com και διάλεξα muti και Google pay. Αυτό τώρα είναι official η έκανα πατάτα k δεν θα έχω ενημερώσεις ΟΤΑ ?

Πατάτα... επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα την global...

Link to comment
Share on other sites

Πατάτα... επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα την global...

 

Έχει φύγει ήδη από κίνα, παίζει δυσκολία το "φλασαρισμα" στο συγκεκριμένο κινητό ? Είχα κάνει ποιο παλιά σε άλλο κινητό και δen με είχε δυσκολέψει. Αλλα τώρα φοβάμαι μην το κάνω brick

Link to comment
Share on other sites

ευκολο ειναι φιλε μου και brick να γινει που δισκολα ξεμπρικαρει σε 10 λεπτα εχει αναλιτικους οδηγους σε διαφορα ελληνικα φοριυμ
Link to comment
Share on other sites

Έχει φύγει ήδη από κίνα, παίζει δυσκολία το "φλασαρισμα" στο συγκεκριμένο κινητό ? Είχα κάνει ποιο παλιά σε άλλο κινητό και δen με είχε δυσκολέψει. Αλλα τώρα φοβάμαι μην το κάνω brick

Απλα κάνε μια αίτηση για unlock για να είσαι έτοιμος...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια κινητο παιρνετε απο την κινα κιολας. Ασχολειστε αρκετα να παραγγειλετε απο εκει και αγχωνεστε μην το μπρικαρετε? Λιγο ψαξιματακι σε ελληνικα η αγγλικα φορουμ και η ακρη παντα βρισκετε!

Αν τα θελαμε ολα απλα και ετοιμα, με πολυ λιγοτερες δυνατοτητες θα προσθεσω εγω, θα παιρναμε iphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειπα να γραψω εδω για να μην ρωταω στην γενικη ουτε να ανοιξω νε θεμα !!! Ψαχνω να βαλω ενα καλο ποιοτικο γυαλι​ και

θα προτιμησω να ειναι original xiaomi. Εψαξα στο νετ τα γνωστα διαφορα μαγαζια και ενο 2-3 εχουν το <<κλασσικο>> 0.33mm ειδα οτι καποια αλλο οπως ο yeso 521 κ.α δινουν σε γνησιο 2 διαφορετικα. Ενα με 0.22mm και ενα αλλο με παχος 0.14mm. Τα εχει δοκιμασει κανεις καποιο απο τα 2 να μας πει ?? Τελικα ποια διασταση ειναι η original μαμα ?? Η τα βγαζει με 3 διαφορετικα παχη ??? Μηπως το 0.14 mm ειναι too much και να παρω το 0.22mm??Οποια βοηθεια εινα ευπροσδεκτη !! Ευχαριστω !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειπα να γραψω εδω για να μην ρωταω στην γενικη ουτε να ανοιξω νε θεμα !!! Ψαχνω να βαλω ενα καλο ποιοτικο γυαλι​ και

θα προτιμησω να ειναι original xiaomi. Εψαξα στο νετ τα γνωστα διαφορα μαγαζια και ενο 2-3 εχουν το <<κλασσικο>> 0.33mm ειδα οτι καποια αλλο οπως ο yeso 521 κ.α δινουν σε γνησιο 2 διαφορετικα. Ενα με 0.22mm και ενα αλλο με παχος 0.14mm. Τα εχει δοκιμασει κανεις καποιο απο τα 2 να μας πει ?? Τελικα ποια διασταση ειναι η original μαμα ?? Η τα βγαζει με 3 διαφορετικα παχη ??? Μηπως το 0.14 mm ειναι too much και να παρω το 0.22mm??Οποια βοηθεια εινα ευπροσδεκτη !! Ευχαριστω !! ;) ;)

Αν ψάχνεις σίγουρη ποιότητα με κλειστά μάτια πάρε το nillkin h+ pro. Είναι 0.2mm με στρογγυλεμενες άκρες και καταπληκτική επίστρωση. Το βάζω σε όλα τα κινητά μου και είναι άψογο. Πρόσεξε όταν ψάχνεις γιατί όπως και τα original της Xiaomi βγαίνουν σε διαφορετικά παχη. Εσύ θες το h+pro.

Όσον αφορά τα Xiaomi δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά με μια ματιά στο νετ πράγματι έχουν διάφορες εκδόσεις.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς φορεμένη την global stable; Σκέφτομαι να τη βάλω . Ξέρω πως το μενού είναι αγγλικό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με την γραμματοσειρά στις επαφές και την ελληνική γλώσσα γενικά στα μηνύματα και στις εφαρμογές.Αν γνωρίζει κανείς ας με ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς φορεμένη την global stable; Σκέφτομαι να τη βάλω . Ξέρω πως το μενού είναι αγγλικό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με την γραμματοσειρά στις επαφές και την ελληνική γλώσσα γενικά στα μηνύματα και στις εφαρμογές.Αν γνωρίζει κανείς ας με ενημερώσει.

Μια χαρά είναι η global stable. Είναι αυτό που λέει, σταθερή, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα όσον αφορά γραμματοσειρά, τα Ελληνικά φαίνονται άψογα σε όλες τις εφαρμογές (Facebook, viber, YouTube) χωρίς κενά, περίεργα γράμματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδες 7-8 ποστ πιο πίσω που έχω μία σύγκριση βεαδυ με το iPhone?

 

δώσε μου αριθμό post

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δώσε μου αριθμό post

Σοβαρά τώρα, προτιμας να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία, σε παράθεση το μύνημα μου για να με ρωτήσεις το νούμερο του ποστ μου ενώ σου έχω πει ότι ότι είναι μερικά ποστ πιο πριν, και να περιμένεις μέχρι να σου απαντήσω ώστε να ας να το βρεις;;

Στην προηγούμενη σελίδα αο εκείνη που σου είχα απαντησει αν πηγαινες, θα το έβλεπες.

 

Anyway, post#1315

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, προτιμας να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία, σε παράθεση το μύνημα μου για να με ρωτήσεις το νούμερο του ποστ μου ενώ σου έχω πει ότι ότι είναι μερικά ποστ πιο πριν, και να περιμένεις μέχρι να σου απαντήσω ώστε να ας να το βρεις;;

Στην προηγούμενη σελίδα αο εκείνη που σου είχα απαντησει αν πηγαινες, θα το έβλεπες.

 

Anyway, post#1315

 

ρε φίλε εδώ είμαστε για να βοηθάμε και όχι να γινόμαστε εριστικοί γιαυτό μην γράφεις όλα αυτά...αφού ξέρεις που είναι το post σου γιατί να μην διευκολύνεις τον άλλον???Προτιμάς να γράψεις αυτά??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε εδώ είμαστε για να βοηθάμε και όχι να γινόμαστε εριστικοί γιαυτό μην γράφεις όλα αυτά...αφού ξέρεις που είναι το post σου γιατί να μην διευκολύνεις τον άλλον???Προτιμάς να γράψεις αυτά??

Δηλαδή εσύ νομίζεις ότι εγώ θυμάμαι και το νούμερο του ποστ ή πόσοι είχαν δημοσιεύσει μετά από μένα;

Πήγα και εψαξα 7-8 ποστ πιο πίσω (όπως σου είπα να κάνεις αλλά εσύ βαριοσουνα)

για να το βρω.

Να πω ότι ήταν 30 σελίδες πιο πίσω να ψαξω να στο βρω βρε φιλε, αλλά αυτό το ποστ θα μπορούσε να ήταν και στην ίδια σελίδα!

Άλλο ή βοήθεια και άλλο αυτό που ζητάς επειδή βαριεσαι να κλικαρεις εκεί που λεει "προηγούμενη σελίδα".

Ή βοήθεια ήταν που τραβηξα τις φωτο με αυτά τα δύο τηλέφωνα ώστε να βοηθήσει κάποιους να πάρουν μία ιδέα σε σύγκριση με ίσως την κορυφαία σε κάμερα κινητό.

Επίσης υπάρχει και κάπου ένα πεδίο που λέγεται "search". Αν εγγραφές εκεί iPhone θα το ειχες βρει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, αρχισα να διαβαζω απο την 50 σελιδα καμια 15ρια σελιδες και βαρεθηκα ειδηκα εκει που ψιλοτσακονονταν κατι φιλοι για το αν ειναι καλο η οχι και επειδη με προβληματισαν λιγο τα αρνητικα σχολια, θα επιμηνω λιγο ποιο πολυ για επιβεβαίωση:

ειναι ενταξη για τα λευτα του το κεραμικο 380€? ελεγαν οτι σπαει ευκολα το απλο το μι5. το κεραμικο ειναι καπως αυθαρτο η κανω λαθος? ειδα ενα βιντεακι στο utube.

γενικα συγκριτικα με αλλα τηλεφωνα σε αυτην την τιμη να το προτιμησω η εχετε να μου προτινετε κατι αλλο?

επισης μου αρεσε και το meizu pro 6

 

και τελος αν εχετε καποιο λινκ για κανα κουπονακι να το παρω ποιο φτηνα? το βρηκα στο geekbuying 380

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, αρχισα να διαβαζω απο την 50 σελιδα καμια 15ρια σελιδες και βαρεθηκα ειδηκα εκει που ψιλοτσακονονταν κατι φιλοι για το αν ειναι καλο η οχι και επειδη με προβληματισαν λιγο τα αρνητικα σχολια, θα επιμηνω λιγο ποιο πολυ για επιβεβαίωση:

ειναι ενταξη για τα λευτα του το κεραμικο 380€? ελεγαν οτι σπαει ευκολα το απλο το μι5. το κεραμικο ειναι καπως αυθαρτο η κανω λαθος? ειδα ενα βιντεακι στο utube.

γενικα συγκριτικα με αλλα τηλεφωνα σε αυτην την τιμη να το προτιμησω η εχετε να μου προτινετε κατι αλλο?

επισης μου αρεσε και το meizu pro 6

 

και τελος αν εχετε καποιο λινκ για κανα κουπονακι να το παρω ποιο φτηνα? το βρηκα στο geekbuying 380

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εχω το mi5 pro 4/128 λευκό με πίσω καπάκι γυαλί το έχω απο τον Ιούνιο δεν έχει πάθει τίποτα,δουλευω σε οικοδομές και σε ανασκαφές το εχω παντα στις τσέπες πισω η μπροστά δεν μου έσπασε παρόλο την βαριά εργασία.Τωρα στα χρήματα του μπορείς να δεις και το ποιο φθηνό zuk z2 pro 4gb ram /64storage ή 6gb ram 128storage ,εγω ακομη το γλυκό κοιτάζω!!!

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τα 380 είμαι πολλα. Απο τη στιγμή που σε λίγο θα κυκλοφορισουν και τα καινούρια μοντελα, βρίσκεις την 64gb version 285 και την 32 gb version πολύ λιγότερο και αναμένεται να πέσουν και άλλο. Ποτέ ή πας για κάποιο από τα καινούρια ή περιμένεις λίγο για να πέσουν οι τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτα που αναμενουμε? και ποτε περιπου θα ερθουν, για την ωρα δεν εχω κινητο και ειμαι με ενα δανικο αρχαιο νοκια της κοπελας μου, γιαυτο ειναι καπως σχετικο το ποσο βιαζομαι. τωρα για το ζουκ ιδια τιμη ειναι περιπου -20€ και δεν εχει και nfc
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, αρχισα να διαβαζω απο την 50 σελιδα καμια 15ρια σελιδες και βαρεθηκα ειδηκα εκει που ψιλοτσακονονταν κατι φιλοι για το αν ειναι καλο η οχι και επειδη με προβληματισαν λιγο τα αρνητικα σχολια, θα επιμηνω λιγο ποιο πολυ για επιβεβαίωση:

ειναι ενταξη για τα λευτα του το κεραμικο 380€? ελεγαν οτι σπαει ευκολα το απλο το μι5. το κεραμικο ειναι καπως αυθαρτο η κανω λαθος? ειδα ενα βιντεακι στο utube.

γενικα συγκριτικα με αλλα τηλεφωνα σε αυτην την τιμη να το προτιμησω η εχετε να μου προτινετε κατι αλλο?

επισης μου αρεσε και το meizu pro 6

 

και τελος αν εχετε καποιο λινκ για κανα κουπονακι να το παρω ποιο φτηνα? το βρηκα στο geekbuying 380

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html

 

Απο εδω σκεφτομαι να το παρω και εγω. 235 ευρω βγαινει το 32Gb και σου βαζουν την global miui8

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το mi5 pro 4/128 λευκό με πίσω καπάκι γυαλί το έχω απο τον Ιούνιο δεν έχει πάθει τίποτα,δουλευω σε οικοδομές και σε ανασκαφές το εχω παντα στις τσέπες πισω η μπροστά δεν μου έσπασε παρόλο την βαριά εργασία.Τωρα στα χρήματα του μπορείς να δεις και το ποιο φθηνό zuk z2 pro 4gb ram /64storage ή 6gb ram 128storage ,εγω ακομη το γλυκό κοιτάζω!!!

Ποιο καπακι εχεις? Μηπως υπαρχει λινκ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html

 

Απο εδω σκεφτομαι να το παρω και εγω. 235 ευρω βγαινει το 32Gb και σου βαζουν την global miui8

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο καπακι εχεις? Μηπως υπαρχει λινκ?

 

Το λευκό με το γυαλί οχι το κεραμικο (καπακι εννοώ την πισω επιφάνεια του κινητού)

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html

Απο εδω σκεφτομαι να το παρω και εγω. 235 ευρω βγαινει το 32Gb και σου βαζουν την global miui8

ειναι αξιοπιστο το site? ειδα το κεραμικο στα 333€ μεγαλη διαφορα με σχεση τα αλλα κινεζομαγαζα

 

επισης αν το παραγκειλω πρεπει να ζητησω κατι οπως ξεκλειδωμα το bootloader καπου κατι διαβασα εδω σχετικα και δεν καταλαβα αν μπωρειτε να εξηγησετε

και τι γινετε με τις ρομ ποιες παιζουν και τι ειναι η καθεμια (εχω μια μικρη εμπειρια να περασω αλλη αν χρειαστει)

και τελος πρεπει να πω κατι και για το τελωνιο?

Edited by rullarw
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...