Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γεια σας, μια ερωτηση αν ξερεις καποιος: στο vickmail αναφερει στα τεχνικα χαραχτηριστικα, στο σημειο αν εχει ραδιο, software support, μηπως με καποιο προγραμμα δουλευει το ραδιο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, μια ερωτηση αν ξερεις καποιος: στο vickmail αναφερει στα τεχνικα χαραχτηριστικα, στο σημειο αν εχει ραδιο, software support, μηπως με καποιο προγραμμα δουλευει το ραδιο?ευχαριστω.

 

Δεν έχει ραδιόφωνο...παρά μόνο με εφαρμογές διαδικτύου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις επαφές και κράτα πατημένο το αριστερό capacitive button για να σου βγει το μενού με τίς επιλογές προβολής.
Link to comment
Share on other sites

​Παιδια παρηγγειλα το κινητο με θηκη, tempered glass και φορτιστη και ολα εγιναν shipped και μαλιστα ξεκινησαν κιολας να ερθουν απο Σιγκαπουρη μεσω geekbuying εκτος απο το κινητο μαλλον γιατι μου εσπασαν την παραγγελια σε δυο κομματια γιατι το κινητο ειναι σε αλλη αποθηκη οπως λενε. Εχουν περασει 9 μερες απο οταν εκανα την παραγγελια και δεν εχει ερθει αλλο μειλ με επιβεβαιωση οτι το κινητο εγινε shipped ακομα. Να ανησυχησω? Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο? Τους εστειλα ενα mail ελπιζω να απαντησουν. Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

​Παιδια παρηγγειλα το κινητο με θηκη, tempered glass και φορτιστη και ολα εγιναν shipped και μαλιστα ξεκινησαν κιολας να ερθουν απο Σιγκαπουρη μεσω geekbuying εκτος απο το κινητο μαλλον γιατι μου εσπασαν την παραγγελια σε δυο κομματια γιατι το κινητο ειναι σε αλλη αποθηκη οπως λενε. Εχουν περασει 9 μερες απο οταν εκανα την παραγγελια και δεν εχει ερθει αλλο μειλ με επιβεβαιωση οτι το κινητο εγινε shipped ακομα. Να ανησυχησω? Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο? Τους εστειλα ενα mail ελπιζω να απαντησουν.

 

Λογικά δεν θα έχεις θέμα.. ποιο χρώμα διάλεξες και ποια έκδοση 32αρι η 64 αρι γιατί παίζει το ρόλο και αυτό...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έχεις θέμα.. ποιο χρώμα διάλεξες και ποια έκδοση 32αρι η 64 αρι γιατί παίζει το ρόλο και αυτό...

64αρι σε μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα μαζι τους και ολα καλα. Σημερα εγινε shipped out πηρα και tracking number και απλα δεν μου εχει ερθει mail ακομα! Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα μαζι τους και ολα καλα. Σημερα εγινε shipped out πηρα και tracking number και απλα δεν μου εχει ερθει mail ακομα! Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Για 313 δολαρια που βγαινει τωρα ειναι αρκετα καλο...!!! εσυ τι τιμη το πηρες φιλε μου ??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για 313 δολαρια που βγαινει τωρα ειναι αρκετα καλο...!!! εσυ τι τιμη το πηρες φιλε μου ??? ;) ;)

301 μαζι με θηκη και tempered glass(315 περιπου εκαναν κανονικα αλλα υπηρχε ενα κουπονι εκπτωσης 15 ευρω σε παραγγελιες πανω απο 300 στο geekbuying)

Οποτε πηρα και εναν φορτιστη type 3.0 γιατι αυτος στην συσκευασια ειναι 2.0 και ολα ολα μαζι 315.

Link to comment
Share on other sites

301 μαζι με θηκη και tempered glass(315 περιπου εκαναν κανονικα αλλα υπηρχε ενα κουπονι εκπτωσης 15 ευρω σε παραγγελιες πανω απο 300 στο geekbuying)

Οποτε πηρα και εναν φορτιστη type 3.0 γιατι αυτος στην συσκευασια ειναι 2.0 και ολα ολα μαζι 315.

 

Με το ιδιο κουπονι μου βγαινει εμενα 310 δολαρια το 64αρι... γυρω στα 275 ευρω ειναι... καλο!! Θα ειναι οντως σε στοκ η θα περιμενουμε 10 χρονια... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το ιδιο κουπονι μου βγαινει εμενα 310 δολαρια το 64αρι... γυρω στα 275 ευρω ειναι... καλο!! Θα ειναι οντως σε στοκ η θα περιμενουμε 10 χρονια... :wacko:

 

Δεν ξερω γιατι εγω οπως σου ειπα πληρωσα! Εμενα παντως σε μαυρο που το παρηγγειλα εγινε shipped οποτε πιστευω σε κανα 20ημερο θα ειναι εδω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι εγω οπως σου ειπα πληρωσα! Εμενα παντως σε μαυρο που το παρηγγειλα εγινε shipped οποτε πιστευω σε κανα 20ημερο θα ειναι εδω!

 

Και εγώ σήμερα τελικά έκανα την παραγγελία στο 64 αρι σε μαύρο και βγήκε στα 286 τελική !! Πολύ καλή τιμή θα έλεγα. Εις αναμονήν λοιπόν..!!Να σας ρωτήσω έχω πάρει την έγκριση για ξεκλείδωμα για bootloader εδώ και 15 μέρες περίπου.. Αυτό κρατάει μέχρι να πάρω το κινητό και να το κάνω η μετά από ένα μήνα θέλει νέα αίτηση?? Ευχαριστώ ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα τελικά έκανα την παραγγελία στο 64 αρι σε μαύρο και βγήκε στα 286 τελική !! Πολύ καλή τιμή θα έλεγα. Εις αναμονήν λοιπόν..!!Να σας ρωτήσω έχω πάρει την έγκριση για ξεκλείδωμα για bootloader εδώ και 15 μέρες περίπου.. Αυτό κρατάει μέχρι να πάρω το κινητό και να το κάνω η μετά από ένα μήνα θέλει νέα αίτηση?? Ευχαριστώ ;)

Κρατάει αρκετό καιρό φίλε... Εγω σε φίλου ξεκλείδωμα 4-5 μήνες αφότου δόθηκε η έγκριση...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντως τόσο χάλια οι λήψεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Παρακάτω είναι μια σύγκριση σε σχέση με το iPhone 6s.

Η ώρα είναι 20:00 και είναι αρκετά σκοτεινά.

Σε HDR και οι δύο. Αυτή του Mi5 είναι ίπιο υπερφωτισμένη και αυτό δρα αρνητικά στο αποτέλεσμα μιας και για επιτευχθεί αυτό χρησιμοποιεί μεαλύτερο ISO που σημαίνει αυτόματα και πιο πολύ θόρυβο.

Καταά τα άλλα εμένα μου φαίνεται λίγο καλύτερη αυτή του Mi5 επειδή είναι πιο saturated και ίσως και λόγω της υπερέκθεσης.

 

iPhone 6s

[/img]

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντως τόσο χάλια οι λήψεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Παρακάτω είναι μια σύγκριση σε σχέση με το iPhone 6s.

Η ώρα είναι 20:00 και είναι αρκετά σκοτεινά.

Σε HDR και οι δύο. Αυτή του Mi5 είναι ίπιο υπερφωτισμένη και αυτό δρα αρνητικά στο αποτέλεσμα μιας και για επιτευχθεί αυτό χρησιμοποιεί μεαλύτερο ISO που σημαίνει αυτόματα και πιο πολύ θόρυβο.

Καταά τα άλλα εμένα μου φαίνεται λίγο καλύτερη αυτή του Mi5 επειδή είναι πιο saturated και ίσως και λόγω της υπερέκθεσης.

 

iPhone 6s

[/img]

 

Επίσης έχω δει πως αν βάλεις στις ρυθμίσεις /αντίθεση: χαμηλή ή χαμηλότερη σε νυχτερινή φωτογράφιση βγαίνουν ποιό φωτεινές.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αλλάξω την γλώσσα στο Google Maps σε ελληνικά; Δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις εφαρμογής αλλαγή γλώσσας και το έχω Αγγλικά όπως και τις φωνητικές οδηγίες πλοήγησης οι οποίες επίσης είναι στα αγγλικά.

 

Έχω την international εκδοση αν παίζει καθόλου ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

International η κινεζικη εκδοση? Η κινεζικη φυσικα είναι 35 δολλαρια πιο φθηνη...

Αν ο ανταπτορας του ρευματος και το flashαρισμα της global stable rom αξιζουν για εσενα 35 δολλαρια παρε το international.Δεν το λεω ειρωνικα το εννοω ,αμα βαριεσαι να μπλεκεις με ξεκλειδωματα ,φλασαρισματα κτλ τοτε παρε το ακριβοτερο.Εχει σταθερη ρομ ,χωρις ελληνικα (ακομα) και με ota updates και play store.Απο εκει και περα περνας μια global dev μεσω του κινητου(copy paste στη μνημη της συσκευης) και εχεις και ελληνικα.

Εσυ διαλεγεις τι θες.Αμα εχεις λιγη ορεξη και βασικες γνωσεις (εντελως βασικες) παρε τη κινεζικη και καντα μονος σου.Τα υπολοιπα 35 δολλαρια παρτα θηκες,tempered glass ,καλωδια usb type-c για το αμαξι και σου μενουν και για σουβλακια.

Link to comment
Share on other sites

International η κινεζικη εκδοση? Η κινεζικη φυσικα είναι 35 δολλαρια πιο φθηνη...

 

Τι λέτε ρε παιδιά χρεώνουν την ρομ; εννοείται τότε πώς το παίρνεις με την κινέζικη ρομ για ποιο εύκολο ξεκλειδωμα του bootloader και περνάς την miui8 global dev που έχει και ελληνικά παντού ,αυτόν τον μήνα που θα βγει ή αναβάθμιση της τρέχουσας miui8 global stable θα έχει και αυτή ελληνικά.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά χρεώνουν την ρομ; εννοείται τότε πώς το παίρνεις με την κινέζικη ρομ για ποιο εύκολο ξεκλειδωμα του bootloader και περνάς την miui8 global dev που έχει και ελληνικά παντού ,αυτόν τον μήνα που θα βγει ή αναβάθμιση της τρέχουσας miui8 global stable θα έχει και αυτή ελληνικά.

 

Δεν χρεωνουν την ρομ ακριβως.Οταν προκειται για το μαυρο χρωμα και την εκδοση 3gb/32gb πουλανε συσκευες που προοριζονται για Ινδια.Εχουν αγγλικα στο κουτι (οχι κινεζικα) φορτιστη ελληνικο(ινδικο αλλα τυχαινει να ειναι ιδιος) και global stable rom (που εχει ινδικα).Σου κοτσαρουν και ενα international και ψαρωνεις!! Επαναλαμβανω βεβαιως οτι για καποιον που θελει απλα να το βγαλει απο το κουτι και να φυγει για δουλεια (και δεν τον νοιαζουν τα αγγλικα μενου) ειναι μια πολυ ευκολη λυση,ουτε να βαζει play store,ουτε να σβηνει κινεζιες ουτε να ψαχνει fonts για να φαινονται σωστα τα Ελληνικα.

Σε αλλη περιπτωση (οπως γνωστο καταστημα του aliexpress) φλασαρουν μαζικα global rom αλλα τουλαχιστον δεν το πουλανε ακριβοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο ανταπτορας του ρευματος και το flashαρισμα της global stable rom αξιζουν για εσενα 35 δολλαρια παρε το international.Δεν το λεω ειρωνικα το εννοω ,αμα βαριεσαι να μπλεκεις με ξεκλειδωματα ,φλασαρισματα κτλ τοτε παρε το ακριβοτερο.Εχει σταθερη ρομ ,χωρις ελληνικα (ακομα) και με ota updates και play store.Απο εκει και περα περνας μια global dev μεσω του κινητου(copy paste στη μνημη της συσκευης) και εχεις και ελληνικα.

Εσυ διαλεγεις τι θες.Αμα εχεις λιγη ορεξη και βασικες γνωσεις (εντελως βασικες) παρε τη κινεζικη και καντα μονος σου.Τα υπολοιπα 35 δολλαρια παρτα θηκες,tempered glass ,καλωδια usb type-c για το αμαξι και σου μενουν και για σουβλακια.

 

ΟΚ δεν ξερω γι αυτό ρωταω! Ενταξει δεν εχω πρόβλημα αν δεν θελει πολύ ιστορια.. Πιο κατω αναφέρεις ένα γνωστο κατασταστημα του aliexpress. ποιο είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα οτι υπαρχει xiaomi mi5 international edition ειναι σαν το redmi note 3 pro με την 800αρα μπαντα?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα οτι υπαρχει xiaomi mi5 international edition ειναι σαν το redmi note 3 pro με την 800αρα μπαντα?

Δεν υποστηρίζει 800αρα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σορυ που ξανα ρωταω αλλα δεν πειρα απαντηση

 

ποια ειναι η γνωμη σας για το Xiaomi Mi5 ειστε γενικα ικανοποιημενοι; απο σιμα τηλεφωνια ιντερνετ gps ολα οκ;

 

αυτα που μου κινησαν το ενδιαφερον ειναι το Xiaomi Mi5, το Meizu Pro 6, το ZTE Nubia Z11 και το BQ Aquaris X5 Plus

και το honor 8 μου αρεσε αλλα εχει μεγαλο σαρ και εφαγε ακυρο

 

ποιο θα προτεινετε και γιατι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...