Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με εχει ψησει να δωσω το remdi note 2 μου και να παω στο mi5 ! αξιζει η αγορα του ; απο αντοχη πως παει ; Εχω διαβασει αρκετα το νημα ! δεν το εχω αναγκη αμεσα το κινητο να περιμενω να πεσει η τιμη;

Δεν νομίζω ότι θα το δούμε σύντομα κάτω από τα 280-290$... έτσι τουλάχιστον εκτιμώ, αλλά με τον έντονο ανταγωνισμό κανείς δεν νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει με βεβαιότητα.

 

Προσωπικά περιμένω το ΖUK Z2 3Gb σε τιμή θα και ROM θα έχει η διεθνή του έκδοση και θα επιλέξω μεταξύ των δύο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ζήτα να σου βάλουν την global μπορεί και να γίνεται!

 

Με την Global rom μόνο με stable μπορείς να κάνεις unlock bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το πονεμένο θέμα με τις νυχτερινές φωτό εχει διορθωθεί καθόλου μετα απο τόσα updates?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το πονεμένο θέμα με τις νυχτερινές φωτό εχει διορθωθεί καθόλου μετα απο τόσα updates?

 

Μπα δεν διορθώνει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να γίνει θα πρέπει να γίνει update το Camera.apk το οποίο δεν το κάνουν δεν ξέρω γιατί, και να βελτιωθούν στο θέμα επεξεργασίας... Με λίγα λόγια πιστεύω ότι είναι θέμα software το ξενερωμα στις χαμηλού φωτισμού φωτογραφίες, καθώς ο αισθητηρας πρέπει να είναι από τους πολύ καλούς της Sony (χωρίς να έχω ειδικές και πολλές γνώσεις επί του θεματος). Αν ξέρει κάποιος καλύτερα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να γίνει θα πρέπει να γίνει update το Camera.apk το οποίο δεν το κάνουν δεν ξέρω γιατί, και να βελτιωθούν στο θέμα επεξεργασίας... Με λίγα λόγια πιστεύω ότι είναι θέμα software το ξενερωμα στις χαμηλού φωτισμού φωτογραφίες, καθώς ο αισθητηρας πρέπει να είναι από τους πολύ καλούς της Sony (χωρίς να έχω ειδικές και πολλές γνώσεις επί του θεματος). Αν ξέρει κάποιος καλύτερα...

Σαφώς δεν δικαιολογούνται τέτοιες επιδόσεις με τον αισθητήρα (ΙΜΧ 298) της σόνυ, έρχεται από παλιά αυτή η ιστορία με το software των κινέζων.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δώσανε τον kernel του mi5 στο xda έχουν αρχίσει να φτιάχνουν σχετικό άρθρο με τπν kernel οπότε πάει σε καλά χέρια!!! Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, όπως είχα πει παλιότερα παρήγγειλα το κινητό από aliexpress και είναι ήδη εδώ Ελλάδα, από την Παρασκευή. Αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου. Το είχα ζητήσει κλειστό και σφραγισμένο το κουτί, οπότε όπως με ενημέρωσε ο πωλητής δεν θα είναι rooted, δεν θα έχει google play κτλπ. Συνοπτικά, (και αν γίνεται χωρίς γκρίνια :p:p:p ότι δεν έχω διαβάζει το θέμα, γιατί το έχω διαβάσει) επειδή ακούγονται διάφορα, μπορεί κάποιος να μου πει ποια ρομ να περάσω και γενικά απο πού να αρχίσω ώστε να το φέρω στα μέτρα μου?

 

Σας ευχαριστώ

 

Υ.Γ Για όσους ρωτάνε ο πωλητής του aliexpress πολύ καλός και γρήγορος, τώρα για το κινητό θα σας πω λογικά αύριο

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, όπως είχα πει παλιότερα παρήγγειλα το κινητό από aliexpress και είναι ήδη εδώ Ελλάδα, από την Παρασκευή. Αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου. Το είχα ζητήσει κλειστό και σφραγισμένο το κουτί, οπότε όπως με ενημέρωσε ο πωλητής δεν θα είναι rooted, δεν θα έχει google play κτλπ. Συνοπτικά, (και αν γίνεται χωρίς γκρίνια :p:p:p ότι δεν έχω διαβάζει το θέμα, γιατί το έχω διαβάσει) επειδή ακούγονται διάφορα, μπορεί κάποιος να μου πει ποια ρομ να περάσω και γενικά απο πού να αρχίσω ώστε να το φέρω στα μέτρα μου?

 

Σας ευχαριστώ

 

Υ.Γ Για όσους ρωτάνε ο πωλητής του aliexpress πολύ καλός και γρήγορος, τώρα για το κινητό θα σας πω λογικά αύριο

 

Καλοριζικο φιλε μου και να το χαρείς,λοιπον μπορεις να ρίξεις μια ματιά εδω: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/154-Mi-5-Gemini/

Εγω προσωπικά προτιμώ τις επίσημες ρομ και εχω την miui8 global εχει ολα τα Google services και στο μενού μισά ελληνικά εαν δεν σε πειράζει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βρήκα το Μi 5 σε πολύ ενδιαφέρουσα τιμή στο geekbying και σκέφτομαι να το τσιμπήσω :)

Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί ώστε να μου πει με ποια ρομ του ήρθε...'Η τελοσπάντων εαν τους ζητήσω να μου βάλουν Global stable όπως γίνεται και στο vickmall , μήπως έχει ιδέα αν μπορούν να το κάνουν..

Thanks in advance :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βρήκα το Μi 5 σε πολύ ενδιαφέρουσα τιμή στο geekbying και σκέφτομαι να το τσιμπήσω :)

Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί ώστε να μου πει με ποια ρομ του ήρθε...'Η τελοσπάντων εαν τους ζητήσω να μου βάλουν Global stable όπως γίνεται και στο vickmall , μήπως έχει ιδέα αν μπορούν να το κάνουν..

Thanks in advance :rolleyes:

 

 

Εγώ τα έχω παραγγείλει από κει

ζήτησα να μη μου πειράξουν την ROM Και να αφήσουν την official αλλά δεν έβγαλα άκρη. ένα mail τη μέρα αλλάζαμε, τέτοιος ήταν ο ρυθμός απάντησης τους.

αφού βαρέθηκα να προσπαθώ τους είπα να το στείλουν όπως θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου και να το χαρείς,λοιπον μπορεις να ρίξεις μια ματιά εδω: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/154-Mi-5-Gemini/

Εγω προσωπικά προτιμώ τις επίσημες ρομ και εχω την miui8 global εχει ολα τα Google services και στο μενού μισά ελληνικά εαν δεν σε πειράζει.

 

Τι εννοείς μισά ελληνικα? Θα ήθελα να περάσω μια rom και να ψιλο-ησυχάσω, μην την αλλάζω κάθε τόσο. Μπορείς να μου στείλεις link για αυτήν που έχεις καθώς και οδηγίες? Επίσης χρειάστηκε να κάνεις unlock τον bootloader?

Edited by hmmy92
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση βρήκα αυτούς τους εκπτωτικούς κωδικούς για το ibuygoo για όποιον ενδιαφέρεται.

Για το λευκό και μαύρο Mi5 3-64GB που δοκίμασα λειτούργησε με έκπτωση 15.99 $, υποθέτω θα ισχύει και για τα υπόλοιπα μοντέλα

 

"MI532BLPL" , mi 532g black

"MI532WHPL" , mi5 32g white

"IBYMI564BLPL" , mi5 64g black

"IBYMI564WHPL" ,mi5 64g white,

"MI5128WHPL" mi 5 128g, white

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μισά ελληνικα? Θα ήθελα να περάσω μια rom και να ψιλο-ησυχάσω, μην την αλλάζω κάθε τόσο. Μπορείς να μου στείλεις link για αυτήν που έχεις καθώς και οδηγίες? Επίσης χρειάστηκε να κάνεις unlock τον bootloader?

το κινητό πολύ δυνατό και καλό, δεν του έχω περάσει άλλη ROM προς το παρόν. Ο πωλητής του aliexpress πολύ καλός, σφραγισμένο, με προστατευτικό και το κουτί σε ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αγορά καινούριου κινητού και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό τι λέτε αξίζει;;; και σκέφτομαι να το πάρω το ali...έχετε να μου προτείνεται τπτ συγκεκριμένο για το συγκεκριμένο κινητό και από που να το πάρω και τι έκδοση??
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αγορά καινούριου κινητού και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό τι λέτε αξίζει;;; και σκέφτομαι να το πάρω το ali...έχετε να μου προτείνεται τπτ συγκεκριμένο για το συγκεκριμένο κινητό και από που να το πάρω και τι έκδοση??

 

Εχω το mi5 pro για μένα αξίζει 1)για τον αποθηκευτικό χώρο 2) τώρα με την τιμή του. οταν το αγόρασα ήταν περίπου 100ευρω πάνω.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παλικάρια είμαι ανάμεσα στο mi5 και στο redmi pro με την οθόνη oled. Εσείς πιο θα με προτείναται και γιατί

 

Mi5 ανεπιφύλαχτα η σειρά Mi είναι η ναυαρχίδες της xiaomi που σημαίνει ότι χαλαρά για 4-5 χρόνια υποστήριξη τεχνική δες το Mi2Mi2S ακόμα το υποστηρίζουν σε android εκδόσεις kai MIUI V8.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αφήσει την official rom την κινεζική και έχω διώξει οτι εφαρμογή κινεζική με ενοχλεί, λογικά κάποια στιγμη θα περάσω την global. Προς το παρόν το μονο που παρατηρώ είναι τα γραμματα σε καμια λινκ στο φβ η στον chrome δεν εμφανίζονται καλά. παραθέτω εικόνα για να δείτε τι εννοώ.Εχετε καμια ιδέα?Screenshot_2016-09-15-21-01-27-356_com.android.chrome.png?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι και εγώ από σήμερα κάτοχος ενός πανέμορφου mi5 . Το ψάχνω σιγά σιγά και βρήκα ένα πρόβλημα. Δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες που δέχομαι στο Viber. Όταν πάω να τις ανοίξω μου γράφει δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;

 

Edit. Τελικά την έκανα επανεγκατάσταση και όλα οκ. Βέβαια παράξενο αυτό που έγινε αλλά δεν βαριέσαι.

Edited by babis79st
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αφήσει την official rom την κινεζική και έχω διώξει οτι εφαρμογή κινεζική με ενοχλεί, λογικά κάποια στιγμη θα περάσω την global. Προς το παρόν το μονο που παρατηρώ είναι τα γραμματα σε καμια λινκ στο φβ η στον chrome δεν εμφανίζονται καλά. παραθέτω εικόνα για να δείτε τι εννοώ.Εχετε καμια ιδέα?Screenshot_2016-09-15-21-01-27-356_com.android.chrome.png?dl=0

Αδερφέ αν θυμάμαι καλά κάπου είχα διάβασει ότι πρέπει να αλλάξεις τα fonts, αυτά είναι που προκαλούν το σχετικό πρόβλημα... Βρες τη ρύθμιση στο μενού...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αν θυμάμαι καλά κάπου είχα διάβασει ότι πρέπει να αλλάξεις τα fonts, αυτά είναι που προκαλούν το σχετικό πρόβλημα... Βρες τη ρύθμιση στο μενού...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ποιο font να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...