Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που έχει αγοράσει το Xiaomi Mi5 αν πλήρωσε τελωνειακούς δασμούς και ποιο ποσό.

 

Αναλογα την συσκευή...

 

Πόσο αγορά +10%τελωνειο+24% φπα...

Άρα εάν το πήρες 300€+10%=330€+24%=409.2€

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σε ολους. Πιστευετε αξιζει να δωσω τα 300€ και να παρω το κινητο?Δεν με νοιαζουν μπαντες, αγγλικο μενου κτλ κτλ. Θεωρειτε καλυτερα να περιμενω λιγο ακομα μηπως ανακοινωθει καμια αλλη συσκευη? Το μονο που με απασχολει απο οσα εχω διαβασει μεχρι στιγμης, ειναι η υποστηριξη που θα εχει το κινητο απο την εταιρια σε βαθος χρονου. Θελω δηλαδη να με βγαλει μια διετια χαλαρα. Κατα τα αλλα με καλυπτει σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την συσκευή...

 

Πόσο αγορά +10%τελωνειο+24% φπα...

Άρα εάν το πήρες 300€+10%=330€+24%=409.2€

 

καποιος που να το εχει αγορασει αν μπορει να μου απαντησει

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να το εχει αγορασει αν μπορει να μου απαντησει

 

Από που θέλει να το αγοασεις...και ποια έκδοση;;ς

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Mi5. Ψαχνω σε site οπως geabest, geekbuying, aliexpress...

 

Υπάρχεικαο εδώ στην ελλαδα συσκευή στα 3/32 στα 330€...

Χωρίς ταλεπορεια και καθυστέρηση και φοβο τελωνειου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχεικαο εδώ στην ελλαδα συσκευή στα 3/32 στα 330€...

Χωρίς ταλεπορεια και καθυστέρηση και φοβο τελωνειου...

 

Σε ποιο site αναφερεσαι??

Link to comment
Share on other sites

Mi5. Ψαχνω σε site οπως geabest, geekbuying, aliexpress...

 

Εγω οταν το είχα πάρει από spemall πληρωσα για τελωνείο Γαλλίας 15 περίπου ευρώ και το φπα το πλήρωσε το κατάστημα όπως είχαν πει σε περίπτωση που ειχα τελωνείο, αν και ήμουν έτοιμος να μην δεχτώ μιας και τελική τιμή μου βγήκε στα 530ευρώ που ήταν και είναι πολλά για την συσκευή mi5 pro.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site αναφερεσαι??

 

Έχω τον άνθρωπος μου στην κινα...εδώ στην θεσσαλονικη είναι κινεζος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον άνθρωπος μου στην κινα...εδώ στην θεσσαλονικη είναι κινεζος!!!

Το google translate δεν τα βγαζει καλα στα ελληνικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το είχα πάρει από spemall πληρωσα για τελωνείο Γαλλίας 15 περίπου ευρώ και το φπα το πλήρωσε το κατάστημα όπως είχαν πει σε περίπτωση που ειχα τελωνείο, αν και ήμουν έτοιμος να μην δεχτώ μιας και τελική τιμή μου βγήκε στα 530ευρώ που ήταν και είναι πολλά για την συσκευή mi5 pro.

 

off topic, το Spemall αξιόπιστο μαγαζί? Επίσης, να φανταστώ το ότι σταμάτησε τελωνείο δεν φταίει το SpeMall σωστά?

Link to comment
Share on other sites

off topic, το Spemall αξιόπιστο μαγαζί? Επίσης, να φανταστώ το ότι σταμάτησε τελωνείο δεν φταίει το SpeMall σωστά?

 

Κοιτα πριν κανω την αγορά τους ειχα ρωτήσει ποιον τρόπο αποστολής να βαλω για να αποφύγω το τελωνείο και μου απάντησαν τροπο αποστολής eu express 6-9 μέρες αποστολής.Ειχε μείνει στο τελωνείο Γαλλίας 4 μέρες μετά ήρθε μήνυμα για πληρωμή 2 μερες παιδεύομουν με το Spemall και έλεγα οτι δεν θα παραλαβω γιατί ο τρόπος αποστολής που πλήρωσα ηταν για να αποφύγω τελωνείο και την καθυστέρηση όπως αυτοί μου πρότειναν και ειχαν πει σε περιπτωση που συμβεί θα πληρωναν αυτοί,πληρωσαν τον φόρο αλλά το τελωνείο το πληρωσα εγώ 15 ευρώ περίπου και ήρθε σε 17 μέρες, εννοείται πως τους έστειλα mail ποσο δυσαρεστημένος έμεινα και πως δεν θα ξανά αγορασω απο αυτούς και δεν θα το προτείνω σε αλλους αγοραστές.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που έχει αγοράσει το Xiaomi Mi5 αν πλήρωσε τελωνειακούς δασμούς και ποιο ποσό.

Από όπου και αν ψωνισεις εκτός ευρωπαϊκής ένωσης υπάρχει ο κίνδυνος του τελωνείου . Το mi5 το έχει πάρει ο κουμπάρος μου από vickmall , εγώ έχω πάρει το Redmi note 3 pro από vickmall και ένας συνάδελφος το meizu m3 note από GearBest και δεν πλήρωσε.

Δεν σημαίνει όμως ότι εσύ δεν θα πληρωσεις απλά οι πιθανότητες είναι μικρές ΕΚΤΌΣ και αν διαλέξεις εξπρές αποστολή ή οποιαδήποτε μορφή κούριερ , τότε είναι 99.999% σίγουρο ότι θα πληρωσεις.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με απλό ταχυδρομείο δεν θα περάσει τελωνείο,αν δεν τους ειχα ακούσει απο το spemall θα ειχα αποφύγει το τελωνείο που ούτως ή άλλως έκανε 17 μερες να έρθει.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με απλό συστημένο ΕΜS 99% δε θα περάσει από προσωπική μου εμπειρία.

 

EMS είναι με κουριερ που παραδίδεται με ταχυμεταφορες Ελτα και η πιθανότητα να πληρώσεις τελωνείο είναι πολύ μεγάλες και σε καμία περίπτωση 99% να μην πληρώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι για πρώτη φορά να στραφώ σε κινέζο αλλα μου είναι λίγο άγνωστα τα θέματα περί ROM. Διάβασα σχεδόν όλο το νήμα και να σας πω την αλήθεια ανγχώθηκα . και σας ρωτώ. Αν διαλέξω την επιλογή multi languange rom , θα έχω θέματα σταθερότητας; Και επειδή από ότι κατάλαβα δεν θα μπορώ να αναβαθμίσω στην επόμενη έκδοση λειτουργικού, η διαδικασία για να το κάνω είναι πολύπλοκη δεδομένου ότι είμαι άσχετος με τέτοια θέματα; To site που το βρήκα είναι το minideal. το έχετε ακουστά; Σας παρακαλώ βοηθήστε μην κάνω καμία πατάτα και μετά τρέχω και δεν φτάνω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι για πρώτη φορά να στραφώ σε κινέζο αλλα μου είναι λίγο άγνωστα τα θέματα περί ROM. Διάβασα σχεδόν όλο το νήμα και να σας πω την αλήθεια ανγχώθηκα . και σας ρωτώ. Αν διαλέξω την επιλογή multi languange rom , θα έχω θέματα σταθερότητας; Και επειδή από ότι κατάλαβα δεν θα μπορώ να αναβαθμίσω στην επόμενη έκδοση λειτουργικού, η διαδικασία για να το κάνω είναι πολύπλοκη δεδομένου ότι είμαι άσχετος με τέτοια θέματα; To site που το βρήκα είναι το minideal. το έχετε ακουστά; Σας παρακαλώ βοηθήστε μην κάνω καμία πατάτα και μετά τρέχω και δεν φτάνω. Ευχαριστώ.

 

Ζήτα να στο στείλουν με την επίσημη αγγλοκινεζικη ρομ και μετα ειναι ποοο εύκολο να κάνεις ξεκλείδωμα του bootloader αλλαγή ρομ και ότι θες.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα, βάζει μια επαφή με επιλογή ταχείας κλήσης στην αρχική οθόνη

και μετά όταν πατάει να κάνει κλήση δεν κάνει τίποτε, ξέρει κάποιος τι φταίει;

Εχει την τελευταία ελληνκή gtv rom.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή αντί να πατάς το home button απλά να το ακουμπά και να σε πηγαίνει στη home screen? επίσης όταν είναι κλειστεί η οθόνη πρέπει να το πατήσεις για να ξεκλειδώσει ή μόνο να το ακουμπήσεις?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή αντί να πατάς το home button απλά να το ακουμπά και να σε πηγαίνει στη home screen? επίσης όταν είναι κλειστεί η οθόνη πρέπει να το πατήσεις για να ξεκλειδώσει ή μόνο να το ακουμπήσεις?

Από όσο το είδα ακουμπώντας το home button σε πάει στην αρχική οθόνη και για το ξεκλείδωμα θέλει πάτημα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

με εχει ψησει να δωσω το remdi note 2 μου και να παω στο mi5 ! αξιζει η αγορα του ; απο αντοχη πως παει ; Εχω διαβασει αρκετα το νημα ! δεν το εχω αναγκη αμεσα το κινητο να περιμενω να πεσει η τιμη;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...