Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε καταλαβαινω γιατι το λετε.

Τα review του ειναι αρκετα καλα.

Εγω το παρακολουθω αρκετα.

Ναι οκ καμια φορα μπορει να πεφτει εξω στις προβλεψεις των specs κτλ.

Δε νομιζω οτι το κανει αναξιοπιστο αυτο.

Και δεν εχω δει και πουθενα αλλου να εχουν φτιαξει συστημα μετρησης μπαταριας που να μπορεις να συγκρινεις αμεσα τα διαφορα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σταμάτησα να διαβάζω εδώ:

 

But unlike traditional flagships, Xiaomi’s new premier smartphone doesn’t cost upwards of $600.

 

Try $260.

 

Ή γράφουν για το Mi5 (και δη το Pro που κάνει τη διαφορά) ή γενικά κι αόριστα για την Xiaomi. Εμένα με ενδιαφέρει το πρώτο.

 

edit: εντάξει, με τα πολλά το διάβασα ολόκληρο και νομίζω ότι πρόκειται για ένα αρκετά τίμιο review. Θα μπορούσε να έβαζε στα μείον και την κοροϊδία (κατ' εμέ) σχετικά με το Mi5 Pro, που πλησιάζουμε τον Απρίλιο και κανένας δεν μπορεί ακόμα να δώσει μια σαφή απάντηση για το πότε πρέπει να περιμένουμε το μοντέλο αυτό. Ο λόγος που είμαι ήδη με το ένα πόδι στο να πάρω το OP2 να ξεμπερδεύω, αφού δεν έχω καμία όρεξη να περιμένω μέχρι το Πάσχα (και να δώσω τουλάχιστον 500 ευρώ στα κινεζομάγαζα).

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

πολυ το αργουμε μεχρι να βγει διαθεσιμο σε νορμαλ τιμη το 128 θα χει πεσει και η τιμη στα lg kai ta samsung Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με βλέπω να λακίζω σιγά σιγά (μάλλον προς One Plus Two μεριά) αφού δεν υπάρχει κανένα νεότερο από το μέτωπο του Mi5 Pro και δεν βλέπω να υπάρχει περίπτωση να το έχουμε στα χέρια μας σε λιγότερο από μήνα. Δεν έχω αποφασίσει όμως ακόμα. Ούτως ή άλλως το... κίνημα φαίνεται να αποδυναμώνεται αφού δεν έχει βρεθεί ακόμα καμία λύση για μαζική παραγγελία ή εκπτωτικό κουπόνι, όλο και λιγότερος κόσμος συμμετέχει ενώ η λίστα στην αρχική σελίδα έχει μια εβδομάδα να ανανεωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησα να διαβάζω εδώ:

 

 

 

Ή γράφουν για το Mi5 (και δη το Pro που κάνει τη διαφορά) ή γενικά κι αόριστα για την Xiaomi. Εμένα με ενδιαφέρει το πρώτο.

 

δλδ το Pro που ακριβώς κάνει την διαφορα? Γιατι ακόμα και το 3/32 την ιδια ακριβως εμπειρια χρήσης θα σου δωσει...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Εχει FM Radio

 

περιεργο, γιατι η Xiaomi δεν αναφερει πουθενα κατι σχετικο...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με reviews απο το νημα του xiaomi mi5 δεν εχει ραδιο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω δεν υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις μεταξυ της απλης εκδοσης και του pro οσο στην εμφανιση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω δεν υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις μεταξυ της απλης εκδοσης και του pro οσο στην εμφανιση

 

και εγώ στα ίδια κινούμαι. Όταν μιλάμε για εμπειρία χρήσης και τελική αίσθηση τότε οι διαφορές αφορούν τα εξής:

1. Το πίσω καπάκι του pro το οποίο όντως είναι φοβερό αλλά σε όρους εμπειρίας χρήσης δεν νομίζω πως αξίζει την αναμονή και την τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (πάντα λαμβάνοντας υπόψη τις τιμές στα κινεζομάγαζα έτσι όχι της εταιρείας).

2. Τον παραπάνω αποθηκευτικό χώρο. Θεωρώ πως πλην ελαχίστων περιπτώσεων τα 64 gb (για εμένα και τα 32) είναι υπεραρκετά.

3. Το 1 gb περισσότερη ram. Για εμένα εδώ είναι η διαφορά που ίσως αξίζει να περιμένεις και να πληρώσεις κάτι παραπάνω. Όχι ότι τα 3 είναι λίγα αλλά με 3 είμαι και στο mi4. Να μην ανέβουμε σε αυτό το χαρακτηριστικό.

Βέβαια πιστεύω πως σε όρους εμπειρίας χρήσης δεν θα έχουμε καμία απολύτως διαφορά. Ακόμα πιάνω το mi3 μου (το έχει η γυναίκα μου) και τα 2 gb δεν κωλώνουν πουθενά. Ίσως οι τύποι που παίζουν βαριά παιχνίδια να δουν διαφορές.

 

Το όλο θέμα πέραν των παραπάνω, καταλήγει σε ψυχολογικά κίνητρα. "Θα πάρω τέτοιο θηρίο, θα θέλω να το συγκρίνω με τους μεγάλους της αγοράς, να μην πάρω το κορυφαίο 4/128 με το ζιρκόνιο;;;;;".

Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά, τσέπες είναι αυτές, ο καθένας παίζει την μπαλίτσα του. Εγώ πάντως θα το αγοράσω αλλά στο τέλος του καλοκαιριού για να έχει πέσει η τιμή του (όπως έκανα και με mi3-mi4).

Link to comment
Share on other sites

Αν ολα πανε καλα δευτερα το παραλαμβανω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αν ολα πανε καλα δευτερα το παραλαμβανω

 

ποια έκδοση φίλε μου; με το καλό να το παραλάβεις καλοριζικο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση φίλε μου; με το καλό να το παραλάβεις καλοριζικο.

 

Την εκδοση με τα 64gb.Tο παρηγγειλα απο νιcmall 7 του μηνος και ειναι στο κεντρο διαλογης.Ηρθε παρα πολυ γρηγορα αλλα ειμαι λιγο ατυχος τροπος του λεγειν επειδη αυριο ειναι σαββατο και τελικα θα παραλαβω δευτερα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

πολυ το αργουμε μεχρι να βγει διαθεσιμο σε νορμαλ τιμη το 128 θα χει πεσει και η τιμη στα lg kai ta samsung

 

Και εγω να σας πω την αληθεια εδω και μερες με τρωει το χερι γιατι εχω στην ακρη μαζεψει τα λεφτα να περω ενα samsung s6 η να

περιμενω κανα 3-4 μηνο να παρω το s7 ... Αν ειναι να παρουμε το κινεζικο σε τετοια λεφτα τοτε ελεος δεν αξιζει ... :confused:

 

Εχει FM Radio

 

Εγω παντως που ειδα στο gsmarena λεει οτι δεν εχει .... !!!! :wacko: Μακαρι να εχει αλλα δεν το βλεπω...Μεγαλο fail αν δεν

εχει παντως και δεν μπορω να καταλαβω τι τους πηραζει και το βγαζουν ελεος .... :mad: :mad:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Την εκδοση με τα 64gb.Tο παρηγγειλα απο νιcmall 7 του μηνος και ειναι στο κεντρο διαλογης.Ηρθε παρα πολυ γρηγορα αλλα ειμαι λιγο ατυχος τροπος του λεγειν επειδη αυριο ειναι σαββατο και τελικα θα παραλαβω δευτερα

 

Αντε με το καλο να σου ερθει να το ευχαριστηθεις και να βγαλεις σε παρακαλουμε και μερικες φωτο να το δουμε επι ελληνικου εδαφους και με ενα ζωντανο και ελληνικο review !!! :p Παντως κακα τα ψεματα και εγω συμφωνω με τα παιδια απο πανω οτι και η εκδοση 3/32 μια χαρα θα δουλέυει και αυτη και αν την βρισκαμε γυρω στο 300 αρι θα ηταν σουπερ... Αλλωστε τοσο κανει τορα και ενα galaxy s6 σχεδον .... :rolleyes:

 

Υ.Γ Καλυτερα που πηρες εσυ το 64 αρι ωστε με την πρωτη ευκαιρια που καποιος θα παρει και το 128 αρι θα μπορουμε να τα βαλουμε διπλα διπλα και ειδικα στην πλατη να δουμε αν οντως εχει καποια ουσιαστικη διαφορα και στο ματι αλλα και στο χερι...!!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω να σας πω την αληθεια εδω και μερες με τρωει το χερι γιατι εχω στην ακρη μαζεψει τα λεφτα να περω ενα samsung s6 η να

περιμενω κανα 3-4 μηνο να παρω το s7 ... Αν ειναι να παρουμε το κινεζικο σε τετοια λεφτα τοτε ελεος δεν αξιζει ... :confused:

 

 

 

Εγω παντως που ειδα στο gsmarena λεει οτι δεν εχει .... !!!! :wacko: Μακαρι να εχει αλλα δεν το βλεπω...Μεγαλο fail αν δεν

εχει παντως και δεν μπορω να καταλαβω τι τους πηραζει και το βγαζουν ελεος .... :mad: :mad:

 

καλα εγω ακομα απορώ γιατι βγάλανε τις τηλεορασίτσες απο τα κινητα...το οποιο ειναι killer feature μπροστα στο ραδιο. Τωρα που το ξανασκεφτομαι, ουτε και γω θα παρω Mi5. :mad:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Οντως παιζει να μην εχει καπου ειδα τα χαρακτηριστικα στο Google και βιαστηκα να απαντησω.. Παντως δεν ειναι λογος το FM για να μην παρει καποιος την συσκευη. Και το S7 κοστιζει 700 ευρω και δεν εχει FM το LG εχει.. Γενικα σχεδον κανενα Flagship δεν εχει FM δεν ειναι η Xiaomi η πρωτοπορα
Link to comment
Share on other sites

όλο και λιγότερος κόσμος συμμετέχει ενώ η λίστα στην αρχική σελίδα έχει μια εβδομάδα να ανανεωθεί.

 

Δεν υπάρχει λόγος να ανανεωθεί η λίστα, δεν υπάρχει ακόμα διαθεσιμότητα στα κινεζομάγαζα για το pro και επίσης αν είναι να κάνουμε 30 άτομα παραγγελία για -20$ δεν το λες τίποτα τρελό.

Προσωπικά περιμένω το δικό μου (3/64) σε καμιά εβδομάδα περίπου και πολύ πιθανό να φάει πώληση την 2η ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Eννοειται παιδια δευτερα απογευμα θα εχω ενα mini review και φωτο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Οντως παιζει να μην εχει καπου ειδα τα χαρακτηριστικα στο Google και βιαστηκα να απαντησω.. Παντως δεν ειναι λογος το FM για να μην παρει καποιος την συσκευη. Και το S7 κοστιζει 700 ευρω και δεν εχει FM το LG εχει.. Γενικα σχεδον κανενα Flagship δεν εχει FM δεν ειναι η Xiaomi η πρωτοπορα

 

Δεν υπάρχει λόγος να ανανεωθεί η λίστα, δεν υπάρχει ακόμα διαθεσιμότητα στα κινεζομάγαζα για το pro και επίσης αν είναι να κάνουμε 30 άτομα παραγγελία για -20$ δεν το λες τίποτα τρελό.

Προσωπικά περιμένω το δικό μου (3/64) σε καμιά εβδομάδα περίπου και πολύ πιθανό να φάει πώληση την 2η ημέρα.

 

Παιδια ειδα οτι το 128αρι το εχουν τιμη (γιαπροπαραγγελεια) στα 446 ευρω... και 347 το 32 αρι... μμμ δεν την λες και ασχημη την τιμη...!!! :confused: Βεβαια ειναι ακομη πολυ ακριβη γενικα συν οτι το ibuygou που το εχει δεν ξερω ποσο καλο μαγαζι ειναι... !!! :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα οτι το 128αρι το εχουν τιμη (γιαπροπαραγγελεια) στα 446 ευρω... και 347 το 32 αρι... μμμ δεν την λες και ασχημη την τιμη...!!! :confused: Βεβαια ειναι ακομη πολυ ακριβη γενικα συν οτι το ibuygou που το εχει δεν ξερω ποσο καλο μαγαζι ειναι... !!! :wacko:

 

Mωρέ τέλειο μαγαζί είναι αλλά δεν στέλνετε με απλό ταχυδρομείο από εκεί, μόνο με courier.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ρωσικό site αναφέρεται για το pro προς πιθανή διάθεση από την επόμενη τρίτη.

http://china-review.com.ua/news/6996-xiaomi-mi5-pro-skoro-vyydet.html

 

και εδώ ένα ακόμη review : http://dotekomanie.cz/2016/03/xiaomi-mi5-recenze/

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...