Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλό θα ήταν να ερχόμασταν σε συνεννόηση με το miui.gr να ενοποιούσαμε τις παραγγελίες μας και γενικα την όλη οργάνωση...
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ερχόμουν εγω σε συνεννόηση με αυτους αλλα μιας και ειμαι πολυ νεο μελος τους δεν υπαρχει καποιος αλλος απο εδω που να ειναι και εκει παλιος και να θελει να αγορασει και αυτος το κινητο αυτο δεν μπορει καποιος θα υπαρχει και να τους ρωτησει αυτος ?? Οχι οτι εχω προβλημα εγω δεν με νοιαζει ρωταω δεν θα με φανε οι ανθρωποι αλλα ειναι αλλιως ενας που ειναι χρονια και στα 2 φορουμ π.χ να μιλησει με καποιον mod απο εκει για να γινει συνεννόηση..!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παίδες ενδιαφέρομαι για το Pro (4/128). Λίγο δύσκολο το βλέπω το εγχείρημα. Μακάρι να γίνει κάτι.:)
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον αν δουμε οτι το 128 αρι το αργουν παρα πολυ η τα κρατανε ακριβα επιτηδες εγω ειμαι μεσα και για το 3/32 gb !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η έκδοση 4/128 στην κίνα άρχισε να κυκλοφορεί???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω με ένα απο τα βασικά μέλη του https://xiaomi-miui.gr/ να δω τι διαθέσεις έχουν, και τι έχουν να προτείνουν.

 

Θα σας ενημερώσω, λογικά μέχρι το βραδάκι.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

και μην μου πειτε για τα υλικα γιατι δεν νομιζω το pro το πολυκαρβωνικο που λενε να εχει τοσο ποια διαφορα με το <<απλο>> γυαλι τον αλλον 2... Μαρκετινγκ ειναι ολα για να τα κονομανε μην το ξεχναμε... ;) ;)

 

δεν είναι πολυκαρβονικό. Πολυκαρβονικά κινητά υπάρχουν πολλα (ενα απο αυτά είχα HTC ONE X) το υλικό του PRO , είναι ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΖΙΡΚΟΝΙΟ! υλικό με σκληρότητα Η8 (όταν το διαμάντι έχει Η10 και το σίδερο Η3). Το KERAMIKO ZΙΡΚΟΝΙΟ χρησιμοποιείται ΠΡΩΤΗ φορά σε κινητό τηλέφωνο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Για το 128/4 ενδιαφέρομαι και εγώ!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πολυκαρβονικό. Πολυκαρβονικά κινητά υπάρχουν πολλα (ενα απο αυτά είχα HTC ONE X) το υλικό του PRO , είναι ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΖΙΡΚΟΝΙΟ! υλικό με σκληρότητα Η8 (όταν το διαμάντι έχει Η10 και το σίδερο Η3). Το KERAMIKO ZΙΡΚΟΝΙΟ χρησιμοποιείται ΠΡΩΤΗ φορά σε κινητό τηλέφωνο

επισης λενε πως ειναι πολύ σκληρό και ανθεκτικό σε χαρακιές πεσίματα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ , επειδή έχω στο skype μου την KATHY απο το minideal μου ήταν πολύ εύκολο να της μιλήσω, έκανα μια πρώτη επαφή. Εδώ και 2 χρόνια ψωνίζω απο το minideal , αν και τελευταία ψωνίζω απο το vicmall, χωρίς να μου έχει κάνει κάτι το minideal, απλά άκουγα πολύ καλά λόγια για το vick και παραγγέλνω και απο τα 2. Έκανα μια πρώτη επαφή...

Σας παραθέτω την επικοινωνία μας.

 

[7:51:07 πμ] Ανδρέας MIB: hello,

[7:51:12 πμ] Ανδρέας MIB: dear kathy

[7:51:55 πμ] Ανδρέας MIB: im a member of a forum , that orginzed a mass order for XIAOMI Mi5 with 20 or more phones

[7:52:22 πμ] Ανδρέας MIB: we looking for better price for ordering 20 or more phones from you

[7:52:23 πμ] Minideal.net-Kathy: bhi

[7:52:43 πμ] Minideal.net-Kathy: Xiaomi mi5 doesn't support Greek now

[7:52:50 πμ] Ανδρέας MIB: can you give us any special price for us

[7:53:03 πμ] Ανδρέας MIB: Yes we know that Greek is not supported.

[7:53:30 πμ] Minideal.net-Kathy: Ok I will check

[7:53:39 πμ] Ανδρέας MIB: just yesterday we start to collect orders

[7:53:48 πμ] Minideal.net-Kathy: Are you interested other models?

[7:53:53 πμ] Ανδρέας MIB: we'll whait some days to collect more orders

[7:54:29 πμ] Ανδρέας MIB: we interested for about 16 Mi5 128G , and 4 Mi5 64G

[7:54:46 πμ] Ανδρέας MIB: but we just started to collect orders

[7:55:11 πμ] Ανδρέας MIB: in about a week or two , we will have the final mass order

[7:56:46 πμ] Ανδρέας MIB: I personally have bought a lot phones from your shop ,and I was pleased from your service , that's why i'm asking you for an offer. of course other friends will ask for better price from other shops in China

[7:57:04 πμ] Ανδρέας MIB: i hope to choose you for the mass big order

[7:57:36 πμ] Minideal.net-Kathy: ok thanks so much

[7:58:29 πμ] Ανδρέας MIB: so take care, and give me a nice price when youre ready , we have two weeks for the order

[7:58:49 πμ] Ανδρέας MIB: you can contact me when youre ready for the price

[7:59:11 πμ] Minideal.net-Kathy: Yes I will contact you

[7:59:17 πμ] Ανδρέας MIB: and i'll contact you if we collect all orders and we are ready

[7:59:21 πμ] Minideal.net-Kathy: Now only 32gb available to order

[7:59:22 πμ] Ανδρέας MIB: thank you a lot

[7:59:52 πμ] Ανδρέας MIB: of course we'll whait for the 128 model

[7:59:54 πμ] Minideal.net-Kathy: Price will drop very much very soon

[8:00:15 πμ] Minideal.net-Kathy: Can you wait a few days more?

[8:00:54 πμ] Ανδρέας MIB: we have some people that whant 32Gb model , but we all whait for the 128gb model to be aveliable, and to place the order for all models at once

[8:01:10 πμ] Minideal.net-Kathy: Ok

[8:01:27 πμ] Ανδρέας MIB: we can whait as much as nessesary for the 128 model to come or for getting the better price

[8:01:45 πμ] Minideal.net-Kathy: I will tell you when it's available

[8:02:25 πμ] Ανδρέας MIB: thank you

[8:02:46 πμ] Minideal.net-Kathy: Can you gather other group buying for me?

[8:04:55 πμ] Ανδρέας MIB: i gather this group from the biggest sites in Greece, we just yesterday started and we gather 20 orders... i beleave we will have much more soon

[8:06:00 πμ] Ανδρέας MIB: i'll sent you info about the quantity of the order so far

[8:08:04 πμ] Ανδρέας MIB: be aware that the most of the people will order also tempered glass cases or other accessories for Xiaomis

[8:08:48 πμ] Ανδρέας MIB: now we just have general interest about the quantity of the order.

[8:10:35 πμ] Ανδρέας MIB: details we'll have , when we'll gather all buyers . give us some time to collect all orders, and we talk again

[8:18:22 πμ] Minideal.net-Kathy: ok

[8:18:25 πμ] Minideal.net-Kathy: no problem

 

 

 

ΥΓ. έστειλα ενημέρωση για την κίνησή μας και στο miui.gr και στο insomnia.gr

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εενημερωτικά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160309/ab6f96ce23e8cfed345721d78b2f4502.jpg

 

http://www.coolicool.com/Promotions/snap-wednesday.html

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μίλησα με σελινα κ μου είπε..... yes,i am here,i am sorry to tell you,128GB will not be in stock in short time. Καλο Απρίλιο παίδες δυστυχώς....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα μπόνους για να μην κρυφτεί αυτό το διαμάντι σε θηκες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρονομαι 4/128

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς δηλώνω το ανυπόμονο ενδιαφέρον μου για το 4/128.

 

Δεύτερον επειδή δεν είδα κάποια απάντηση από admins-moderators υποθέτω δεν κάνουμε κάτι παράτυπο (μην δημιουργήσουμε και πρόβλημα στο σπίτι που φιλοξενεί την μούρλα μας).

 

Τρίτον μίλησα και εγώ με Selina (vickmall) και μου είπε τα ίδια, ότι αργεί ακόμα το τέρας κλπ.

 

Τέλος στέλνω και ένα pm στον διαχειριστή του miui.gr. Δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει και πως μπορεί να οργανωθεί κάτι τέτοιο αλλά ένα ερώτημα σίγουρα θα μπορεί να κάνει και βλέπουμε.

 

Τώρα θα πρέπει να ξεκαθαριστεί κάτι. Στην πράξη κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει μόνο με την χρήση κουπονιού (π.χ. στοχευμένης προώθησης για τα μέλη του myphone.gr).

Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει και εμείς να φερθούμε υπεύθυνα και εφόσον συμφωνήσουμε στην έκπτωση που θα μας δώσουν (θεωρώ βέβαιο πως κάποιο κατάστημα θα μας δώσει) να ολοκληρώσουμε τις παραγγελίες και να προστατέψουμε το κουπόνι καθώς αν σε 1 ώρα ανέβει σε 10 sites εντός και εκτός συνόρων θα το κάψουμε και θα καταδικάσουμε άλλες επόμενες προσπάθειες. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο κάθε κινέζος έμπορος, με ενδιαφέρει πολύ η μαζική κινητοποίηση μελών-καταναλωτών και ο συντονισμός μεταξύ μας.

 

Τρόποι υπάρχουν πολλοί. π.χ. θα μπορούσαμε εδώ μέσα να τους στείλουμε στο chat τα στοιχεία των λογαριασμών μας στο κατάστημά τους (όσοι δεν έχουν ανοίγουν) και μας κάνουν τις εκπτώσεις - ειδικές τιμές.

 

Ασχέτως κατάληξης θεωρώ την κίνηση σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...