Jump to content

Το F2G παρουσιάζει το #crew, για νέους έως 20 ετών!


myphone.bot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δελτίο Τύπου: Το F2G παρουσιάζει το πρώτο πακέτο ολοκληρωμένης επικοινωνίας σχεδιασμένο αποκλειστικά για νέους έως 20 χρονών. Το F2G #crew δίνει τη δυνατότητα σε όλους τους νέους να μιλούν ελεύθερα με όλους τους φίλους τους, και να μοιράζονται κάθε όμορφη και ανέμελη στιγμή της καθημερινότητας τους στα social media, με τις εξαιρετικά γρήγορες ταχύτητες του νέου 4G δικτύου της WIND.

Οι νέοι που θα έρθουν στο F2G #crew, μπορούν πλέον να απολαμβάνουν αποκλειστικά:

  • 200’ προς όλους & 1GB μόνο με 5€
  • 100’ προς όλους Online BONUS
  • Free κλήσεις 3’’ (τριών δευτερολέπτων) για ξέγνοιαστη επικοινωνία ακόμα και χωρίς κάρτα με την υπηρεσία Walkie – Talkie



Με το νέο απίστευτα ευέλικτο και οικονομικό πρόγραμμα F2G #crew, και την έξυπνη υπηρεσία Walkie – Talkie, ο εκάστοτε συνδρομητής ακόμα και αν του έχουν τελειώσει τα δωρεάν λεπτά από πακέτα και bonus, μπορεί να πραγματοποιήσει κλήσεις με διάρκεια 3’’ προς όλους χωρίς να χρεώνεται η κάρτα του. Το F2G #crew κάνει ότι χρειάζεται για να δώσει στην κάρτα του χρήστη ακόμα μεγαλύτερη αξία.

Όσοι ενδιαφερόμενοι είναι ως 20 ετών, μπορούν να αποκτήσουν το νέο F2G μέσω του http://www.f2g.gr/crew ή από οποιοδήποτε κατάστημα WIND.

Περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αναζητήσουν στο website της εταιρείας http://www.wind.gr.

Edited by Mythozz

myphone.bot

don't send any PMs, 'cause I am a bot.

don't add me to your friends list, 'cause I am always online.

Link to comment
Share on other sites

σε πολύ απελπισμένες καταστάσεις:

κλήση νούμερο 1

 

Α: τι κανεις;

Β: καλ

 

κλήση νούμερο 2

Β: α. εσυ;

Α: καλα και

 

κλήση νούμερο 3:

Α: εγώ. τι νέα;

Β: χώρισε η

 

κλήση νούμερο 4:

Β: Μαρία

Α: έρχεται από

 

κλήση νούμερο 5:

Α: Γερμανία

Β: ναι, καφες στις 4

 

:P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο απευθύνεται σε μικρές ηλικίες και πολύ σωστά υπάρχει μία τέτοια δυνατότητα για μικρές κλήσεις. Πολλοί γονείς θέλουν να μπορούν τα παιδιά τους (αναφέρομαι σε ηλικίες 10-15 κυρίως) να είναι σε θέση να τους πάρουν τηλέφωνο αλλά δεν θέλουν να βάζουν κάρτα γιατί το παιδί είναι ακόμη ανώριμο και δεν θα κάνει σωστή χρήση των χρημάτων. Βέβαια θα μπορούσε να είναι λίγα δευτερόλεπτα πιο πολύ
Link to comment
Share on other sites

10-15 δε μπορει να εχει αριθμο στο ονομα του

απευθυνεται σε ηλικιες 18-20 (δε ξερω αν ειναι απο 16 ετων)

Link to comment
Share on other sites

σε πολύ απελπισμένες καταστάσεις:

κλήση νούμερο 1

 

Α: τι κανεις;

Β: καλ

 

κλήση νούμερο 2

Β: α. εσυ;

Α: καλα και

 

κλήση νούμερο 3:

Α: εγώ. τι νέα;

Β: χώρισε η

 

κλήση νούμερο 4:

Β: Μαρία

Α: έρχεται από

 

κλήση νούμερο 5:

Α: Γερμανία

Β: ναι, καφες στις 4

 

:P :P :P

Καλά, έχω ρίξει το γέλιο της αρκούδας.

Πέρα από την πλάκα, σε πόσους δεν είχε τύχει σαν πιτσιρικάδες να κάνουμε αναπάντητες και να μας χρεώνουν γιατί "οι απέναντι" είχαν το κινητό σκουλαρίκι;

 

Το πακέτο για την πιτσιρικαρία είναι πολύ καλή περίπτωση και να πω την αλήθεια μ' αρέσει που περιορίζεται στα 200' (είναι και προς όλους), βάζει μέτρο στη σκουλαρικοποίηση που ανέφερα και πιο πάνω, οπότε λίγο απ' όλα είναι μια χαρά μ' ένα τάληρο.

 

Το κακό είναι ότι όπως και το μούφα φοιτητικό, θα μαζέψει κόσμο και κλασικά θα πάρει τον ανήφορο μέσα στο χρόνο.

 

Μου τη σπάει λίγο που δεν μπορώ να το πάρω για την κόρη μου (έλειψη ταυτότητας) που ψάχνω τι πακέτο να της "πετάξω" στο κινητό της, αλλά τι να κάνουμε, περιορισμοί είναι αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι καλό που η WIND αρχίζει να ασχολείται και λίγο με τους νέους, αλλά είναι αστεία τα 3''. Μία λέξη το πολύ προλαβαίνεις να πεις. Ας ήταν 10'' τουλάχιστον. Πάντως, για τέτοιες ηλικίες, συμφέρει πολύ περισσότερο το CU, το οποίο αν συνδυαστεί με την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων δίνει πολύ περισσότερα σε σχέση με αυτά που δίνει το F2G Crew.

 

 

σε πολύ απελπισμένες καταστάσεις:

κλήση νούμερο 1

 

Α: τι κανεις;

Β: καλ

 

κλήση νούμερο 2

Β: α. εσυ;

Α: καλα και

 

κλήση νούμερο 3:

Α: εγώ. τι νέα;

Β: χώρισε η

 

κλήση νούμερο 4:

Β: Μαρία

Α: έρχεται από

 

κλήση νούμερο 5:

Α: Γερμανία

Β: ναι, καφες στις 4

 

:P :P :P

:lol: :lol: :lol:

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπωθηκε και παραπανω το πακετο αφορα ηλικιες 18-20 γιατι τοτε μπορεις να εχεις αριθμο στο ονομα σου.Κατα τ αλλα καλο φαινεται,οι κλησεις 3'' μονο για ενα παρε με φτανουν :p

 

 

edit:Αν δεν έχεις συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας σου, θα πρέπει να δηλώσει το καρτοκινητό σου ένας ενήλικας, ο οποίος θα είναι ο “κάτοχος/συνδρομητής” του κινητού και εσύ ο “χρήστης” του. Γι’ αυτό, συμπλήρωσε τα δικά του στοιχεία στη φόρμα και αυτός θα πρέπει να την παραλάβει και να την υπογράψει. Αυτο αλλαζει καπως τα πραγματα.Οποτε και παλι μπορεις αν εισαι κατω των 18...Αλλα μηπως μπορεις και πανω απο 20? ;)

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

σε πολύ απελπισμένες καταστάσεις:

κλήση νούμερο 1

 

Α: τι κανεις;

Β: καλ

 

κλήση νούμερο 2

Β: α. εσυ;

Α: καλα και

 

κλήση νούμερο 3:

Α: εγώ. τι νέα;

Β: χώρισε η

 

κλήση νούμερο 4:

Β: Μαρία

Α: έρχεται από

 

κλήση νούμερο 5:

Α: Γερμανία

Β: ναι, καφες στις 4

 

:P :P :P

 

Ίσως το καλύτερο σχόλιο έβερ!!

 

Ουσιαστικά ειναι για κλήσεις του στυλ "Δεν εχω μονάδες, κάλεσέ με"

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αφορά και ηλικίες κάτω των 18. Στο site λέει τα εξής:

''Αν δεν έχεις συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας σου, θα πρέπει να δηλώσει το καρτοκινητό σου ένας ενήλικας, ο οποίος θα είναι ο “κάτοχος/συνδρομητής” του κινητού και εσύ ο “χρήστης” του. Γι’ αυτό, συμπλήρωσε τα δικά του στοιχεία στη φόρμα και αυτός θα πρέπει να την παραλάβει και να την υπογράψει''.

''Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία απαιτείται η ταυτοπροσωπία τόσο του κατόχου όσο και του χρήστη με την επίδειξη της Ταυτότητας και από τον κάτοχο/συνδρομητή και από τον χρήστη, προκειμένου να γίνει η ταυτοπροσωπία και να ενταχθεί ο αριθμός στο F2G #crew.''

 

Για αυτούς που έχον κλείσει τα 18 και σπουδάζουν, δεν βρίσκω προσωπικά κανένα λόγο να επιλέξουν το F2G Crew και να μην επιλέξουν τα φοιτητικά πακέτα των άλλων εταιριών, τα οποία μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις δεν κόβονται, ακόμη και μετά τη λέξη της φοιτητικής ταυτότητας.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Αξιολογο αυτο το πακετο απο την Wind , αλλα (ευτυχως ή δυστυχως) , ΔΕΝ ειμαι εως 20 ετων :)

 

Οσοι και οσες ειναι , να το χαρουν :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και 21 δεν ζηλευω που το εχασα γιατι δεν πολυχρησιμοποιω την Wind.Αλλα ειναι καλο πακετακι και μπραβο και στη Wind και στη Vodafone γιατι ταρακουνανε λιγο την Cosmote και κατι δωρακια δινει και αυτη.
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως Γιωργο , μπραβο σου που το λες αυτο για την Wind και την Vodafone .

 

Εχουμε πει πολλες φορες πως η Cosmote ειναι το ΠΡΩΤΟ δικτυο στην Ελλαδα σε 3G , 4G και 4G+ καλυψη , (ολη η Ελλαδα το γνωριζει αυτο , αυτοι που ασχολουνται τουλαχιστον) , αλλα επισης ολη η Ελλαδα γνωριζει , πως ειναι το πιο ΑΚΡΙΒΟ δικτυο .

 

Λενε στην ζωη , πως οτι πληρωνει κανεις , παιρνει , και τα αξιολογα πραγματα (τις περισσοτερες φορες) , κοστιζουν ακριβα , (καλως ή κακως) .

Link to comment
Share on other sites

Όταν διάβασα για την "υπηρεσία walkie talkie" υπέθεσα μήπως υλοποίησε υπηρεσία PTT (Push To Talk) αν και δεν έχει νόημα από τη στιγμή, που απαιτούνται και τερματικά (κινητά) με την εν λόγω δυνατότητα από την μεριά χρηστών. Φοβάμαι ότι τα παιδάκια θα οργιάσουν με, σύντομης, διάρκειας φάρσες :mad:
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το καλύτερο σχόλιο έβερ!!

 

Ουσιαστικά ειναι για κλήσεις του στυλ "Δεν εχω μονάδες, κάλεσέ με"

 

Δεν προλαβαίνεις να το πεις σε 3sec αυτο θελει περιπου 5sec :lol:

 

Αν και 21 δεν ζηλευω που το εχασα γιατι δεν πολυχρησιμοποιω την Wind.Αλλα ειναι καλο πακετακι και μπραβο και στη Wind και στη Vodafone γιατι ταρακουνανε λιγο την Cosmote και κατι δωρακια δινει και αυτη.

 

Ασε τους αυτους κοιμουνται το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει φυγει αρκετος κοσμος απο το whatsup το βλεπω στο περιγυρο μου...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όταν διάβασα για την "υπηρεσία walkie talkie" υπέθεσα μήπως υλοποίησε υπηρεσία PTT (Push To Talk) αν και δεν έχει νόημα από τη στιγμή, που απαιτούνται και τερματικά (κινητά) με την εν λόγω δυνατότητα από την μεριά χρηστών. Φοβάμαι ότι τα παιδάκια θα οργιάσουν με, σύντομης, διάρκειας φάρσες :mad:

 

Η κομματιασμένη (<3sec) συνομιλία κινητής που παρτέθηκε παραπάνω μόνο walkie talkie δε λέγεται.

 

Μου θυμίζει τηλέφωνα με κέρματα των αρχών '90s σε κάποιες καφετέριες όπου καλούσες κάποιο τηλέφωνο και μέχρι να πατήσεις το κουμπί να παραλάβει το νόμισμα δεν σε άκουγε ο άλλος, αλλά μόνο να ακούσεις τι έλεγε μπορούσες: One - way κλήση.

 

Αν και οι χρεώσεις που θα καταγράφει ως χρέωσιμες ενώ ο μετρητής του καλούντος θα γράφει 2-3sec θα προκαλέσουν νέο thread από τη νέα γενιά εδώ στο myphone...Έτσι το βλέπω , όπως το 1€ daily internet , και τι θα πρέπει να κάνουν όσοι το έχουν αυτό το πακέτο.

 

Και βέβαια, οι "ξεχειλώσεις" τύπου "Βάζω την αδερφή μου να το πάρει στο ανηψάκι μου και το χρησιμοποιώ εγώ" τις βλέπω αβέρτα....

Τρέεεεξτε......

Ζήτημα και αν θα λήγει στα 20 just έτη ηλικίας, βάσει καταχωρημένης ταυτότητας οπότε ωφελημένοι όσοι έχουν 13χρονα ανηψάκια!!!

 

Αλλά με τη WInd και τις επανηλλημένες τροποποιήσεις (πακέτων και χρεώσεων) κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος ούτε για το τι θα ισχύει το 2017....:p

Link to comment
Share on other sites

Η κομματιασμένη (<3sec) συνομιλία κινητής που παρτέθηκε παραπάνω μόνο walkie talkie δε λέγεται.

 

Μου θυμίζει τηλέφωνα με κέρματα των αρχών '90s σε κάποιες καφετέριες όπου καλούσες κάποιο τηλέφωνο και μέχρι να πατήσεις το κουμπί να παραλάβει το νόμισμα δεν σε άκουγε ο άλλος, αλλά μόνο να ακούσεις τι έλεγε μπορούσες: One - way κλήση.

 

Αν και οι χρεώσεις που θα καταγράφει ως χρέωσιμες ενώ ο μετρητής του καλούντος θα γράφει 2-3sec θα προκαλέσουν νέο thread από τη νέα γενιά εδώ στο myphone...Έτσι το βλέπω , όπως το 1€ daily internet , και τι θα πρέπει να κάνουν όσοι το έχουν αυτό το πακέτο.

 

Και βέβαια, οι "ξεχειλώσεις" τύπου "Βάζω την αδερφή μου να το πάρει στο ανηψάκι μου και το χρησιμοποιώ εγώ" τις βλέπω αβέρτα....

Τρέεεεξτε......

Ζήτημα και αν θα λήγει στα 20 just έτη ηλικίας, βάσει καταχωρημένης ταυτότητας οπότε ωφελημένοι όσοι έχουν 13χρονα ανηψάκια!!!

 

 

 

Αλλά με τη WInd και τις επανηλλημένες τροποποιήσεις (πακέτων και χρεώσεων) κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος ούτε για το τι θα ισχύει το 2017....:p

 

Σε όποιον δεν αρέσει ενώ έχει τα κριτήρια ας μην το πάρει το πακέτο. Εγώ μια χαρά βρίσκω όλες τις παροχές. Δεν χρειάζεται να γκρινιάζουμε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον δεν αρέσει ενώ έχει τα κριτήρια ας μην το πάρει το πακέτο. Εγώ μια χαρά βρίσκω όλες τις παροχές. Δεν χρειάζεται να γκρινιάζουμε.

 

Πού είδες τη "γκρίνια" δε μπορώ να καταλάβω....

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλαστογραφώ ταυτότητες για αλλαγή ημερομηνίας γέννησης. Όποιος ενδιαφέρετε, πμ.

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αξιολογο αυτο το πακετο απο την Wind , αλλα (ευτυχως ή δυστυχως) , ΔΕΝ ειμαι εως 20 ετων :)

 

Οσοι και οσες ειναι , να το χαρουν :)

 

Για εμάς τους «μεγάλους» τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλο αλλα τα 3 δευτερολεπτα ειναι το αρνητικο σε ολο αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...