Jump to content

[Επίσημο] Nokia 222


monopliktra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 222 / Nokia 222 Dual SIM

Nokia 222: Connect, capture, and share your world

 

Nokia-222-SSIM-specs-front-white-png.pngNokia-222-specs-side-white-png.png

 

_____________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

25 Αυγούστου 2015

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

Περιγραφή συσκευής:

Today, we’re introducing the Nokia 222 and Nokia 222 Dual SIM–two new Internet-enabled feature phones designed to connect more people to the Internet and allow them to capture and share their world in new ways.

 

_____________________________

 

Πλατφόρμα:

Series 30+

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

 

Δείκτης SAR:

χχχ W/kg

 

_____________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το αγόρασα την προηγουμένη Παρασκευή 35€ και είναι το κύριο τηλέφωνό μου για ομιλία . Του έχω πιεί το αίμα απο ομιλία και προσπάθεια να περάσω όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο και η μπατατία τώρα έχει πέσει λίγο κάτω απο το μισό . Κατα προσέγγιση βέβαια ...

Πολύ καλή διάρκεια λοιπόν , πολύ καλό ακουστικό και γενικά πολύ καλό για απλή χρήση οι πρώτες εντυπώσεις μου .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απολαυστική συσκευή! Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ένα συγγενής πριν λίγες ημέρες άλλα μου ειπε ότι δεν έμεινε και πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω τι περιμενε από ένα κινητό των 35-40 ευρώ άλλα θεωρώ πως αν η μπαταρία του κρατάει αρκετά κι έχει και χαμηλο sar είναι ότι πρέπει για κινητό που θα το έχεις για να μιλάς με τις ώρες.Μόλις ειδα ότι το sar είναι 0.81 W/kg.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ένα συγγενής πριν λίγες ημέρες άλλα μου ειπε ότι δεν έμεινε και πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω τι περιμενε από ένα κινητό των 35-40 ευρώ άλλα θεωρώ πως αν η μπαταρία του κρατάει αρκετά κι έχει και χαμηλο sar είναι ότι πρέπει για κινητό που θα το έχεις για να μιλάς με τις ώρες.Μόλις ειδα ότι το sar είναι 0.81 W/kg.

 

Εγώ το σαρ δεν μπορώ να το βρω πουθενά! Ούτε user manual βρίσκω γιατί με πετάει στα της μαηκροσοφτ! Εσύ που το βρήκες; Επίσης πάνω σε τι δεν έμεινε ευχαριστημένος ο συγγενής σου;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σαρ δεν μπορώ να το βρω πουθενά! Ούτε user manual βρίσκω γιατί με πετάει στα της μαηκροσοφτ! Εσύ που το βρήκες; Επίσης πάνω σε τι δεν έμεινε ευχαριστημένος ο συγγενής σου;

Το βρήκα από το Πλαισιο το γραφει στην σελίδα τους.Τώρα κατά ποσό ισχύει δεν το γνωρίζω.

Δεν έκατσα να κάνω κουβέντα για το κινητό και τι δεν του αρεσε γιατί ο συγκεκριμένος και iPhone να του δώσεις μπορει να στο βγάλει χειροτερο κι από το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα από το Πλαισιο το γραφει στην σελίδα τους.Τώρα κατά ποσό ισχύει δεν το γνωρίζω.

Δεν έκατσα να κάνω κουβέντα για το κινητό και τι δεν του αρεσε γιατί ο συγκεκριμένος και iPhone να του δώσεις μπορει να στο βγάλει χειροτερο κι από το συγκεκριμένο.

 

Έγινε ευχαριστώ φίλε, καλό κινητό αλλά προτιμούσα το συγχωρεμενο 206 ds κυανό που είχα παραλάβει στις 4/11/2013 και διαλυθηκε καταλαθος από τον φαδερ στις 14/3/2016 :-( :-P παρά το 222 διότι το τελευταίο δεν είναι γυαλιστερό όπως το 206 που είχα αλλά κάπως χάρτινο...

Τσιμπησα το alcatel 10-35d για την μάνα προσωρινά τώρα και είναι όλα κομπλέ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Αγόρασα το Dual SIM για τη σύζυγο,όταν το πήρα είχε τα εξής χαρακτηριστικά:

Nokia 222 DS RM-1136

Έκδοση λογισμικού:V10.00.11

Ημερομηνία:03-08-15

Language:AH (πακέτο και με Ελληνικά)

Κωδ. προϊόντος:059X2Q1

Διάβασα στο forum της microsoft οτι διατίθεται η αναβάθμιση V20.05.11 εδώ:http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdasha-mdupdate/new-software-update-for-nokia-222222-dual-sim/7a93bd8b-de8c-4377-82f6-282b4da47122?auth=1

και την πέρασα με το Nokia Software Recovery Tool απο εδώ:

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=525568

αλλά το μετάνοιωσα πικρά διότι έχασα την Ελληνική γλώσσα!

Αυτή η αναβάθμιση είχε ενσωματομένο το γλωσσικό πακέτο Language:AE

που δεν συμπεριλαμβάνει τα Ελληνικά όπως το προηγούμενο AH.

Η φάση είναι οτι ο κωδικός προϊόντος 059X2Q1 δεν άλλαξε,αλλά στην

πραγματικότητα δεν περιλαμβάνει τα Ελληνικά,αυτά τα έχει ο κωδικός

059X3M8.Πώς πέρασε λοιπόν ο προμηθευτής τα Ελληνικά στον 059X2Q1?

Αν το έζησε κανείς αυτό και μπορεί,ας με βοηθήσει παρακαλώ.

Απο εχθές το βράδυ ψάχνω τη λύση μάταια μέχρι στιγμής,αύριο θα ρωτήσω

το μαγαζί που μου το πούλησε και θα σας πώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό προφανώς ήταν από το εξωτερικό και το product code που είχε ήταν 059X2Q1. Το πακέτο γλωσσών σε τέτοιο κινητό παραεισαγωγής το περνάνε εδώ όταν έρχεται το κινητό..(πχ 059X3M8). Με την αναβάθμιση περάστηκε το αρχικό code που δεν περιέχει ελληνικά και πρέπει να το πας κάπου να στα περάσουν διότι πλέον δε λειτουργεί το nokia care suite, έχουν κλείσει οι servers, δε μπορείς να κατεβάσεις με το nokia data package manager και προσωπικά δε γνωρίζω άλλο τρόπο να το κάνεις εσύ από το pc σου..
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε υπάρχει τρόπος,διότι ο προμηθευτής κατάφερε και αντικατέστησε το αρχικό γλωσσικό πακέτο ΑΕ(χωρίς Ελληνικά) με το ΑΗ που έχει και Ελληνικά

χωρίς ν' αλλάξει τον κωδ. προϊόντος απο 059X2Q1 σε 059X3M8.

Σε επικοινωνία μαζί του προτίμησε να του το στείλω να το διορθώσει μόνος του (με χρέωση δική του για τα μεταφορικά έξοδα) παρά να μου υποδείξει το κόλπο.

Περιμένω εδω και 3 μέρες να επιστρέψει για να δώ αν χρειάστηκε να το επαναφέρει και στην προηγούμενη έκδοση λογ/κού την V10.00.11

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχθές ήρθε πίσω απο το service κανονικά με Ελληνικά και με την αναβαθμισμένη έκδοση V20.05.11 αλλά ακόμη δεν μπόρεσα να δώ αν άλλαξε ο κωδ. προϊόντος,το Nokia Software Recovery Tool δεν το αναγνωρίζει πλέον με κανένα τρόπο. Θα συνεχίσω το ψάξιμο.

Υ.Γ. Ύστερα απο επανεγκατάσταση του Nokia Software Recovery Tool αναγνωρίζει και πάλι τη συσκευή και τελικά δεν άλλαξε και πάλι ο κωδ. προϊόντος,

το ερώτημα παραμένει : με ποιόν τρόπο η αντιπροσωπεία αντικατέστησε το γλωσσικό πακέτο Language:AE με το Language:AH χωρίς ν' αλλάξει τον κωδ. προϊόντος απο 059X2Q1 σε 059X3M8.

Edited by sat_rrstm
περισσότερες πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ξερεται κανενα οικονομικο hands free που να δουλευει με το κινητο γιατι μεσα στο κουτι δεν ειχε.

 

δοκιμασα κατι παλια που ειχα lg αλλα δε δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Υπάρχει πουθενά σε καλη τιμή;

Εντυπώσεις απο την αυτονομία;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το GroupMe στο κινητό;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχουν κλώνοι του κινητού;

 

είδε ενα μοντελο της ZER που αν εγραφε Nokia θα ηταν ολόιδιο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...