Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απέκτησα ενα hp ipaq hx4700 αλλά δεν έχω το cd.... Και δεν έχω και το πρόγραμμα του..... Που μπορώ να το βρώ το προγραμμα επικοινωνίας με Υ/Η??

 

http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/family/model/6089.html?lang=en&cc=us

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thnx....αλλα απο όλα αυτά τι κατεβάζω ακριβώς.....?????? το BIOS? θελω το προγραμμα που κάνει connect kai file sharing με το pc....
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

thnx....αλλα απο όλα αυτά τι κατεβάζω ακριβώς.....?????? το BIOS? θελω το προγραμμα που κάνει connect kai file sharing με το pc....

-----------------------------

Κατέβασε από εδώ το activesync 4.2 το Ελληνικό

http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/default.mspx

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το Pocket Mechanic? και τι σχεση εχει με το memaid κανει την ιδια δουλεια ?πιο ειναι πιο αξιοπιστο?
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το Pocket Mechanic? και τι σχεση εχει με το memaid κανει την ιδια δουλεια ?πιο ειναι πιο αξιοπιστο?

 

---------------------------

Το Pocket Mechanic περιέχει εργαλεία γιά φορμάτ και διαχείρηση της κάρτας μνήμης http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=12178&associateid=373

Θα σου πρότεινα γιά αυτή τη δουλειά το StorageTools http://www.softwinter.com/storagetools.html :D

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το Pocket Mechanic? και τι σχεση εχει με το memaid κανει την ιδια δουλεια ?πιο ειναι πιο αξιοπιστο?

To pocket mechanic είναι πολυεργαλείο.

Κάνει αυτά που κάνει το Memmaid και άλλα πολλά.

Επίσης μπορείς να κάνεις format με πολλές προχωρημένες δυνατότητες όπως FAT ή cluster size.

Σημαντικό είναι και το benchmark που κάνει στην κάρτα, με το οποίο μπορείς να δεις τις πραγματικές ταχύτητες αυτής.

Εγώ τα έχω και τα δύο!:D

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δεις τις πραγματικές ταχύτητες όταν το PPC δε μπορεί να πιάσει με τίποτα την ταχύτητα της κάρτας διαβάσμα/γράψιμο;
Link to comment
Share on other sites

Πως θα δεις τις πραγματικές ταχύτητες όταν το PPC δε μπορεί να πιάσει με τίποτα την ταχύτητα της κάρτας διαβάσμα/γράψιμο;

 

Παίρνεις μια ιδέα για το πώς συνεργάζεται η κάρτα με το ppc Τα αποτελέσματα είναι καλά για σύγκριση καρτών μεταξύ τους. Η 1 GB SD κάρτα μου γράφει πάρα πολύ αργά στα x50v και x51v και πράγματι αυτό φαίνεται στο pocket.mechanic σε σύγκριση με τις 1GB και 4GB CF κάρτες που έχω,

y4
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το Pocket Mechanic? και τι σχεση εχει με το memaid κανει την ιδια δουλεια ?πιο ειναι πιο αξιοπιστο?

 

se emena to pocket mechanic moy dimioyrgise polla problimata me thn sd card

 

meta apo defrag me apotelesma na xaso arxeia 2 fores

 

kalo ergaleio

oso kairo to eixa sto ipaq 6340 omos me 2003 htan mia xara me to 2020 me 2003se eixa ta probl

 

to memmaid kanei tis mises doyleies alla axiopista

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

και εγω για το ποκετ μεχανικ παρολο που κανει πολλα πραγματα μου εσβησε κ μενα το περιεχομενα της καρτας στα καλα καθουμενα μετα απο ρεσταρτ. τωρα δε ξερω τι να πω... παντως ακομα το εχω κ αυτο κ το memaid. tromera k ta dio

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

και εγω για το ποκετ μεχανικ παρολο που κανει πολλα πραγματα μου εσβησε κ μενα το περιεχομενα της καρτας στα καλα καθουμενα μετα απο ρεσταρτ. τωρα δε ξερω τι να πω... παντως ακομα το εχω κ αυτο κ το memaid. tromera k ta dio

 

kalhmera

poy exis kanei install to pocket mechanic main memory or sd ??

mhn dokimaseis defrag sthn sd ean den exeis kani full backup kai protimotero einai na kanis file copy ta periexomena ths sd meso toy ppc kai oxi me card reader

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Defragment σε flash memory δεν θα έκανα και καλυτέρα να το αποφύγετε. Το καλύτερο είναι ένα backup στο pc, format και copy πίσω στην κάρτα.
y4
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που μπορεί να προκαλέσει το pocket mechanic σε μή εμπειρους χρήστες είναι πολλά, όπως και οι πολλές του δυνατότητες. Γι αυτό πρότεινα το storage tools που είναι απλό και ασφαλές.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο troublefun είναι. Αποφεύγετε να κάνετε defrag, δεν είναι ό,τι καλύτερο και δημιουργεί προβλήματα. Και μην πειραματίζεστε σε χρήσιμα αρχεία. Σίγουρα πάντως απαιτεί κάποια εμπειρία το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Defragment σε flash memory δεν θα έκανα και καλυτέρα να το αποφύγετε. Το καλύτερο είναι ένα backup στο pc, format και copy πίσω στην κάρτα.

 

sti ipaq 6340 ekana syxna pykna defrag stin sd

 

to problem arxise me ta wm2003se se imate kai 2020i

ayto poy proteinis bebaia einai to kalytro alla argeiiii polyy:lol:

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ξέρω πόση ώρα παίρνει η ανασυγκρότηση. Με ένα usb2 card reader υπολογίζω τα backup / format / restore 20 – 30 λεπτά (ανάλογα με την κάρτα) για 1 GB ?

 

Όπως και να ‘χει η flash memory δεν πάσχει από προβλήματα ‘fragmentation’ και είναι κάτι που σπάνια χρειάζεται. Προσωπικά πολύ πιο σπάνια από hard resets και έτσι δεν είναι θέμα.

y4
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ξέρω πόση ώρα παίρνει η ανασυγκρότηση. Με ένα usb2 card reader υπολογίζω τα backup / format / restore 20 – 30 λεπτά (ανάλογα με την κάρτα) για 1 GB ?

 

Όπως και να ‘χει η flash memory δεν πάσχει από προβλήματα ‘fragmentation’ και είναι κάτι που σπάνια χρειάζεται. Προσωπικά πολύ πιο σπάνια από hard resets και έτσι δεν είναι θέμα.

 

GENIKA APOFEYGO na bgazo thn sd apo to ppc

me tis epafes bale bgale mporei na symboyn ta xeirotera

exo to sofistik card poy kanei to ppc card reader kai paei pio grigora apo to activesync gia metafora ton dedomenon sto pc

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μια ιδέα για το πώς συνεργάζεται η κάρτα με το ppc Τα αποτελέσματα είναι καλά για σύγκριση καρτών μεταξύ τους. Η 1 GB SD κάρτα μου γράφει πάρα πολύ αργά στα x50v και x51v και πράγματι αυτό φαίνεται στο pocket.mechanic σε σύγκριση με τις 1GB και 4GB CF κάρτες που έχω,

Αυτό είναι διαφορετικό από αυτό που έγραψε ο johner. Οι πραγματικές ταχύτητες της κάρτας φαίνονται μόνο στον card reader.

Ουσιαστικά το πρόγραμμα κάνει benchmark στην ταχύτητα που μπορεί να πιάσει ο reader του PPC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια εφαρμογή για την κάμερα υπάρχει;;
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι καποιο προγραμμα για να βλεπω το χρονο που εχω μιλησει και ποσα SMS και MMS εχω στειλει γιατι εχω συνδεσει και θελω να ξερω περιπου που βρισκομαι.Αν μπορεις κιολας να βαλεις ενα οριο και μολις το φτασεις σε ενημερωνει ακομα καλυτερα...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το phonealarm pro
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ποιος μπορει να μου προτεινει ενα προγραμμα διαχειρισης οικονομικων που να δουλευει αψογα με wm5 και κατα προτιμηση σε ελληνικη γλωσσα (η ελληνικη γλωσσα δεν ειναι απαραιτητο)?δλδ να μπορω να προγραμματισω καθε εξοδο η πληρωμη που τρεχει καθε μηνα και να με ειδοποιει ?και αν υπαρχει και η επιλογη να του βαζω και εσοδα μαζι με τα εξοδα ετσι ωστε να εχω μια πληρη εικονα των οικονομικων μου ανα μηνα/χρονο??

δοκιμασα to spb finance αλλα μαλλον μονο για αυτο δεν πρεπει να ειναι ...

 

ζηταω πολλα??:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ποιος μπορει να μου προτεινει ενα προγραμμα διαχειρισης οικονομικων που να δουλευει αψογα με wm5 και κατα προτιμηση σε ελληνικη γλωσσα (η ελληνικη γλωσσα δεν ειναι απαραιτητο)?δλδ να μπορω να προγραμματισω καθε εξοδο η πληρωμη που τρεχει καθε μηνα και να με ειδοποιει ?και αν υπαρχει και η επιλογη να του βαζω και εσοδα μαζι με τα εξοδα ετσι ωστε να εχω μια πληρη εικονα των οικονομικων μου ανα μηνα/χρονο??

δοκιμασα to spb finance αλλα μαλλον μονο για αυτο δεν πρεπει να ειναι ...

 

ζηταω πολλα??:lol::lol:

 

γιατι δεν το κανεις με excel ? απλα και γρηγορα :)

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ποιος μπορει να μου προτεινει ενα προγραμμα διαχειρισης οικονομικων που να δουλευει αψογα με wm5 και κατα προτιμηση σε ελληνικη γλωσσα (η ελληνικη γλωσσα δεν ειναι απαραιτητο)?δλδ να μπορω να προγραμματισω καθε εξοδο η πληρωμη που τρεχει καθε μηνα και να με ειδοποιει ?και αν υπαρχει και η επιλογη να του βαζω και εσοδα μαζι με τα εξοδα ετσι ωστε να εχω μια πληρη εικονα των οικονομικων μου ανα μηνα/χρονο??

δοκιμασα to spb finance αλλα μαλλον μονο για αυτο δεν πρεπει να ειναι ...

 

ζηταω πολλα??:lol::lol:

 

 

Το καλυτερο ειναι το cash organizer

 

inesoft.com

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...