Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

εχω ενα mio a201 το οποιο σκεπτομαι να το αλλαξω με το mio p 560. Εχει ομως μια εφαρμογη το πρωτο (το dialer και to bluesoleil ) το οποιο με βολευει παρα πολυ.

Μηπως ξερει κανεις να μου πει αν την εχει και το αλλο η που μπορω να την βρώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, κάποιο keyboard που να υποστηρίζει Ελληνικό T9 (και να δουλεύει σωστά) υπάρχει;
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σε WM5, όταν επιλέγουμε από τα settings μια φωτογραφία ως background, αυτή εμφανίζεται "faded out". Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το διορθώνει αυτό (χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσουμε theme) ;
Link to comment
Share on other sites

Σε WM5, όταν επιλέγουμε από τα settings μια φωτογραφία ως background, αυτή εμφανίζεται "faded out". Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το διορθώνει αυτό (χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσουμε theme) ;

 

θα σου πω πως γίνετε στα WM6 γιατί δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα WM5. πας στην foto που θες και κάνεις κλικ ώστε να ανοίξει να την βλέπεις, μετά πας μενού->ορισμός ως υπόβαθρο και εκεί ρυθμίζεις το transparency level.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω πως γίνετε στα WM6 γιατί δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα WM5. πας στην foto που θες και κάνεις κλικ ώστε να ανοίξει να την βλέπεις, μετά πας μενού->ορισμός ως υπόβαθρο και εκεί ρυθμίζεις το transparency level.

 

Τελικά γίνεται το ίδιο και με το HP Photosmart Mobile που έχω εγώ. Τα χρώματα είναι πλέον ζωηρά, αλλά υπάρχει και άλλο πρόβλημα: Η εικόνα εμφανίζεται μόνο στο κέντρο της οθόνης χωρίς να επεκτείνεται στην πάνω και στην κάτω μπάρα. Επομένως, μήπως μπορώ με κάποιο άλλο utility να κάνω τις μπάρες διάφανες (ή και να τις κρύψω) και να φαίνεται η εικόνα σε όλη την οθόνη; (μάλλον ζητάω πολλά μου φαίνεται).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα πώς εξαφανίζεται η μία ή και οι δύο μπάρες αλλά δεν έχω βρει λύση για να αποκτήσουν διαφάνεια (που θα το προτιμούσα).
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ότι η Opera 9.50 beta που υπάρχει στο site της Opera είναι τελείως μάπα στο rendering σε σχέση με τις 9.50 που κυκλοφορούσαν από εδώ και από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ότι η Opera 9.50 beta που υπάρχει στο site της Opera είναι τελείως μάπα στο rendering σε σχέση με τις 9.50 που κυκλοφορούσαν από εδώ και από εκεί;

 

μην ασχολεισαι καθολου με οπερα...

δυστυχως εχει πολλα bugs και δεν ειναι αξιοπιστη,εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις της,ακομα και αυτην που εχει η htc πλεον επισημα στα νεα της τηλ(diamond,touch pro) αλλα και μια πιο νεα της εκδοση που δινουν τα παιδια στους xda και ειναι χαλια:(

 

edit

 

ριξε μια ματια και εδω

 

http://tiltsite.com/2008/07/new-diamond-opera-mobile-95-build-1660-pops-up-on-xda/

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και τι browser προτείνεις για PDA;

 

Πάντως ο opera diamond μοιάζει να λειτουργεί τέλεια.

 

εγω χρησιμοποιω τον pie και τον mini opera :)

υπαρχει και ο netfront αλλα ειναι πολυ βαρυς...

 

δυστυχως και μενα μου αρεσει πολυ ο οπερα,

τον εχω δοκιμασει και ξαναδοκιμασει και καθε νεα εκδοση του που κυκλοφορει την τεσταρω,αλλα δεν ειναι σταθερος ακομη...και δεν σκεφτομαι με τπτ να τον αγορασω αν δεν βεβαιωθω πρωτα οτι εχουν λυθει τα κοληματα του :(

 

edit

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401643

 

βγηκε χθες νεα fixed,για εγκατασταση στην sd,εκδοση στους xda του τελευταιου 1780( προβληματικου) build ..

λενε οτι παει καλυτερα...ας το δοκιμασουμε..και αυτο και απλα ας ελπισουμε να εχουμε εναν browser της προκοπης στα pda μας επιτελους :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βγηκε χθες νεα fixed,για εγκατασταση στην sd,εκδοση στους xda του τελευταιου 1780( προβληματικου) build ..

λενε οτι παει καλυτερα...ας το δοκιμασουμε..και αυτο και απλα ας ελπισουμε να εχουμε εναν browser της προκοπης στα pda μας επιτελους :O

Έβαλα την 1780, αλλά την έκδοση για την μνήμη της συσκευής. Δοκίμασα 3 tabs ανοιχτά και ήταν πολύ οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει καποιος που μπορω να βρω ενα προγραμμα οπου να εχει μετρητη δεδομενων(δηλ. ποσα kb/MB κατεβασα και ποσα kb/Mb εστειλα)?

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει καποιος που μπορω να βρω ενα προγραμμα οπου να εχει μετρητη δεδομενων(δηλ. ποσα kb/MB κατεβασα και ποσα kb/Mb εστειλα)?

Ευχαριστω....

spb gprsmonitor ή το battery status (plugin)

Link to comment
Share on other sites

spb gprsmonitor ή το battery status (plugin)

 

Το gprsmonitor ομως μετραει τα kb που ληφθηκαν αν η πλοηγηση γινεται μεσω HSDPA (Cosmote) και οχι μεσω gprs? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ; Εμένα την edge τη σύνδεση μια χαρά τη μετράει. Δοκιμασέ το.
Link to comment
Share on other sites

Το gprsmonitor ομως μετραει τα kb που ληφθηκαν αν η πλοηγηση γινεται μεσω HSDPA (Cosmote) και οχι μεσω gprs? :confused:

Το ίδιο είναι. Το software μετράει την κίνηση της σύνδεσης, άσχετα από το είδος της (GPRS, 3G, EDGE, HSDPA, κλπ).

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αφορά αρκετές συσκευές όπως αναφέρει, ποστάρω εδώ.

 

http://www.touchxperience.com/

 

Εκμεταλλεύεται τον αισθητήρα των Touch & Touch Pro!

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκμεταλλεύεται τον αισθητήρα των Touch & Touch Pro!

 

Διόρθωση... των Touch Diamond & Pro. Τα υπόλοιπα (και προγενέστερα) Touch δεν έχουν τον εν λόγω αισθητήρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή αυτό σχετίζεται άμεσα με την κάθε συσκευή ξεχωριστά, εξαρτάται άμεσα εάν έχουν βγει WM6 για τη συγκεκριμένη συσκευή που σε ενδιαφέρει. Κάνε μια αναζήτηση και ίσως βρεις κάτι. Δεν έχω κάτι υπόψιν και γιαυτό φοβάμαι πως πιθανόν δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μήπως μπορεί κάποιος που έχει ασχοληθεί με το OZI EXPLORER να μου πεί πως μπορώ να περάσω την διαδρομή για Δρακόλιμνη που κατέβασα απο το hellaspath.gr στο ozi.

Φεύγω μεθάυριο και δεν προλαβαίνω να το ψαξω

Αν μπορεί κάποιος ας μου πεί βήμα - βήμα τι κάνω ωστε να ξέρω πόση απόσταση μου μένει ακόμη πόσος χρόνος για το τέρμα η για το επόμενο WP κλπ

 

ΥΓ Αφήστε τις βλακείες του στύλ <<τι θέλει ο παπούς εκεί πάνω>>:p

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειναι η εκδοση που φορα το diamond :)

 

free ;)

 

http://rapidshare.com/files/127716846/Opera_9.5__Build_1126.cab

 

 

Καλημέρα φίλε μου!

Ψάχνω εδώ και καιρό έναν καλό browser για το pda (Fujitsu-Siemens LOOX N560).Έχεις να μου προτείνεις κάποιον;Θα προτιμούσα κάποιον που να αποθηκεύεται στην memory card κι όχι στην μνήμη της μηχανής.

Σ'ευχαριστώ! :)

 

Υ.Γ:Η έκδοση 1126 είναι αρκετά καλή αλλά μετά από λίγη ώρα σερφαρίσματος στο διαδίκτυο,το μηχάνημα 'βαραίνει' αρκετά και γίνεται δύσκολη η αναζήτηση... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eνα απιστευτο προγραμματακι απο Ελληνικη εταιρια -

Για όσους έχουν windows mobile συσκευή ίσως τους ενδιαφέρει το επίσημο release του Wi-Not Mobile Beta. Το Wi-Not Mobile είναι δωρεάν και περιλαμβάνει ένα σύνολο εφαρμογών όπως TV, Ραδιόφωνο, messenger, μηχανή εύρεσης παιχνιδιών flash, web browser, πρόγραμμα ανταλλαγής αρχείων, μηχανή εύρεσης ηχητικών αρχείων, και το Wi+ όπου θα προστίθενται συνεχώς νέα προγράμματα. Σε σύγκριση με το yahoo go και άλλα αντίστοιχα πακέτα πιστεύω ότι είναι κατά πολύ ανώτερο και πολλά υποσχόμενο.

 

Μειονεκτήματα της πλατφόρμας που εντόπισα είναι καταρχήν το γεγονός ότι είναι σε beta έκδοση και το ότι προς το παρόν είναι συμβατό μόνο με windows συσκευές (pda με ανάλυση εικόνας 320*240) που πρέπει οπωσδήποτε να διαθέτουν stylus.

 

Πάντως οφείλω να πω ότι μέχρι τώρα αυτό που είδα μου άρεσε πολύ και πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει για pda.

 

 

http://www.wi-not.gr και http://www.wi-not.com

 

http://rapidshare.com/files/14058866...Beta-WM5n6.CAB.

Οπως γραφω και στο λινκ ειναι το αρχειο σε μορφη CAB οποτε αντιγραφςεται οπως ειναι στο pda και τρεχεται μεσω file explorer

 

Προσοχη,οταν το βαλεται και το τρεξεται να ειστε συνδεμενοι με το διαδυκτιο

Επισης στην αρχη θα πατησετε sing up θα βαλετε τα στοιχεια σας,το ποιο πιθανο ειναι να σας βγαλει error..Μην αγχωνεστε..βγητε ξαναμπητε και πατηστε τωρα το login θα σας βαλει κανονικα μεσα...Υπαρχει στο site εκδοση και για pc.

 

Προσοχη επισης στο

3. Wi-Bot: βρισκεί όποιο mp3 θες (προφανώς βέβαια υπεύθυνος για πνευματικά δικαιώματα είναι ο χρήστης)Και μπορει να στο κατεβασει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ακούγεται! Ελπίζω να μην μας οδηγήσει σε hard-reset η beta?!?!?!

 

Mπα,αν και το εχω δοκιμασει σε αρκετα τηλεφωνα,το μονο - ειναι οτι ειναι λιγο βαρυ..δεν εχει Ελληνικα στην γλωσσα:mad: Κατα τα αλλα ειναι απιστευτο..βαζεις τιτλο η ονομα τραγουδιστη.Πατας search και επιλεγεις και get και στο κατεβαζει..Το αλλ

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...