Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

zaharakis ευχαριστώ πολύ,το πρόγραμμα δούλεψε,και βλέπω την πόλη που θέλω.Τις εικόνες απο δορυφόρο δεν εχω καταφέρει ακόμα...Πέρασα τις διευθύνσεις που δόθηκαν παραπάνω στο radar1.txt αλλα δεν βλέπει τίποτα!

 

δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησωγια αυτο μιας και δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα των εικονων απο δορυφορο στο προγραμμα..

δεν με ενδιεφερε και να σου πω την αληθεια :rolleyes:

 

την ειχα ξεχασει αυτην την επιλογη:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τους προλαλλήσαντες για τις απαντήσεις τους.

εχω το mio p350. αν χρειαστεί να κάνω hard reset σβήνονται τα πάντα απο την μνήμη της συσκευής και οχι απο την κάρτα? σωστα? τα πάντα...εκτός απο το λειτουργικό? οσα εχουν περαστεί μετα την πρώτη εκκίνηση χάνονται?

το spb backup το κανω εγκατάσταση στην κάρτα ή στην μνήμη? backup συνήθως κρατάμε αυτα που ειναι στην μνήμη? αφου τα στην κάρτα δεν χάνονται?

αυτο το άμεσα εκτελέσιμο αρχείο που δημιουργείται? με το hard reset αυτο δεν σβήνεται?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τους προλαλλήσαντες για τις απαντήσεις τους.

εχω το mio p350. αν χρειαστεί να κάνω hard reset σβήνονται τα πάντα απο την μνήμη της συσκευής και οχι απο την κάρτα? σωστα? τα πάντα...εκτός απο το λειτουργικό? οσα εχουν περαστεί μετα την πρώτη εκκίνηση χάνονται?

το spb backup το κανω εγκατάσταση στην κάρτα ή στην μνήμη? backup συνήθως κρατάμε αυτα που ειναι στην μνήμη? αφου τα στην κάρτα δεν χάνονται?

αυτο το άμεσα εκτελέσιμο αρχείο που δημιουργείται? με το hard reset αυτο δεν σβήνεται?

 

κανοντας hard reset οσα εχεις μεσα στην μνημη του τηλεφωνου χανονται,εκτος φυσικα της προεγκατεστημενης rom απο την εταιρεια κατασκευης του τηλ. οτι και αν εχεις στην καρτα μνημης ΔΕΝ επηρεαζεται απο το hard reset και ουτε φυσικα το back up που εχεις κανει πριν το hard reset και που (φυσικα:)) το εχεις σωσει στην καρτα μνημης και ΟΧΙ στην μνημη της συσκευης σου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια ειχα δει καπου ενα cab το οποιο μου εβαζε στην μπαρα το screen rotation για να βαζω την οθονη σε landscape mode,θελω να το βαλω στον τιτανα για να μην ειμαι αναγκασμενος να ανοιγω το πληκτρολογιο για να ειμαι σε landscape,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα δει καπου ενα cab το οποιο μου εβαζε στην μπαρα το screen rotation για να βαζω την οθονη σε landscape mode,θελω να το βαλω στον τιτανα για να μην ειμαι αναγκασμενος να ανοιγω το πληκτρολογιο για να ειμαι σε landscape,ευχαριστω

 

ilauncher ?

top bar shortcuts αν θυμαμαι καλα :Oδεν ειμαι πολυ σιγουρος γιαννη:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο cabακι ειναι ρε γαμωτο μονο για αυτη την δουλεια ρε γαμωτο,καπου το ειχα δει και δεν θυμαμε:( :(

 

το ψαχνω:) περιμενε :D

 

μηπως vBar?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ωρμα Τζακ !!! - (λαγουδακη!)

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ωρμα Τζακ !!! - (λαγουδακη!)

 

Δεν πιάνει σε όλα τα κινητά αυτό ε; Γιατί έχω το HP 6815 και δεν έκανε τπτ αυτό... και θα ήταν χρήσιμο, τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αγορά ενός GPS και ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να πάρω το στίγμα από μερικές τοποθεσίες που θέλω και να τις αποθηκεύσω. Και αν γίνεται το πρόγραμμα να έχει χάρτη που να μου δείχνει με μια ανεκτή ακρίβεια τις τοποθεσίες ή αν εγώ βάλω τα στίγματα στο googlearh ασπούμε να μπορώ να βρίσκω αυτές τις τοποθεσίες.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Και επίσης αναφορικά ίσως, για να μη βγούμε εντελώς offtopic, να μου πείτε και για καμμία gps συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αγορά ενός GPS και ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να πάρω το στίγμα από μερικές τοποθεσίες που θέλω και να τις αποθηκεύσω. Και αν γίνεται το πρόγραμμα να έχει χάρτη που να μου δείχνει με μια ανεκτή ακρίβεια τις τοποθεσίες ή αν εγώ βάλω τα στίγματα στο googlearh ασπούμε να μπορώ να βρίσκω αυτές τις τοποθεσίες.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Και επίσης αναφορικά ίσως, για να μη βγούμε εντελώς offtopic, να μου πείτε και για καμμία gps συσκευή

Τα σημεία που θέλεις να αποθηκεύσεις είναι εκτός δρόμου τοποθεσίες;

Οποιοδήποτε σημείο αποθηκεύσεις θα έχεις στη διάθεση του τις συντεταγμένες του και μπορείς να τις βάλεις στο google earth για να βρεις το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Τα σημεία που θέλεις να αποθηκεύσεις είναι εκτός δρόμου τοποθεσίες;

Οποιοδήποτε σημείο αποθηκεύσεις θα έχεις στη διάθεση του τις συντεταγμένες του και μπορείς να τις βάλεις στο google earth για να βρεις το σημείο.

 

Ναι για εκτός δρόμου σημεία μιλάω... Εσύ αυτό το έχεις δοκιμάσει με το googlearth και δεν υπήρχε απόκλιση; Στην ουσία ένα πρόγραμμα σαν το googlearth για κινητό όμως ψάχνω. Γνωρίζεις κάτι τέτοιο; Και μια που είπα για απόκλιση τα gps (τα απλά των150€ που βάζουμε στα κινητά μας έτσι..) τι ακρίβεια έχουν, 1 μέτρο ή πέφτω πολύ έξω;!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι. υπαρχει ενα προγραμμα για πληκτρολογιο το οποιο ειναι και full screen. Μπορείτε να μου πείτε ποιο ειναι και πως μπορω να το βρω? εχει και ελληνικα αυτο?

 

εχω το o2 xda atom με wm5

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι. υπαρχει ενα προγραμμα για πληκτρολογιο το οποιο ειναι και full screen. Μπορείτε να μου πείτε ποιο ειναι και πως μπορω να το βρω? εχει και ελληνικα αυτο?

 

εχω το o2 xda atom με wm5

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι. υπαρχει ενα προγραμμα για πληκτρολογιο το οποιο ειναι και full screen. Μπορείτε να μου πείτε ποιο ειναι και πως μπορω να το βρω? εχει και ελληνικα αυτο?

 

εχω το o2 xda atom με wm5

 

Για κοίταξε εδώ που είναι μαζεμένα διάφορα πληκτρολόγια. Το Spb Fullscreen Keyboard πιστεύω θα σου κάνει μια χαρά και έχει και ελληνικά, και επίσης θα βρείς εκεί και ένα πρόσθετο για να γράφεις με αυτό μηνύματα με 160 χαρακτήρες κιόλας

 

edit: με πρόλαβες hab!, bye the way καλή δουλειά που τα μάζεψες όλα σε ένα νοικοκυρεμένα! Απορώ γιατί δεν έγινε sticky...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα καλύτερα task Switchers που μπορώ να βρω για PPC phone;

 

Βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών που τρέχουν. Π.χ. έχω ανοιχτό το Destinator, και θέλω να πάρω τηλέφωνο, οπότε θέλω να βγάλω στην οθόνη το phone pad. Σκοπός μου είναι να κάνω map το task switcher σε κάποιο hardware button ωστε πατώντας το να μπορώ να επιλέξω το phone pad η κάποια άλλη εφαρμογή... γίνεται κάτι τέτοιο, κι αν ναι έχετε να μου προτείνετε εφαρμογές τέτοιου είδους;

 

thanx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα καλύτερα task Switchers που μπορώ να βρω για PPC phone;

 

Βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών που τρέχουν. Π.χ. έχω ανοιχτό το Destinator, και θέλω να πάρω τηλέφωνο, οπότε θέλω να βγάλω στην οθόνη το phone pad. Σκοπός μου είναι να κάνω map το task switcher σε κάποιο hardware button ωστε πατώντας το να μπορώ να επιλέξω το phone pad η κάποια άλλη εφαρμογή... γίνεται κάτι τέτοιο, κι αν ναι έχετε να μου προτείνετε εφαρμογές τέτοιου είδους;

 

thanx in advance :)

 

Και το ilauncher και το spb phoneplus έχουν τέτοιες επιλογές, αλλά εγώ θα σου πρότεινα αυτό: http://ae.inc.ru/aebplus.php. Έχει πάρα πολύ καλό task manager δικό του και σου επιτρέπει να επιλέγεις τις λειτουργίες των hardware buttons.

 

edit: με πρόλαβες hab!, bye the way καλή δουλειά που τα μάζεψες όλα σε ένα νοικοκυρεμένα! Απορώ γιατί δεν έγινε sticky...

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για εκτός δρόμου σημεία μιλάω... Εσύ αυτό το έχεις δοκιμάσει με το googlearth και δεν υπήρχε απόκλιση; Στην ουσία ένα πρόγραμμα σαν το googlearth για κινητό όμως ψάχνω. Γνωρίζεις κάτι τέτοιο; Και μια που είπα για απόκλιση τα gps (τα απλά των150€ που βάζουμε στα κινητά μας έτσι..) τι ακρίβεια έχουν, 1 μέτρο ή πέφτω πολύ έξω;!

Υπάρχουν πάρα πολλά προγράμματα που σου δείχνουν τις συντεταγμένες σου και φυσικά μπορείς να τις αποθηκεύσεις.

Εγώ χρησιμοποιώ το GPS Tuner, αλλά είναι πολύ βαρύ.

 

Πιστεύω αυτό που χρειάζεσαι είναι το http://www.s-gps.com/gps2ge/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάρα πολλά προγράμματα που σου δείχνουν τις συντεταγμένες σου και φυσικά μπορείς να τις αποθηκεύσεις.

Εγώ χρησιμοποιώ το GPS Tuner, αλλά είναι πολύ βαρύ.

 

Πιστεύω αυτό που χρειάζεσαι είναι το http://www.s-gps.com/gps2ge/

 

Οκ ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω μόλις πάρω επιτέλους το GPS.

Η απόκλιση -ακρίβεια εξαρτάται από gps σε gps ή είναι κατι στάνταρ για όλα αυτής της τιμής;

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω μόλις πάρω επιτέλους το GPS.

Η απόκλιση -ακρίβεια εξαρτάται από gps σε gps ή είναι κατι στάνταρ για όλα αυτής της τιμής;

Δεν υπάρχουν αποκλίσεις ανάμεσα στις συσκευές GPS σε όσα έχω δει τουλάχιστον.

Πάντως εγω προτείνω fortuna slim που το έχω πάνω απο χρόνο ίσως και 2 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...