Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μια βοηθεια τα επαιξε το καλωδιο φορτισης τι προτείνεται για αγορα και απο που?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 4 weeks later...
Καλημέρα από που μπορώ να παραγγείλω γνήσια μπαταρία για το κινητό;

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ασφαλης λυση ειναι να γινει τοποθετηση στο επισημο service, τη Σμαρτεκ στο Χαιδαρι.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η πιο ασφαλης λυση ειναι να γινει τοποθετηση στο επισημο service, τη Σμαρτεκ στο Χαιδαρι.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι λίγο δύσκολο για να το στείλω.

Έλεγα να την παραγγείλω και να το πάω σε κάποιον να μου την περάσει..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε τοτε αν μπορεις να παραγγειλεις απο εκει... Μονο τοτε θα ειναι σιγουρο οτι ειναι γνησια.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από που μπορώ να παραγγείλω γνήσια μπαταρία για το κινητό;

 

Δεν έχεις κανά γνωστό Θεσσαλονίκη, να του το στείλεις, που βλέπω είσαι και ψιλοκοντά; Εμένα το σέρβις δίπλα στο Ιπποκράτειο έκανε 2 εργάσιμες για αλλαγή στο S9+.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανά γνωστό Θεσσαλονίκη, να του το στείλεις, που βλέπω είσαι και ψιλοκοντά; Εμένα το σέρβις δίπλα στο Ιπποκράτειο έκανε 2 εργάσιμες για αλλαγή στο S9+.

 

Ναι κάτι μπορεί να γίνει. Ευχαριστώ!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λίγο δύσκολο για να το στείλω.

Έλεγα να την παραγγείλω και να το πάω σε κάποιον να μου την περάσει..

 

Θεωρητικά (αλλά και πρακτικά) μπορείς να το στειλεις με έξοδα της Smartec (πρέπει να συνεργάζεται με ACS). Το παραλαμβάνει και στο αποστέλει πάλι πίσω έτοιμο, φτιαγμένο. Πιστευω οτι ειναι ενας πολυ καλός λόγος για Samsung αυτή η εταιρεία. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ανεπανάληπτη σειρά, ειδικότερα το 7edge έχει αφήσει εποχή... εύγε στη Sammy
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το tsb 8.4 pro έχει ξεχασμένο τελείως..

Το πρώτο ταμπλετ με 2k ανάλυση non amoled screen... υπέροχο ταμπλετ απόλαυση να βλέπει κανείς φωτογραφίες

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα

Εχω το S7 edge με κωδικο SM-G935F το οποιο το εχω για τη δουλεια μου. Ξαφνικα εκλεισε και δεν ανοιγε με τιποτα, Το εβαλα 24 ωρες για φορτιση και παλι νεκρο... μετα απο αρκετες ημερες και διαφορους τροπους με τα πληκτρα ανοιξε αλλα κολουσε στο Boot logo, Εκανα chache αλλα παλι ξαφνικα εσβησε και παλι μετα απο πολλες προσπαθειες καπου καπου ανοιγει και κολαει.

Επισης ενω ειναι σβηστο ζεαστινεται παρα πολυ.

Του εχει συμβει και σε αλλον αυτο?

Το προβλημα ειχε ξεκινησει σιγα σιγα μετα απο την αναβαθμιση σε 8 oreo.

Μπορει καποιος να βοηθησει καθως ειναι επαγγελματικο κινητο το οποιο μεσα μπαινουν εφαρμογες τις εταιρειας οι οποιες δεν μπορω να τις εχω στο προσωπικο μου κινητο (δεν μπορω να σας πω το λογο), Το συγκεκριμενο κινητο ειναι το μονο απο τις παλιες μου συσκευες που μπορει να σηκωσει τις εφαρμογες.:(

Link to comment
Share on other sites

Δες αν μπορείς να μπεις σε recovery mode https://www.youtube.com/watch?v=zF9vLU65zTs. Υποθέτω το "έκανα chache" που λες ήταν να κάνεις wipe cache από recovery mode? Αν ναι, τότε η μόνη επόμενη επιλογή σου είναι να κάνεις factory reset και αν αποτύχει και αυτό τότε να το πας service. Πάντως αν η δουλειά σου απαιτεί χρήση συγκεκριμένων εφαρμογών, τότε κανονικά θα πρέπει η εταιρεία να σου παρέχει και το κατάλληλο κινητό, ειδικά αν υπάρχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Δες αν μπορείς να μπεις σε recovery mode https://www.youtube.com/watch?v=zF9vLU65zTs. Υποθέτω το "έκανα chache" που λες ήταν να κάνεις wipe cache από recovery mode? Αν ναι, τότε η μόνη επόμενη επιλογή σου είναι να κάνεις factory reset και αν αποτύχει και αυτό τότε να το πας service. Πάντως αν η δουλειά σου απαιτεί χρήση συγκεκριμένων εφαρμογών, τότε κανονικά θα πρέπει η εταιρεία να σου παρέχει και το κατάλληλο κινητό, ειδικά αν υπάρχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις.

μου το παρεχει αλλα εχει ευθυνη, εαν σπασει ειναι δικο μου εξοδο οποτε με το παλιο μου S7 εκανα αψογα τη δουλεια μου.

Εκανα Wipe Cache αλλα παλι μια ανοιγει και μια οχι.... εαν ανοιξει κολαει στο Boot

μαλλον παει για service

Link to comment
Share on other sites

μου το παρεχει αλλα εχει ευθυνη, εαν σπασει ειναι δικο μου εξοδο οποτε με το παλιο μου S7 εκανα αψογα τη δουλεια μου.

Εκανα Wipe Cache αλλα παλι μια ανοιγει και μια οχι.... εαν ανοιξει κολαει στο Boot

μαλλον παει για service

 

Καλησπέρα

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου S7 Edge. Αφού κόλλαγε στο μπουτ και μία έμπαινε μέσα και μία όχι αλλά και πάλι κόλλαγε αμέσως. Και αφού δοκίμασα τους γνωστούς συνδυασμούς πλήκτρων.

Πήρα την μεγάλη απόφαση να το πάνω για σέρβις. Μου είπαν ότι έχει πρόβλημα ο επεξεργαστής που ζεσταίνεται και δεν φτιάχνεται το κινητό. Τους είπα αν αλλάζαμε την πλακέτα; Μου είπαν μόνο έτσι.

Τελικά αλλάξαμε την πλακέτα, το κινητό έγινε σαν καινούργιο και με δύο χρόνια εγγύηση!

Πλήρωσα 140€, και μου έκαναν αναβάθμιση σε ανδροιντ 8, ενώ είχα την 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου S7 Edge. Αφού κόλλαγε στο μπουτ και μία έμπαινε μέσα και μία όχι αλλά και πάλι κόλλαγε αμέσως. Και αφού δοκίμασα τους γνωστούς συνδυασμούς πλήκτρων.

Πήρα την μεγάλη απόφαση να το πάνω για σέρβις. Μου είπαν ότι έχει πρόβλημα ο επεξεργαστής που ζεσταίνεται και δεν φτιάχνεται το κινητό. Τους είπα αν αλλάζαμε την πλακέτα; Μου είπαν μόνο έτσι.

Τελικά αλλάξαμε την πλακέτα, το κινητό έγινε σαν καινούργιο και με δύο χρόνια εγγύηση!

Πλήρωσα 140€, και μου έκαναν αναβάθμιση σε ανδροιντ 8, ενώ είχα την 6.0.1

 

Ακριβος το ιδιο προβλημα εχω .... και ζεσταινεται παρα πολυ ενω ειναι με μαυρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβος το ιδιο προβλημα εχω .... και ζεσταινεται παρα πολυ ενω ειναι με μαυρη οθονη.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο , το πήγα σε ένα μαγαζί στον Πειραιά αφού διάβασα καλές κριτικές στο ίντερνετ. Το κατάστημα λέγεται 9βολτο και οι άνθρωποι δεν παίζονται .Φτιάχνουν τα πάντα...!

 

Ευτυχώς που είχα προλάβει να κάνω μπακαπ τα αρχεία μου μέσω του σμαρτ-σουιτσ που έβαλα στον υπολογιστή μου και μου επανέφερε τα πάντα από έγγραφα , μηνύματα , εφαρμογές όλα ...!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο , το πήγα σε ένα μαγαζί στον Πειραιά αφού διάβασα καλές κριτικές στο ίντερνετ. Το κατάστημα λέγεται 9βολτο και οι άνθρωποι δεν παίζονται .Φτιάχνουν τα πάντα...!

 

Ευτυχώς που είχα προλάβει να κάνω μπακαπ τα αρχεία μου μέσω του σμαρτ-σουιτσ που έβαλα στον υπολογιστή μου και μου επανέφερε τα πάντα από έγγραφα , μηνύματα , εφαρμογές όλα ...!

 

Μου ειναι πολλα τα 140€ δυστηχως. Εαν μου βγει και εμενα τοσο το κοστος..... θα παει στην συλλογη με τα κινητα που εχω.:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...