Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με factory reset εννοειται οτι τα χανεις ολα. Κανε back up πριν προχωρησεις... Ευκολο ειναι μια απλη αναζητηση στον google θα βρεις απειρες οδηγιες.

 

το έχω ψάξει αλλα δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα. Το back up που κάνω είναι αυτό στον google λογαριασμό μόνο?Αυτό σώζει και τις εφαρμογές μου π.χ (fb, skype, κ.τ.λ)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εκει αποθηκευονται επαφες κλπ. Για πληρες back up πρεπει να γινει στο Samsung Account η με καποια εφαρμογη back up απο το playstore αν εχεις καρτα sd.
Link to comment
Share on other sites

τσαμπα αγχώθηκα, μόλις ενεργοποίησα το google λογαριασμό μου και χωρίς να με ρωτήσει κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχα. Πέρασε και τις επαφές, όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσα χρόνια μπορώ να πω πως το edge δεν έχει καμία σχεδόν χρηστικότητα.

Όταν βγήκε κέρδιζε τις εντυπώσεις. Ήταν innovation φάση, αλλά είναι ελάχιστες οι φορές που χρησιμοποίησα τις λειτουργίες του. Μόνο ο "φωτισμός οθόνης edge" αξίζει. Είναι πολύ ωραίο εφέ στις ειδοποιήσεις.

Κατά τα λοιπά, είναι δύσχρηστο.:X

Πανέμορφο, αλλά δύσχρηστο.

Εγώ αντιθέτως την edge οθόνη την βρίσκω πολύ εύχρηστη!!!:) (σε αντίθεση με τα χαβαι που την βάλαν ΜΟΝΟ για ομορφιά...)

Δεν είναι μόνο η ομορφιά και ο edge lighting φωτισμός. με ένα απλό swipe καλώ άμεσα μέχρι και 12 επαφές με την εφαρμογή direct call, ακούω μουσική κλπ

Σε σημείο που δυσκολεύομαι να αγοράσω καινούριο κινητό χωρίς edge οθονη!!! Οσο για τα tempered glass, ζελατίνες έχουν βρεθεί πλέον αρκετές και αξιόπιστες λύσεις.

ΥΓ Περιμένω πως και πως πότε η κόρη μου θα αλλάξει κινητό για να το πάρω πίσω, ύστερα από 2 χρόνια σχεδόν που το έχω αποχωριστεί:)

Ισως το καλύτερο κινητό που είχα ever μαζί με το nokia n8!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα για τις καλοκαιρινές περιόδους λόγω μεγέθους αποτελεί πιστός σύντροφος από τότε που παρουσιάστηκε. By far the best mobile ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου φαίνεται ότι ξεφορτιζει γρήγορα. Σύμφωνα με το phone info έχει 342 κύκλους. Πώς μπορώ να ελέγξω αν χρειάζεται αλλαγη

Η εκτιμώμενη χωρητικότητα με βάση accubattery έχει πέσει στο 2757 δηλαδη στο 77%... Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κάνε ένα καλιμπράρισμα αφήνοντας να πέσει πολύ χαμηλά η μπαταρία γύρω στο 4 με 5 % και κάνε του μια πλήρη φόρτιση φτάνοντας το τέρμα και άστο κάνα τέταρτο να πάρει τον αέρα του. Αυτό κάνε το σε 2 τρείς φορτίσεις και αν δεν δεις βελτίωση κοίτα τί καταναλώνει κυρίως την μπαταρία.

Εγώ παρεπιπτόντως στο δικό μου έχω πάνω κάτω τον ίδιο αριθμό φορτίσεων 380 για την ακρίβεια. Το κινητό σε φουλ ημερήσια δράση μου βγάζει γύρω στις τέσσερις και μισή ώρες οθόνης προς 5 ώρες maximum με σχετικά αρκετή ομιλία περίπου στις 3 με 3μιση ώρες.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου φαίνεται ότι ξεφορτιζει γρήγορα. Σύμφωνα με το phone info έχει 342 κύκλους. Πώς μπορώ να ελέγξω αν χρειάζεται αλλαγη

Η εκτιμώμενη χωρητικότητα με βάση accubattery έχει πέσει στο 2757 δηλαδη στο 77%... Τι κάνω?

 

Εγω το ειχα παει στο σερβις της samsung για το ιδιο θεμα και αφου εκαναν μετρηση στην μπαταρια, ειπαν οτι η υγεια της ειναι ''οριακη'' στο 80%.

Περιεργο μου φανηκε το οριακη με αυτο το νουμερο...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι οριακο για τα δεδομενα του service της samaung. Οτι αλλαζουν μπαταριες απο 80% και κατω. Δεν σημαινει οτι θα τα φτυσει η μπαταρια. Εχω δει επικο 12% health με 1500 κυκλους και δουλευε το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, πήρα πίσω το s7 edge από την κόρη μου (που έκανε την μετάβαση σε ios...:D) και βλέπω ότι είχε παγώσει τις ενημερώσεις. Είναι στην έκδοση Android 8.0.0 & Samsung experience 9.0 (G935FXXU3ERHC) με επιπ. επιδιορθ. ασφαλ. Android 1 Οκτωβρίου 2018:blink:

Το κινητό είναι ακόμα "βούτυρο", λέτε να κάτσω στα αυγά μου;;; ή να κάνω τις αναβαθμίσεις;;; (φοβάμαι μήπως η samsung έχει "σκοτώσει" το κινητό για αγορά πιο καινούριου:))

Τι μου προτείνετε;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα πίσω το s7 edge από την κόρη μου (που έκανε την μετάβαση σε ios...:D) και βλέπω ότι είχε παγώσει τις ενημερώσεις. Είναι στην έκδοση Android 8.0.0 & Samsung experience 9.0 (G935FXXU3ERHC) με επιπ. επιδιορθ. ασφαλ. Android 1 Οκτωβρίου 2018:blink:

Το κινητό είναι ακόμα "βούτυρο", λέτε να κάτσω στα αυγά μου;;; ή να κάνω τις αναβαθμίσεις;;; (φοβάμαι μήπως η samsung έχει "σκοτώσει" το κινητό για αγορά πιο καινούριου:))

Τι μου προτείνετε;;;

 

 

Επειδη τη φοβαμαι τη σαμι σε κατι τετοια... Και μιας που το βλέπεις οτι δουλευει ρολοι ναμη το πειράξεις.. Οσο για το ios της κορης αν ειχε μεινει ευχαριστημένη με το 7αρι η μετάβαση στο s10 plus θα αξιζε με τα μπούνια αλλα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το 7edge είναι με android 8.0 με τελευταίο επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου 2020 και πραγματικά είναι βούτυρο σε όλα του!

Το δικό μου το έδωσα πριν λίγες μέρες μιας και είχα 2 "παλιές "συσκευές ως backup μαζί με το s8 plus το οποίο ως νεότερο και με το 1/4 των φορτισεων της μπαταρίας (είχε πολύ μικρότερη χρήση και ένα χρόνο ακόμα υπόλοιπο εγγύησης) αναγκαστικά με οδήγησε στο να κρατήσω το 8plus.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τη φοβαμαι τη σαμι σε κατι τετοια... Και μιας που το βλέπεις οτι δουλευει ρολοι ναμη το πειράξεις.. Οσο για το ios της κορης αν ειχε μεινει ευχαριστημένη με το 7αρι η μετάβαση στο s10 plus θα αξιζε με τα μπούνια αλλα...

Ναι, αλλά εφόσον δεν έχει η πλάτη το "δαγκωμένο μήλο" δεν μας κάνει!!!:X Αλλωστε το s10+ το έχω εγώ:cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 7edge είναι με android 8.0 με τελευταίο επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου 2020 και πραγματικά είναι βούτυρο σε όλα του!

Το δικό μου το έδωσα πριν λίγες μέρες μιας και είχα 2 "παλιές "συσκευές ως backup μαζί με το s8 plus το οποίο ως νεότερο και με το 1/4 των φορτισεων της μπαταρίας (είχε πολύ μικρότερη χρήση και ένα χρόνο ακόμα υπόλοιπο εγγύησης) αναγκαστικά με οδήγησε στο να κρατήσω το 8plus.

Αυτό λέω κι εγώ, να τις κάνω!:clap:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4,5 χρόνια, το κινητό αποφάσισε να τα κακαρώσει. Δεν ανοίγει, δεν φορτίζει. Στην Smartec το είδαν, μάλλον μητρική...Το κόστος πολύ μεγάλο και μου είπαν και οι ίδιοι ότι δεν αξίζει η επισκευή. (πάνω από 170 Ευρώ).

 

Οπότε θα γίνει ένα ωραίο press papier και θα μπεί στη βιβλιοθήκη με τα παλιά κινητά της συλλογής...Κρίμα :cry:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

R.I.P.

 

Παντα μετανιωνω που δεν το κρατησα πολυ... 4.5 χρονια.... Σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα...πριν κάνα μήνα πούλησα κι εγώ το δικό μου.... όμορφες στιγμές ... πάμε παρακάτω...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...