Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετα την ενημερωση αυγουστου....3 ωρες sot απο 4 με 5 ....νερακι φευγει η μπαταρια
Νεράκι φεύγει στο standby ή στη χρήση; Ή και στα δύο;

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πέφτει πολύ με τις κλήσεις ,στα ίδια νούμερα και το sot από 4μιση με 5 που έβγαζε σε 2 μέρες έχει πέσει στις 4 ώρες σε μιάμιση μέρα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νεράκι φεύγει στο standby ή στη χρήση; Ή και στα δύο;

 

Sent from my SM-G930F

 

Κυριως στη χρηση. Standby μου φανηκε το ιδιο. Στην χρηση αδειαζει τσακ μπαμ. Θα το ξαναφτιαξουν λογικα στο επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο γαμιεται αυτη η samsung.μετα την ενημερωση αυγουστου γυρω στα 35 mb ηρθε ο κατυφορος της μπαταριας μου εβγαζε πρωτα 4 ωρες και 50 λεπτα και τωρα μου βγαζει με το ζορι 3 και 30 λεπτα με ακριβως την ιδια χρηση.αν δεν βγαλει update να το διορθωσει δεν ξαναπαιρνω samsung ποτε.το κανουν εξεπιτηδες τα *****πανα για να αγορασεις αλλο κινητο.εσας εχει μειωθει η καταναλωση.και ποσο σας βγαζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ποσο γαμιεται αυτη η samsung.μετα την ενημερωση αυγουστου γυρω στα 35 mb ηρθε ο κατυφορος της μπαταριας μου εβγαζε πρωτα 4 ωρες και 50 λεπτα και τωρα μου βγαζει με το ζορι 3 και 30 λεπτα με ακριβως την ιδια χρηση.αν δεν βγαλει update να το διορθωσει δεν ξαναπαιρνω samsung ποτε.το κανουν εξεπιτηδες τα *****πανα για να αγορασεις αλλο κινητο.εσας εχει μειωθει η καταναλωση.και ποσο σας βγαζει.

Α και στο stand by πεφτει πολυ η μπαταρια.εχτες το βραδυ ητανε με λειτουργια πτησης και ολα κλειστα απο 26% μου πηγε στο 18%αν ειναι δυνατον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι παλιό το φαινόμενο και συνήθως δε φταίει η samsung αλλά κάποια κρυφά updates που κάνει η google στο background και ρημάζουν τη μπαταρία. Λογικά θα έρθει κάποιο update (κρυφό και πάλι) σύντομα και θα διορθωθεί η κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και ενημέρωσε μας κι εμάς ρε φίλε... Εγώ έχω κάνα 6μηνο εγγύηση ακόμα, θα πάω προς το τέλος της...

 

Παιδια ενημερωνω.Πηγα εχθες σμαρτεκ.Σε μια ωρα ειχα αλλαγη μπαταριας και μητρικης πλακετας.Και η microtech στην οποια πηγα προ 2 εβδομαδων μου ζητουσε 61 ευρω παρακαλω καθως μου ελεγε οτι η μπαταρια μου δεν εχει κανενα προβημα.Και μιλαμε για μπαταρια 2 ετων μιας και σημερα εληξε η εγγυηση μου.Και εγγυηση 2 χρονια για τη νεα μητρικη (μου δωσανε χαρτακι).Τους λεω μα καλα δειτε τα χαρτια απο τον ελεγχο που εκανε η microtech.Μου ζητουσαν 61 ευρω πριν 2 εβδομαδες.Μου λεει καταρχην δεν ειναι 61€ ειναι 51€ σε μας,αλλα για κινητα εκτος εγγυησης.Γνκ μου ειπανε πως εμεις ειμαστε αλλο λεβελ σερβις.Δεν μπορουμε να ξερουμε τις οικονομικες αναγκες του καθενος.Ευτυχως ειχα γαμο και κατεβηκα αθηνα.Μιλαμε για αψογο σερβις.Οποιος ειναι στην εγγυηση ας το στειλει παιδια ακομα και με κουριερ,μη χασετε την ευκαιρια!Απεκτησα καινουριο τηλ πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήρανε τηλέφωνο για την έμπειρα service και τους είπα ότι σαν Samsung Greece πρέπει να βρείτε στη Smartec ένα χώρο μεγαλύτερο, γιατί σε λίγο δε θα χωράει ο κόσμος για να εξυπηρετηθεί. Εγώ στο ένα χιλιόμετρο έχω το Samsung service της Γλυφάδας και δε ξαναπατάω εκεί τους είπα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήρανε τηλέφωνο για την έμπειρα service και τους είπα ότι σαν Samsung Greece πρέπει να βρείτε στη Smartec ένα χώρο μεγαλύτερο, γιατί σε λίγο δε θα χωράει ο κόσμος για να εξυπηρετηθεί. Εγώ στο ένα χιλιόμετρο έχω το Samsung service της Γλυφάδας και δε ξαναπατάω εκεί τους είπα

 

Ρε φιλε πραγματικα δε γινεται να υπαρχει τετοια διαφορα αναμεσα στα σερβις..Δλδ αν παει καποιος σμαρτεκ θα ειναι απολυτα ικανοποιημενος απο τη σαμσουνγκ,ενω αν καποιος δε γνωριζει απο φορουμ και δεν εχει ενημερωση και παει στη γειτονια του θα ειναι τοσο απογοητευμενος (βλ.microtech),που ισως να μην ξανααγορασει τηλ σαμσουνγκ!

 

Φιλος πηγε σαν και μενα microtech δεν εξυπηρετηθηκε,εβριζε,το πουλησε και πηγε πηρε αι φοουν.Και πριν παω σμαρτεκ με κοροιδευε λεγοντας μου τραβα παρε μηλο με αυτους δε βγαζεις ακρη.Μολις μου το φτιαξανε επαθε πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενημερωνω.Πηγα εχθες σμαρτεκ.Σε μια ωρα ειχα αλλαγη μπαταριας και μητρικης πλακετας.Και η microtech στην οποια πηγα προ 2 εβδομαδων μου ζητουσε 61 ευρω παρακαλω καθως μου ελεγε οτι η μπαταρια μου δεν εχει κανενα προβημα.Και μιλαμε για μπαταρια 2 ετων μιας και σημερα εληξε η εγγυηση μου.Και εγγυηση 2 χρονια για τη νεα μητρικη (μου δωσανε χαρτακι).Τους λεω μα καλα δειτε τα χαρτια απο τον ελεγχο που εκανε η microtech.Μου ζητουσαν 61 ευρω πριν 2 εβδομαδες.Μου λεει καταρχην δεν ειναι 61€ ειναι 51€ σε μας,αλλα για κινητα εκτος εγγυησης.Γνκ μου ειπανε πως εμεις ειμαστε αλλο λεβελ σερβις.Δεν μπορουμε να ξερουμε τις οικονομικες αναγκες του καθενος.Ευτυχως ειχα γαμο και κατεβηκα αθηνα.Μιλαμε για αψογο σερβις.Οποιος ειναι στην εγγυηση ας το στειλει παιδια ακομα και με κουριερ,μη χασετε την ευκαιρια!Απεκτησα καινουριο τηλ πλεον!
Στο είπα κολο σέρβις γεμάτοι ειρωνεία τεμπέλιδες και πως να κλέψουν. Μπες στο Google maps και γράψε να ξέρει ο κόσμος να μην πηγαίνει να κλείσουν.

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.παλι το ιδιο προβλημα.το φορτισα εχτες το βραδυ με λειυουργια πτησης και οταν σηκωθηκα η μπαταρια ειχε 88%αυτο γινεται μετα το patch αυγουστου.τι θα γινει θα το φτιαξουν.εχει κανεις το ιδιο προβλημα.η μπαταρια μου βγαζει με το ζορι 3 και 30 λεπτα.πρωτα εβγαζε κοντα στις 5 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σχετικά με το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα, καμιά φορά ανοίγει και έτσι. Περνώντας το χέρι στην οθόνη. Τι συμβαίνει; Το έχει πάθει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις...>Προσβασημοτητα...>Κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση...>Εύκολη ενεργοποίηση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.παλι το ιδιο προβλημα.το φορτισα εχτες το βραδυ με λειυουργια πτησης και οταν σηκωθηκα η μπαταρια ειχε 88%αυτο γινεται μετα το patch αυγουστου.τι θα γινει θα το φτιαξουν.εχει κανεις το ιδιο προβλημα.η μπαταρια μου βγαζει με το ζορι 3 και 30 λεπτα.πρωτα εβγαζε κοντα στις 5 ωρες.
Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών, κάτι μπορεί να μην έκατσε καλά στην αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις...>Προσβασημοτητα...>Κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση...>Εύκολη ενεργοποίηση οθόνης.
Είναι off

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνουμε ή όχι το update Αυγούστου για πείτε ρε παιδιά.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνουμε ή όχι το update Αυγούστου για πείτε ρε παιδιά.

 

Και εγώ πάντως από 4.30 ώρες οθόνη με αλλαγμένη μπαταρία, μετά το update του αυγούστου έπεσα στις 3 ώρες. φοράω την EUR ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως από 4.30 ώρες οθόνη με αλλαγμένη μπαταρία, μετά το update του αυγούστου έπεσα στις 3 ώρες. φοράω την EUR ελληνική.
Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Μετά από 2-3 απανωτά wipe cache partition έχει βελτιωθεί αισθητά και φτάνω πάλι τις 4:30 ω SoT.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update του Αυγούστου και το στρώσιμο της μπαταρίας παρατηρώ ότι το κινητό έχει γίνει βράχος στην αναμονή.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update του Αυγούστου και το στρώσιμο της μπαταρίας παρατηρώ ότι το κινητό έχει γίνει βράχος στην αναμονή.

 

 

 

Εφόσον είναι κλειστό και το location history δε κατεβαίνει με τίποτα στο standby

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Κατέβασα από το samobile τα apk των μυνηματων και του πληκτρολογίου αλλαδεν μου τα κανει εγκατασταση. Έχει κανείς άλλος το ιδιο πρόβλημα . Κάθε βοήθεια δέκτη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηση ααφαλους εκκινησης, επανεκκινηση, εγκατασταση εφαρμογων, απενεργοποιηση ασφαλους εκκινησης, επανεκκινηση. Συνηθως ετσι πετυχαινει η εγκατασταση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει αυτό δεν πιάνει πλέον παλιά γινόταν έτσι εγκατάσταση τώρα όχι.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Τώρα το δοκίμασα και δεν δουλεύει. Καμία άλλη ιδέα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...