Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάτι μου βρωμάει εμένα σ αυτή την ιστορία. Για ψάχτο καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

 

Moλις ρωτησα στην samsung για αυτο θεμα.

Μου ειπαν οτι δικαιουμαι κανονικα επεκταση εγγυησης.

Ειναι 1 χρονος η μπαταρια και 2 η οθονη.

Μου ειπαν επισης οτι αυτο που μου ειπαν απο το σερβις που τα αλλαξα (οτι δεν παρατεινεται η εγγυηση) ,δεν ισχυει.

Καλα εκανες και μου το επεσημανες!

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα δεν μου πιάνει πάντα. Εννοώ πως πολλές φορές ανοίγει το κινητό με switch την οθόνη. Έχω κάνει και επαναφορά και clean install την 8. Αυτό το έκανε και στην nougat. Έχει συμβεί σε κανέναν; Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν φημίζεται για το ακαριαίο δακτυλικό αποτύπωμα του το 7edge. Ξανά πέρασε το αποτυπώνοντας όσο το δυνατόν περισσότερες θέσεις του δακτύλου και όταν εφάπτεται για ενεργοποίηση να το κάνεις σχετικά γρήγορα και απαλά. Εγώ δεν χρησιμοποιώ ΑΟD ,όμως το τελευταίο διάστημα πάνω από μήνα λόγω πολλών υποχρεώσεων η συσκευή δουλεύει σχετικά πολύ για τα δεδομένα μου,οπότε η χρήση AOD για ειδοποιήσεις, ενημερώσεις κλήσεις μηνύματα email κλπ κρίνεται απαραίτητη κ βοηθά στα μέγιστα με μια ματιά. Έτσι χρησιμοποιώντας την διαπίστωσα ότι το δακτυλικό αποτύπωμα του δουλεύει άψογα κάνοντας ταυτόχρονα και χρήση του double tap στην εκάστοτε ειδοποίηση πάνω στην οθόνη , περνώντας μετά πάνω από την μπίλια του δακτυλικου ουσιαστικά εφάπτεται ίσα ίσα γρήγορα και ακαριαία το δάκτυλο ενεργοποιείται σφαίρα η κυρίως οθόνη δηλαδή η συσκευή έτοιμη για χρήση σε συνδυασμό που το δακτυλικό βρίσκεται μπροστά βοηθάει φυσικά πάρα πολύ σε επιτραπέζια χρήση δίχως να είσαι αναγκασμένος να σηκώσεις το κινητό όπως σε άλλες περιπτώσεις που το έχουν στο πίσω μέρος ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Micro Tech, αναγνωρισμένο service point της Samsung.

Αν και ίσως τσιμπάει η τιμή εάν είσαι εκτός εγγύησης, πρόκειται για αξιόλογο εξειδικευμένο service, δε χάνεις κάτι να κάνεις μία ερώτηση.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

60 ευρω μου ειπαν..μου φανηκε ακριβη η τιμη για αντικατασταση μπαταριας..οσοι γνωριζετε εκει παιζουν οι τιμες?

!!!
Link to comment
Share on other sites

60 ευρω μου ειπαν..μου φανηκε ακριβη η τιμη για αντικατασταση μπαταριας..οσοι γνωριζετε εκει παιζουν οι τιμες?

Σε Smartech αν το τηλέφωνο είναι μέσα στη διετία αλλά πάνω από έτος, τότε το κόστος είναι 20,00 €, αν είναι πάνω από διετία το κόστος είναι 50,00€ και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα το update ειδατε οτι δεν ζεσταινεται το κινητο οσο πριν.οποιος την εχει κανει ας μου πει

 

Μετά από ποιο update;

Link to comment
Share on other sites

Σε Smartech αν το τηλέφωνο είναι μέσα στη διετία αλλά πάνω από έτος, τότε το κόστος είναι 20,00 €, αν είναι πάνω από διετία το κόστος είναι 50,00€ και κάτι.

 

Η μπαταρία έχει 2 χρόνια εγγύηση.

Άλλαξα πριν 15 μέρες περίπου στη Smartec στο Χαϊδάρι , 22 μηνών κινητό χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Διάβασε προηγούμενο ποστ μου να δεις.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ πριν κοιμηθώ βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης και δίπλα στο κομοδίνο να φορτίζει.

Πρόβλημα Νο 1: δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι!:worry:

Πρόβλημα Νο 2: το πρωί δεν έχει φορτίσει πλήρως!:confused:

Πρόβλημα Νο 3: άλλη ώρα γράφει στην AOD, άλλη είναι η κανονική!:blink:

Τι παίζει;;; μήπως είναι η μπαταρία;

ΥΓ Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο. Στα προηγούμενα s7 edge που είχα, στα άλλα δύο s7 edge των παιδιών μου και στο s7 της γυναίκας μου δεν υπάρχει κανένα τέτοιο θέμα

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Exω το S7 edge duos . (Οreo)

Ως τωρα δεν εχω κανει περαιτερω updates,

 

 

Μου βγηκε αυτο το ακολουθο update:

G935FXXU2ERG2

 

To εχει ηδη εγκαταστησει καποιος? Να το κατεβασω ελευθερα?

 

Edit:

το εκανα εγκατασταση...

Ok !

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Τι μέγεθος είχε; Είδες την περιγραφή σε τι αναφερόταν;
Link to comment
Share on other sites

400+ Μb

 

ολα καλα ως τωρα..δεν θυμαμαι την περιγραφη,,

 

εδω μπορεις να δεις.

Σιγουρα για καλυτερη μπαταρια λεει

 

https://www.samsungcentral.com/2018/07/28/galaxy-s7-and-s7-edge-getting-new-update-alongside-battery-improvement/

 

UPDATES

Galaxy S7 and S7 Edge getting new update alongside battery improvement

BySamsung Central

Posted on July 28, 2018

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα δεν μου πιάνει πάντα. Εννοώ πως πολλές φορές ανοίγει το κινητό με switch την οθόνη. Έχω κάνει και επαναφορά και clean install την 8. Αυτό το έκανε και στην nougat. Έχει συμβεί σε κανέναν; Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δημιούργησε για το ίδιο δάχτυλο 2 αποτυπώματα. Σε εμένα ανοίγει ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάποιος τι ειναι αυτα τα 2 πρωτα που τρώνε τοση μπαταρια?

Πρωτη φορα τα βλεπω. Εχω τεραστια διαφορα στην μπαταρια γενικαb42290dfc57782550b1ef2ce37ef9f0d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GeoSmart
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα σήμερα μια ενημέρωση που μου ήρθε (γύρω στα 70 mb) και από εκείνη την ώρα όταν είμαι στην αρχική οθόνη δεν μου εμφανίζει την μπάρα πάνω με την ώρα, μπαταρία κ.λ.π. Αν ανοίξω κάτι οτιδήποτε. Φάκελο, εφαρμογή κλπ την εμφανίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του μια επανεκκίνηση, αν δεν φτιάξει καντου ένα wipe cache partition, λογικά θα φτιάξει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε oreo πάλι δεν με αφήνει να εγκαταστήσω apk.Ξέρει κανείς πως φτιάχνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λίγο τα φώτα σας Αν είναι εύκολο μου πετάει στο ξεκάρφωτο διαφήμιση του στοίχημα συνέχεια Δεν ξέρω πως μπορώ να την απενεργοποιήσω μου ανοίγει σαν εφαρμογή η οποία κλείνει μόνο πατώντας το αριστερό πλήκτρο αφής και κλείσιμο της εφαρμογής αλλιώς δεν μπορώ να την κλείσω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...