Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ από κωτσοβολο κινητό με κοσμοτε σιμ αλλά τπτ σε εμένα....

 

Κανε wipe cache -restart και προσπάθησε ξανά. Το δικό μου είναι ελληνικό (EUR) από Πλαίσιο με sim Cosmote συμβόλαιο

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από κωτσοβολο αγορασμενο μόλις μου ήρθε το update!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από κωτσοβολο κ εμένα αλλά τπτ...φταιει μήπως το φασμα έκδοσης;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε wipe cache -restart και προσπάθησε ξανά. Το δικό μου είναι ελληνικό (EUR) από Πλαίσιο με sim Cosmote συμβόλαιο

 

Τι είναι το wipe cache?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς θέμα με τα πλαίσια στα εικονίδια των εφαρμογών που δεν λένε να βγουν (στα περισσότερα) παρόλο που έχουμε απενεργοποιήσει την σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Από κωτσοβολο κ εμένα αλλά τπτ...φταιει μήπως το φασμα έκδοσης;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι είναι το wipe cache?

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς θέμα με τα πλαίσια στα εικονίδια των εφαρμογών που δεν λένε να βγουν (στα περισσότερα) παρόλο που έχουμε απενεργοποιήσει την σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις;

Αυτο ειναι γνωστο καινδεν ειναι bug. Ειναι καποια δικαιωματα εφαρμογων....η κυρια ασυμβατοτητα αν παρατηρησεις ειναι με εφαρμογες της google. Σε καποιο update που θα υογραψουν θα το φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

μόλις παρέλαβα Oreo EUR.

Με την πρώτη ματιά φαίνεται αισθητά πιο γρήγορη και με πιο smooth κίνηση.

Νέος launcher (όπως S8).

Γενικά βλέπω πολλά νέα πράγματα αλλά θα τα δω αναλυτικά τις επόμενες ημέρες.

Ξέρει κανεις πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το μαύρο περιβάλλον που υπάρχει στην μέγιστη εξοικονόμηση ενέργειας χωρίς να ενεργοποιη΄σουμε όλες τις υπόλοιπες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

μόλις παρέλαβα Oreo EUR.

Με την πρώτη ματιά φαίνεται αισθητά πιο γρήγορη και με πιο smooth κίνηση.

Νέος launcher (όπως S8).

Γενικά βλέπω πολλά νέα πράγματα αλλά θα τα δω αναλυτικά τις επόμενες ημέρες.

Ξέρει κανεις πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το μαύρο περιβάλλον που υπάρχει στην μέγιστη εξοικονόμηση ενέργειας χωρίς να ενεργοποιη΄σουμε όλες τις υπόλοιπες ρυθμίσεις;

 

Κατεβάζεις μαύρο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εγκαθιστάτε την oreo, κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειτε πριν την βαλετε (καθαρη εγκατασταση) ειτε μετα? Υπαρχει και το θεμα του backup δεδομενων απο την 7 και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εγκαταστήσετε oreo eur υπάρχει κανονικά το volte?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εγκαταστήσετε oreo eur υπάρχει κανονικά το volte?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι υπαρχει
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πως γίνεται το backup ώστε να μην χάσω τις εφαρμογές κλπ, και πως γίνεται πάλι η επαναφορά?. ώστε να περάσω την 8 καθαρή όπως λέτε.
Link to comment
Share on other sites

 

Χάνεις αρχεία με το wipe cache? Ή είναι ακίνδυνο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε wipe cache -restart και προσπάθησε ξανά. Το δικό μου είναι ελληνικό (EUR) από Πλαίσιο με sim Cosmote συμβόλαιο

 

Έκανα wipe cache αλλά κ πάλι το update δεν μου έρχεται βγάζει το γνωστό μήνυμα έχετε την πρόσφατη ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πως γίνεται το backup ώστε να μην χάσω τις εφαρμογές κλπ, και πως γίνεται πάλι η επαναφορά?. ώστε να περάσω την 8 καθαρή όπως λέτε.

 

Η samsung αυτο προτεινει .Κανει και τα 2 που ζητας.

 

https://www.samsung.com/gr/support/smart-switch/

 

Πας εδω:

 

Λήψη για Windows Ή

Λήψη για MAC OS

Edited by xristosxristos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω αυτή την έκδοση https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7-edge/SM-G935F/EUR/download/G935FXXS2DRC3/213570/ και λέει ότι δεν έχει έρθει ορεο....ξερετε γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο Facebook pages manager με την 8; Γενικά υπάρχει ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Είχα περάσει την Αγγλική όταν βγήκε και την χρησιμοποιούσα όλο αυτό το διάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα όμως που βγήκε η ελληνική, επειδή θέλω το Volte kai WifiCalling, θέλω να βάλω την ελληνική. Υπάρχει τρόπος να περάσω μόνο κάποια από τα αρχεία χωρίς να χρειαστεί να σβήσω και να ξαναστήσω όλο το τηλέφωνο από την αρχή... και να γίνει το τηλέφωνο "ελληνικό";;; Ή χρειάζεται να τα ξανα περάσω όλα από την αρχή;;;

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελβετικό προ ολίγου έσκασε, μπηκε και όλα μια χαρά.

Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω, και αν γνωρίζει κανείς, είναι σε full screen app (Hearthstone), δεν φεύγουν το σήμα η μπαταρία και η ώρα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πατήσω σε αυτό το μέρος της οθόνης, γιατί κατεβαίνει το notification panel γκρρρρρ....

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Σε Ελβετικό προ ολίγου έσκασε, μπηκε και όλα μια χαρά.

Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω, και αν γνωρίζει κανείς, είναι σε full screen app (Hearthstone), δεν φεύγουν το σήμα η μπαταρία και η ώρα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πατήσω σε αυτό το μέρος της οθόνης, γιατί κατεβαίνει το notification panel γκρρρρρ....

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Μόλις το τσέκαρα και εγώ σε ελβετικό και έβγαλε την ενημέρωση. Από Παρασκευή θα την κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και γω το Oreo σε ιταλικό μοντέλο. Στη πρώτη εκκίνηση το κινητό είχε υπερθέρμανση για αρκετή ώρα τώρα ηρέμησε. Προσωπικά το νιώθω πιο βαρύ για κάποιο λόγο τώρα στην αρχή. Βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Είχα περάσει την Αγγλική όταν βγήκε και την χρησιμοποιούσα όλο αυτό το διάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα όμως που βγήκε η ελληνική, επειδή θέλω το Volte kai WifiCalling, θέλω να βάλω την ελληνική. Υπάρχει τρόπος να περάσω μόνο κάποια από τα αρχεία χωρίς να χρειαστεί να σβήσω και να ξαναστήσω όλο το τηλέφωνο από την αρχή... και να γίνει το τηλέφωνο "ελληνικό";;; Ή χρειάζεται να τα ξανα περάσω όλα από την αρχή;;;

 

Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς το ίδιο θέλω να κάνω και εγώ αλλά μάλλον θα πρέπει να γίνει wipe

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Είχα περάσει την Αγγλική όταν βγήκε και την χρησιμοποιούσα όλο αυτό το διάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα όμως που βγήκε η ελληνική, επειδή θέλω το Volte kai WifiCalling, θέλω να βάλω την ελληνική. Υπάρχει τρόπος να περάσω μόνο κάποια από τα αρχεία χωρίς να χρειαστεί να σβήσω και να ξαναστήσω όλο το τηλέφωνο από την αρχή... και να γίνει το τηλέφωνο "ελληνικό";;; Ή χρειάζεται να τα ξανα περάσω όλα από την αρχή;;;

 

Ευχαριστώ.

 

Από BTU κι εγώ, φλάσαρα μόνο το CSC της ευρωπαϊκής και σβήστηκαν τα πάντα χωρίς να γίνει EUR!

Τώρα φλασάρω την ευρωπαϊκή εξολοκλήρου!:cry:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Στη smartec αν πας στον πρώτο χρόνο εγγύησης, η αλλαγή μπαταρίας είναι δωρεάν, αν πας για αλλαγή στο δεύτερο χρόνο είναι 20-25€ καθώς πληρώνεις μόνο το ανταλλακτικό. Αν πας μετά τα δυο χρόνια είναι 55€. Σε άλλους αντιπροσώπους λένε άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

Πήγα Omnitech χθες για αλλαγή μπαταρίας μία μέρα μετά τη λήξη της εγγύησης, το AccuBattery μου έδειχνε ότι είχε πέσει στο 67% της αρχικής χωρητικότητας. Ήταν έτοιμο σήμερα το πρωί χωρίς κόστος (παρότι μου είχαν πει 2-3 εργάσιμες αρχικά).

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...