Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω και τα δύο ΤΏΡΑ.και τζαμί και ΘΉΚΗ!ΣΤΟ tube το ριχνουν από μετρο και το πίσω μέρος σπάει με την πρώτη και Η οθόνη αντέχει αρκετές πτώσεις. Παίζει ρόλο η γωνία που σκάσει κάτω...τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε γερμανικό S7 edge, τώρα κάνω εγκατάσταση την oreo...

Οψόμεθα...

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ παντως στο πληκτρολόγιο είναι ότι λαγκαρει που και που.Πχ το πλαϊνό Α μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται αμέσως.. ..στην αρχή ΣΚΈΦΤΗΚΑ ότι ήταν το τζαμί,Μήπως κάνει λιγότερο ευαισθητη την οθονη αλλά αυτό γίνεται μόνο στο πληκτρολόγιο.. .
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικό S7 edge, τώρα κάνω εγκατάσταση την oreo...

Οψόμεθα...

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δεν μπορώ να το κάνω 5Χ6 ρε ****το....

Λίγο μικρότερα εικονίδια θέλω, και τα widget λίγο μικρότερα....

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει δύο μέρες που μου έχει εμφανίσει μια ροζ κάθετη γραμμή η οποία έρχεται και φευγει. Το θέμα έιναι ότι σε 2 μέρες λήγει η εγγύηση. Θα το πάω αυριο smartec και θα δούμε. Ελπίζω να μην έχω προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει δύο μέρες που μου έχει εμφανίσει μια ροζ κάθετη γραμμή η οποία έρχεται και φευγει. Το θέμα έιναι ότι σε 2 μέρες λήγει η εγγύηση. Θα το πάω αυριο smartec και θα δούμε. Ελπίζω να μην έχω προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καρφι σμαρτεκ....αν το πιεσεις λιγο το κινητο στις γωνιες μπορει να στην εμφανισει παλι για να του το δειξεις. Καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση. Τυχερος εισαι που στο εβγαλε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτό που ειπες με τις γωνιες και όντως το κανει. Ευτυχώς γιατί ο προβληματισμός μου ηταν πως θα το αναπαραγαγω εκεί. Ευχαριστώ!!

Καρφι σμαρτεκ....αν το πιεσεις λιγο το κινητο στις γωνιες μπορει να στην εμφανισει παλι για να του το δειξεις. Καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση. Τυχερος εισαι που στο εβγαλε τωρα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.mobilepro-shop.gr/el/samsung-galaxy-s7/1188-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-samsung-galaxy-s7-ipaky-pc-tpu-protective-case-grey.html

 

Παιδια εχει πάρει κανεις εδω αυτη τη θήκη να μου πει εντυπώσεις?

 

οχι για εδώ. Αγνοήστε. Σόρι

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σήμερα, αλλάξανε οθόνη ,κεντρικη πλακέτα, δόνηση και μπαταρία σε ενα 2ωρακι. Εγγύηση για άλλο ενα χρόνο στα επισκευάσμενα μέρη. Καλες χρυσές και οι υπόλοιπες εταιρίες αλλά όσο στην Ελλάδα υπάρχει η smartec και συνεχισει με αυτή την πολιτική (φυσικά με τις εντολές της μαμά samsung), τα κινητά της Samsung παίρνουν ενα πολύ σημαντικό point. Εμένα πάντως 2 φορες που την χρειάστηκα ηταν εκει.

Πάντως επειδή ήμουν εκεί ενα 2ωρακι πολύ μεγαλο rate failure η οθόνες με ροζ γραμμές.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε σε ιταλικό ITV, ενημέρωση για αναβάθμιση Oreo.

Και σε μενα ιταλικό μολις τσέκαρα και έχει έρθει.Γενικα αξιζει η αναβαθμιση? Η nougat εχει αποδειχτεί απροβληματιστη και με καλη αποδοση μπαταριας.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

μπραβο στη σαμμυ και τη σμαρτεκ, να λεμε και τα καλα ετσι

 

+1 και από εμένα για τη Smartec.

Μετά από αρκετούς μήνες που υπέφερα από bootloops στο S7 Edge μου,το έστειλα Αθήνα για service.

Αποστολή την Τρίτη, με πήραν τηλέφωνο ότι το παρέλαβαν την Τετάρτη, αντικατέστησαν M/B και πίσω τζάμι (μάλλον έσπασε κατά το άνοιγμα;) και το είχα στα χέρια μου την Παρασκευή.

Όλα δωρεάν εντός εγγύησης (πλην εξόδων αποστολής και παραλαβής).

 

Το κινητό είναι άψογο.

Απλά έχω την αίσθηση ότι το home button σαν να σκαλώνει λίγο κατά το πάτημα, σαν να μην μπήκε απόλυτα σωστά, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι άψογο.

Απλά έχω την αίσθηση ότι το home button σαν να σκαλώνει λίγο κατά το πάτημα, σαν να μην μπήκε απόλυτα σωστά, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου..

Το κουμπί (δυστυχώς) είναι ενσωματωμένο στην οθόνη. Οπότε κάτι άλλο παίζει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έτυχε το εξης. Πήγα να φορτίσω το κινητό με τον ταχυφορτιστη Samsung που έχω στο αυτοκίνητο αλλά δεν φόρτιζε με την καμία , είχε μείνει σταθερό στο 58% για 25 λεπτά τουλάχιστον. Το κινητό ήταν ζεστό είχε και 36 βαθμούς έξω το βαρούσε και ο ήλιος ενώ ήμουν στο δρόμο κτλ κτλ. Το κάνω μια επανεκκίνηση μπας και στρώσει εκεί πάλι τα ίδια. Αλλάζω φορτιστή αυτοκινήτου και καλώδιο ( έχω στο αμάξι 2-3 φορτιστές και καλώδια κοντά μακριά ανάλογα με τη χρήση) πάλι τα ίδια. Το κινητό συνεχίζει να είναι ζεστό. Γυρίζω σπίτι και το συνδέω με τον κανονικό φορτιστή του αλλά και πάλι κολλημένο στο 58%. Ξανά εκκαθάριση εφαρμογές στο παρασκήνιο ,επανεκκίνηση τίποτα εκεί κολλημένο δε φόρτιζε. Ανοίγω Phone Info, CPU και μπαταρία 48 βαθμούς!!Τι διάολο έπαθε ηλίαση το κινητό. Το κλείνω κανένα 10λεπτο για cooldown και επανέρχομαι. 32 βαθμούς και φορτίζει κανονικά . Τώρα που γράφω είναι στους 29-30 βαθμούς. Απ ότι κατάλαβα από τη σημερινή εμπειρία υπάρχει κάποιος κοφτής στην θερμότητα που αν ξεπεραστεί δεν αφήνει το κινητό να φορτίσει για να μην ανεβάσει επικίνδυνα θερμοκρασία. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είμαι για καμία επίσκεψη για διαγνωστικό έλεγχο καθότι είμαι και εντός εγγύησης .
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ιταλικό μολις τσέκαρα και έχει έρθει.Γενικα αξιζει η αναβαθμιση? Η nougat εχει αποδειχτεί απροβληματιστη και με καλη αποδοση μπαταριας.
Δεν θα την κάνω ακόμα, τέλη Ιουλίου στις διακοπές.

Είναι και να αλλάξω δίκτυο για να έχω VoLTE - VoWiFi, συνεπώς πρέπει να βάλω το FW της Cosmote ή το ελληνικό για αποφυγή πιθανών προβλημάτων.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ομαδα καλησπερα εχω ενα s7 edge και μετα την τελευταια αναβάθμιση σε 7.0 δεν υπαρχει η επιλογη 2g στην συσκευη. Δεν θελω να μπλεξω με root κτλ μππρω να κανω κατι αλλο να απενεργοποιησω καπως το hd voice ? Παιζει ρολο? Τι να κανω στην περιοχη που μενω εχω μεγαλο προβλημα με το 4g και χανω κλησεις συνεχως. Παρακαλω καμια ιδεα??

 

Μιχαλη ρωτησε στο αντοιστοιχο θεμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431528&page=1030

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την κάνω ακόμα, τέλη Ιουλίου στις διακοπές.

Είναι και να αλλάξω δίκτυο για να έχω VoLTE - VoWiFi, συνεπώς πρέπει να βάλω το FW της Cosmote ή το ελληνικό για αποφυγή πιθανών προβλημάτων.

Το ελληνικό (EUR) για να μην εχεις τις στοκ εφαρμογές της cosmote

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έτυχε το εξης. Πήγα να φορτίσω το κινητό με τον ταχυφορτιστη Samsung που έχω στο αυτοκίνητο αλλά δεν φόρτιζε με την καμία , είχε μείνει σταθερό στο 58% για 25 λεπτά τουλάχιστον. Το κινητό ήταν ζεστό είχε και 36 βαθμούς έξω το βαρούσε και ο ήλιος ενώ ήμουν στο δρόμο κτλ κτλ. Το κάνω μια επανεκκίνηση μπας και στρώσει εκεί πάλι τα ίδια. Αλλάζω φορτιστή αυτοκινήτου και καλώδιο ( έχω στο αμάξι 2-3 φορτιστές και καλώδια κοντά μακριά ανάλογα με τη χρήση) πάλι τα ίδια. Το κινητό συνεχίζει να είναι ζεστό. Γυρίζω σπίτι και το συνδέω με τον κανονικό φορτιστή του αλλά και πάλι κολλημένο στο 58%. Ξανά εκκαθάριση εφαρμογές στο παρασκήνιο ,επανεκκίνηση τίποτα εκεί κολλημένο δε φόρτιζε. Ανοίγω Phone Info, CPU και μπαταρία 48 βαθμούς!!Τι διάολο έπαθε ηλίαση το κινητό. Το κλείνω κανένα 10λεπτο για cooldown και επανέρχομαι. 32 βαθμούς και φορτίζει κανονικά . Τώρα που γράφω είναι στους 29-30 βαθμούς. Απ ότι κατάλαβα από τη σημερινή εμπειρία υπάρχει κάποιος κοφτής στην θερμότητα που αν ξεπεραστεί δεν αφήνει το κινητό να φορτίσει για να μην ανεβάσει επικίνδυνα θερμοκρασία. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είμαι για καμία επίσκεψη για διαγνωστικό έλεγχο καθότι είμαι και εντός εγγύησης .
Μη το φορτίζεις με τέτοιες θερμοκρασίες, μπορεί να γίνει ζημιά,να φουσκώσει μπαταρία και τέτοια.

Εγώ αν θέλω να φορτίσω στο αμάξι με ήλιο, χρήση gps κλπ, έχω μια βάση μπροστά στον αεραγωγό και βάζω a/c στο χαμηλό.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα από τη σημερινή εμπειρία υπάρχει κάποιος κοφτής στην θερμότητα που αν ξεπεραστεί δεν αφήνει το κινητό να φορτίσει για να μην ανεβάσει επικίνδυνα θερμοκρασία. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είμαι για καμία επίσκεψη για διαγνωστικό έλεγχο καθότι είμαι και εντός εγγύησης .

Υπάρχει τέτοιος έλεγχος, κανονικά μάλιστα σου βγάζει μήνυμα στην οθόνη ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί η φόρτιση λόγω υψηλής θερμοκρασίας, μου έχει τύχει μερικές φορές καλοκαίρι στο αυτοκίνητο. Μια βάση αεραγωγού όπως προτείνει ο φίλος πιο πάνω είναι καλή λύση.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα προσφατα στο S8 εβγαλε μνμ οτι σταματησε η φορτιση κογω υπερβολικης θερμοκρασιας στο αμαξι...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει τι σημαινει το εικονιδιο διπλα στο wifi? Μετα απο αναβαθμιση σε oreo εμφανιστηκε

 

oZkgJmI

 

 

https://imgur.com/a/oZkgJmI

 

Τελικα ειναι η εξοικονομηση δεδομενων...

Edited by galotzas
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο Samobile οτι εχει βγει και 8.0 για Vodafone Ελλαδος :)

Για Ελβετία που είναι το δικο μου, ακόμα περιμένουμε...

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο Samobile οτι εχει βγει και 8.0 για Vodafone Ελλαδος :)

Για Ελβετία που είναι το δικο μου, ακόμα περιμένουμε...

 

Μου ήρθε κι εμένα το update πριν λίγο!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...