Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος μετά από την αναβάθμιση σε oreo να κρατήσω κάποιο backup στους κωδικούς wifi;θέλω να κάνω format και να το ξαναχτίσω απο την αρχή!

Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να επαναφέρω τους κωδικούς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να επαναφέρω τους κωδικούς

 

Παιδιά... εγώ έκανα επαναφορά από Samsung Cloud. Και μου επανέφερε τους κωδικούς και πάρα πολλές από τις ρυθμίσεις.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Απο χθες εχω βάλει την Αγγλική Oreo και μέχρι τωρα ολα καλά αν και νομίζω οτι το τηλέφωνο ζεσταίνεται παραπάνω εκτός αν είναι ιδέα μου.

Είχα διαβάσει νομίζω οτι στην oreo συμπεριλαμβάνεται και το Bixby. Αλλα δεν είδα κάτι.. Το s voice υπάρχει μόνο που αν είχα καταλάβει καλά το αντικαθιστά το Bixby.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Ενω το κινητο γενικα ειναι ταχυτατο οταν μπαινω facebook το λαγκ ειναι απιστευτο.Επισης κ στα παιχνιδια τα γραφικα ειναι χαλια.Ειμαι με android 7 κ την αναλυση την εχω στα 1080p.Καμια βοηθεια ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Facebook το κάνει και εμένα τώρα τελευταία το scrolling έχει γίνει πιο laggy από ποτε .Την έσβησα την εφαρμογή την έβαλα ξανά...παλι τα ίδια... Έχει κανείς καμία λυση;;
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung σταματά προσωρινά την αναβάθμιση του Galaxy S7 και του Galaxy S7 Oreo update

 

 

https://www.sammobile.com/2018/05/16/samsung-temporarily-halts-rollout-galaxy-s7-oreo-update

Link to comment
Share on other sites

Περσι με το S7 ειχα reboots και με το update σε Nougat.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung σταματά προσωρινά την αναβάθμιση του Galaxy S7 και του Galaxy S7 Oreo update

 

 

https://www.sammobile.com/2018/05/16/samsung-temporarily-halts-rollout-galaxy-s7-oreo-update

 

Σε μένα έκατσε μια χαρά πάντως.

Μέχρι και σήμερα δεν μου έβγαλε κάτι.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Ενω το κινητο γενικα ειναι ταχυτατο οταν μπαινω facebook το λαγκ ειναι απιστευτο.Επισης κ στα παιχνιδια τα γραφικα ειναι χαλια.Ειμαι με android 7 κ την αναλυση την εχω στα 1080p.Καμια βοηθεια ? Ευχαριστω.
Ειναι ταχυτατο εκτός από τις περιπτώσεις που χρειαζεται ζόρικο gpu acceleration.. Δυστυχώς το πακετακι Mali + Samsung Android, δε δίνει τα καλύτερα αποτελεσματα σε performance σε σχέση με ενα καλο στημένο σύστημα με γραφικα Adreno.. Και σε μενα τα ιδια συμβαίνουν. Σε κινητα με Adreno θα χασεις αλλα πραγματα απο την αλλη μερια βεβαια. ετσι ειναι αυτα, οτι βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομαδα καλησπερα εχω ενα s7 edge και μετα την τελευταια αναβάθμιση σε 7.0 δεν υπαρχει η επιλογη 2g στην συσκευη. Δεν θελω να μπλεξω με root κτλ μππρω να κανω κατι αλλο να απενεργοποιησω καπως το hd voice ? Παιζει ρολο? Τι να κανω στην περιοχη που μενω εχω μεγαλο προβλημα με το 4g και χανω κλησεις συνεχως. Παρακαλω καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Eν το μεταξυ λενε ( https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_and_s7_edge_are_back_on_track_of_receiving_oreo_update-news-31145.php ) πως αποσυρανε το oreo update γιατι παρατηρηθηκαν φαινομενα bootloops και ακυρα restarts. Oσοι κανατε το update αντιμετωπισατε τετοια θεματα?
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έκατσε μια χαρά πάντως.

Μέχρι και σήμερα δεν μου έβγαλε κάτι.

 

Eν το μεταξυ λενε ( https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_and_s7_edge_are_back_on_track_of_receiving_oreo_update-news-31145.php ) πως αποσυρανε το oreo update γιατι παρατηρηθηκαν φαινομενα bootloops και ακυρα restarts. Oσοι κανατε το update αντιμετωπισατε τετοια θεματα?

 

Σημερα ξεκινησε παλι rollout.....

 

https://www.sammobile.com/2018/05/18/galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-oreo-update-rollout-resumed/

 

Screenshot-2018-5-18_Galaxy_S7_and_Galaxy_S7_edge_Oreo_update_ro.png

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

18 μέρες που την έχω τίποτα από αυτά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η βαριά η ώρα να φύγει ένα από τα πιο αγαπημένα μου κινητά. Όποιο μέλος ενδιαφέρεται δίνω το εξαιρετικό κιτάκι της Samsung σε άθικτη πραγματικά κατάσταση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7572410

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε update πάνω στην Oreo BTU. Για να δούμε, πάντως με την προηγούμενη τόσες μέρες δεν είχα κανένα παράπονο.c84e53ca670522b567ba575c2e35f842.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα S7 edge αγορασμένο από skroutzomagazo και η ROM του ειναι μάλλον vodafone άλλης χώρας. Έχω cosmote και θέλω να χρησιμοποιώ τις κλήσεις μέσω wifi γιατί στο γραφείο δεν έχω καθόλου σήμα, αλλά είδα ότι πρέπει να έχω cosmote ROM. Έβαλα μία από sammobile https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7-edge/SM-G935F/COS/download/G935FXXU2DRC1/213427/ αλλά μάλλον χειρότερα αντί για καλύτερα. Δεν βρίσκω την σχετική ρύθμιση και τα settings φαίνονται άλλα για άλλα (διαφορετικό layout από την προηγούμενη που ήταν 7.0 και αυτή και έχει πχ το όνομα του wifi κάτω από τη ρύθμιση edge και διάφορα περίεργα.

Τι μπορώ να βάλω για να χρησιμοποιήσω την σχετική υπηρεσία και να πάρει και καποια στιγμή την 8.0;

 

Edit: την ξαναπερασα απο πανω και εστρωσε. Εμφανιστηκε και το voLTE οποτε ολα καλα. Αντε να βγαλουν και την 8.0 τωρα.

Edited by mxa055
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμα δεν έχει έρθει η αναβάθμιση. Πρέπει να ανησυχώ; Το πήρα τον Νοέμβρη του '17 από σκρουτζομάγαζο και είναι από Ιταλία. Οι προηγούμενες αναβαθμίσεις ήρθαν κανονικά. Edited by irkaso
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμα δεν έχει έρθει η αναβάθμιση. Πρέπει να ανησυχώ; Το πήρα τον Νοέμβρη του '17 από σκρουτζομάγαζο και είναι από Ιταλία. Οι προηγούμενες αναβαθμίσεις ήρθαν κανονικά.

Η μονη χωρα που εχει παρει την 8 ειναι η Αγγλια. Σε λιγες εβδομαδες θα εχει ερθει σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Μπα σε νομίζω να υπάρχουν διαφορές στην κάμερα, τίποτα αυτοκόλλητα κλπ κουταμάρες λογικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιες oreo και για gallery την quickpic να μου πει τι χρόνια γράμματα βγάζει κάτω από τους φακέλους γιατί εμένα είναι μοβ και δεν βρίσκω κάπου να αλλάζει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιες oreo και για gallery την quickpic να μου πει τι χρόνια γράμματα βγάζει κάτω από τους φακέλους γιατί εμένα είναι μοβ και δεν βρίσκω κάπου να αλλάζει!

Το ίδιο "πρόβλημα" και 'γω!

Εδώ και καιρό, σε OnePlus 5T, και με android 8.0 και με 8.1!

Με λίγο που έψαξα, δε βρήκα λύση να αλλάξει το χρώμα! Αν το βρεις ενημέρωσε και μας! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιες oreo και για gallery την quickpic να μου πει τι χρόνια γράμματα βγάζει κάτω από τους φακέλους γιατί εμένα είναι μοβ και δεν βρίσκω κάπου να αλλάζει!
Και σε εμένα μωβ τα βγάζει. Δεν βρήκα να αλλάζει από καπου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο "πρόβλημα" και 'γω!

Εδώ και καιρό, σε OnePlus 5T, και με android 8.0 και με 8.1!

Με λίγο που έψαξα, δε βρήκα λύση να αλλάξει το χρώμα! Αν το βρεις ενημέρωσε και μας! ;)

Και σε εμένα μωβ τα βγάζει. Δεν βρήκα να αλλάζει από καπου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε δεν πάνε καλά μα μοβ χρώμα; τι όνειρο είδε ο dev της εφαρμογής;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...