Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά. Κάπου διάβασα ότι μπορώ να κατεβάσω rom και απο αλλού εκτός από samMobile αλλά δεν μπορώ να το βρώ.

 

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει ένα link?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάπου διάβασα ότι μπορώ να κατεβάσω rom και απο αλλού εκτός από samMobile αλλά δεν μπορώ να το βρώ.

 

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει ένα link?

http://updato.com/firmware-archive-select-model
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πει γιατί εμφανίζεται ανοιχτό το Bluetooth μου τόσες ώρες ενώ το έχω κλειστό;

 

Υ.Γ.: στην τοποθεσία έχω κλείσει να δουλεύει το Wi-Fi και το Bluetooth για βελτίωση τοποθεσίας 43803eae2026f49e561158bceacf1e3c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάνεις το launcher από s8 να μας πει αν τρώει μπαταρία κ αν αξίζει γενικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους!!Δεν ξερω αν εχει ειπωθει ξανα η αντιστοιχη εφαρμογη αλλα αν το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει αν αξιζει τον κοπο..

Απενεργοποιει ολο το bloatware της συσκευης..Δεν ξερω τι παιζει με το knox και αν υπαρχει κανα προβλημα..Καντε εναν κοπο και ριξτε μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους!!Δεν ξερω αν εχει ειπωθει ξανα η αντιστοιχη εφαρμογη αλλα αν το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει αν αξιζει τον κοπο..

Απενεργοποιει ολο το bloatware της συσκευης..Δεν ξερω τι παιζει με το knox και αν υπαρχει κανα προβλημα..Καντε εναν κοπο και ριξτε μια ματια.

Εγώ προσωπικά αγόρασα την εφαρμογή απ' την πρώτη στιγμή που πήρα τη συσκευή, απ' το Φεβρουάριο δηλαδή! Την έχουν επίσης πολλά παιδιά!

Είναι καλή αν θέλεις να απενεργοποιήσεις bloatware. Χωρίς root βέβαια δεν μπορείς τις προεγκατεστημένες να τις βγάλεις...... απλά τις απενεργοποιήσεις. Με τον knox δεν έχεις πρόβλημα, μη φοβάσαι.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν γίνεται και μέσα από το μενού εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πει γιατί εμφανίζεται ανοιχτό το Bluetooth μου τόσες ώρες ενώ το έχω κλειστό;

 

Υ.Γ.: στην τοποθεσία έχω κλείσει να δουλεύει το Wi-Fi και το Bluetooth για βελτίωση τοποθεσίας 43803eae2026f49e561158bceacf1e3c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψεκάζει κανείς τα ποστ μου με αζαξ και τα κάνει αόρατα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Μου εμφάνισε η οθόνη σήμερα ένα pixel πράσινο. Υπάρχει περίπτωση να είναι κολλημενο το pixel και όχι καμένο και αν ναι υπάρχει τρόπος να ξεκολλήσει; το κινητό είναι το dual sim οπότε φαντάζομαι για περίπτωση service θα έχω θέμα. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Μου εμφάνισε η οθόνη σήμερα ένα pixel πράσινο. Υπάρχει περίπτωση να είναι κολλημενο το pixel και όχι καμένο και αν ναι υπάρχει τρόπος να ξεκολλήσει; το κινητό είναι το dual sim οπότε φαντάζομαι για περίπτωση service θα έχω θέμα. Σωστά;

Υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα για αυτό που λες.

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια από τις εφαρμογές στο play store, με αναζήτηση "dead pixel fixer".

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε εμφανίσει ένα μπλέ την δεύτερη ημέρα. Δοκίμασα κάποιες εφαρμογές από αυτές που σου ανέφερε ο Ηλίας και αφού δεν έγινε τίποτα το έστειλα Smartek και έγινε αλλαγή οθόνης.

Αν δεν καλύπτεται από εγγύηση άστο έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψεκάζει κανείς τα ποστ μου με αζαξ και τα κάνει αόρατα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου μια χαρά φαίνονται τα ποστ..

 

Μπορεί απλώς να μην ξέρουμε..

 

Προσωπικά δεν το έχω ξανακούσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα ένα edge και ενώ όλα καλά μου έβγαλε ενημέρωση. Το κινητό ήδη βρίσκετε στην nougat , κατεβάζω την ενημέρωση (ota) και μόλις πατάω εγκατάσταση κάνει boot και μετά βγάζει σφάλμα. Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω; το κινητό έχει stock Rom χωρίς να έχει γίνει root ποτέ. Το έχω σύνδεση στο pc μέσω smart switch αλλά εκεί δεν μου βγάζει ενημέρωση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο λόγο κακού ίντερνετ, αν το κατέβασες Ota κάνε εκκαθάριση cache στις ενημερώσεις συστήματος και θα σου ξαναέρθει για να το κατεβάσεις σωστά

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο λόγο κακού ίντερνετ, αν το κατέβασες Ota κάνε εκκαθάριση cache στις ενημερώσεις συστήματος και θα σου ξαναέρθει για να το κατεβάσεις σωστά

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Βαγγέλη το έκανα από την πρώτη στιγμή αλλά πάλι τίποτα. Και δεν είναι να το πάω στην Samsung να μην το κρατήσουν μέρες

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους!!Δεν ξερω αν εχει ειπωθει ξανα η αντιστοιχη εφαρμογη αλλα αν το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει αν αξιζει τον κοπο..

Απενεργοποιει ολο το bloatware της συσκευης..Δεν ξερω τι παιζει με το knox και αν υπαρχει κανα προβλημα..Καντε εναν κοπο και ριξτε μια ματια.

 

Είναι πολύ καλή εφαρμογή, την είχα αγοράσει και την είχα στο Note 3. Επειδή είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση της μπαταρίας, δεν το έχω βάλει στο edge.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και λίγες μέρες έχω πρόβλημα με τη φόρτιση του s7edge. έχει κάποιος κάποια ανάλογη εμπειρία? στο φορουμ του s8 κάπου διάβασα για πρόβλημα στη φόρτιση του s6. αν πάρω ασύρματο φορτιστή θα είμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι διακοπές και πριν λιγο μόλις ράγισε η οθόνη σε μια γωνιά...ισα ίσα Δηλαδή για να πάθω το έμφραγμα. Του φοράω και protector και spigen rugged Amor....και πάλι δεν την γλίτωσα. Το θέμα μου είναι ότι η οθόνη εδώ και κάποιες μέρες όταν ανέβαζε θερμοκρασία το κινητό και σε λευκο φόντο ή χτυπούσε ο ήλιος την οθόνη εμφάνιζε κάποια ροζ πιξελ σε ορίζοντες γραμμές στο σύνολο της οθόνης (Στην αρχή, Στη μέση, και λίγο πιο κάτω στη μεση). Όταν γύριζα Αθήνα θα το πήγαινα service γι'αυτό το λογο. Τώρα που ράγισε σε ένα σημείο η οθόνη (κάτω αριστερά γωνια) λέτε να μην μπορέσει να περάσει εγγύηση αυτό με τις ροζ γραμμές?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι διακοπές και πριν λιγο μόλις ράγισε η οθόνη σε μια γωνιά...ισα ίσα Δηλαδή για να πάθω το έμφραγμα. Του φοράω και protector και spigen rugged Amor....και πάλι δεν την γλίτωσα. Το θέμα μου είναι ότι η οθόνη εδώ και κάποιες μέρες όταν ανέβαζε θερμοκρασία το κινητό και σε λευκο φόντο ή χτυπούσε ο ήλιος την οθόνη εμφάνιζε κάποια ροζ πιξελ σε ορίζοντες γραμμές στο σύνολο της οθόνης (Στην αρχή, Στη μέση, και λίγο πιο κάτω στη μεση). Όταν γύριζα Αθήνα θα το πήγαινα service γι'αυτό το λογο. Τώρα που ράγισε σε ένα σημείο η οθόνη (κάτω αριστερά γωνια) λέτε να μην μπορέσει να περάσει εγγύηση αυτό με τις ροζ γραμμές?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς φίλε μου από την στιγμή που υπάρχει φθορά στην οθόνη από δική σου χρήση θα βγεί εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που λες.ακομα με τον qualcomn επεξεργαστη μπορεις να ξεκλειδωσεις ολες τις bands lte!το ειχα δοκιμασει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος αν δεν του κάνει κόπο να μου πει τη μπορώ να απενεργοποιησω με το package disabler pro ωστε να αυξήσουμε λιγο ραμ και μπαταρία,για να μην κάνω καμία βλακεία και απενεργοποιησω κάτι που να χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...